DeepApple • Оптимізація робочого екрану iPhone

Одним з нововведень в четвертій версії iOS, яким ми відразу ж все стали користуватися, є папки. Вони дозволяють зручно згрупувати додатки або web-додатки, звівши всі ваші п'ять, а то й десять робочих екранів в одне або два.

Вони дозволяють зручно згрупувати додатки або web-додатки, звівши всі ваші п'ять, а то й десять робочих екранів в одне або два

Але замість гнучкіша система в налаштуванні, тим більше варіантів для її «тюнінгу», а тому рано чи пізно постає питання - а який з них найбільш оптимальний? У випадку з організацією іконок на робочому екрані, питання дуже неоднозначний, тому що суб'єктивний і залежить від особливостей роботи з iPhone кожного конкретного користувача. Однак ніхто нам ж не забороняє обмінятися досвідом?

Однак ніхто нам ж не забороняє обмінятися досвідом

На нашому майже редакційному iPhone 4 ми всі програми звели на один екран, створивши купку папок. Ідея була в тому, що таким чином потрібні програми у нас завжди на відстані одного дотику. Однак вивчення питання показало, що такий спосіб далеко не ідеальний.

Наприклад, Микола Андрєєв пропонує відразу сім принципів організації іконок в iOS 4.

  1. Використовуйте тільки папки. Не залишайте на екрані ні однієї програми незалежно від того, як часто ви його запускаєте.
  2. Намагайтеся давати своїм папок ті назви, які пропонує Apple (а вона використовує назви категорій з App Store).
  3. Використовуйте якомога менше число папок.
  4. Використовуйте тільки монохромні фонові картинки. Забудьте про квіти, включаючи насичені чорний і білий.
  5. Розташовуйте папки там, де знаходилося основне стандартний додаток з цієї директорії.
  6. Всередині папки намагайтеся розставляти додатки за кольором їх іконок таким чином, щоб вони організовували веселку.
  7. Якщо у вашій папці понад дев'ять додатків, то в початок поставте те, яке найбільш часто використовуєте.

Якщо у вашій папці понад дев'ять додатків, то в початок поставте те, яке найбільш часто використовуєте

А ось у Бена Брукса теорія трохи інша . Він не вважає, що все треба складати в папки, а замість цього ділить робочий екран на області різного пріоритету (див. Рис. Нижче). Додатки, якими користується найчастіше, рознесені по кутах екрана; програми «другий черговості» стоять по боках і т.д. згідно ілюстрації.

згідно ілюстрації

Нарешті, Стівен Хеккетт (Stephen M. Hackett) дає свій рецепт . Він пропонує використовувати два робочих екрану. На першому - основному - розташовані ті додатки, які він запускає найчастіше. При цьому Хеккетт воліє тримати на цьому екрані не більш 12 додатків, щоб вони займали повних три рядки іконок.

При цьому Хеккетт воліє тримати на цьому екрані не більш 12 додатків, щоб вони займали повних три рядки іконок

Секрет тут ось у чому. По-перше, порожній рядок дає йому можливість безболісно переходити до пошуку Spotlight (ковзне рух двома пальцями вправо) без побоювання випадково запустити якийсь додаток. А по-друге, застосування першого екрану завжди, в прямому сенсі цього слова, під пальцем і для їх запуску необхідний самий мінімум рухів. До речі, головні свої програми він поставив в центр, а решта - навколо них.

Всі допоміжні додатки Хеккетт виніс на другий екран і тут собі ні в чому не відмовляє.

Нарешті, редакція MacStories.net воліє групувати основні програми на першому екрані, при цьому головні з них виносить в центральні два стовпці.

А як організовані іконки додатків на вашому айфоне?

Але замість гнучкіша система в налаштуванні, тим більше варіантів для її «тюнінгу», а тому рано чи пізно постає питання - а який з них найбільш оптимальний?
Однак ніхто нам ж не забороняє обмінятися досвідом?
А як організовані іконки додатків на вашому айфоне?