Два місяці санкцій. Хто продовжує розміщувати рекламу у «ВКонтакте»

  1. Хто пішов з «ВКонтакте», а хто залишився
  2. Бізнес купує рекламу в соцмережі з особистих банківських карток
  3. Хто розміщує рекламу у «ВКонтакте»
  4. «ВКонтакте» - вже не найпопулярніша мережу уанету
  5. Користувачі повертаються у «ВКонтакте»

Після заборони на роботу соціальної мережі «ВКонтакте» пройшло два місяці. Український офіс компанії закрили, бізнес переманює користувачів в Facebook і звикає до нових умов цифрового середовища. Але ряд компаній продовжує використовувати рекламні можливості «ВКонтакте».

Хто пішов з «ВКонтакте», а хто залишився

Багато великих компаній заморозили активність в забороненій соцмережі. У їх числі телеком-оператори «Київстар», Vodafone Україна і Lifecell, мережа гіпермаркетів «Епіцентр», інтернет-магазин «Розетка» і багато інших. Урядові паблік теж припинили активність.

Тих, хто проігнорував заборону, теж вистачає. Український OLX в якості основного способу авторизації на сайті все ще використовує «ВКонтакте». Тисячі українських компаній всіх мастей продовжують вести активність в соцмережі - той же OLX, «Планета кіно», медіа-ресурси 1 + 1, «Корреспондент.net» і «Уніан», музичні виконавці, наприклад, Лобода, і багато інших.

Бізнес купує рекламу в соцмережі з особистих банківських карток

Оплата таргетированной реклами «ВКонтакте» до заборони проходила через український офіс. Агентства підписували договір, платежі проходили в гривнях, з них стягувати податок.

Зараз офіс закрили, всі контракти розірвано. І хоча, за словами юриста адвокатської фірми Goro legal Яни Білій, немає чіткої заборони на фінансові відносини з учасниками списку санкцій, оплата послуг «ВКонтакте» може привернути увагу фінансового моніторингу, і справа закінчиться «чорним списком». Можливий і інший варіант - Служба безпеки України може побачити у співпраці підтримку терористів.

ЦІКАВО: За скільки, кому і як українські Facebook-блогери продають особиста думка

Почати рекламну кампанію «ВКонтакте» сьогодні неважко. Вибираєш вид розміщення, виставляєш настройки аудиторії: вік, регіон, стать та інші категорії - і поповнюєш рахунок на потрібну суму.

Поповнити рахунок в особистому кабінеті можна тільки в рублях, мінімальна сума поповнення - 500 рублів, що складає приблизно 220 грн. Оплатити послугу можна через термінал або банківську картку.

Оплатити послугу можна через термінал або банківську картку

Веб-аналітик Діджитал-агентства Postmen Катерина Мельник пояснює, що платити «ВКонтакте» можна тільки як приватна особа. Засновник UAMaster Євген Шевченко підтверджує: українські рекламодавці цілком можуть використовувати банківську карту або електронні гроші. Але в такому разі оплату можна включити в бухгалтерську відомість компанії як офіційні витрати.

Хто розміщує рекламу у «ВКонтакте»

За словами учасників ринку, агентство середнього розміру заробляло на «ВКонтакте» 15-30 тис. Грн на місяць. Після заборони бізнес перенаправив ці гроші в інші соцмережі.

Співзасновниця Діджитал-агентств Lobods Зоя Лобода каже, що великі бренди перейшли на рекламу в Facebook і Instagram. «ВКонтакте» залишилися тільки невеликі компанії, наприклад, онлайн-магазини одягу. «Інструментарій платних рекламних просувань як і раніше доступний, але це гроші на вітер», - каже Лобода.

Компанії, які замовляють рекламу у "ВКонтакте"

Катерина Мельник пояснює: рекламу замовляють компанії, які розраховують на ядро ​​аудиторії, адвокатів бренду і тих, хто ніколи не відмовиться від «ВКонтакте» заради інших соцмереж. Такі користувачі продовжують взаємодіяти з паблік, стежать за новинами. «Дохід від просування« ВКонтакте »впав на 80%, але залишилися ще 20%, які можна заробити без вкладень в рекламу», - каже Мельник.

Засновник інтернет-магазину Sendelibrand Юліана Сенделі нарікає: санкції на адресу «ВКонтакте» вбили комерційну привабливість майданчики. Керівник Київського публічного агентства комунікацій & PR Інна Ковальчук доповнює: «ВКонтакте» цікавить рекламодавців, які орієнтуються на аудиторію СНД.

«ВКонтакте» - вже не найпопулярніша мережу уанету

За даними компанії «Gemius Україна», через обмеження роботи «ВКонтакте» позбулася 3,7 млн ​​користувачів ПК тільки в травні. Також «ВКонтакте» втратила статус найпопулярнішою соцмережі - охоплення користувачів уанету скоротився з 50% до 30%.

А ось Facebook істотно виріс. До заборони російських сервісів соцмережею Цукерберга в Україні користувалися 5,3 млн чоловік, зараз її аудиторія перевищила позначку в 10 млн користувачів.

Відтік аудиторії відбився на ринку Діджитал-реклами. Охоплення відеореклами у «ВКонтакте», за даними «Gemius Україна», впав на 92%. Частина цієї реклами перейшла в Facebook - в американській соцмережі обсяг відеореклами в українському сегменті зріс на 30%.

Користувачі повертаються у «ВКонтакте»

Відразу ж після заборони «ВКонтакте» десятки тисяч українських користувачів перейшли на сервіси VPN, що дозволяють приховати геолокацію. А Google Play і App Store заполонили додатки «ВКонтакте» від сторонніх розробників з уже вбудованим VPN.

За даними Google Play, найпопулярніші з таких додатків скачували сотні тисяч разів. Трохи пізніше функція обходу блокування з'явилася і в офіційному додатку соцмережі.

Керівник паблік «Типовий Київ» в соцмережі «ВКонтакте» Юлія Кіндеева каже, що зниження активності аудиторії не став масовим. За півтора місяці кількість передплатників групи скоротилося всього на 15%. Більше знизилася якість аудиторії - люди менше реагують на публікації. «Передплатники, яких більше цікавлять нагальні проблеми, перейшли в Facebook», - говорить вона.

ЧИТАЙТЕ: Чому без «ВКонтакте» рекламні агентства не втратять гроші

«Типовий Київ» відчув піковий відтік тільки в перший тиждень після санкцій. Потім передплатники повернулися. «Зараз статистика з кожним днем ​​зростає», - говорить Кіндеева. Тому паблік не планує знижувати активність.

Тенденцію підтверджує Інна Ковальчук. «Люди розібралися, що таке VPN, і повернулися». За даними прес-служби «ВКонтакте», за останні місяці у соцмережі в десятки разів зросла відвідуваність з Нідерландів, США, Німеччини, Великобританії - це українські користувачі VPN-сервісів.

За даними прес-служби «ВКонтакте», за останні місяці у соцмережі в десятки разів зросла відвідуваність з Нідерландів, США, Німеччини, Великобританії - це українські користувачі VPN-сервісів

До введення санкцій український офіс «ВКонтакте» був одним з найяскравіших в країні. подивіться добірку кращих офісів України .

Як пройшов дебютний рік американського сервісу Uber в Україні - читайте в нашому матеріалі .