HTML5 - ключові моменти роботи або що потрібно знати »Інтернет агентство Intelweb: створення сайтів Кривий Ріг, розробка сайтів Кривий Ріг, розкрутка сайтів Кривий Ріг

  1. HTML5 - ключові моменти роботи або що потрібно знати 1. HTML5 - це не одна велика річ
  2. 2. З HTML5 Вам не треба відкидати наявне
  3. 3. Легко почати використовувати HTML5
  4. 4. Це вже працює
  5. 5. Він вже тут

HTML5 - ключові моменти роботи або що потрібно знати

1. HTML5 - це не одна велика річ

Ви можете запитати: «Як я можу використовувати HTML5, якщо старі браузери його не підтримують Ви можете запитати: «Як я можу використовувати HTML5, якщо старі браузери його не підтримують? ». Насправді це питання помилковий. HTML5 не одна велика річ, це набір різних можливостей. Ви не можете написати «підтримується HTML5», тому що це суперечить здоровому глузду, але можете визначити підтримку деяких технологій HTML 5, таких як малювання, відео та геолокація.

Ви можете думати про HTML як про тегах і кутових дужках. Це звичайно важлива частина, але не вся. Специфікація HTML5 також встановлює, як ці кутові дужки взаємодіють з javascript за допомогою об'єктної моделі документа (Document Object Model, DOM). HTML5 не просто визначає тег <video>, він також повідомляє DOM про всі відео-об'єктах. Ви можете використовувати інтерфейс прикладного програмування (API) для підтримки різних відеоформатів, програвання ролика, його зупинки, відключення звуку, відстеження завантаження файлу і багато чого іншого побудованого на взаємодії користувача і тега <video>.

2. З HTML5 Вам не треба відкидати наявне

Подобається вам це чи ні, але ви не зможете заперечувати, що HTML4 це найбільш вдалий формат розмітки Подобається вам це чи ні, але ви не зможете заперечувати, що HTML4 це найбільш вдалий формат розмітки. HTML5 грунтується на цьому успіху, тому вам не доведеться викидати наявну розмітку і переучуватися. Якщо ваше веб-додаток сьогодні працює в HTML4, воно також буде працювати в HTML5 і крапка.

Ось конкретний приклад: HTML5 підтримує всі елементи форм, що і HTML4, а також включає нові елементи. Деякі з них, на зразок повзунків і вибору дати, напрошувалися давно, інші не настільки очевидні. Наприклад, поле для введення адреси електронної пошти це рядова текстове поле, але сучасні браузери для цього поля дозволяють спростити набір адреси. Старі браузери не підтримують input type = "email", тому покажуть звичайне текстове поле, і форми будуть працювати з ним без всяких додаткових хитрувань. Це дозволяє вам вже сьогодні поліпшити свої форми, навіть якщо деякі користувачі досі прив'язані до IE6.

3. Легко почати використовувати HTML5

«Оновлення» до HTML5 можна зробити простим зміною доктайпів «Оновлення» до HTML5 можна зробити простим зміною доктайпів. Елемент <! DOCTYPE> повинен завжди розташовуватися в першому рядку коду будь-якої веб-сторінки. Попередня версія HTML визначала кілька варіантів доктайпів і вибір правильного був справою нелегкою. У HTML5 є тільки один доктайпів:

<! DOCTYPE html> Зміна доктайпів не руйнує існуючу верстку, тому що все теги, певні в HTML4 також підтримуються і в HTML5. До всього іншого, ви можете використовувати, і коректно, нові семантичні елементи на зразок <article>, <section>, <header> і <footer>.

4. Це вже працює

Якщо ви бажаєте зробити малюнок, програвати відео, поліпшити функціональність форм або побудувати оффлайнові веб-додаток, то виявите, що HTML5 прекрасно підтримується браузерами. Firefox, Safari, Chrome і мобільні браузери працюють з тегом <canvas>, відео, геолокації, локальним сховищем та ін. Google розуміє анотацію мікроданних. Навіть Майкрософт, який зазвичай тягнеться в хвості стандартів, підтримує основні можливості HTML5 в своєму браузері Internet Explorer 9. Всі розділи цієї книги містять таблицю сумісності популярних браузерів. Набагато важливіше, що включено обговорення варіантів для підтримки старих браузерів. Такі технології HTML5 як геолокація і відео були реалізовані за допомогою плагінів начебто Gears або Flash. Інші можливості, начебто малювання, можуть бути емулювати через javascript. Ця книга розповідає, як використовувати вбудовані функції сучасних браузерів без відкидання старих версій.

5. Він вже тут

Тім Бернерс-Лі винайшов всесвітню павутину на початку дев'яностих. Пізніше він заснував W3C для підтримки веб-стандартів, організацію з більш ніж п'ятнадцятирічної історією. Ось що оголосив W3C про майбутнє веб-стандартів в липні 2009: Сьогодні керівництво заявило, що коли статут Робочої Групи XHTML 2 завершиться в кінці 2009 року, він не буде продовжений. Це зроблено для підвищення ресурсів робочої групи по HTML. W3C сподівається, що це прискорить просування HTML5 і роз'яснює позицію W3C щодо майбутнього HTML. HTML5 вже тут. Давайте зануримося в нього .
оригінал: http://diveintohtml5.info/introduction.html
Переклад: Влад Мержевіч