Безкоштовне SEO - працюємо ручками
У цій статті ми розглянемо основи SEO просування. Ця корисна штука потрібна, як звичайному блогеру для розкрутки свого блогу, так і бізнесменові, для розвитку своєї справи.
Починаємо з основ
Даний ресурс був створений, приблизно, 2 місяці тому, але тільки недавно зрозуміла головну помилку! Як SEO специалист, я не повинна була піддаватися емоціям і стихійно додавати статті. Спочатку потрібно було створити семантичне ядро, обміркувати логічну структуру сайту, розподілити ключові слова по розділах, створити план і графік заповнення контентом.
З огляду на, що цей ресурс був створений швидше для душі, прощаю собі ці помилки. У цій статті пропоную розглянути основні принципи внутрішньої оптимізації, які зможе використовувати кожен бажаючий.
Що робити з сайтом?
Сьогодні розробку сайтів пропонують багато. Навіть я можу створити неабиякий сайт за стандартними шаблонами WordPress. Ресурс буде цілком симпатичним і готовим до використання вже через 3-4 дні, а ціна здивує будь-якого - від 3000 грн. Ще стільки ж зверху, і сайт буде заповнений контентом і внутрішньо оптимізованим. Але для тих, хто не має грошей, а отримав від розробника голий сайт, важливо зрозуміти, що робити з ним далі. Дуже часто мені зустрічалися клієнти, які отримали порожні сайти ще рік тому, і тільки тепер набралися сміливості і грошей запустити проект в роботу. Запам'ятайте - створення сайту не включає в себе його заповнення контентом і внутрішню оптимізацію. Це робота SEO фахівців і копірайтерів. Коли цими завданнями починають «навантажувати» програміста, хороших результатів чекати не варто.
Читайте також статтю про те, як релевантність статей допоможе швидше монетизувати сайт
З чого почати роботу?
Буду розповідати тільки прості речі:
- Спочатку потрібно провести аналіз конкурентів з ТОП 10. Якщо їх там трохи і більшість складають дошки оголошень - це прекрасно, беріть конкурентів з ТОП 20. Як робити аналіз конкурентів розповім трохи пізніше.
- Далі, приступаємо до збору семантичного ядра. Використовуючи програми, аналіз конкурентів і власне мислення, підбираємо ключові запити, за якими клієнт може нас шукати.
- Розробляємо приблизну структуру сайту. Наприклад, у вас кур'єрська служба доставки. Складаємо приблизно таку структуру: Головна, Про нас, Доставка, Оплата, Контакти, Відгуки, Доставка квітів, Доставка документів, Доставка подарунків.
- Аналізуємо отримане семантичне ядро (ключі) і розподіляємо їх по розділах. На кожен розділ намагаємося включити тільки 1 ключове слово. Повірте, не варто в одну сторінку намагатися прописати відразу кілька ключів. Я так колись зробила зі своїм сайтом «Український Богатир». Тепер ці ключі релевантні саме головною і змінити ситуацію складно. Через такого розподілу ключів, втрачається вага кожного слова, і я ніяк, по одному важливому запиту, не можу вибратися в ТОП 5. Мова зараз йшла виключно про БІЛИХ МЕТОДАХ СЕО.
- Пишемо унікальні великі тексти. Якщо з написанням текстів проблем немає, то варто почитати про роботу копірайтером . Рекомендації з написання контенту дам в наступній статті . У цих текстах використовуємо вбрання ключове слово в 2-х-3-х прямих входженнях і кілька в зміненому входження (змініть закінчення, додайте синонім і т.п.). Між ключами повинно бути відстань не менш 250 символів без пробілу. Дані поради дуже суб'єктивні. Щоб зробити технічне завдання більш точно, потрібно гарненько проаналізувати розміщення та вид ключів на сторінці топових конкурентів.
- Прописуємо метадані в спеціальному розділі. Найважливіші теги - це title і description. У них повинні бути включені ключові слова в прямому входження.
- У текстах використовуємо заголовки, підзаголовки, доречні виділення кольором, списки.
Вище я розповіла самі ази внутрішньої оптимізації, які зможуть дати добрі плоди ТІЛЬКИ ПРИ відповідального підходу.
А що далі?
Якщо Вас цікавить дана тематика більш глибоко - залишайте коментарі і будемо рухатися в цьому напрямку. Я вже говорила, що недавно створила цей сайт для душі, і поки намацую ту тематику, яка була б найбільш цікава читачеві. Отже, якщо вам хочеться знати більше про просування сайтів, пиши в коментарях про це!
З чого почати роботу?А що далі?
Що робити з сайтом?
А що далі?