Чому накрутка передплатників в Інстаграме неефективна
- Трохи про те, що таке Інстаграм і як він працює
- Чим може бути корисно знання своїх показників в Instagram
- Основні показники Інстаграм і методи оцінки ефективності
- Чому накрутка передплатників неефективна
Займаючись просуванням комерційного аккаунта в мережі Instagram, для користувача стає вкрай актуальним питання: наскільки ефективна накрутка передплатників в Інстаграме? Як взагалі можна оцінити результативність використовуваних способів просування?
Трохи про те, що таке Інстаграм і як він працює
Перш ніж приступити до розгляду питання про те, як, для чого і якими способами виконується накрутка Інстаграм, необхідно розібратися з базовими поняттями. Найперше, що потрібно чітко розуміти: як користуватися instagram, чому він придбав широку популярність і став невід'ємною частиною життя величезної кількості його користувачів.
Інстаграм (Instagram) являє собою соціальну фотосет, закордонний ресурс, з 2012 року знаходиться у володінні компанії Facebook. Він немов об'єднав в собі мікроблог і соціальну мережу. Основою тут є фотографії користувачів, до яких робляться короткі текстові пояснення самими ж власниками аккаунтів. За допомогою знімків люди діляться з усіма передплатниками подіями з їхнього життя, інтересами. Інстаграм може використовуватися як соціальна мережа, як особистий фотоархів і навіть як спеціальний додаток для швидкої і легкої обробки знімків.
Простота редагування знімків в інстаграмДля того, щоб стати частиною соціальної мережі Instagram, необхідно спочатку встановити на смартфон з підтримкою операційної системи Android або iOS безкоштовний додаток з аналогічною назвою. Після цього можна реєструватися і авторизуватися в даній мережі, а потім - приступити безпосередньо до користування послугою. Щоб поділитися фотографіями в Інстаграме, можна завантажувати готові фотознімки з пам'яті телефону, а можна робити нові за допомогою вбудованої камери і відразу ж розміщувати їх на своєму акаунті. Перед тим, як здійснюється публікація знімка, виконується його обробка за допомогою спеціальних фільтрів, наявних в додатку. Це дозволяє моментально отримати гарні фото, не володіючи при цьому спеціальними знаннями в програмному забезпеченні. Отже, все досить просто.
На акаунти можуть підписуватися інші користувачі, залишати позначки про вподобаних постах (ставити «лайки»), коментувати фото.
Чим може бути корисно знання своїх показників в Instagram
Займаючись комерційним просуванням свого аккаунта, використовуючи для цього різні засоби, в тому числі, такий спосіб, як накрутка лайків Інстаграм, необхідно знати про своїх показниках діяльності в цій соцмережі. Це буде корисно для того, щоб:
- Оцінити ефективність своєї роботи по массфолловінг (накрутці передплатників), конкурсам, розміщення реклами, а точніше, простежити динаміку ефективності цих дій.
- Провести оцінку залученості аудиторії на сторонніх паблік перед тим, як розміщувати на них рекламу.
- Оцінити ефективність діяльності конкурентів, то, які їх заходи найбільш ефективні, що згодом дозволить використовувати отриману інформацію з вигодою для себе.
Саме в цьому полягає користь оцінки своїх показників в Інстаграм для тих, хто хоче успішно просунути якийсь проект за допомогою облікового запису в даній мережі.
Основні показники Інстаграм і методи оцінки ефективності
Займаючись просуванням в Інстаграме, необхідно щодня вимірювати ключові показники свого аккаунта і намагатися їх підвищувати.
Показники Інстаграм (KPI):
- Кількісні показники:
- лайки;
- відписав;
- нові передплатники;
- коментарі.
- CTR або конверсія по передплати - середня величина ефективності по передплати. До цього показника відноситься кількість користувачів, у відповідь тих, хто підписався на вас. Вираховується наступним чином: кількість тих, хто підписався у відповідь на ваші підписки потрібно поділити на загальну кількість ваших підписок. Наприклад, ви підписалися на 900 користувачів, а у відповідь на вас підписалися 300 осіб. Це виглядає так: 300: 900х100 = 33%.
- Рівень залучення користувачів - ER (Engagement rate). Це показник дозволяє простежити активність учасників спільноти з їхніх коментарів і «лайкам». Порахувати його можна так: загальна кількість «лайків» і коментарів необхідно розділити на кількість передплатників певною сторінки . Таким чином, ми отримаємо відсоток, що дозволяє проаналізувати ступінь залученості. Виглядає це наступним чином. Наприклад, в паблік було виставлено 1500 «лайків» і залишено 125 коментарів, а загальна кількість передплатників дорівнює 1200 чоловік. Значить, 1625 слід розділити на 1200 і помножити на 100%. Так ми отримуємо показник 1,35%. Його потрібно знати, якщо підбирається майданчик для реклами або виконується порівняння конкуруючих між собою акаунтів.
Чому накрутка передплатників неефективна
У деяких існує думка, що накрутка лайків Інстаграм, а також передплатників - це запорука успішного просування . Але це лише частина істини. Багато хто вважає, що існує якась середня величина ефективності (конверсія), до якої неодмінно потрібно прагнути. Хтось визначає цей показник в 1%, хтось - в 2%, а для деяких нормально, якщо CTR становить 5%. Справа в тому, що на цю характеристику впливає безліч факторів, чому конверсія може коливатися від 0,5% до 50%, що вважається цілком нормальним.
Також варто відзначити, що важливо враховувати не тільки кількість тих, хто підписався, але і їх активність, а також інші параметри. Ще не варто скидати з рахунків наступний момент: в різних нішах показники можуть значно відрізнятися, що цілком нормально. Тому прямого впливу на успішність просування кількість передплатників не робить.
Не купуйте фоловерів в інстаграмеЕ слі говорити про накрутку як про покупку передплатників, то висновок дуже очевидний - мертві передплатники (фейки або оффер) ніколи не принесуть вам продажів або іншої вигоди. Це особливо посилюється тим, що користувачі в інстаграмме набагато рідше користуються внутрішнім пошуком, ніж, наприклад в контакті, зважаючи на особливості інтерфейсу. Тому зібрати пошуковий трафік по внутрішнім запитам практично нереально.
Висновок: в Інстаграме, як і в інших соціальних мережах, немає прямого поняття «хороших» або «поганих» показників. Є тільки показники сьогоднішні, і є ті, до яких ми прагнемо.
Як взагалі можна оцінити результативність використовуваних способів просування?