Головна [wiki.tux.org.ua]
Ласкаво просимо на персональну вікі з блекджек і ... - своєрідну антісклероз-шпаргалку по «Допилювання» операційних систем сімейства Debian на основі власного досвіду, досвіду друзів і рішень «чесно підглянутих» в цих ваших інтернетах .
Ви не можете додавати сторінки
Ubuntu дозволяє використовувати друкарські символи в тексті «з коробки», додатково нічого не встановлюючи. Йдеться про лапки-ялинки, довгі тире, наголоси та інше. У всякому разі, спочатку ця можливість присутня (у користувачів інших дистрибутивів теж проблем виникнути не повинно). Мало того, можливість ця реалізується без залучення додаткової розкладки, що дуже зручно і розумно.
Читати далі...
Десь вже було записано, але благополучно втрачено . Щоб не шукати зайвий раз зашпаргалю.
Розглянемо простий спосіб створення резервної копії образу жорсткого диска за допомогою dd. Насамперед необхідно підготуватися до резервного копіювання. Введемо наступні позначення:
/ dev / sda - диск, образ якого необхідно створити;
/ dev / sdb - диск на який буде записаний образ.
При необхідності потрібно підставити власні значення.
Читати далі...
Сьогодні натрапив на одну корисну фічу - Ubuntu Tips Applet яка через Notification видає корисні поради fortunes-ubuntu-server. Виглядає це неподобство ось так:
Для роботи потрібно потрібно встановити fortunes-ubuntu-server:
sudo apt-get install fortunes-ubuntu-server fortunes-ru
Сам аплет беремо на сайті автора - http://gudulin.ru/ubuntutips.html
Встановив, погрався, зніс. Вирішив зробити російською мовою.
Для отримання уявного оргазму раз в 15 хвилин в crontab (crontab -e) вносимо одну з наступних рядків:
* / 15 * * * * DISPLAY =: 0.0 notify-send "Ubuntu server tip" "` / usr / games / fortune / usr / share / games / fortunes / ru / ubuntu-server-tips-ru` " * / 15 * * * * DISPLAY =: 0.0 notify-send "Корисна порада" "` / usr / games / fortune` "
З'ясував, що краще використовувати не DISPLAY =: 0.0, а DBUS_SESSION_BUS_ADDRESS як тут .
«Лестініца в небо», - так називається стилізація Ubuntu, побачити яку можна нижче:
На представленому скріншоті, не використовуються Unity або GNOME-Shell, замість них запущений класичний десктоп Gnome з темами для додатків:
- AWN (Avant Window Navigator) - панель схожа з тією, що використовується в Mac OS X, підтримує launcher (для додавання часто використовуваних програм) і аплети.
- CoverGloobus - проста програма показує обкладинки для програються треків, а також може завантажувати тексти пісень. Підтримує плеєри: Totem, VLC, Rythmbox, Exaile, Banshee, Amarok2, Clementine і багато інших.
- Conky - програма для системного моніторингу під X Window System, яка відображає різні параметри системи: завантаженість процесора, використовувану пам'ять, розміри дисків і багато іншого.
У Unity, виглядати буде як на скрішноте нижче:
Особливо варто відзначити стильну «Reloj» тему Conky, для якої можна застосувати один з трьох макетів.
Читати далі...
Представлений пак Faience з темами іконок Faenza (на скільки я зрозумів того ж автора ). Набір іконок, який ще далекий від завершення, виглядає досить зріло і виконаний в менш яскравих тонах, але зберігши фірмовий стиль заокруглених квадратних значків.
Іконки повністю сумісні з темами GNOME Shell, але стовідсоткова сумісність при використанні в Unity не гарантована.
завантажити можна тут і тут .
Після завантаження розпакувати архів в директорію з іконками ~ / .icons і запустити розширення gnome-tweak-tool (для Ubuntu 11.10) для вибору теми Faience.