Фільтр АГС Яндекса - причини накладення, діагностика і висновок сайту з-під АГС-40

  1. Розвиток АГС фільтра (інфографіка нижче)
  2. Хто в зоні ризику?
  3. Як перевірити фільтр АГС?
  4. Як вивести сайт з-під АГС фільтра?
  5. Еволюція фільтра АГС - інфографіка

Живе собі сайт, розвивається потихеньку і тут - бац! Графік відвідуваності різко пішов вниз, завойовані потом і кров'ю позиції полетіли далеко за ТОП-10. Причин може бути декілька, але сьогодні поговоримо тільки про одну з них - фільтрі АГС.

Для початку розберемося, що таке АГС і як це розшифровується. Як відомо, в SEO-середовищі сайти з поганим дизайном, переоптімізірованние і / або неунікальним контентом (читайте про важливості унікальності текстів ), Прихованим текстом, масою реклами і зовнішніх посилань, а так само іншими ознаками низької якості і марності називаються неблагозвучним словом «говносайт». Ось і автоматичний фільтр Яндекса, спрямований на видалення таких ресурсів з видачі, отримав назву «АнтіГовноСайт», а скорочено - АГС.

Розвиток АГС фільтра (інфографіка нижче)

Вперше про АГС оптимізатори дізналися в 2009 році, хоча діяти цей фільтр почав ще раніше. На сьогоднішній день по черзі змінили один одного вже три його версії:

  • АГС-17. Діяв до 2009 року, причому відомо про це стало вже після його заміни на АГС-30. Фільтр накладався на сайти, які продавали і купували посилання у великій кількості, на ресурси з краденим або генерованим контентом, з шаблонним дизайном і неякісної версткою. Також під нього потрапляли сайти на недавно зареєстрованих доменах.
  • АГС-30. Цей фільтр використовувався Яндексом з 2009 по 2013 роки. Він був тим сучасним варіантом АГС-17 зі значно розширеною базою факторів (близько 100).
  • АГС-40. Працює з 2013 року і по сьогоднішній день. Використання Яндексом фільтра АГС-40направлено на вирішення тієї ж мети, що і використання його попередників -виняток з видачі малокорисних сайтів. Однак він відрізняється від АГС-17 і АГС-30 більш досконалим методом оцінки ресурсів і ще більш широким списком чинників для її проведення.

Так як сьогодні актуальний саме фільтр Яндекса АГС-40, в подальшому ми будемо говорити саме про нього.

Хто в зоні ризику?

Факторів оцінки сайтів для накладення на них АГС більше сотні, їх повний список відомий тільки самому Яндексу. Але є ряд ключових характеристик, при наявності яких у ресурсу різко зростає ймовірність отримати ярлик ГС. Коротко перерахуємо їх:

  • молоде доменне ім'я;
  • парковка на безкоштовному хостингу або використання погано зламаної платній CMS;
  • маленька відвідуваність (кілька людей в день) і відсутність ядра постійної аудиторії. Існує думка, що сайти з великою кількістю унікальних відвідувачів в день менше схильні до АГС фільтру;
  • надмірна кількість зовнішніх і внутрішніх посилань, в тому числі надмірно активна перелинковка, розрахована тільки на пошукових роботів;
  • розміщення платних посилань і агресивна реклама (спливаючі банери, тизери з шок-контентом і т. д.);
  • неякісний контент (неунікальний, генерований, дубльований, малокорисних для користувачів і написаний виключно заради заточування під ключові слова і т. д.);
  • ресурси створені виключно для заробітку або просування інших ресурсів.

);   ресурси створені виключно для заробітку або просування інших ресурсів

Звичайно ж, це далеко не всі причини, за якими сайт може потрапити під АГС, але саме вони найчастіше призводять до накладання фільтра.

Як перевірити фільтр АГС?

У вас виникла підозра, що ваш сайт потрапив під АГС. Як підтвердити або розвіяти ці сумніви? Спочатку необхідно проверітьсайт на індексацію. Для цього увійдіть в панель Яндекс.Вебмайстер і виберіть вкладку «Індексування сайту», а потім розділ «Історія». Якщо графік індексації йде вниз, це серйозний привід запідозрити накладення Яндексом фільтра АГС і продовжити перевірку. А вже якщо в індексі залишилася всього одна головна сторінка і декілька внутрішніх сторінок - це пряма вказівка ​​на санкції з боку пошукової системи.

З 21 квітня 2014 року АГС-40 не видаляти сайти з видачі, а обнуляє ТІЦ .

Перший порив будь-якого веб-майстри, підозрює, що його сайт потрапив під АГС - написати в службу підтримки Яндекса. Зробити це, звичайно ж, можна. Але в більшості випадків відповідь буде стандартним: «Розвивайте свій сайт, і тоді він з'явиться у видачі». Куди ефективніше буде перевірити АГС-фільтр за допомогою спеціальних інструментів, наприклад, сервісу Xtool.ru .

Якщо при перевірці сайту в шуканої графі загориться «червона лампочка», потрібно вживати заходів по виведенню сайту з-під санкцій Яндекса.

Але зручніше аналізувати сайти якимось більш серйозним інструментом, який завжди під рукою - я говорю про безкоштовне плагін для Google Chrome і Mazilla FireFox RDS Bar . Даний плагін покаже, якщо у сайту обнулили ТИЦ, а так само ще масу корисної інформації про PageRank , Індексації, кількості посилань, наявності в каталогах і багато іншого.

Даний плагін покаже, якщо у сайту обнулили ТИЦ, а так само ще масу корисної інформації про   PageRank   , Індексації, кількості посилань, наявності в каталогах і багато іншого

Якщо ви хочете перевірити велику вибірку ресурсів, то можете скористатися безкоштовним інструментом "AGS Checker".

Як вивести сайт з-під АГС фільтра?

Відразу обмовимося, що виведення сайту з-під АГС - справа непроста навіть для справжніх професіоналів. Іноді повернути сторінки в індекс вдається протягом декількох місяців, а іноді на це не вистачає і декількох років. Деякі SEO-фахівці взагалі вважають, що потрапив під фільтр сайт не варто реанімувати, а замість нього краще завести новий.

Ми не думаємо, що ідея вивести сайт з-під АГС безперспективна. По крайней мере, спробувати варто. Для цього скористайтеся наступною інструкцією:

Крок 1 - наводимо сайт в порядок. Щоб піти з-під фільтра, потрібно усунути ті проблеми, які викликали його накладення. Для початку потрібно самостійно або за допомогою професіоналів провести аудит сайту і виявити, а потім і усунути найбільш кричущі помилки на кшталт розміщення на безкоштовному хостингу, дублів сторінок, величезних хмар тегів, неунікального дизайну і т. д. Після цього варто зосередитися на тому, щоб зробити свій ресурс корисним. Ось кілька порад, як домогтися цього:

  • переглянути структуру і концепцію сайту. Невиразна структура робить будь-який, навіть самий унікальний і цікавий проект, марним. Що толку від оригінальних статей і талановитих фото, якщо користувач просто не може знайти їх серед десятків і сотень різнопланових матеріалів? Тому для виходу з-під фільтра потрібно обов'язково структурувати сайт, розсортувати контент за окремими категоріями. Якщо в якісь категорії набирається всього 1 - 2 матеріалу, краще зовсім їх видалити - Яндекс любить і вважає корисними вузькотематичні сайти, а не ресурси «все про все» з десятками напівпорожніх підрозділів;
  • додати на сайт корисні сервіси. Текстовий контент, фото, відео - це, звичайно, добре. Але сучасному користувачеві цього мало - він хоче не тільки побачити таблицю з цінами на товари, але і розрахувати вартість їх замовлення в свій регіон, не тільки познайомитися зі списком послуг, а й уточнити порядок їх надання у консультанта. Тому на сайті повинні бути різні технічні послуги: калькулятор, онлайн-чат, форми пошуку та порівняння товарів і т. Д .;
  • попрацювати з наявним контентом. Яндекс, як і користувачі Інтернету, не любить величезні «простирадла» текстів, фото поганої якості, відео, які не працюють, «раскосяченние» таблиці. Тому переглянете весь свій контент на предмет виразної структури, працездатності, зручності сприйняття. Заодно перевірте і його унікальність - навіть якщо ви особисто писали або замовляли тексти, знімали фото і відео, не факт, що за час існування сайту їх у вас не вкрали;
  • попрацювати з поведінковими чинниками. Відразу скажемо - замовляти накрутку ПФ в різних біржах для видимості поліпшення ресурсу не варто, це, навпаки, призведе до накладення нових санкцій (фільтр за накрутку ПФ не менш суворий). Куди правильніше буде проаналізувати дані з Вебвізор Яндекс.Метрики для виявлення слабких місць сайту, замовити юзабіліті тестування і виконати доопрацювання за його результатами.

Після роботи над сайтом ще раз проаналізуйте його. Якщо вам здається, що всі проблеми усунені, можна перейти до другої частини плану по поверненню в видачу Яндекса.

Крок 2 - пишемо в Яндекс. Лист в службу підтримки пошукача має описувати, чому ви вважаєте, що з вашого сайту треба зняти фільтр АГС. Докладно перерахуєте всі виконані доопрацювання по оптимізації сайту , Вкажіть на наявність для користувача активності, нових корисних сервісів і т. Д. Для більшої наочності можете докласти до листа скріни з систем статистики. Прикрашати нічого не варто - асесори будуть перевіряти сайт вручну і легко розкусять будь-яку хитрість.

Скільки чекати відповіді від Яндекса? Тут все індивідуально - комусь він приходить відразу, хтось чекає місяць. Не варто відразу налаштовуватися на повернення сайту в індекс - швидким цей процес точно не буде. З великою часткою ймовірності «Платон» знову пришлють стандартну відписку: «Працюйте над сайтом ...». В цьому випадку доведеться знову перелопачувати весь ресурс і знову писати лист в Яндекс. І так до переможного кінця.

Немає сил, часу і бажання так довго боротися за сайт, на який накладено фільтр Яндекса АГС? Тоді краще зареєструвати новий домен і перенести ідею ресурсу на нього. Але попередньо потрібно попрацювати над якістю сайту, інакше і вони з новим ім'ям буде швидко внесений в чорні списки Яндекса.

Еволюція фільтра АГС - інфографіка

Еволюція фільтра АГС - інфографіка

Як перевірити фільтр АГС?
Як вивести сайт з-під АГС фільтра?
Хто в зоні ризику?
Як перевірити фільтр АГС?
Як підтвердити або розвіяти ці сумніви?
Як вивести сайт з-під АГС фільтра?
Що толку від оригінальних статей і талановитих фото, якщо користувач просто не може знайти їх серед десятків і сотень різнопланових матеріалів?
Скільки чекати відповіді від Яндекса?
Немає сил, часу і бажання так довго боротися за сайт, на який накладено фільтр Яндекса АГС?