Для чого проводити аудит сайту? види аудиту
Для того, щоб почати ефективне просування сайту, спочатку необхідно провести аудит Вашого ресурсу. Якщо Ви плануєте зробити це самостійно, тоді Вам обов'язково знадобляться наші поради по комплексному проведенню аудиту сайту.
Фахівці виділяють кілька видів аудиту, серед яких: технічний, юзабіліті аудит, а також пошуковий і маркетинговий аудит. Деякі з видів мають на увазі перевірку пари сотень параметрів, саме тому процес аудиту завжди трудо- і час витратний.
Технічний аудит сайту включає в себе пару пунктів, які перевіряються фахівцем:
- швидкість завантаження сайту і окремих його сторінок;
- перевірка валідності і якості верстки коду;
- правильність індексації в пошукових системах;
- перевірка robots.txt;
- формування та дублювання URL;
- чи є помилки в коді ресурсу.
Отримані дані в результаті перевірки мають важливе значення для вашого сайту. Усунення отриманих помилок позитивно вплине на просування ресурсу в пошукових системах. У більшості випадків правками після технічного аудиту займаються веб-фахівці, які добре розбираються в коді сайту.
Зробіть самостійний аудит свого сайту: поради і технічні рішення для власників сайту тут .
Аудит сайту usability робить перевірку співвідношення між дизайном сайту і його контентом. При даному виді аудиту досліджуються основні елементи навігації і управління на сайті. За допомогою такого дослідження можна досягти поставленої мети: зробити сайт зручним і простим для користувачів. Інтерфейс сайту повинен бути зрозумілим для відвідувачів, вся необхідна інформація в легкодоступному місці, елементи навігації інтуїтивно-зрозумілі. Також не слід забувати про приємному дизайні і логічному розташуванні сторінок сайту. Перевіркою все перерахованих параметрів якраз і займається аудит юзабіліті онлайн-проекту.
Пошуковий аудит сайту робиться опис і аналіз наступних факторів: коректність оформлення title, description сторінок сайту; чи є дублікати сторінок; оригінальний чи контент на сайті; перевіряються адреси сторінок і внутрішня переліновка; перевірка розподіл ключових слів по певних сторінок сайту; аналізується наявність та коректність заголовків тексту (<h1> ... <h6>); налаштовується robots.txt; перевіряється або створюється карта сайту; перевіряється мікророзмітки; створюється семантичне ядро сайту.
У чому ж тоді мета маркетингового аудиту? Даний вид аудиту допомагає проаналізувати цільову аудиторію і її потреби. Мета проведення такого аналізу - залучення якомога більшої аудиторії користувачів і клієнтів, і, звичайно ж, збільшення прибутку від сайту. Ви зможете не просто дізнатися про потреби свого потенційного клієнта, а й повністю задовольнити їх за допомогою своїх пропозицій.
Що включає звіт проведеного маркетингового дослідження? В першу чергу, це аналіз ваших конкурентів в пошуковій видачі, також це оцінка кількості потенційних клієнтів в даній сфері і підрахунок передбачуваних витрат на просування. Маркетинговий аудит - це в своєму роді план з розвитку ресурсу і його просування в пошукових системах.
У будь-якому випадку, аудит сайту потрібно проводити комплексно і враховувати всі фактори, які можуть вплинути на просування. Комплексний аудит сайту, в першу чергу, потрібен тим ресурсам, які недостатньо добре ранжуються пошуковими системами, або ви плануєте і надалі розвивати свій проект, але не знаєте до чого спочатку приступити.
Серед основних цілей аудиту виділяють: оцінку привабливості проекту з боку пошукових систем і відвідувачів; оцінку оптимізації сайту і ефективності рекламних компаній, який проводяться; для виявлення і подальшого усунення вже виниклих помилок на сайті.
Багато СЕО-компаній займаються проведенням комплексного або часткового аудиту сайтів. Але цю роботу можна спробувати виконати і самостійно. Для цього в Інтернеті існує багато ресурсів (платних і безкоштовних), які Вам допоможуть оцінити ваш сайт.
Наприклад, за допомогою cy-pr.com можна провести стандартний аудит сайту, pr-cy.ru має досить приємний інтерфейс і є найшвидшим у роботі інструментом для проведення необхідних дій.
be1.ru визначає ТІЦ і PR, IP, WHOIS і ping / trace і багато іншого корисного. SEMrush простий і корисний інструмент для роботи з семантикою сайту, має платну і безкоштовну версію для роботи (дана програма не працює з Яндексом).
За допомогою Google Trends можна безкоштовно аналізувати тренди запитів пошуку по обраним регіонах, де використовують Гугл. Інструмент Wizard.Sape розраховує кількість входжень ключових слів в текст (для того, щоб почати користуватися програмою Вам необхідно буде зареєструватися і поповнити рахунок).
Безкоштовний 4seo.biz проводить масову перевірку сторінок сайту на код відповіді сервера. Інструмент Firebug Lite (вбудовується в веб-браузер) дає можливість редагувати HTML і CSS прямо в браузері, налагоджувати JavaScript, стежити за процесом завантаження сторінки.
Для технічного аудиту сайту можна використовувати XENU, який перевіряє сторінки та елементи: картинки і скрипти, на наявність битих посилань, посилань з редирект. Подібний йому інструмент VisualSEO.
Pingdom tools оцінює швидкість завантаження сторінок сайту, надає докладні звіти по виконаній роботі.
Yandex Wordstat Helper автоматично формує ключові, працює безкоштовно за допомогою браузерів Google Chrome і Mozilla Firefox. Google Mobile Friendly - інструмент перевіряє сумісність вашого ресурсу з мобільними пристроями, якими користуються посетітітелей сайту.
Це, звичайно ж, ще не всі інструменти, якими можна і потрібно користуватися при проведенні аудиту сайту. Насправді даний список набагато ширше, і підійде чи ні той чи інший інструмент можна вирішити тільки шляхом тестування.
Інструменти веб-аналітики. Навіщо вони потрібні ?
Бажаємо Вам успіхів в просуванні!
2301 раз (а) 5 Сьогодні переглянуто раз (а)
Що включає звіт проведеного маркетингового дослідження?