Чи можна вчитися на двох курсах відразу? Розповідь студентки «широкого профілю»

Сьогодні з нами Олена Безкоровайна . Олена кинулася в безодню навчання, натхненна просуванням магазину велосипедів MisterBike . Усвідомила, що потрібно підтягнути відразу два слабких місця: сам сайт і групи в соціальних мережах. Раніше магазин був орієнтований на оптову торгівлю. Зараз в пріоритеті роздріб, а це значить - люди: сарафан, рекомендації та соцмережі. Тому вибір напрямку для навчання був визначений відразу: то (SEO) і інше (SMM).

Тому вибір напрямку для навчання був визначений відразу: то (SEO) і інше (SMM)

Раніше у нас був дещо інша специфіка бізнесу, ми були більш орієнтовані на оптову торгівлю, брали участь в профільних виставках, працювали з нашими базами оптових клієнтів. Зараз ми вирішили більше сфокусуватися на просуванні самого магазину. Ми, як і раніше, представляємо в Україні ексклюзивно два бренди велосипедів. Це німецька марка Silverback і BMX велосипеди від бренду KHE bikes. У тому, щоб продавати бренди, яких більше ніхто крім тебе не продає в регіоні є і плюси і мінуси. Плюси в відсутності конкуренції і демпінгування, мінуси в тому, що завоювати популярність і лояльність до нового бренду - це довгий шлях.

Після курсів SEO у мене є сформований завдяки зручним програма, якими з нами ділилися лектори семантичне ядро і контент-план. Написанням статей і текстів збираюся займатися сама. Хоч і не просто бути багаторукої Шивой, але наявність контент-плану, який ми створювали на курсах організовує.

Також написала кілька статей для профільних інтернет видань, це працює і як для впізнаваності бренду і добре для SEO - посилання. Цікаво було подивитися контрольний профіль нашого ресурсу і дізнатися, що виявляється на статтю, написану мною ще кілька років тому про нашого партнера, засновника бренду Silverback, посилається сама Вікіпедія.

У соціальних мережах поки давали таргетовану рекламу і рекламу в тематичних спільнотах і вже отримували з них клієнтів.

Добре працює Google Мій Бізнес, багато клієнтів приходить звідти, так як в районі, де знаходиться наш магазин, а це територіально м. Святошин, м. Житомирська, м. Академмістечко не так вже й багато великих хороших магазинів велосипедів, в основному це невеликі вело -мастерскіе. Раніше ми мало уваги приділяли цій соц мережі, але після курсів намагаємося розвивати і досить швидко побачили плоди цього. Зазвичай люди, побачивши на карті позначку про магазин велосипедів приходять і ахають, так як не очікують побачити такий великий за площею і наповненню магазин, у нас адже все, що є на сайті, все є в наявності і в магазині.

Також в соціальних мережах добре працює особистий бренд. Багато хто знає мене і те, що я захоплена велосипедами, підписуються, просять поради або мовчки стежать за фотографіями, які я пощу під час наших регулярних велопрогулянок в сусідню Пущу-Водицю, надихаються можливістю кататися серед соснових лісів і озер і приходять в магазин за велосипедом.

У планах розвивати все паралельно, і контент-маркетинг для сайту і соціальні мережі: інстаграм, вконтакте, фейсбук. Об'єднати це все загальної цікавою концепцією, можливо навіть створити канал на youtube.

Приємно бачити хоч і не великі, але вже результати від курсів, коли люди приходять з пошуку і соціальних мереж, так як раніше ми отримували клієнтів в основному від реклами. У планах також пройти курс по контекстній рекламі в Академії.

Незважаючи на те, що непросто було поєднувати відразу два курси, і не завжди була можливість робити домашні завдання, я рада, що закінчила їх якраз до початку велосипедного сезону. Попереду багато роботи і я відчуваю себе повною знань і натхненної!

Що підштовхнуло вас вивчати таку непросту сферу, як інтернет-маркетинг? Звідки ви дізналися про WebPromoexperts і чому зупинилися саме на цьому освітньому проекті?

Інтернет-маркетингом цікавлюся вже давно, навколо багато інформації, але, по-перше, не виходило систематизувати все це. По-друге, в інтернеті і на кілька часових семінарах можна отримати дуже загальні поверхневі знання. Мені ж потрібна була чітка система, поради практикуючих фахівців, які в цій сфері давно і успішно реалізовують проекти, і чарівний стусан, допомога наставника, коли, здається, ти не один і все зможеш!

Я хотіла вчитися відразу за двома напрямками. І побачила оголошення про бартерну програмі у головного редактора вашого блогу на сторінці. Подивилася програму навчання - і зрозуміла: зволікати не можна!

Наскільки складним було навчання? Які тематики давалися простіше, а які складніше?

Я паралельно проходила 2 курсу: SEO та SMM. Заняття по SMM проходили по понеділках та середах. За SEO по вівторках і четвергах. Скажу чесно, брати два курси одночасно - не найкраща ідея, т. К. Програма побудована таким чином, що ти не просто слухаєш теорію, лектори дають дуже багато практичного матеріалу, професійних фішок, і все це потрібно прийти додому і застосовувати на практиці. Є домашні завдання. Але це не абстрактні якісь завдання, а просто робота над твоїм особистим проектом. Викладачі перевіряють їх, дають поради, тобто роблять аудит твого проекту.

По закінченню курсу є відчуття, що ти знаєш, куди тобі рухатися. Так, багато роботи, але це не сліпе блукання в бурхливому морі інтернет-маркетингу, у тебе є вектор.

Що зараз з області інтернет-маркетингу Ви застосовуєте в роботі? Якщо можна, поділіться подробицями і результатами?

Поки рано говорити про результати, так як курси тільки закінчилися. Всі матеріали, презентації курсу ще буду переглядати і застосовувати всі знання на практиці, т. К. Обсяг інформації величезний.

На вашу думку, що все-таки простіше і зручніше: працювати з підрядниками або самостійно? Чому?

Думаю, по закінченню курсів кожен робить для себе свій висновок з цього питання. Головне, зрозуміти принцип роботи, чітко розуміти, що необхідно зробити, бачити стратегію розвитку в smm або seo. А далі вже приймати рішення: працювати з підрядниками або робити все самому. Звичайно, коли ти в темі, тобі легше вибрати підрядника, дати завдання, контролювати виконання, розуміти, за що ти платиш гроші. Робити самому або залучати підрядника залежить від того, наскільки великий у вас проект, яка ваша роль у ньому. Наприклад, я для себе зрозуміла, що якусь частину технічного боку SEO, швидше за все, віддам підряднику, а ось контентом на сайті, веденням сторінок соціальних мереж буду продовжувати займатися сама, але тепер уже застосовуючи все те, чого навчили на курсах в Webpromo .

Якими особистими і професійними якостями повинен володіти інтернет-маркетолог?

Поняття інтернет-маркетолог занадто широке. Якщо ми говоримо про SEO- фахівця - це одні якості, якщо про копірайтера - інші, хоч і працюють вони в зв'язці. Для SMM-ника взагалі окремі риси характеру важливі. Із загальних особистих і професійних якостей варто виділити розуміння ніші, знання своєї цільової аудиторії і розвиток діалогу з нею. До курсів мені весь час здавалося, що є якісь секрети, які фахівці знають, і за цими секретами я і пішла. Так, нам дали багато інформації, яку я не могла знайти в інтернеті, багато допоміжних ресурсів, сайтів, програм, фішок, але все ж основний висновок, який я зробила, це те, що Google буде високо ранжувати ваш сайт, якщо він створений для людей. Весь контент, тексти, картинки, відео - все це ми робимо не для бездушної машини Google, а для наших потенційних покупців. Звідси випливає, що найважливіше для інтернет маркетолога - розуміти свого споживача, дружити з ним і створювати товар і сервіс для нього.

Опис навчального процесу

Класно познайомитися з новими людьми, дізнатися про їх сферах бізнесу, дивитися, як вони застосовують інтернет-маркетинг в своїх нішах. Прекрасні викладачі, вони дуже зацікавлені в успіху кожного проекту, розповідають багато цікавих кейсів за роки своєї роботи. Вчитися чомусь новому цікаво, а коли є ще й уважні наставники, такі як Андрій Гонковскій з курсу СММ, Віталій Алексахін , Артем Пилипець з курсу SEO, то робити перші кроки в новій сфері не так страшно, відчуваєш підтримку за спиною, завжди є до кого звернутися за допомогою.

Чи підтримуєте зараз навчання в інтернет-маркетингу і як?

Планую продовжувати, звичайно ж! Вивчення інтернет-маркетингу - це нескінченний процес. Підписалася на профільні блоги і групи в соцмережах, адже принадність інтернет-маркетингу в тому, що це не "мертва наука", це те, що відбувається зараз, і ми самі творимо інтернет.

Які плани на майбутнє, як професійного, так і персонального розвитку?

У планах застосовувати знання на практиці, розвивати сайт misterbike.com.ua і його групи в ВК, FB, Instagram, відчуваю відповідальність перед викладачами, вони так з душею підходили до наших занять, що тепер не хочеться впасти в бруд обличчям.

Що б Ви порекомендували нашим сьогоденням і майбутнім студентам, а також самої Академії?

Я дуже вдячна Академії за вибір хороших викладачів і професіоналізм. Порекомендувала б невелике вступне тестування для студентів, тому що в моїй групі з SMM, наприклад, були люди, у яких навіть немає сторінці в Фейсбуці, і були ті, які вже налаштовують таргетовану рекламу. Рівень знань і очікувань від курсу в цих випадках, звичайно ж, різний.

Які книги по інтернет-маркетингу, особистому розвитку, ефективності праці ви порадили б почитати студентам?

В продовження теми про рівень, на якому людина перебуває в даний момент, радити книги - справа невдячна. Те, що для когось очевидно, для іншої людини буде відкриттям. Але все ж можу порадити кілька книг видавництва МІФ - це стара добра "Сам собі МВА", "Бізнес з душею" Тома Еренфельд і "Злом маркетингу. Наука про те, чому ми купуємо ". Думаю, ці три книги можуть стати відмінними помічниками тим, хто починає будувати свій бізнес, так як вони дають погляд з різних сторін: з економічної, емоційної та психологічної.

Якщо ви знаєте хороші книги, можете додати мене в Фейсбук і порадити - я буду вдячна.

Розкажіть про свій негативний досвід просування в інтернеті, є думка, що навчаються якраз не на прекрасних кейсах інших людей, а читаючи про факапах.

Нещодавно прочитала фразу: "Все шукають якісь секрети успіху. До вашої жаль, ніяких секретів немає. Треба просто орати ". Думаю, вона дуже правдива! Я занадто рано опускала руки, хотіла швидких результатів. Насправді, успіх в інтернеті, як і всюди, - це щоденна праця. Не можна писати одну статтю в 3 місяці на сайті і чекати, коли він з'явиться в топі гугла, не можна закидати групи в соціальних мережах на півроку, тому що там мало передплатників. "Швидко - це повільно, але без перерв". Так, можна закупити посилань і опинитися на першій сторінці Google за 2 тижні, але так само швидко потрапити під фільтр. Можна закупити ботів в групи соцмереж. Але інтернет-маркетинг не про лайок або кількості передплатників, він про продажі. На цьому і варто зосередитися.

Що ви змінили б в порядку навчання, чого вам не вистачало і що навпаки приємно здивувало?

Мені було дуже зручно, що якщо ти хворів і пропустив лекцію, то можна отримати доступ до цієї лекції на онлайн-курсі і подивитися її з дому. Таким чином, не відстаєш від програми. Це просто супер рішення! На інших курсах такого немає.

Чи вважаєте ви, що створення нової групи для випускників WPE в Фейсбук допоможе їм в кар'єрі, дасть нові знайомства і можливості для розвитку?

Так, це важливо, зберігати контакти по закінченню курсу, ділитися знаннями. Один з найбільш безцінних результатів, які дарують курси, - це заряд натхнення, важливо підтримувати його градус в крові! :)

:)

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter

Що підштовхнуло вас вивчати таку непросту сферу, як інтернет-маркетинг?
Звідки ви дізналися про WebPromoexperts і чому зупинилися саме на цьому освітньому проекті?
Наскільки складним було навчання?
Які тематики давалися простіше, а які складніше?
Що зараз з області інтернет-маркетингу Ви застосовуєте в роботі?
Якщо можна, поділіться подробицями і результатами?
На вашу думку, що все-таки простіше і зручніше: працювати з підрядниками або самостійно?
Чому?
Якими особистими і професійними якостями повинен володіти інтернет-маркетолог?
Чи підтримуєте зараз навчання в інтернет-маркетингу і як?