Азбука SEO від А до Я
- Кк: Якість контенту
- Кс: Ключові слова для пошуку
- Ки: Дослідження
- Кa: Актуальність контенту
- Дк: додатковий компонент
- Кo: Конкретні відповіді
Контент -Король! Коли мова йде про успішну пошукової оптимізації, ця фраза звучить часто. Саме тому в таблиці факторів успішного SEO контент займає перше місце.
При більш детальному розгляді цього моменту стає очевидним, що основну роль тут відіграє якість контенту.
Створюйте правильний контент, і ви підготуєте потужне підмога для підтримки інших складових SEO-стратегії.
Кк: Якість контенту
Ваша ключова задача - створювати якісний контент. Якщо ви займаєтеся продажами, намагайтеся вийти за преКдели опису товару, даного виробником. Подібної інформації в Мережі дуже багато.
Дайте людям причини провести на вашому сайті більше часу. Корисне чтиво - ідеальний варіант.
Відвідувачі хочуть отримати цінність - щось таке, що можна дізнатися тільки у вас. Якщо ви будете балувати їх унікальним, різноманітним і корисним контентом, якого більше ніде немає, читачі будуть повертатися до вас постійно.
Чи не хитруєте і не скупіться, адже контент - це наріжний камінь, на якому стоять майже всі інші фактори.
Кс: Ключові слова для пошуку
Правильно підібрані ключові слова - другий за важливістю чинник. Є безліч інструментів, які дозволяють виявити специфічні способи, за допомогою яких люди можуть шукати ваш контент.
Тому необхідно використовувати ключові слова, які фактично є умовами пошуку. Саме їх люди вводять в пошуковій системі, щоб знайти потрібну їм інформацію. За допомогою таких слів ви створите контент, який ефективно «відповідає» на запит.
Наприклад, сторінка про те «Як уникнути меланоми» може містити специфічні медичні терміни, що описують способи, як уникнути раку шкіри. Але пошукова машина може пропустити або НЕ ранжувати сторінку високо, якщо замість цього ключового запиту люди частіше вводять в пошуковій системі «як запобігти раку шкіри». Ваш контент повинен бути написаний на правильному «мовою» - на мові вашого покупця або людини, який користується пошуковиком.
Тому складіть список ключових слів, за якими люди будуть шукати ваш контент.
Ки: Дослідження
Переконайтеся, що ваш контент містить ключові слова зі списку. Якщо необхідно, подкорректируйте його.
Якщо ви хочете, щоб ваші сторінки знаходили по певних ключових запитах, важливо використовувати ці фрази в контенті. Не потрібно вживати ту чи іншу фразу 5 раз в тексті або доводити щільність ключових слів до якогось відсотка. Немає точної цифри, що позначає скільки разів в тексті потрібно вжити конкретне ключове слово.
Тут важливий здоровий глузд. Ключові слова повинні бути органічно прописані в тексті. Їх не повинно бути занадто мало або занадто багато. Якщо ви часто вживаєте в тексті займенника, спробуйте частину замінити ключовими словами. Але не перестарайтеся, тому що багато ключових слів - це вже порушення правил пошукових систем.
Кa: Актуальність контенту
Пошуковики люблять новий контент.
Не можна просто кожен день оновлювати сторінки або змінювати дати публікацій і думати, що це додасть їм «свіжості» і зробить більш привабливими для ранжирування. Ще не можна постійно додавати нові сторінки на сайт, створюючи видимість, що у вас оновлюється контент.
У Google є інструмент, який називається QDF (Query Deserves Freshness - дослівно перекладається як «Запит Заслуговує свіжості»). Якщо з'являється новий пошуковий запит, який несподівано стає дуже популярним при середній активності користувачів, Google присвоює цим запитом статус QDF і перевіряє, чи є свіжий контент по цій темі. Якщо є, то сайти з таким контентом піднімаються в пошуковій видачі.
Давайте розглянемо, як це працює на прикладі слова «ураган». Якщо ніде в світі не спостерігається це страшне природне явище, то результати пошукової видачі, швидше за все, будуть містити урядові новини та посилання на суміжні сайти. Але якщо десь в світі розбушувався ураган, результати пошукової видачі зміняться і відіб'ють хронологію подій: новини і будь-яку іншу інформацію про неконтрольованої активності стихії.
Якщо у вас на сайті правильну контент, який стосується «гарячу» тему, ви опинитеся в ТОП-е пошукової видачі на певний період. Але потрібно бути готовим до того, що потім ваш сайт може трохи скотитися вниз в пошуковій видачі. І це не означає, що ви щось робите неправильно. Це говорить про те, що цей текст втратив свою актуальність.
Сайти витягують максимум переваг з такого сплеску актуальності, створюючи релевантний контент, який відображає свіжі новини або останні зміни на їхню темі.
Дк: додатковий компонент
Крім попадання ресурсу в список посилань, що видаються пошуковою машиною, також важливі і результати «вертикального» пошуку. Йдеться про картинках, новинах, положенні на карті, відео та ін. Якщо у вас є такий контент, більш імовірно, що він буде показаний в результатах пошуків за спеціальними секторами.
У чому різниця між «вертикальним» і «горизонтальним» пошуком? Давайте розглянемо це на прикладі Google. Його пошукові машини регулярно збирають контент з Інтернету, щоб виявити відповідності з основним запитам з широкого кола тем. Це «горизонтальний» пошук, тому що він охоплює широку «територію».
"Машини" Googl-а, які шукають картинки, новини, місцевий контент - це «вертикальні» пошукові машини, тому що вони працюють з окремими сегментами широкого кола.
Результат пошуків в Google - це список сайтів. Але крім цього ви ще отримуєте результати за специфічними секторам (їх Google називає OneBoxes - «окремі коробки»). Саме вони показують вертикальні результати, релевантні вашому запиту.
Якщо у вас є унікальний контент, який добре представлений в вертикальному пошуку, це допоможе вам вийти в ТОП видачі, навіть якщо ваш основний контент не дозволяє цього зробити. Тому наповнюйте сайт різноманітним контентом, відповідним за тематикою.
Кo: Конкретні відповіді
Пошукові машини все краще і краще працюють над тим, щоб відображати конкретні відповіді у видачі. На питання як то «чому небо блакитне» або «скільки років Полу Маккартні» можна отримати відповідь і без докладних роз'яснень. Тобто, кликати по посиланню у видачі не обов'язково.
Де пошукові машини беруть відповіді? Сканують сайти і вибирають їх. На підставі свого аналізу вони надають вам посилання і рекомендують ресурси для вивчення.
Ведеться багато дискусій про те, чи добре для ранжирування, якщо ваш контент містить конкретні відповіді на багато питань. Адже якщо людина отримує відповідь, який він шукав, він може і не клікнути посилання. Це погано.
Але ми вважаємо, що саме успішні сайти є джерелами конкретних відповідей. На те є дві причини. Перша - це знак довіри з боку пошукача, який може допомогти сайту виявитися на більш високих позиціях по іншим запитам. Друга причина: на ряду з якимсь неспокоєм, є також висока ймовірність, що маючи конкретну відповідь, можна все-таки отримати хороший трафік.
У чому різниця між «вертикальним» і «горизонтальним» пошуком?Де пошукові машини беруть відповіді?