Етапи просування сайту

  1. Етап 1. Знайомство зі специфікою бізнесу просувається ресурсу, аналіз ринку і конкуренції в пошукових...
  2. Етап 2. Підбір семантичного ядра і кластеризація запитів
  3. Етап 3. Реєстрація сайту в системах аналітики і інструментах для веб-майстрів, привласнення регіональності
  4. Етап 4. Розробка грамотної структури web-ресурсу
  5. Етап 5. Проведення внутрішньої оптимізації на сайті
  6. Технічна оптимізація. Цей етап включає такі роботи, як:
  7. Етап 8. Аналітика поведінки користувачів. Аналіз поведінкових факторів
  8. Етап 9. Робота над юзабіліті і поліпшенням конверсії
  9. висновки

Ви початківець SEO-спеціаліст

Ви початківець SEO-спеціаліст? А може бути, звернулися до послуг оптимізатора або студії з просування і хочете щоб виконавець зробив свою роботу максимально якісно і ефективно, а як перевірити її, немає поняття? Або ви власник бізнесу, який хоче самостійно просунути сайт своєї компанії і розібратися в цій найцікавішій галузі? Напевно, ви ставите питанням, який порядок дій повинен здійснюватися в процесі просування web-ресурсу. У цій статті ми розповімо вам, які етапи включає в себе процес просування сайту і в якому порядку їх необхідно дотримуватися.

Етап 1. Знайомство зі специфікою бізнесу просувається ресурсу, аналіз ринку і конкуренції в пошукових системах

У разі, якщо ви самостійно займаєтеся просуванням свого сайту, то і вивчення специфіки бізнесу вам не знадобиться. Але якщо ви просуваєте сайт клієнта, то дуже важливо глибоко вникнути в діяльність його компанії, вивчити продукцію, товари і послуги, які вона пропонує. Розуміння бізнесу клієнта і спектра його послуг допоможе вам підібрати правильне семантичне ядро ​​і в дальнешейм спростить роботу зі сторінками сайту.

Аналіз конкурентів з ТОП-10 пошукової видачі Google і Яндекс необхідний, щоб у вас сформувалося розуміння про те, як повинен виглядати сайт в даній тематиці, щоб потрапити на першу сторінку ПС. У конкурентів ви можете запозичувати Цікаві ідеї по просуванню, подивитися, як краще зробити структуру ресурсу, скільки необхідно розміщувати тексту на сторінках або які потрібно використовувати комерційні фактори. Крім цього, на основі такого аналізу ви зможете вирішити для себе, за якими словами вам варто просуватися, а які варто відкласти.

Етап 2. Підбір семантичного ядра і кластеризація запитів

Дуже важливий етап просування сайту, який є фундаментом всього процесу. Від того, наскільки вдало ви підберете ключові слова, буде залежати ефективність подальшої оптимізації.

Що необхідно враховувати на даному етапі:

  • Намагайтеся найбільш повно охопити адже спектр послуг або товарів, які пропонує компанія.
  • Підбирайте на кожен розділ або категорію товарів по кілька ключових фраз.
  • Підбирайте не тільки високочастотні, але і середньочастотні і низькочастотні запити. Причому низькочастотних запитів повинно бути найбільше. За такими запитами вийти в ТОП-10 буде найлегше.
  • Беріть тільки тематичні запити, які відносяться до вашого сайту.
  • Перевіряйте ключові слова на конкурентів, наприклад, якщо в ТОП-10 знаходяться одні сайти-агрегатори, то пробитися в першу десятку вам буде дуже важко.
  • Якщо сайт комерційний, то соответвенно, потрібно підбирати комерційні запити. Винятком можуть бути сторінки в розділі "Блог".

Для формування списку ключових запитів можна використовувати Яндекс.Wordstat або скористатися відповідним розділом в сервісі Labrika.

Після того, як всі запити підібрані, їх необхідно розподілити по посадковим сторінкам, на яких вони будуть просуватися. Цей процес називається "кластеризація".

Етап 3. Реєстрація сайту в системах аналітики і інструментах для веб-майстрів, привласнення регіональності

Йдеться про таких сервісах, як:

За допомогою Яндекс Метрики і Google Analytics ви зможете збирати статистику відвідуваності вашого ресурсу, вивчати, які сторінки користуються найбільшим попитом серед користувачів, а які необхідно поліпшити.

Сервіси Яндекс.Вебмайстер і Google Webmaster призначені для вебмайстрів. У них ви зможете задати деякі настройки відображення вашого сайту в пошукових системах, наприклад, привласнити регіональність, а також подивитися дані про помилки, які є на сайті.

Реєстрація в цих сервісах для бізнесу від популярних пошукових систем також необхідна для успішного просування сайту.

Наприклад, зареєструвавшись в сервісі від Google у видачі по вітальним запитам (пов'язаним з назвою вашої компанії), ви зможете побачити велику картку своєї компанії:

Наприклад, зареєструвавшись в сервісі від Google у видачі по вітальним запитам (пов'язаним з назвою вашої компанії), ви зможете побачити велику картку своєї компанії:

А рейтинг з Яндекс Довідника з недавнього часу можна побачити в пошуковій видачі:

А рейтинг з Яндекс Довідника з недавнього часу можна побачити в пошуковій видачі:

Етап 4. Розробка грамотної структури web-ресурсу

Необхідно ретельно продумати стуктуру сайту. Пам'ятайте, що сайт повинен бути зручним для користувача, це значить, що будь-яка сторінка сайту повинна бути доступна користувачеві всього в 2-3 кліка, навігація по ресурсу повинна бути простою і зручною, з фільтрацією по товарів або послуг, якщо їх велика кількість на сайті . У кожній категорії повинні розміщуватися соответствущего їй товари та послуги.

Важливо правильно продумати структуру на початкових етапах просування, щоб згодом не довелося переробляти розділи сайту і відчувати проблеми з посадочними сторінками.

Етап 5. Проведення внутрішньої оптимізації на сайті

Один з найбільших і найважливіших етапів просування сайту. Сюди входить велика кількість робіт і подзадач. Розбити цей етап можна на 2 найголовніших розділу: оптимізація контенту і технічна оптимізація.

Технічна оптимізація. Цей етап включає такі роботи, як:

  • Створення та налагодження файлу robots.txt.
  • Налагодження та генерація sitemap.xml.
  • Виправлення помилок 4хх.
  • Виправлення помилок 5хх.
  • Виправлення HTML-помилок, робота над валідність коду.
  • Збільшення швидкості завантаження ресурсу.
  • Поліпшення роботи адаптивної версії сайту.
  • Усунення дублів сторінок.
  • Налаштування сторінок з пагінацією.

Оптимізація контенту. В цей етап входять такі роботи:

  • Написання та оптимізація МЕТА-тегів.
  • Розміщення на посадочних сторінках текстів з ключовими словами, їх верстка і оптимізація.
  • Додавання на сторінки слів з прихованою семантики.
  • Виправлення наявних помилок в МЕТА-тегах.
  • Усунення плагіату на сайті.
  • Додавання комерційних факторів (кнопки "купити", "замовити", прайси, таблиці з цінами).
  • Розміщення корисних матеріалів для користувачів (картинки товарів, відео-огляди).
  • Створення привабливих сніпетів.
  • Дати можливість користувачам залишати відгуки на сайті.
  • Створення блоків перелинковки.
  • Розміщення зручних форм зворотного зв'язку.
  • Додавання віджетів з соціальних мереж.
  • Створення та впровадження "калькуляторів" або інших зручних форм розрахунку вартості.

Етап 7. Зовнішня оптимізація сайту

Під зовнішньою оптимізацією розуміється нарощування маси. Чим більше авторитетні і трастові тематичні ресурси на вас посилаються, тим більша ймовірність для вас виявитися на вершині ТОПу. Варто враховувати той факт, що останнім часом це вже не такий дієвий метод, як раніше, але, тим не менш, він працює і нехтувати ним не варто. Здійснювати таке нарощування варто дуже акуратно, щоб не потрапити під фільтри пошукових систем.

Рекомендуємо займатися цим етапом тільки після проведення всіх робіт по внутрішній оптимізації сайту!

Як нарощувати кількість посилань?

Отримати такі бажані посилання на свій сайт можна за допомогою декількох способів:

  • Закупівля орендованих посилань на сайт. В інтернеті є безліч бірж, на яких ви зможете орендувати посилання на свій ресурс. Плюси цього підходу в дешевизні і в можливості в будь-який момент часу відключити непотрібні посилання. З мінусів - низька якість ресурсів-донорів.
  • Закупівля вічних посилань на свій сайт. Це вже більш серйозний підхід, та й коштують такі посилання істотно дорожче. Зате посилання буде більш якісною - швидше за все, на сайті-донора буде написана стаття, в якій і буде розміщена ця посилання.
  • Рекламне розміщення у популярних блогерів.
  • Постинг в соціальних мережах.
  • Безкоштовний спосіб. Розвивайте свій ресурс, робіть контент краще, ніж у конкурентів - в такому випадку, природні посилання на ваш сайт будуть обов'язково залишати на тематичних майданчиках, а популярність вашого ресурсу буде тільки рости.

Основні правила, яких слід дотримуватися при закупівлі посилань:

  • Нарощуйте кількість посилань поступово. Не варто купувати велику кількість посилань разом. За це можна потрапити під фільтри пошукових систем.
  • Купуйте посилання з сайтів схожої тематики.
  • Чим більше трастовий сайт-донор, тим краще
  • Поганою ідеєю буде покупка посилань з заспамленності посиланнями і непотрібним контентом ресурсів.

Етап 8. Аналітика поведінки користувачів. Аналіз поведінкових факторів

Після того, як завершена внутрішня і зовнішня оптимізація сайту, сайт вийшов в ТОП-10 по большиство запитів і отримав такий довгоочікуваний трафік, необхідно провести масштабний аналіз. Вивчити, які є проблемні місця на сайті, з яких сторінок найчастіше йдуть користувачі і по яких запитах вони найчастіше приходять. Цей аналіз потрібен для того, щоб зрозуміти, що необхідно поліпшити, щоб домогтися ще більш високих результатів.

Етап 9. Робота над юзабіліті і поліпшенням конверсії

Цей пункт випливає з попереднього. Після проведення масшатбного аудиту необхідно проводити заходи щодо поліпшення сайту. Завдання в тому, щоб зробити сайт більш зручним для користувача, щоб йому було комфортно їм користуватися, знаходити потрібні сторінки, послуги та товари. Такі поліпшення допоможуть вам досягти більш високих позицій в поікових системах, тим більше зараз, коли поведінкові фактори відіграють таку велику роль в SEO.

Робота над конверсією не менш важлива. Допоможіть користувачеві зробити покупку на вашому web-ресурсі, зробіть так, щоб він здійснював цільові дії, захоплюйте його і ведіть за ручку до потрібних вам конверсійним елементам. Конверсія відвідувача в покупця - це кінцева мета функціонування будь-якого сайту. Тільки конверсія приведе вас до продажу, а це значить, що над збільшенням даного показника потрібно працювати постійно.

висновки

Процес просування сайтів включає в себе велику кількість важливих етапів. Успішно проходячи їх, ви зможете домогтися успіху, але варто пам'ятати, що інтернет і web-технології дуже швидко і активно розвиваються, а це означає, що свій сайт потрібно покращувати і вдосконалювати постійно, щоб триматися на плаву і зберігати свої позиції в ТОП-10 пошукових систем.

Також дивіться:

А може бути, звернулися до послуг оптимізатора або студії з просування і хочете щоб виконавець зробив свою роботу максимально якісно і ефективно, а як перевірити її, немає поняття?
Або ви власник бізнесу, який хоче самостійно просунути сайт своєї компанії і розібратися в цій найцікавішій галузі?
Як нарощувати кількість посилань?