Deus Ex: Mankind Divided. Ідеальна антиутопія-попередження

  1. Огляд попередньої частини

Після подій Deus Ex: Human Revolution, коли аугментірованние раптово сказилися і вбили купу невинних, пройшло два роки. Тепер суспільство боїться кібернетично модифікованих людей і всіляко їх утискає. В ООН йдуть дебати навколо Акту відновлення людства - документа, який дозволить зробити аугментірованних «безпечними» навіть проти їхньої волі. На тлі цих безрадісних подій Адам Дженсен, влаштувався на роботу в Інтерпол, розслідує серію терактів в Празі, за якими стоять таємничі Іллюмінати.

Жанр: екшен з елементами стелс і рольової гри
Розробник: Eidos Montreal
Видавець: Square Enix
Віковий рейтинг: 18+
Переклад: повний
Платформи: PC, Mac, PS4, Xbox One
Грали на: PC
Схоже на:
Half-Life 2 (2004)
«Той, що біжить по лезу» (1982)
Серіал «Привид в обладунках: Синдром одинака» (2002-2003)

Mankind Divided разюче відрізняється за настроєм від Human Revolution. Перша гра про Адама Дженсена була про радість нових відкриттів і про зростаючу в зв'язку з ними відповідальності. Mankind Divided - це історія про переляканих суспільстві, яке утискає аугментірованних, разом забуваючи про все права людини заради ілюзії власної безпеки. Все як в Америці 50-х: окремі вагони метро, ​​нескінченні поліцейські перевірки, презирство в очах перехожих і ксенофобські написи на кожному другому паркані. Прага, хоч і залишається прекрасним містом з чудовою архітектурою, викликає різке відторгнення: хочеться втекти подалі від озлоблених жителів, продажних поліцейських і шпигунів всемогутніх корпорацій. Словом, типовий кіберпанк.

Але Дженсен відчуває себе дуже впевнено навіть в цих нових умовах. Багато в чому цьому сприяють нові експериментальні аугментации, які в нього потайки додали, поки він відновлювався після подій Human Revolution. Нові «штучки» помітно поліпшили ігровий процес: наприклад, тепер можна зламати охоронну турель або лазерне огорожу на відстані замість того, щоб шукати комп'ютер для їх відключення. Здорово допомагають тимчасова невразливість і вбудований в руку шокер, яким можна вивести з ладу чотирьох супротивників разом. При тому що більшість прийомів з минулої гри відмінно працюють і тут, нам дали багато нових інструментів і тактик, що ніяк не дозволяє розглядати Mankind Divided як «ще кілька крутих рівнів для Human Revolution». Це саме що нова гра, яка просто взяла все найкраще з минулій частині.

Це саме що нова гра, яка просто взяла все найкраще з минулій частині

Після подій Deus Ex: Human Revolution, коли аугментірованние раптово сказилися і вбили купу невинних, пройшло два роки

Ненависть до аугментірованним просочила місто наскрізь

Змінити місце дії на Прагу - ідея дуже цікава, але реалізація трішки підвела. Ні, саме місто, який поєднує середньовічну архітектуру і будівлі майбутнього, продуманий і зроблений дуже добре. Автори не тільки пофантазувати, що можуть набудувати на вузьких празьких вулицях, але навіть представили, як ці вулички прикрашатимуть послідовники сучасних художників на кшталт Бенксі або культового чеського скульптора Давида Черні. Проблема в людях на вулицях. Розробники вирішили, що раз у нас східно-європейське місто і футуристична антиутопія, то і робити треба варіацію на тему City 17 з Half-Life 2. Але ось яка штука: народ в Чехії досить доброзичливий, і повірити в те, що вони стануть закидати людей з кіберпротезамі камінням і ставити через кожні десять метрів по загону поліції в бронекостюмов, навіть в умовах терористичної загрози, я рішуче не можу. Вийшла така собі журавлина, тільки про злісних чехів.

У Празі мистецтво всюди - тут і стріт-арт, і скульптура, і навіть рекламні інсталяції

У буремні, зрозуміло, пишним цвітом розквітли контрабанда, виробництво наркотиків і підробка документів. Навіть всередині місцевого злочинного угруповання зріє розкол на грунті боротьби за владу. Поліція якось не дуже поспішає розбиратися з цими проблемами, тому у Дженсена є простір для нанесення добра і заподіяння справедливості. Кожна побічна місія - це ціле розслідування з пошуком доказів і зачіпок, і найчастіше у нас є вибір, як дістатися до кінцевої точки або врегулювати ситуацію. Наприклад, ми шукаємо свого колегу - подвійного агента, який давно не виходить на зв'язок. Ближче до кінця розслідування ми потрапляємо на склад контрабандистів, де знаходимо зневірену дівчину. Вона мріє вибратися з міста, і ці бандити - її останній шанс. Ми можемо швидко отримати від дівчини наводку і піти, щоб не заважати її спілкуванню з нервовими кримінальними елементами, а можемо розпитувати до упору, і тоді доведеться мати справу з тими самими контрабандистами, яким абсолютно ні до чого спілкування з Інтерполом. Навіть після цього залишається багато варіантів: переконати бандитів розійтися мирно, спробувати заплатити, перебити їх, на худий кінець, - правда, в цьому випадку ви позбавите дівчину останньої надії на майбутнє.

Зброя опрацьовано відмінно, і оновлена ​​система його поліпшення припала дуже до речі

Втім, назвати сюжет бездоганним не можна - часом в ньому зустрічаються серйозні ляпи. Ситуація: в квартирі у годинникаря знайшли компоненти вибухового пристрою, аналогічного тим, що використовувалося при терактах в місті. Трохи натиснувши на нього, Дженсен дізнається, що бомби робила його дочка, яка раніше була військовим сапером. Далі татуся веде пара агентів Інтерполу, але через деякий час він виходить на зв'язок з Дженсеном і каже, що знайшов дочку, а від агентів просто втік. Мовляв, приходь туди, куди я скажу. І Адам, абсолютно не замислюючись, а не пастка чи це, тут же летить за вказаною адресою. І - СПОЙЛЕР! - ні, це не хитра пастка, дівчина-сапер дійсно там! Втім, такі речі не дуже заважають. Якщо прослухати дванадцятихвилинний переказ сюжету Human Revolution (доступно на початку гри), він здається напрочуд нудним і навіть місцями дурним, але в процесі цього абсолютно не відчуваєш.

Як і в будь-якому поважному киберпанке, тут повно колоритних персонажів

Як і в Human Revolution, гру цілком можна пройти взагалі без жертв. І якщо там доводилося робити виняток для босів, то в Mankind Divided можна отболтаться, здається, взагалі від будь-якої сюжетної бійки. Це правильно: агенту Інтерполу абсолютно ні до чого залишати за собою доріжку з трупів, особливо якщо треба викрасти у місцевої поліції важливу доказ. Хоча ніхто не забороняє нам проходити цю гру, вбиваючи всіх направо-наліво, - зброї і бойових імплантатів в Mankind Divided досить, а багато противники самі напрошуються на кулю в лоб.

Підсумок: похмура антиутопія-попередження, що нагадує, що людяність залежить не від кількості імплантатів в тілі, а лише від наших думок, почуттів і вчинків. Відмінний ігровий процес, еталонна графіка і чарівний саундтрек додаються.

Відмінний ігровий процес, еталонна графіка і чарівний саундтрек додаються

Те, що раніше було символом надії і прогресу, тепер іржавіє

Огляд попередньої частини

11.04.2012

Найсильніша гра, від якої неможливо відірватися.