Ефективний семантичний аналіз тексту. повне керівництво
Семантика - наука, яка вивчає зв'язки слів у тексті між собою і загальну його смислове навантаження. Виходячи з цього, семантичний аналіз - це аналіз основних статистичних показників тексту, на основі яких визначається якість статті і перспектива її сприйняття пошуковою системою. Від того, наскільки якісно проведений такий аналіз, залежить місце тексту в пошуковій видачі і чи потрапить він взагалі туди. Найчастіше, з точки зору семантики і корисності для користувача, саме якісно побудованої статті досить, щоб вийти в ТОП по потрібних запитах пошукових систем.
У цій статті ми обговоримо, з яких параметрів складається семантика тексту, і як правильно її проаналізувати, щоб довести статтю до ідеалу.
Сервіси для семантичного аналізу
Щоб отримати всі потрібні параметри тексту, потрібно скористатися сторонніми сервісами. Їх представлено досить багато, але всі вони працюють за одними алгоритмам, тому результати будуть вкрай схожі. З основних сервісів, які можна порекомендувати, будуть advego.ru/text/seo, istio.com, text.ru. Працювати і наводити приклади ми будемо саме з сервісу advego.
параметри аналізу
Щоб перевірити текст, необхідно скопіювати його в відповідне вікно і запустити перевірку. Ми отримаємо таблицю з даними, на основі яких і будемо проводити аналіз і вносити необхідні правки.
Розберемо по блокам ту інформацію, яку отримуємо з сервісу.
Розміри тексту в символах і словах для нас не мають особливого значення. Тут важливо розуміти, що стаття повинна бути такого розміру, щоб повністю відповісти на ключовий запит користувача. Нас цікавлять всі параметри від «вода» включно і далі.
Вода - процентний показник кількості слів, які не належать до теми тексту. Тобто не мають для його змісту ніякого значення. Абсолютно «сухий» текст не буде зручний для читання користувачем. Занадто водний буде вважатися пошуковими системами, як малоінформативне. Тому потрібно дотримуватися золотої середини. У кожній тематиці ця середина буде своя. У тексті про подорожі водність в 70% буде нормою, в той час як в статті про програмування 30% вже буде багато. Зазвичай, якщо вода більше 70%, то варто зменшувати її всіма доступними способами.
Класична нудота документа визначає входження самого частого слова щодо всього тексту. Занадто висока нудота буде вважатися пошуковою системою як Переспа за ключовим словом, і може призвести до виключення сторінки з пошуку. Відмінною класичної нудотою вважається показник близько 4-5%. Зменшити або збільшити цей відсоток можна регулюванням входження цього самого повторюваного слова.
Академічна нудота також, як і параметр класичної нудоти, є важливою для визначення релевантності тексту. Вона вимірює частоту повторення всіх слів в тексті. Занадто низький відсоток визначається ПС як «текст нема про що», тобто не релевантний. Занадто високий - переспамом. Щоб розуміти, як відрегулювати нудоту в потрібних нам межах, перейдемо до другого блоку.
Другий блок показує частоту входження всіх слів і фраз в текст. Це і є його семантичне ядро. Ідеальним можна вважати такий текст, де головні для просування ключові слова стоять на перших позиціях і формують визначаються фрази. На наведеному вище прикладі практично ідеальне розташування слів (сам текст в прикладі розповідає про способи економії газу в квартирі, де є лічильник).
Процентне входження ключових слів для сучасних алгоритмів пошукових систем вважається відмінним, якщо знаходиться в межах 2-4%. Цього достатньо для Google і Яндекс і не буде вважатися переспамом. У менш популярних ПС дещо інші градації спамності тексту, і їх потрібно враховувати при просуванні під конкретну ПС.
Також важлива наявність слів з тематики статті, які будуть йти по частотності відразу після основних ключів. Це збільшує релевантність. ПС точно розуміють, що зміст тексту цілком відображатиме ключовий запит користувачів.
Третій блок містить список входжень всіх слів. Використовуючи цей список, можна відрегулювати нудоту, збільшуючи або зменшуючи кількість потрібних слів.
В останньому блоці міститься інформація про всі стоп-словах. Стоп-слова - це незначні слова, які не враховуються в пошукових запитах і для пошукової системи не мають ніякого значення. Велика їх кількість погіршує релевантність, але вони грають важливу роль в читабельності тексту. Тут також потрібно дотримуватися золотої середини і виключити ті, від яких вміст і зручність читання не постраждають.
Резюмуючи все вищесказане
Семантичний аналіз тексту проводиться для усунення всіх помилок в його оптимізації та створення ідеальної з точки зору ПС сторінки.
Дотримуватися варто таких параметрів:
- Вода - 40-70%. Вище для гуманітарних текстів, нижче для технічних.
- Класична нудота - до 4-5%.
- Академічна нудота - до 9%.
- Входження ключових слів - в межах 2-4%.
Рейтинг статті: