DeepApple • Оптимізація робочого екрану iPhone
Одним з нововведень в четвертій версії iOS, яким ми відразу ж все стали користуватися, є папки. Вони дозволяють зручно згрупувати додатки або web-додатки, звівши всі ваші п'ять, а то й десять робочих екранів в одне або два.
Але замість гнучкіша система в налаштуванні, тим більше варіантів для її «тюнінгу», а тому рано чи пізно постає питання - а який з них найбільш оптимальний? У випадку з організацією іконок на робочому екрані, питання дуже неоднозначний, тому що суб'єктивний і залежить від особливостей роботи з iPhone кожного конкретного користувача. Однак ніхто нам ж не забороняє обмінятися досвідом?
На нашому майже редакційному iPhone 4 ми всі програми звели на один екран, створивши купку папок. Ідея була в тому, що таким чином потрібні програми у нас завжди на відстані одного дотику. Однак вивчення питання показало, що такий спосіб далеко не ідеальний.
Наприклад, Микола Андрєєв пропонує відразу сім принципів організації іконок в iOS 4.
- Використовуйте тільки папки. Не залишайте на екрані ні однієї програми незалежно від того, як часто ви його запускаєте.
- Намагайтеся давати своїм папок ті назви, які пропонує Apple (а вона використовує назви категорій з App Store).
- Використовуйте якомога менше число папок.
- Використовуйте тільки монохромні фонові картинки. Забудьте про квіти, включаючи насичені чорний і білий.
- Розташовуйте папки там, де знаходилося основне стандартний додаток з цієї директорії.
- Всередині папки намагайтеся розставляти додатки за кольором їх іконок таким чином, щоб вони організовували веселку.
- Якщо у вашій папці понад дев'ять додатків, то в початок поставте те, яке найбільш часто використовуєте.
А ось у Бена Брукса теорія трохи інша . Він не вважає, що все треба складати в папки, а замість цього ділить робочий екран на області різного пріоритету (див. Рис. Нижче). Додатки, якими користується найчастіше, рознесені по кутах екрана; програми «другий черговості» стоять по боках і т.д. згідно ілюстрації.
Нарешті, Стівен Хеккетт (Stephen M. Hackett) дає свій рецепт . Він пропонує використовувати два робочих екрану. На першому - основному - розташовані ті додатки, які він запускає найчастіше. При цьому Хеккетт воліє тримати на цьому екрані не більш 12 додатків, щоб вони займали повних три рядки іконок.
Секрет тут ось у чому. По-перше, порожній рядок дає йому можливість безболісно переходити до пошуку Spotlight (ковзне рух двома пальцями вправо) без побоювання випадково запустити якийсь додаток. А по-друге, застосування першого екрану завжди, в прямому сенсі цього слова, під пальцем і для їх запуску необхідний самий мінімум рухів. До речі, головні свої програми він поставив в центр, а решта - навколо них.
Всі допоміжні додатки Хеккетт виніс на другий екран і тут собі ні в чому не відмовляє.
Нарешті, редакція MacStories.net воліє групувати основні програми на першому екрані, при цьому головні з них виносить в центральні два стовпці.
А як організовані іконки додатків на вашому айфоне?
Але замість гнучкіша система в налаштуванні, тим більше варіантів для її «тюнінгу», а тому рано чи пізно постає питання - а який з них найбільш оптимальний?Однак ніхто нам ж не забороняє обмінятися досвідом?
А як організовані іконки додатків на вашому айфоне?