Чим відрізняється піар від реклами

  1. визначення
  2. порівняння
  3. висновки TheDifference.ru

Маркетологи 21-го століття знають, що зараз товар мало просто рекламувати: потрібно створювати йому цілу легенду, образ, який дозволить сформувати групу відданих фанатів, а не коло лояльних клієнтів. Чим же піар відрізняється від реклами? У що краще вкладати гроші: інформаційні приводи або маркетингові атаки, результат яких не завжди передбачуваний?

визначення

Піар - комплексні технології взаємодії з аудиторією, необхідні для формування позитивного іміджу бренду, компанії або політичної партії в суспільстві. Головна мета - впровадження продукту, що просувається об'єкта в ціннісний ряд, тобто його повна ідентифікація цільовою групою. Завдання вимагають багато часу і далеко не завжди дають ефект, який можна підрахувати грошима.

Реклама - комерційне просування товарів і послуг, а також загальнолюдських цінностей (соціальна реклама) в ЗМІ. Найважливіші функції - це підвищення продажів, впізнаваності, формування лояльності у потенційних клієнтів. Реклама покликана приносити ефект вже в короткостроковій перспективі, і для максимальної віддачі розробляється комплексний графік комунікації з аудиторією.

до змісту ↑

порівняння

Таким чином, наявність великої кількості масових об'єктів змушує маркетологів не просто представляти новий товар, але виділяти його із загального ряду. Реклама потрібна для інформування аудиторії, піар - для створення нової ікони, цінності, яка буде сприйматися на підсвідомому рівні. Технології реклами більш-менш позначені, а канали комунікації - перевірені. Піар - це завжди творчість, сміливі ходи, які створюють інформаційний привід, покликаний привернути підвищену увагу до продвигаемому об'єкту.

Піар - це завжди творчість, сміливі ходи, які створюють інформаційний привід, покликаний привернути підвищену увагу до продвигаемому об'єкту

до змісту ↑

висновки TheDifference.ru

  1. Головні цілі. Реклама потрібна для підвищення продажів і просування товарів, піар - для формування довірчих відносин з цільовою групою.
  2. Окупність. Реклама приносить результат в короткостроковій перспективі, піар - в середньо- і довгостроковій.
  3. Технології. Піар складніший в реалізації, ніж проста реклама, і досягнення цілей завжди містить елемент творчості.
  4. Області діяльності. Реклама в більшій мірі відноситься до комерційних підприємств, піар може просувати соціальні ідеї, політичні групи, окремих особистостей.

Чим же піар відрізняється від реклами?
У що краще вкладати гроші: інформаційні приводи або маркетингові атаки, результат яких не завжди передбачуваний?