Бізнес план інтернет-магазину - як скласти універсальний бізнес план

  1. Основні кроки і особливості
  2. Збір інформації та вибір ніші
  3. Маркетинговий план з впровадження та розвитку
  4. Створення організаційного плану
  5. Створення сайту магазину
  6. Робота з постачальниками
  7. Офіс і приміщення
  8. організація складу
  9. Робота зі службами доставки
  10. персонал
  11. Делегування - реклама, просування і т. П.
  12. Економічний розрахунок і фінансовий план
  13. Висновки і аналітика проекту
  14. Шляхи до відступу - а чи є бізнес

Складання бізнес плану для інтернет-магазину є одним з найбільш важливих процесів організації всього вашого майбутнього бізнесу Складання бізнес плану для інтернет-магазину є одним з найбільш важливих процесів організації всього вашого майбутнього бізнесу. Це не просто список з декількох пунктів, які ви повинні будете виконати в міру просування по списку. Бізнес план - це фундамент магазину, від якого залежить успішність і перспективи.

Ми пропонуємо вам пройтися по зазначеним пунктам - приклад бізнес плану для онлайн магазину є універсальним помічником для вас. Якщо ви ще навіть не знаєте, яку тематику вибрати для інтернет магазину , Необхідно чітко уявляти, які кроки вам мають бути на шляху розробки плану.

Основні кроки і особливості

Інтернет-магазин - це особливої ​​бізнес, і ми пропонуємо вам виділити наступні ключові моменти:

  1. Вибір напрямку - маркетингове дослідження
  2. Виробничий план - поставки і сервіс
  3. Фінансовий план - інвестиції, окупність і т. П.

Основні пункти створення БП:

  1. Збір інформації та вибір ніші.
  2. Маркетинговий план з впровадження та розвитку.
  3. Позиціонування та опис товарних категорій.
  4. Створення організаційного плану - реалізація проекту.
  5. Економічний розрахунок.
  6. Висновки і аналітика проекту.

Тепер ми докладніше розберемо кожен з пунктів нашого майбутнього бізнес плану інтернет-магазину, в якому будуть продаватися, поки ще, невідомо які товари. Для початку, ми радимо вам ознайомитися з цією інформацією цілком, так надалі вам буде простіше сприймати окремі пункти, і аналізувати їх.

Збір інформації та вибір ніші

З даного пункту починається розробка будь-який бізнес ідеї. Так само, тут необхідно скласти максимально зрозумілий портрет потенційного покупця, на якого буде розрахована реалізована продукція. Це вік, стать, дохід, інтереси і т. П. Ви можете пошук товару для реалізації почати саме з портрета цільового користувача, на підставі якого можна зробити висновки про потреби в покупках тих чи інших груп людей. Вибір ідеї не найскладніший процес, куди складніше чітко розуміти, кому ви можете продати цей товар і як.

Дуже важливо зібрати максимально актуальну інформацію про обраної вами ніші. Для вас найбільш важливими пунктами буде популярність товару, а також конкуренція в даному сегменті. Для визначення приблизного порядку популярність можна використовувати сервіс пошукових запиту Яндекса - Wordstat.yandex.ru. Вказуючи так запит (назва товару), ви розумієте приблизний порядок запитів в місяць.

Далі, заходимо в видачу пошукових систем і дивимося на сайти конкурентів, які знаходяться в топ-10 по цільових запитах. Дивлячись на відвідуваність, на номенклатуру товарів, і інші показники можна зрозуміти, наскільки сайти розкручені і прокатані, і володіють серйозними намірами щодо завоювання ринку. В ідеалі - замовити професійний аудит ніші у seo-фахівця, який розкладе вам по поличках кожен сайт конкурента, а також перспективи кожного товару.

Маркетинговий план з впровадження та розвитку

Основні пункти для опрацювання:

  1. концепція розвитку
  2. позиціонування
  3. Канали реалізації товару (збут)
  4. Просування в інтернеті

Маркетинговий план має на увазі під собою створення вектора розвитку вашого інтернет-магазину на ринку. Тут дуже важливо зробити не просто довгостроковий прогноз, а спланувати всі витрати на рекламу і просування на певний період, наприклад на 12 місяців. Це дуже важливо, якщо ви заздалегідь плануєте довгостроковий проект.

Концепція містить у собі вибір основного напрямку розвитку магазину, позиціонування на ринку. На початковому етапі розвитку інтернет-магазину основною концепцією розвитку повинен стати інтернет-ринок. Вам необхідно не просто запропонувати стандартний продукт, у вигляді типового інтернет-магазину, вам необхідно запропонувати так зване УТП, т. Е. Зробити так, щоб ваш продукт відрізнявся якщо не якість (зручним функціоналом), то хоча б оригінальність. Так само, ви можете відрізнятися від конкурентів сервісом - пропонувати максимально швидку доставку, будь-які способи оплати і т. П.

Потрібно розуміти що сервіс - це частина саме маркетингового плану. Саме маркетинговий аналіз повинен показати, чого не вистачає на даному ринку, або що є обов'язковим для того, щоб запропонувати цільової аудиторії по частині сервісу та обслуговування.

Далі необхідно визначитися з каналами залучення клієнтів, або каналами збуту, т. Е. Тими напрямками, через які будуть залучатися потенційні клієнти. Природно, що основним джерелом клієнтів повинен стати інтернет. Якщо говорити більш конкретно, то пошукові системи будуть найкращим способом залучення користувачів на ваш ресурс. Трафік з пошукової видачі найдешевший, якщо говорити в середньому по ринку.

Розкрутка - це окрема серйозна тема, яка вимагає професійного підходу. Ми можемо порадити 2 основні канали - це користувачі з результатів пошуку Яндекса і Google, а також - контекстна реклама. Контекстна реклама - ідеальний варіант для більшості магазинів відразу з моменту його запуску. У нас на сайті ви можете знайти відмінну статтю про просування інтернет-магазину по необхідному вам регіону.

Створення організаційного плану

Організаційний план має на увазі під собою опрацювання всіх пунктів по створенню і запуску бізнесу в роботу, а саме:

  1. Створення сайту магазину.
  2. Робота з постачальниками.
  3. Офіс і приміщення.
  4. Організація складу.
  5. Робота зі службами доставки.
  6. Персонал.
  7. Делегування - реклама, просування і т. П.

Створення сайту магазину

Це досить важлива стаття витрат, так як на створенні сайти ми не радимо економити. Магазин - це обличчя вашого бізнесу, його зовнішня оболонка. А перше враження є визначальним в інтернет-бізнесі. За створенням сайту звертайтеся до професіоналів. Ціни можуть починатися від $ 1000 і йти далеко вгору, але на початковому етапі вкладень в 1-2к доларів буде цілком достатньо. Крім разових витрат, в майбутньому швидше за все вам будуть потрібні послуги копірайтера по наповненню сайту - створення описів товарів і т. П. Це ще один пункт витрат в вашому БП.

Робота з постачальниками

Ви вже могли дізнатися раніше з нашого матеріалу, як знайти постачальника для інтернет-магазину . Задіюйте максимальну кількість каналів для пошуку постачальника, і налагодження контактів. Перейдіть в бізнес плані їх усіх, адже не факт що ті, з ким ви почали працювати будуть з вами на постійній основі, та ще й не змінять умов співпраці - треба бути завжди готовим до гіршого.

Офіс і приміщення

Для інтернет-магазину офіс не є обов'язковим атрибутом. Але тільки якщо це не великий онайн шоп. Коли ваш бізнес стрімко розвивається, ви просто не зможете організувати його роботу і обслуговувати велику кількість клієнтів без наявності офісу, в якому будуть зібрані менеджери, програмісти, і інші співробітники. З іншого боку навіть маленькому магазину потрібно приміщення, де ви будете упаковувати товари для відправки, а також організовувати виробничий процес.

організація складу

Наявність складу буде залежати від конкретних постачальників товарів, і особливостей роботи з ними. Ви можете викуповувати товар у міру його замовлення вашими клієнтам, і при невеликих оборотах (наприклад, для регіонального проекту) склад буде ні до чого. Інша справа, коли ви працюєте з великою кількістю клієнтів, або ж ваш магазин займається тільки оптовими продажами - в цьому випадку склад стане обов'язковим пунктів витрат в вашому бізнес плані.

Робота зі службами доставки

Послуги кожної служби доставки коштує грошей, і їх необхідно включити в бізнес план інтернет-магазину. Звичайно, маленькому нішевому магазину можна обійтися і своїми силами, коли співробітник власноруч відправляє замовлення через пошту. Але, такий спосіб нереальний для більшого магазину, де клієнтам обов'язково повинен надаватися вибір по способам отримання товару.

персонал

Які витрати закласти в бізнес плані на персонал залежить від передбачуваних оборотів. Щоб оцінити це, необхідно зіставити кількість передбачуваних добових відвідувачів - це робиться на підставі раніше розрахованих способи залучення клієнтів (реклама і просування). Замовлення можна приймати через інтернет і не телефонуючи клієнтів, але завжди повинен бути виділений телефон для прийому дзвінків від користувачів. Таким чином, мінімальний персонал складається з оператора кол-центру, менеджера прийому замовлень, бухгалтера (можливо приходить), менеджера відправки замовлень.

Делегування - реклама, просування і т. П.

У попередньому пункті з перерахуванням персоналу ми спеціально не згадали таку посаду, як фахівець з реклами та просування в інтернеті. Цю роботу можна дуже вигідно делегувати відповідним фірмам, які займаються рекламою і розкручуванням сайтів. А в міру розвитку інтернет-магазину і зростання каталогу і номенклатури, ви зможете найняти власного фахівця з просування в штат компанії. Так що радимо на етапі створення бізнес плану врахувати дані витрати.

Економічний розрахунок і фінансовий план

Економічні розрахунки необхідні вас для обґрунтування всіх ваших вкладень, а також підрахунку потенційного прибутку інтернет-магазину . Крім цього фінансовий план буде єдиним обгрунтуванням для банку, в разі якщо ви зацікавлені в кредиті на розвиток вашого інтернет-магазину. Взагалі, в банку захочуть подивитися весь ваш бізнес план, і не тільки фінансові розрахунки.

Найскладнішим в даному випадку, є спрогнозувати очікуваний прибуток, а в банку дуже захочуть побачити цю цифру, і отримати від вас її обгрунтування. Але навіть якщо забути про кредит, очікуваний прибуток точно також повинні бути цікава і вам, як організатору бізнесу.

Для наочності, ви повинні розкласти по пунктах:

  1. Поточні інвестиції.
  2. Витрати на організацію - поетапно.
  3. Прогноз по продажам.
  4. Терміни окупності бізнесу.
  5. Рентабельність.

З усього вище перерахованого точно на сто відсотків можна лише вказати ваші витрати, і це вже не погано ... Чим точніше буде прогноз по продажах, тим краще. А знаючи портрет потенційного середньостатистичного клієнта, ви зможете припустити з певною часткою ймовірності і середній чек. Також цей показник залежить від політики продажів - пропонуються супутні товари клієнтам (що може збільшити чек), чи є програма лояльність і так далі. Знаючи середній чек, очікувана кількість продажів на місяць, і витрати (реклама, доставка, персонал і т. П.), Ви зможете оцінити потенційний прибуток.

Важливо - зібрати документи Важливо - зібрати документи.

Дізнайтеся які документи потрібні для реєстрації ІП у вашому місті. Дуже важливо все зробити правильно, і в разі сумнівів, обов'язково звертайтеся до професіоналів юридичної справи.

Висновки і аналітика проекту

Найголовнішою перевагою практично будь-якого магазину, який торгує через інтернет, є істотно менша вартість його організації, в порівнянні з магазинами роздрібної торгівлі. Саме тому підсумкові цифри в вашому бізнес плані не повинні бути захмарними, і лякати вас кількістю нулів.

Для успішної роботи інтернет-магазину необхідна постійна аналітика - не тільки ринку в цілому, але і роботи вашого магазину. Необхідно відстежувати популярні товари, сезонність, лояльність користувачів, проводити опитування на предмет зручності користування і т. П.

Ми в будь-якому випадку радимо вам почати організацію бізнесу зі створення бізнес плану проекту. Нехай навіть у вас немає бажання розписувати всі на кількох десятках листів - зробіть невеликий, але наочний документ, який допоможе вам систематизувати інформацію.

Навіть з таким БП у вас буде переваги перед тими, хто виходить на ринок паралельно з вами, лише грунтуючись на інтуїції і покладаючись на удачу.

Шляхи до відступу - а чи є бізнес

Навіть складений бізнес план інтернет-магазину в докладної формі з усіма розрахунками ще не робить вас власником бізнесу. Основне завдання БП в даному випадку - структурування інформації для більш ретельної оцінки того, що відбувається на ринку. Більш того, ви складаєте наочний документ, який допоможе вам оцінити ваші ризики і перспективи. Деякі виходять на ринок, не маючи на руках жодних розрахунків, лише діставши гроші з кишені. Але для багатьох, бізнес план може стати хорошою мотивацією - він покаже, чи відкриті шляхи для вас в даному конкретному сегменті інтернет-бізнесу.

Якщо у вас є сили і бажання, не обмежуйтеся створенням одного бізнес плану - пропрацює кілька ніш. Це вам допоможе не тільки зробити порівняльний аналіз, а й дасть шляхи до відступу, адже запасний план ніколи не буває зайвим.