Бренд і айдентіка. В чому різниця?

  1. Бренд і його складові
  2. айдентика

Плутати різні поняття і визначення - значить не бачити в них ніякої різниці. Якщо це відбувається на побутовому рівні, можливо, нічого страшного в цьому і немає. Але надаючи сенс одного слова іншому, змішуючи терміни в різних сферах діяльності, не можна домогтися гарних результатів. В області маркетингу це може проявитися у вигляді непорозуміння між партнерами і контрагентами, що здатне привести до провалу проекту.

В області маркетингу це може проявитися у вигляді непорозуміння між партнерами і контрагентами, що здатне привести до провалу проекту

Айдентика і бренд, дійсно, поняття з однієї області - маркетингової. В сукупності вони відіграють провідну роль у формуванні іміджу фірми. Поняття виступають в якості зовнішніх атрибутів компанії і є відмінною рисою певної торгової марки. Розробка бренду, айдентики здійснюється професіоналами і експертами.

Ця тема висвітлена безліччю публікацій, книг і статей, але не у всіх описуються відмінності даних визначень. Щоб побачити різницю між брендом і айдентіка, потрібно розглянути кожен термін окремо.

Бренд і його складові

Брендинг - поняття не нове, ще в давні часи ремісники виготовляли розпізнавальні знаки, котрі були здатні виділити їх з маси конкурентів.

Бренд є одним з головних аспектів маркетингової області, є торговою маркою, що має соціальну і культурну значимість, впізнавану в суспільстві кожним його членом. Створення бренду несе в собі не тільки розробку логотипів, гасел - це створення цілого корпоративного образу. Він визначає діяльність компанії, якість сервісу, ведення справ, обіцянки, спілкування зі споживачами, асоціації, враження в соціумі. Таким чином, видно, що брендинг невловимий і присутній тільки в свідомості споживачів.

Завданнями бренду є розробка образу компанії, його розвиток, зростання популярності, створення довгострокової зв'язку з покупцями.

Брендинг включає наступні етапи:

  1. Аналізується ринок, визначається і досліджується цільова аудиторія.
  2. Розробляється брендовий стратегія, її сутність і позиціонування.
  3. Створюється (розробляється) бренд.
  4. Здійснюється просування брендингу.
  5. Оцінюється ефективність створеного бренду шляхом моніторингу діяльності, проведення досліджень.

Цінність даного поняття вимірюється розширенням споживчої аудиторії, рівнем репутації компанії.

Бренд складається з наступних складових:

  • Ім'я - основний елемент впізнаваності, при його виборі потрібно пам'ятати, що воно, як і людям, дається на все життя. І якщо, наприклад, концепцію реклами можна змінити, то ім'я залишається незмінним.
  • Дескриптор - роз'яснення того, чим займається компанія, т. Е. Це підпис до торгової марки.
  • Слоган - унікальна фраза, здатна висловити ідею і філософію компанії.
  • Ідентифікаційна система - це обов'язкова умова для залучення уваги потенційних споживачів.
  • Комунікаційні носії відображають ідею, комунікаційна стратегія бренду визначає їх вибір (інтернет, радіо, преса, телебачення).

айдентика

Корпоративна культура, фірмовий стиль, візуальна ідентичність - похідні вираження від англійського слова identity (ідентичність). У російській мові вживається як сленг - айдентіка. Необхідність в застосуванні цього поняття була викликана зростанням конкуренції, компаніям потрібна була впізнаваність в соціумі.

Сенс айдентики полягає в тому, щоб створити «обличчя» фірми, її образ, що запам'ятовується, за яким покупець відразу дізнається компанію. Таким чином, айдентіка покликана допомогти глядачеві візуально дізнатися фірму. Правильно розроблений фірмовий стиль здатний створити враження процвітаючої компанії, що викликає довіру у споживачів. Айдентика дозволяє скоротити час і кошти на організацію рекламної діяльності.

Графічно айдентіка виражається в наборі певних символів, геометричних фігур, різних ліній. За допомогою даних прийомів створюються яскраві і незабутні образи, які виділяють компанію з конкурентного середовища, підвищують її впізнаваність і лояльність споживачів.

Схема роботи зі створення візуальної ідентичності включає наступні дії:

  1. Аналізується конкурентне середовище.
  2. Порівнюються компанії-конкуренти і виявляються відмінні риси майбутньої фірми.
  3. Створюється стиль компанії.
  4. Після закінчення проекту створення айдентики розробляється гайдлайн. Це документ, який представляє собою керівництво по використанню унікального фірмового стилю.

Крім перерахованих вище переваг, айдентіка дозволяє згуртувати колектив в одну команду. Відомо, що наявність в організації єдиної корпоративної культури (стилю) сприяє швидкому прийняттю рішень співробітниками, ефективної і злагодженої роботи.

Таким чином, можна сказати, що терміни «бренд» і «айдентіка» є різними поняттями. Основна відмінність полягає в їхній матеріальності: якщо айдентику можна побачити у вигляді логотипів, штампів, візиток, кліше, то бренд - це нематеріальне втілення, він являє собою образ, ідею, імідж. Після створення платформи брендингу, образу фірми, її цілей, іміджу в гру вступає айдентіка. Визначення мають одне завдання - висунути і просунути фірму на ринку, донести до споживачів її цінності і дух. Розуміючи різницю між даними термінами, грамотно підходячи до організації і створенню бренду, айдентики, компанія робить вірний крок назустріч успіху!

Дивіться також:

Замовляйте креативний найманого в нашій компанії.