CMS для успішного SEO. Якою має бути СMS для оптимального пошукового просування.
Перед створенням будь-якого сайту зазвичай стоїть питання, на якому движку його робити (якщо тільки під рукою немає самописного). Платні або безкоштовні, для магазинів або блогів, поширені і маловідомі .. це все цікаві подробиці, але зараз нас більше цікавить, як оцінити різні СMS в цілях пошукової оптимізації.
Демо-версія CMS повинна давати чітке уявлення про те, як працює система, як управляти контентом і т.д.
(Це не завжди може бути ясно з першого погляду; деякі системи кілька «перевантажені» різними кнопками. Є люди, які ненавидять адмінку Joomla, в порівнянні з адмінкой WP в неї дійсно важче «в'їхати».
А в німецькій навороченной TYPO досить легко навчитися щось публікувати, і прописувати теги в спеціальній формі, але зрозуміти, як вона працює - набагато складніше, т. К. Навіть знання англійської не допоможе, вся нормальна документація ... по німецьки.
Ще один приклад - Amiro, який називають «найшвидшим движком в рунеті». Я не скачував останній реліз, але рік тому, коли намагався щось збагнути у free-версії , Навіть за допомогою help, у мене мало що вийшло, хоча на той момент я вже досить непогано розбирався в тій же TYPO.)
Схоже, лідером тут поки залишається WordPress з його інтуїтивно зрозумілій адмінкой і досить простим для швидкого освоєння функціоналом. Хоча для магазинів і порталів це далеко не кращий варіант.
Потрібно подивитися, наскільки добре оптимізовані сайти, вже зроблені на СMS, яку ви доглядаєте, і виділити будь-які потенційні проблеми. Особливо це актуально для коробкових версій. Розробники таких можуть допив свій движок на вимогу, але це - час та гроші, а за замовчуванням деяких потрібних функцій в движку може і не бути, тому потрібно заздалегідь підготувати до нього питання.
Питання можуть бути приблизно такими:
1. Чи існує можливість редагувати генеруються ЧПУ? Человекопонятние адреси приємні користувачеві, і можуть впливати на ранжирування. В ідеалі, ми б хотіли мати можливість створювати більш короткі ЧПУ і включати в них релевантні ключові слова. Будь-які обмеження тут, ймовірно, знизять ефект органічного пошуку для сайту.
2. Управління контентом в залежності від країни і переклад: чи можлива організація в підпапках? Наприклад, помістити весь контент для україномовних користувачів в папку / ua. Якщо автоматичний переклад є, як це впливає на URL? Це перенаправляє нас в підпапку країна / мова конкретного URL?
Движок може запитувати IP-адреса користувача для відображення контенту, але подавати його все одно під однаковим URL, тобто, тільки одна версія потрапить в кеш. Це незручно, тому що потрібно, наприклад, щоб українська версія зберігалася в google.ua, а багатомовний контент був проіндексований, і був релевантним для місцевої пошукової системи.
3. Робота сайту \ швидкість сторінки - наскільки швидкі сайти, зроблені на цій CMS, який сервер для них краще підходить? Спробуйте провести кілька тестів самостійно.
4. 301 редирект. У багатьох CMS з цим проблема, коли замість 301-го редіректу вони роблять 302-ий. Перенаправлення можуть бути дуже важливі, особливо при регулярному оновленні контенту або при редизайне, коли потрібно оновити структуру URL. Крім того, як цим керувати? В рамках програмного забезпечення CMS? Через IIS або .htaccess?
5. Унікальні title і мета-теги. Title - один з найважливіших факторів ранжирування, так що це дуже потрібно. А мета-теги не впливають на ранжування безпосередньо, зате впливають на кликабельность в результатах пошуку, оскільки видають більш детальну і мотивуючу інформацію.
6. H1 на кожній сторінці теж бажано прописувати вручну. Деякі СMS «витягують» в навігацію теги з header, що обмежує можливості оптимізатора.
7. Alt-теги - призначені для підпису графіки, що зручно для людей, у яких вимкнені картинки в пошті або браузері; важливий фактор ранжування, ключові слова в alt-тезі можуть підвищити рейтинг сторінки. Деякі СMS можуть обмежувати використання цих тегів, встановлюючи їх в загальний розділ замість можливості підписати кожну сторінку. Тобто, картинка може зустрічається на 20 різних сторінках, але з однаковим тегом.
8. Чи підтримує СMS ведення блогу? Блог може надати більше вплив як на репутацію бренду, магазину або компанії, так і бути хорошим технічним засобом для залучення додаткового трафіку (хороша стаття «Блог в допомогу»).
9. Є доступ до robots.txt?
10. Персоналізація контенту для SEO. Як і у випадку з IP-адресою, деякі CMS можуть відображати контент конкретного користувача, виходячи з його історії відвідувань. Важливо переконатися, що коли пошукач відвідує сторінку, це розглядається, як перше тимчасове відвідування, і що ваш кращий оптимізований контент доступний для індексації.
PS Зараз проходить цікаве дослідження «CMS для SEO» , Результати будуть скоро доступні.
За матеріалами www.seoptimise.com.
1. Чи існує можливість редагувати генеруються ЧПУ?Якщо автоматичний переклад є, як це впливає на URL?
Це перенаправляє нас в підпапку країна / мова конкретного URL?
Крім того, як цим керувати?
В рамках програмного забезпечення CMS?
Htaccess?
8. Чи підтримує СMS ведення блогу?
Txt?