Файл підкачки pagefile.sys

  1. Основні принципи і рекомендації по роботі з файлом pagefile.sys:
  2. Як налаштувати файл підкачки?

Файл підкачки pagefile.sys сам по собі прихований і малоймовірно що він попадався Вам. Але це не скасовує його важливості. У ньому система зберігає всі дані та інформацію, для якої не знайшлося місця в оперативної пам'яті . У міру необхідності інформація з цього файлу завантажується в оперативну пам'ять, а потім повертається назад. Це робиться для того, щоб максимально розвантажити фізичну пам'ять, тим самим надаючи місце, що звільнилося для роботи програм.

Операційна система завжди намагається максимально розвантажити оперативну пам'ять. Тому, навіть коли її цілком достатньо, дані, які не так сильно потрібні в даний момент, переносяться в файл підкачки. Це дозволяє оптимізувати роботу і уникнути надмірного навантаження на комп'ютер.

Але незважаючи на всі корисні фактори, які нам надає така схема роботи, є в цьому всьому і мінус. Жорсткий диск (а саме на ньому знаходиться файл підкачки) має вкрай невисокою швидкістю зчитування та запису даних. Таке слабка ланка уповільнює швидкість і всіх інших операцій. Виходить, що програма виконується набагато повільніше, ніж могла б.

Але все ж, тут можна знайти золоту середину і правильно налаштувавши файл підкачки, відчутно підвищити швидкість роботи системи. Зараз ми і розглянемо, що можна для цього зробити.

Основні принципи і рекомендації по роботі з файлом pagefile.sys:

Існують кілька корисних правил, дотримуючись яких можна оптимізувати і підвищити швидкість роботи комп'ютера:

  1. Якщо у вас встановлено кілька жорстких дисків, то є сенс перенести даний файл на сусідній. Звичайно, варто враховувати швидкість роботи ваших вінчестерів, якщо основний набагато швидше, ніж той на який збираєтеся перенести файл pagefile.sys, то в такому випадку це не має великого сенсу. У цьому пункті мається на увазі саме другий жорсткий диск, а не логічний. Адже сам вінчестер ще може бути розділений на декілька логічних дисків.
  2. Можна розмістити файл в іншому, спеціально призначеному для цього розділі. У будь-якому випадку, мінімальний розмір файлу підкачки повинен бути таким, щоб забезпечити стабільну роботу для системи в звичайному режимі.
  3. Як вже вище згадувалося, жорсткий диск - це найповільніший пристрій на комп'ютері. Тому завжди ефективніше збільшити обсяг оперативної пам'яті, ніж розширювати файл підкачки.
  4. Коли комп'ютер має більше 3-х гігабайт фізичної пам'яті і на ньому особливо не використовуються важкі додатки (типу графічних редакторів, ігор, або систем автоматизованого проектування) то можна взагалі сміливо відключити pagefile.sys.

Як налаштувати файл підкачки?

Якщо у вас стоїть операційна система Windows XP, то для того, щоб потрапити в потрібні налаштування відкрийте меню «Пуск». Потім натисніть на розділ «Налаштування», виберете «Панель управління», в ній розкрийте пункт «Система», далі відкрийте вкладку «Додатково». Після чого відкриваєте «Швидкодія», його параметри, в них натискаєте на вкладку «Додатково». У цій вкладці натискаємо на «Змінити».

Якщо Ви користувач Vista, або «Сімки» то потрапити в налаштування можна відкривши меню «Пуск». Там буде розділ «Панель управління», відкрийте її. Далі переходимо в «Систему», вибираємо додаткові параметри, відкриваємо вкладку «Додатково», натискаємо на «Швидкодія» і тиснемо на параметри. Далі буде вкладка «Додатково», в якій натискаємо на «Змінити».

І так, в віконці віртуальної пам'яті ми можемо спостерігати основні настройки для файлу pagefile І так, в віконці віртуальної пам'яті ми можемо спостерігати основні настройки для файлу pagefile.sys. Тут можна задати особливий розмір, в мінімальних і максимальних межах для розділу підкачки. Є варіант довіриться системі і вибрати пункт «Розмір за вибором системи». У цьому випадку Windows буде вибирати розмір файлу, в залежності від своїх потреб. Хоча це і не завжди означає, що буде висока швидкість роботи. Також є пункт, виділивши який, можна зовсім відключити файл підкачки.

Спочатку файл віртуальної пам'яті можна знайти на тому ж диску де і встановлена ​​система, зазвичай це диск С. При цьому включений режим вибору розміру файлу на розсуд операційної системи. Якщо на жорсткому диску достатньо вільного місця, то у користувача не повинно виникнути проблем з недостатнім обсягом віртуальної пам'яті. Але і при цьому, буде занадто великий акцент на роботу з вінчестером, що істотно знизить продуктивність системи.

Можна поекспериментувати з вручну виставленими розмірами файлу, тим самим знайти оптимальні настройки для Вашої системи.

Як налаштувати файл підкачки?