Чек-лист блогера для нової статті: 16 пунктів
- 1. Ви придумали запам'ятовується заголовок?
- 2. Переконайтеся, що Title сторінки не перевищує 60 символів
- 3. Ви заповнюєте Description?
- 4. Чи використовуєте ви фокусна ключове слово в Title, Description, H1 і контенті сторінки?
- 5. Чи є у вас різні варіанти ключових фраз в статті?
- 6. Ви робите перелинковку?
- 7. Переконайтеся, що всі посилання в статті відкриваються в новій вкладці
- 8. Додавайте авторство і джерела для чужих зображень
- 9. Ви заповнюєте теги Alt у зображень?
- 10. Перевірте відображення превью поста в соціальних мережах
- 12. Використовуйте заклики до дії
- 13. Використовуйте категорії і теги
- 14. Використовуйте короткий і читабельний URL
- 15. Використовуйте уривок
- 16. Перевірка і попередній перегляд
- Чек-лист блогера пройдено. Що далі?
У кожного професійного блогера є свій чек-лист по тому, що потрібно зробити перед розміщенням статті. Ви також повинні мати такий чек-лист. Щоб вам було легше, я підготував список з 16 пунктів, які використовую сам.
Дотримуючись такого чек-листу блогера ви мінімізуєте кількість можливих помилок і отримаєте максимальний ефект від публікації статей.
В кінці я поставив посилання на розширення для WordPress, яке допоможе вам скласти чек-лист прямо в адмінці блогу і бачити його в редакторі статей.
Після того, як в блозі був опублікований матеріал Як написати статтю: 5 порад професіонала я почав отримувати питання про оформлення написаної статті з точки зору SEO. Я спробую відповісти на ці питання.
Пропоную Вашій увазі мій чек-лист блогера.
1. Ви придумали запам'ятовується заголовок?
Якщо у вас немає запам'ятовується заголовка, то шансів привернути увагу читачів до статті і збільшити кількість її Шейру в соціальних мережах стає дуже мало.
Просто уявіть, як люди ігнорують книги з невдалими обкладинками, хоча сама книги можуть бути дуже навіть цікавими. Точно так же користувачі ігнорують статті з непривабливими заголовками.
Хороший варіант - використовувати EMV headline analyzer , Щоб підібрати найбільш вдалий з точки зору маркетингу заголовок. Правда, даний інструмент працює тільки з англійською мовою. Але спробуйте поекспериментувати з ним, а потім перевести найкращий варіант на російську.
Також ви можете використовувати Headline Analyzer by CoSchedule , Який також може підказати, як поліпшити заголовок.
2. Переконайтеся, що Title сторінки не перевищує 60 символів
Як правило, заголовок статті і тег Title збігаються (зазвичай Title заповнюється автоматично простий підстановкою назви статті). Тому вам треба переконатися, що з Title все в порядку. І відредагувати його, якщо щось не так.
Навіщо? Якщо цього не зробити, то Google та інші пошукові системи будуть показувати ваші сторінки приблизно так:
Саме тому я завжди намагаюся робити мої SEO-titles правильної довжини. Інакше користувач пошукової системи не зрозуміє, про що стаття і не клацне по ній в SERP. Який тоді толк від статті?
Якщо ви не використовуєте Yoast SEO plugin для WordPress, то я категорично рекомендую почати це робити. Цей плагін вміє показувати превью вашої публікація в SERP Google прямо в редакторі статті.
3. Ви заповнюєте Description?
Мета-тег Description є коротким описом сторінки, яке може виводитися в результатах пошукової видачі (SERP) під SEO-заголовком сторінки. Це називається "сниппет".
Якщо ви не заповнюєте цей тег вручну, то пошукова система сама бере найбільш релевантний на її думку фрагмент контенту сторінки і відображає його в SERP. Але це виглядає не так добре, як здається на перший погляд. Можете поглянути на сниппет на скріншоті з попереднього пункту. Як бачите, він так собі. Було б краще, якби він виглядав цілісним і закінченим описом, а не уривками різних пропозицій.
Тому необхідно заповнювати Description ручками, не перевищуючи поріг в 160 символів.
І тут вам знову знадобиться Yoast SEO.
4. Чи використовуєте ви фокусна ключове слово в Title, Description, H1 і контенті сторінки?
Яку статтю ви б не писали, у неї повинна бути основна тема, також відома як фокусна ключове слово.
Вам потрібно переконатися, що в Title, Description і тексті статті присутній дане ключове слово, за яким ви хочете ранжуватися в пошукових системах.
Також це слово рекомендується використовувати і в заголовку сторінки, так як він повинен бути укладений в тег H1. Даний тег також є важливим для SEO. До речі, читайте докладну статтю про те, що таке SEO .
Ви можете натиснути комбінацію Ctrl + F, ввести фокусну ключову фразу і побачити, скільки разів вона підсвічена на сторінці.
Або знову ж використовувати плагін Yoast.
Рекомендую використовувати преміум-версію плагіна, так як вона підтримує можливість роботи з декількома фокусними фразами одночасно. Безкоштовна версія дає можливість вказати тільки одну.
Так виглядає панель Yoast SEO в редакторі WordPress:
Якщо ви не знаєте, як вибрати фокусна ключове слово, вам допоможе стаття: Підбір та аналіз ключових слів для сайту .
5. Чи є у вас різні варіанти ключових фраз в статті?
Часто новачки припускаються помилки і вставляють свою основну ключову фразу до місця і не до місця по всій статті, вважаючи, що так вони отримають більш високі позиції в пошуковій видачі. Але результат буде повністю протилежним. Тому не робіть так.
Замість цього ви повинні писати на природній мові, зрозумілій і приємне вашим читачам. Ключові фраза потрібно використовувати органічно і тільки там, де вони потрібні. Не забувайте розбавляти їх і використовувати в різних поєднаннях.
Просто введіть ваш основний ключ в пошуковому рядку Google, перейдіть вниз і підберіть відповідні додаткові фрази з тих, які задають в пошуку крім основної.
Це найкраща тактика для написання статей в блог.
6. Ви робите перелинковку?
Внутрішня перелінковка дає приголомшливий ефект, оскільки розподіляє вагу всередині сайту і допомагає підняти рейтинг нових сторінок за рахунок більш старих і авторитетних.
Для кожної нової статті намагайтеся поставити мінімум 1-2 посилання зі старих статей і навпаки, в новому матеріалі посилайтеся на ранні публікації.
Спочатку це буде складно, адже у вас ще мало статей, придатних для перелинковки між собою. Згодом блог наповниться і перелінковка не викликатиме проблем.
7. Переконайтеся, що всі посилання в статті відкриваються в новій вкладці
Посилання на інші сторінки допомагають вашим читачам дізнатися більше про тему статті і несуть користь.
Проте, якщо таке посилання відкривається в тій же вкладці (а саме так і є по-замовчуванню), це стане причиною відходу відвідувача з вашого сайту. Погодьтеся, це сумно.
Щоб запобігти цьому, завжди робіть ваші посилання відкриваються в новій вкладці. Так відвідувач зможе переключитися тому на вашу статтю.
Найкраще робити це як для зовнішніх, так і для внутрішніх посилань.
8. Додавайте авторство і джерела для чужих зображень
Коли я тільки пробував себе в ролі блогера, я не морочився про джерела і авторство картинок. Я просто вводив в пошуку по картинках Google потрібний мені запит, вибирав вподобане зображення і вставляв його в свою статтю.
Ніколи так не робіть!
Ви повинні поважати авторські права і завжди вказувати джерело, звідки взято зображення. Інакше можна отримати неприємності.
Особисто я використовую фотостік Shutterstock . Рекомендую купити платну підписку, тоді проблем з зображеннями для блогу більше не буде.
9. Ви заповнюєте теги Alt у зображень?
Слідкуйте за тим, щоб атрибути Alt у всіх зображень були заповнені. У ньому треба коротко (2-3 слова) описати зображення. Оптимізовані зображення краще ранжуються в пошуку по картинках і призводять додатковий трафік. Не нехтуйте цим.
10. Перевірте відображення превью поста в соціальних мережах
По-перше, переконайтеся, що ваша стаття має мініатюру (зображення записи).
По-друге, переконайтеся, що воно коректно відображається при Шейру в соціальних мережах Facebook, Twitter, Google+.
Особливість в тому, що у різних соціальних мереж різні вимоги до розміру мініатюр. Шляхом довгих експериментів вдалося обчислити оптимальний розмір 665х350 пікселів.
Ви можете вручну завантажити окремі картинки для цих соцмереж, а також вручну задати заголовок і опис. Робиться це в уже добре знайомому нам Yoast SEO на вкладці Соціальні мережі.
У преміум-версії плагіна є можливість попереднього перегляду превью. Якщо версія безкоштовна, то можете скористатися інструментами самих соціальних мереж:
Вам потрібно переконатися, що вашу статтю легко читати.
Заголовки, списки, жирний шрифт, курсив, короткі абзаци і інше форматування дуже допоможуть у поліпшенні сприйняття тексту.
12. Використовуйте заклики до дії
Ваша стаття містить заклик до дії?
Зазвичай в кінці статті читачів просять вчинити будь-яку дію, наприклад, прокоментувати прочитане, підписатися в соціальних мережах, придбати продукт і т. Д.
13. Використовуйте категорії і теги
Розміщення статті без вказівки категорії - відстій. В цьому випадку вона відображається "Без рубрики". Виглядає не дуже професійно, до того ж погіршує навігацію по блогу. Тому я рекомендую продумати перелік категорій і тегів і відносити свої статті до відповідних релевантним категоріям. У цьому вам може допомогти стаття про розробці структури сайту .
14. Використовуйте короткий і читабельний URL
Переконайтеся, що адреса сторінки не дуже довгий і в той же час відповідає її тематиці. Це називається "людино зрозумілий урл" - ЧПУ.
Можна перекладати англійською або використовувати трансліт. Фокусна ключове слово повинне бути присутнім в URL.
15. Використовуйте уривок
Заповніть поле "Уривок" коротким і унікальним описом статті. Воно буде виводиться в фіде статей блогу. Якщо цього не робити, то WordPress буде виводити уривок з першого абзацу тексту, який може некрасиво обрізатися. Якщо поля "Уривок" немає, його потрібно включити на самому верху редактора статті на вкладці "Налаштування екрану".
16. Перевірка і попередній перегляд
Перед розміщенням статті скористайтеся функцією попереднього перегляду і переконайтеся, що стаття коректно відображається на сайті.
Перечитайте статтю, перевірте всі посилання і картинки. Найкраще дати статтю на вичитку і редактуру контент-менеджеру, якщо він є.
Коли все буде готово - розміщуйте статтю.
Чек-лист блогера пройдено. Що далі?
Напевно ви ставите питанням: як спростити цей процес і не відкривати кожен раз дану статтю?
Є просте рішення: встановити плагін Pre-Publish Post Checklist . Він дозволяє створити потрібний чек-лист блогера і вміє блокувати розміщення поста, поки всі його пункти не будуть виконані.
Я сподіваюся, ця стаття допомогла вам скласти ваш власний чек-лист блогера з оформлення статей, який допоможе вам публікувати статті на професійному рівні.
Також читайте про те, що робити відразу після розміщення статті .
Якщо стаття вам сподобалася, то поділіться нею з друзями та напишіть свої коментарі.
Також підписуйтесь на нові статті блогу по E-Mail (розсилка не частіше разу на тиждень), Facebook , Telegram .
Будь ласка, оцініть цю статтю:
1. Ви придумали запам'ятовується заголовок?3. Ви заповнюєте Description?
4. Чи використовуєте ви фокусна ключове слово в Title, Description, H1 і контенті сторінки?
5. Чи є у вас різні варіанти ключових фраз в статті?
6. Ви робите перелинковку?
9. Ви заповнюєте теги Alt у зображень?
Що далі?
1. Ви придумали запам'ятовується заголовок?
Навіщо?
Який тоді толк від статті?