Filing a Charge of Job Discrimination
- Комісія з дотримання рівноправності при працевлаштуванні
- Роботодавці, на яких поширюється дія закону
- Подача заяви про дискримінацію на роботі
- Терміни для подачі скарги
- Розгляд звинувачення в дискримінації
- Засоби судового захисту, які використовуються в разі виявлення дискримінації
- Телефонні номери КСРТ і додаткова інформація
The US Equal Employment Opportunity Commission
Комісія з дотримання рівноправності при працевлаштуванні
Закони про рівноправність при працевлаштуванні
Якщо ви вважаєте, що роботодавець, агентство з працевлаштування або профспілка піддає вас дискримінації при працевлаштуванні або на роботі на расовому, статевої, релігійної, національної грунті або в зв'язку з вашим кольором шкіри, віком або інвалідністю, ви можете подати скаргу про дискримінацію в Комісію з дотримання рівноправності при працевлаштуванні США.
КСРТ відповідає за дотримання наступних федеральних законів:
Розділ VIIзакона про громадянські права 1964-го року (розділ VII) забороняє дискримінацію на роботі на расовому, статевої, релігійної, національної грунті або в зв'язку з кольором шкіри;
Закон про рівну оплату праці +1963-го року (ЗРОТ) захищає чоловіків і жінок, які виконують по суті однакову роботу в одному і тому ж закладі, від дискримінації в зарплаті по підлозі.
Закон про дискримінацію за віком при працевлаштуванні 1967 роки (ЗДВТ) захищає права тих, кому 40 років і більше від дискримінації за віком;
Розділ Iзакона про американців-інвалідів 1990-го року (ЗАІ) забороняє дискримінацію на роботі і при працевлаштуванні кваліфікованих працівників-інвалідів; і
Закон про цивільні права 1991 року передбачає фінансову компенсацію у випадках навмисної дискримінації на роботі та працевлаштуванні.
Згідно з Розділом VII, ЗАІ і ЗДВТ, дискримінація в будь-якій сфері трудової діяльності, включаючи прийом на роботу, звільнення, розмір зарплати, призначення, переведення, просування по службі, тимчасове відсторонення від посади, відкликання, пільги, пенсійні фонди, відпустку або будь-які інші робочі умови або нормативи, є протизаконним.
Ці закони забороняють сексуальні домагання і утиски на расовому, релігійному, статевої, національному грунті, а також дискримінацію в зв'язку з кольором шкіри, інвалідністю, віком або вагітністю. Також протизаконною є помста по відношенню до людини, яка подала скаргу про дискримінацію, який взяв участь в розслідуванні або виступив проти проявів дискримінації.
Роботодавці, на яких поширюється дія закону
Розділ VII і ЗАІ поширюються на всіх приватних підприємців, а також адміністрації штатів і більш дрібних адміністративних одиниць і на навчальні заклади, де працюють 15 і більше осіб. ЗДВТ поширюється на всіх приватних підприємців, а також адміністрації штатів і більш дрібних адміністративних одиниць і на навчальні заклади, де працюють 20 і більше осіб. Ці закони також розповсюджуються на приватні і державні агентства з працевлаштування, профспілки, а також комітети, до складу яких входять як представники профспілки, так і адміністрації контролюють діяльність підмайстрів і учнів.
ЗРОТ захищає всіх трудящих, на яких поширюється дія Закону про заробітну плату і робочих годинах (Закон про справедливі умови праці). Майже всі трудящі підпадають під дію цього закону.
Розділ VII, ЗДТВ і ЗРОТ поширюються також і на федеральний уряд. Крім того, Розділ 501 Закону про реабілітацію інвалідів 1973 го р. з поправками, за дотриманням якого стежить КСРТ, і включає в себе положення про недопущення дискримінації на роботі та при наймі ЗАІ, поширюється на федеральний уряд. Для додаткової інформації про те, як подавати скаргу про дискримінацію на федеральній службі, зв'яжіться з відділенням КСРТ в федеральному відомстві, де мав місце передбачуваний акт дискримінації.
Подача заяви про дискримінацію на роботі
Кожна людина, який вважає, що його права на роботі були порушені, має право подавати скаргу про дискримінацію в КСРТ. Крім того, скарга від імені передбачуваного потерпілого може бути подана іншою особою, групою осіб або відомством.
Заява може бути відправлена поштою або принесено особисто до найближчого відділення КСРТ. У місцевому телефонному довідник, можливо, є телефонний номер найближчого відділення КСРТ під рубрикою "уряд США". Якщо ви зателефонуйте 1-800-669-4000 або 1-800-669-6820 (телетайп), то вас зв'яжуть з найближчим відділенням КСРТ. Крім того, телефонні номери та інформація щодо подання скарги містяться на вебсайті КСРТ www.eeoc.gov.
Звинувачуюча сторона зобов'язана інформувати КСРТ про будь-яких змінах своєї адреси або телефонного номера на період розгляду скарги.
Терміни для подачі скарги
Для захисту прав звинувачує боку скарга повинна бути подана в КСРТ протягом 180-и днів з дня передбачуваного порушення. Це 180-денний термін може бути продовжений до 300-т днів, якщо звинувачення підпадає під дію антидискримінаційних законів певного штату або місцевої адміністративної одиниці. За всіма законами, за дотриманням яких стежить КСРТ, виключаючи ЗРОТ, перш, ніж звертатися до суду, скарга повинна бути подана КСРТ.
Ці тимчасові обмеження не поширюються на скарги, які підпадають під дію ЗРОТ. Однак, оскільки багато скарг, що подаються по лінії ЗРОТ, зачіпають також Розділ VII про дискримінацію за статевою ознакою, краще подавати скарги по лінії обох законів в зазначені терміни.
Розгляд звинувачення в дискримінації
Коли скарга подана, КСРТ протягом 10 днів інформує про це роботодавця. Найбільшу увагу приділяється звинуваченнями в тому випадку, якщо факти, схоже, свідчать про те, що дискримінація, ймовірно, мала місце. За фактом інших звинувачень буде, в міру наявних можливостей, проведено розслідування, якщо буде потрібна додаткова інформація. Справа по звинуваченню може також бути закрито в будь-який момент, якщо КСРТ вважатиме, що додаткова інформація не підтвердить, що закони про боротьбу з дискримінацією на роботі були порушені.
Звинувачення можуть бути передані в посередницьку програму КСРТ, якщо як звинувачує сторона, так і роботодавець зацікавлені в цьому варіанті. Посередництво є альтернативою розслідування і може швидко вирішити проблему. Участь в посередницької програмі є конфіденційним і добровільним. Розгляд скарги відновиться, якщо посередництво не увінчається успіхом.
КСРТ може врегулювати скаргу на будь-якому етапі слідства, якщо як звинувачує сторона, так і роботодавець згодні на це. Якщо врегулювання не досягнуто на ранній стадії, розгляд буде продовжено.
Після проведення відповідного розслідування КСРТ може вирішити, що дискримінація мала місце, або може закрити справу, оскільки свідоцтва не підтверджують факту дискримінації.
Якщо справу закрито, КСРТ передасть звинувачує стороні "Повідомлення про право подати в суд".
Якщо дискримінація виявлена, КСРТ буде шукати засіб судового захисту для звинувачує боку шляхом примирення.
Якщо примирення не вдалося усунути, КСРТ може подати в суд на роботодавця.
Якщо звинувачує сторона не задоволена зусиллями КСРТ, вона має право подати на роботодавця до суду від свого імені протягом 90 днів після отримання "Повідомлення про право подати в суд".
Засоби судового захисту, які використовуються в разі виявлення дискримінації
Засоби судового захисту, які використовуються в випадку дискримінації на роботі, можуть включати працевлаштування, поновлення на посаді, зміни з метою задоволення конкретних потреб людини в розумних межах, просування по службі, виплата грошей, утриманих раніше, виплата різниці між отриманою зарплатою, і тієї, яку людина отримувала б за відсутності дискримінації, або інші заходи, які б створили для нього такі умови, як якщо б дискримінація і не було. Засоби судового захисту можуть включати в себе оплату гонорарів адвокатів, гонорари експертів, що дали свідчення, і судові витрати.
Відповідно до більшості законів, за дотриманням яких відповідає КСРТ, грошова компенсація за навмисну дискримінацію може бути отримана за реальний фінансовий збиток або за майбутній фінансовий збиток, а також за психологічні страждання і незручності. Можуть бути також стягнуті спеціальні штрафи, якщо роботодавець усвідомлено і навмисно порушив закон.
Телефонні номери КСРТ і додаткова інформація
Для допомоги або отримання додаткової інформації в найближчому відділенні КСРТ зателефонуйте: 1-800-669-4000 або 1-800-669-6820 (телетайп).
Для отримання безкоштовних публікацій зв'яжіться з Центром по поширенню публікацій КСРТ за номером: 1-800-669-3362, 1-800-800-3302 (телетайп) або 513-489-8692 (факс).
Інформація про закони, за дотриманням яких відповідає КСРТ міститься в Інтернеті на сайті www.eeoc.gov.
Цю брошуру ви можете отримати надрукованої шрифтом Брайля, крупним шрифтом, у вигляді аудіокасети або в електронній версії на комп'ютерній дискеті. Публікації КСРТ в зручній для вас формі ви можете отримати на вимогу в Центрі по поширенню публікацій.
Дозволено копіювання даної публікації КСРТ.
This page was last modified on July 16, 2003.
Return to Index Page