Інструкція з написання якісних SEO-текстів на сайт
- Оптимальна довжина seo-тексту
- Ключові фрази ( «ключі»)
- Як вписати ключові слова
- Як шукати ключові слова
- Що таке «відлуння» вордстат
- Щільність ключових слів в тексті
- Переспа або «тошнотно» тексту
- Перевіряти тошнотно (заспамленності) тексту по слову можна, наприклад, тут:
- Як знизити заспамленності тексту
- відредагувати текст
- Збільшити обсяг тексту
- Як бути, якщо потрібно вписати більше ключів в один текст - писати довші тексти?
- Яндекс, щоб не потрапити під санкції пошукових систем і рости у видачі рекомендує робити кожен текст:
- корисним
- актуальним
- правдивим
- Так, і ще дещо:
- Найважливіші ключові фрази розміщуйте в початок тексту
- Пишіть природно
- використовуйте синоніми
- Додавайте фото і відео
- Використовуйте основні ключові слова в заголовку статті / сторінки
- Розбивайте текст на абзаци і підзаголовки
- Використовуйте марковані й нумеровані списки
- Не робіть невидимий текст
Зміст статті
В процесі роботи над нашим Кешбек-сервісом SecretDiscounter.ru ми зіткнулися з проблемою написання якісних SEO-текстів для сайту, і з цього народилося наступне керівництво, що полегшує роботу копірайтера. Будемо вдячні за ваші коментарі, які допоможуть зробити це покрокове керівництво ще краще.
Пишу коротко, пояснювати і доводити особливо не буду - все засновано на особистому досвіді, на всьому тому, що ми почерпнули з сотень прочитаних статей по seo-оптимізації текстів, а також з консультацій з провідними seo-фахівцями і маркетологами.
Отже, читаємо і застосовуємо на практиці.
Оптимальна довжина seo-тексту
Кожен ваш текст повинен бути 3000-4000 символів (завжди вважається без пробілів), рідше 5-6 тис.
Ключові фрази ( «ключі»)
У кожному тексті повинні перебувати «ключі» - тобто фрази в такому вигляді, як люди їх вводять в пошукачі. Наприклад, «Адідас знижки», «Купити айфон Москва» і т.п.
Як вписати ключові слова
Всі ключі повинні бути вписані в текст органічно, не "у нас є адідас знижки», а як-небудь типу «в адідас знижки постійні, великі, і т.п.» - тобто щоб ключ виглядав як написаний для людини, а не спеціально вставлений для робота пошукової системи. Часи «двері міжкімнатні купити москва» пройшли, за таке можна і бан отримати.
Слова ключів можна схиляти за відмінками, а також міняти місцями - все це сприймається пошуковими системами однаково. Наприклад, «адідас знижки» одно «знижки адідас», а також «в адідас е знижки», «в адідас е знижки для всіх ок немає» - пошуковик завжди бере корінь слова, закінчення для нього не так важливо.
Як шукати ключові слова
Ключі слід дивитися в зручний інструмент wordstat.yandex.ru . Наприклад, ми пишемо про магазин футболок з принтами Print Bar (printbar.ru). вбиваємо в Яндекс.Вордстат словосполучення «print bar»
картинка клікабельні
- бачимо, в яких саме варіантах люди шукають print bar, розуміємо, що в російській варіанті вони пишуть саме в написанні «принт бар», а праворуч від кожного слова написана частотність - це скільки разів за місяць люди вбивають дане слово / фразу в Яндекс. Якщо припустити, що в РФ частка Яндекса і Гугла збігаються (по 50% у кожного), то частотність сміливо можна помножити на два.
А може люди частіше шукають «прінтбар» в злитому написанні? Вбиваємо його ж в вордстат:
картинка клікабельні
і бачимо, що в злитому написанні прінтбар шукають 455 осіб на місяць, а в роздільному принт бар - 7454, набагато більше, але в нашому тексті вкрай бажано використовувати максимум можливих написань.
картинка клікабельні
Що таке «відлуння» вордстат
Також є таке поняття, як «відлуння» - це те, що нерідко фігурує поруч з нашим шуканим словом, і підходящі за змістом слова / словосполучення з «луни» також бажано використовувати при написанні тексту (в даному прикладі я б використовував перші 4 - прінтбар промокод, прінтбар.ру, прінтбар сайт, print bar)
Щільність ключових слів в тексті
Скільки ж ключів можна використовувати в рамках одного тексту на 3-4 тис. Символів? За частотності все ключі умовно діляться на низькочастотні (менш 100 раз в місяць по вордстат), середньочастотні (від 100 до 1000) і високочастотні (понад 1000). Чим більше високочастотний ключ - тим більше трафіку з пошукових систем можна зібрати. Але і конкуренція, зрозуміло, вище. Тому в рамках одного тексту потрібно використовувати як ВЧ-ключі, так і СЧ, і НЧ.
Чітких вказівок, скільки ключів можна використовувати в одному тексті, не існує, але чим більше ключів ви хочете використовувати, тим довший текст доведеться писати. Я зазвичай в тексті на 3-4 тис. Знаків використовую близько 10 ключів (1-2 ВЧ, 3-4 СЧ і 5-6 НЧ - тобто в пропорції 1: 4: 6).
Деякі фахівці відносять до НЧ запити з частотою до 1000 показів, до СЧ - 1000-5000 показів і ВЧ - від 5000 або навіть від 10 000 запитів - часто це пов'язано з різною популярністю тематик. Так, для інтернет-магазину ноутбуків ключ «купити ноутбук Samsung» з частотою показу близько 6 тис. На місяць буде среднечастотним. У той же час запит «секція айкідо» з частотою 1000 в місяць для якого-небудь спортивного клубу буде високочастотним.
Деякі seo-фахівців вважають оптимальну щільність ключів 3-4% від загальної кількості слів у тексті, інші - 5-7%. Виходячи з цих двох полярних думок, максимальна щільність ключових слів в тексті не повинна перевищувати 7% і бути менше 3% (при щільності 1-2% ключ працює гірше). 3-7% - ось та щільність, на яку вам потрібно орієнтуватися. Я ж в своїх текстах не перевищую середню арифметичну щільність в 5%.
Переспа або «тошнотно» тексту
Так, і ще дещо ... Пильно стежте за щільністю одного і того ж слова ( «тошнотно»), тому як часте повторення одного слова начисто поховає всю вашу сторінку (раніше був максимум 10%, але сьогодні краще не перевищувати 3% -при перевищенні Яндекс запросто накладає Баден-Баден). Звичайно, утримувати тошнотно в заданих рамках нелегко, особливо якщо ви пишете статтю на якусь дуже вузьку професійну тему - але тоді на допомогу приходять синоніми та інші методи, описані нижче.
Висока заспамленності - ознака поганого сео-тексту. Нерідко цим страждають картки товарів і опису категорій в онлайн-магазинах - ключів потрібно вписати багато, а місця під сам матеріал не так багато. Правда, зараз знайти приклади таких текстів складно - пошукові системи заганяють сторінки з переспамом під фільтри.
Ще один показник заспамленності - розподіл ключів в тексті. Чи не вписуйте ключі в два пропозиції поспіль, розподіляйте їх по тексту рівномірно. Інакше пошукові системи можуть порахувати матеріал неякісним і в першу десятку видачі він не потрапить.
Також слід знати, що тошнотно буває класична і академічна. Академічна - це та ж заспамленності, а класична счітаетается по-іншому - це квадратний корінь з кількості повторень самого популярного слова.
Перевіряти тошнотно (заспамленності) тексту по слову можна, наприклад, тут:
Text.ru
Сервіс робить детальний SEO-аналіз тексту: тошнотно, «воду» ( «водність»), визначає ключові слова. Прийнятним вважається показник в 30-60% заспамленності тексту. Якщо ваш матеріал потрапляє в цей проміжок, то пошукові системи розцінять текст як релевантний. Показник менше 30% - природний. Це означає, що матеріал писався без урахування ключових фраз, просто як авторський. Заспамленності вище 60% означає, що текст спамний.
картинка клікабельні
Сервіс дуже зручний, всі функції доступні з головної сторінки. Там же можна перевірити текст на унікальність.
Заспамленності не перевіряє, але замість нього соообщает показники класичної та академічної нудоти тексту. Гранично допустимий показник класичної - 7, а академічну краще не підвищувати до значень вище 8-9%. Але краще пишіть так, щоб частота одного слова не перевищувала 3%.
https://advego.ru/text/seo/ - вбиваємо текст і дивимося, щоб частота слова не перевищувала 3%.
Картинка клікабельні Зверніть увагу на пункт «вода» - відсоток відносини незначущих слів, слів-паразитів до загальної кількості слів у тексті. Чим вище відсоток «води» - тим текст вважається гірше і тим нижче оцінять вашу статтю роботи пошукових систем. Жорстких вимог до відсотка водності немає, можна написати текст взагалі без води - але тоді у вас вийде сухою звіт, який нецікаво читати, а тому невелике одержание води природно. В ідеалі її не повинно бути більше 60% (по Advego, по Text.ru краще не перевищувати 15%, так як там показники води в 15-30% вже вважаються підвищеними).
На наш погляд, відсоток водності не є критичним показником: головне, щоб ваш текст було легко і приємно читати. Тому не використовуйте витіюватих фраз і зворотів, пишіть коротко і по справі. Стислість, як стверджував Антон Павлович Чехов, - сестра таланту.
Як знизити заспамленності тексту
використовувати синоніми
Замінюємо зайві входження самих повторюваних слів на синоніми. Але якщо у нас багато входжень ключової фрази з кількох слів, то замінити їх все буває важко, а іноді просто нічим.
відредагувати текст
Часто можна просто викинути непотрібне: зайві входження ключеих слів, громіздкі словесні конструкції, текст, що не несе ніякої інформативності. Також можна замінювати повторювані слова займенниками. Головне, щоб з контексту було зрозуміло, про що йде мова.
Збільшити обсяг тексту
Бувають тексти, з яких важко щось викинути (наприклад, статті-інструкції, в яких повинна бути вся доступна інформація) - викинути нічого не можна і синоніми теж не підбираються. Тоді потрібно просто нарощувати обсяг тексту.
Обсяг можна збільшити за рахунок додаткової корисної інформації по темі: докладніше розписати кожен пункт інструкції, додати інформацію про переваги саме вашої компанії, додати приклади використання та інші факти.
Заспамленності тексту в SEO - це показник оптімізірованності матеріалу під пошук. Коефіцієнт відображає, наскільки часто в тексті зустрічаються ключові слова. Якщо він перевищує порогові значення, то матеріал записується в спамние. Це означає, що сторінка не добереться до топу пошукової видачі і на гарматний постріл, тому що пошукові системи дуже строго стежать за якістю контенту. Зменшити заспамленності тексту можна трьома способами: замінити найпопулярніші слова синонімами, просто викинути їх або додати тексту обсягу. Перші два способи простіше, але не завжди краще - іноді їх просто не виходить застосувати.
А взагалі рада від професійних «сеошників» по довжині тексту такий: вважаємо сумарну частотність ключів, які ми хочемо використовувати в рамках нашого тексту (наприклад, «сайт принт бар» (93) + «принт бар відгуки» (392) + «print bar »(609) = тисячі дев'яносто чотири), і якщо сумарна частота становить <100, то текст повинен бути на 3-4 тис. символів, якщо 100-300 - то 5000 символів, і якщо> 300, то довжина тексту від 5000 символів. У нашому прикладі сумарна частотність становить 1094 показів / місяць, тому текст з використанням цих трьох ключів повинен бути довжиною не менше 5000.
Як бути, якщо потрібно вписати більше ключів в один текст - писати довші тексти?
Так. З огляду на максимальну щільність ключових слів в 5% і тошнотно в 3%, щоб вписати багато ключів (штук 50), деколи потрібно написати текст і в 25к символів. Але хто буде читати такий текст, враховуючи, що оптимальною сьогодні, в період перенасиченості інформацією і розсіяної уваги в Інтернеті, є довжина тексту в 3-4к символів ?! Вихід є: використання «хвостів». У випадку з нашим прикладом по ключу «принт бар» хвостами будуть фрази: «магазин», «інтернет-магазин», «футболки», «відгуки співробітників», «партнерка», «офіційний сайт», «адреса», «вакансії »,« відгуки покупців »,« толстовки »,« самовивезення »,« партнерська програма »,« одяг »і т.д. Тобто замість того, щоб на додаток до всіх наших уже використаним в тексті основним ключам вписувати ще ключ, припустимо, «принт бар офіційний сайт» ми просто десь в тексті пишемо «офіційний сайт» - що нічого очікувати бути ключем, але зіграє свою важливу роль при видачі в пошуку. «Хвости» - вирішують проблему переспама.
Яндекс, щоб не потрапити під санкції пошукових систем і рости у видачі рекомендує робити кожен текст:
унікальним
(Перевіряти на унікальність можна тут https://advego.ru/unique або навіть скачати у них окрему безкоштовну програму за адресою http://advego.ru/plagiatus . Я ж для перевірки тексту на унікальність найчастіше користуюся сервісами content-watch.ru і text.ru - причому відразу двома, тому що і у одного, і в другого сервісу є свої недоліки, і часто content-watch.ru показує 70% унікальність там, де text.ru показав 100%. Також приємними бонусами обох сервісів є те, що після перевірки тексту на унікальність видно, на яких сайтах розміщені схожі тексти, що потрапили в пошукову видачу раніше вашого, і саме їх пошуковик вважає унікальним контентом, а ваш - немає. Тому переписуйте ваш текст до тих пір, поки не досягнете 100% унікальності по всіх сервісів перевірки текстів. Також у мене є підозра, що обидва останніх сервісу зав'язані виключно на пошукову систему Яндекс, тому що текст, наявний тільки в Гугл, визначає як унікальний.)
корисним
інформативним
(Побільше всяких цифр і точних даних, списків, таблиць, інфографіки)
актуальним
(Майже нікому не цікава інфа про айфон 10-річної давності, все хочуть читати про свіжий)
правдивим
Без граматичних помилок
А переоптімізірованние текстам (призначених виключно для маніпуляції з роботами пошукових систем) - прямий шлях в бан.
Так, і ще дещо:
Виділяйте важливі шматки тексту жирним шрифтом
Пошукові системи вважають такий текст важливим і надають йому більше значення (а ваш контент вважається відформатованим, що позитивно позначається на позиціях сайту). Але ні в якому разі не виділяйте жирним тільки ключі - можна потрапити під фільтр, виділяйте жирним тільки підходящі за змістом, важливі частини тексту. Також виділеного тексту не повинно бути занадто багато.
Найважливіші ключові фрази розміщуйте в початок тексту
Чим важливіший ваш ключ - тим ближче до початку тексту (верху сторінки) його розташовуйте. Також рекомендується основний запит використовувати як в першому абзаці тексту - так і в останньому.
Пишіть природно
Щоб перевірити природність вашого тексту, піддайте його аналізу по закону Ціпфа . Чим вище відсоток результату, тим краще ваша сторінка. Хороший рівень природності - від 50% і вище.
Закон Ціпфа каже, що якщо упорядкувати всі слова певного тексту по зменшенню частоти їх використання, то частота n-го слова буде близько назад-пропорційною його рангу (порядковому номеру n). Наприклад друге слово використовується в два рази рідше, ніж перше, третє - в три рази, і так далі.
Зробити аналіз тексту за законом Ціпфа можна тут .
використовуйте синоніми
Пошуковики з кожним днем розумнішають і вже досить добре розуміють синоніми (ноутбук - лептоп - портативний комп'ютер), транслітерацію (Ford - Ford) і слова, що мають схоже значення (смартфон - телефон).
Додавайте фото і відео
По можливості намагайтеся, щоб ваші фото-відео матеріали були не тільки корисними для користувача (підказували йому рішення якоїсь його проблеми, повідомляли нове, розважали), але і унікальними - для цього знімайте або фотографуйте самі, а не копіюйте чужий контент в Гуглі .
Використовуйте основні ключові слова в заголовку статті / сторінки
Заголовок сторінки або статті в коді сторінки зазвичай позначається тегом <title> - на сторінці немає місця важливіше для розміщення ключового слова. Те, що написано всередині тега title пошуковик видає в результатах пошуку як Заголовок сторінки - і чим більше релевантним запитом користувача він буде, тим з більшою ймовірністю відкриють саме ваш сайт.
Правило:
6-7 слів, ключове слово в самому початку, загальна довжина - не більше 70 символів (а краще 60, так як більшість пошукових систем виводять лише перші 60 символів). картинка клікабельні
Найпопулярніші матеріали на будь-яку тему в Інтернеті містять ключ в заголовку. Тому створюйте привертають увагу заголовки, в яких є ключові фрази. Збіг запиту користувача з видаються в пошуку заголовком вашого сайту не є гарантією зростання відвідувачів, але є однією з основ правильного пошукового просування в Інтернеті.
Розбивайте текст на абзаци і підзаголовки
Одна думка - один абзац. Є рекомендація, що один абзац повинен бути не більше 4 рядків, але я вважаю цю раду дуже умовним і спірним, тому не дотримуюся. Головне, щоб в одному абзаці містилася одна закінчена думка.
Також кожен абзац повинен мати підзаголовок, який повинен бути виділений не просто жирним, а стояти в тегах h2, h3, h4 і т.д. - такий текст також буде вважатися відформатованим, що для нас безумовний плюс. Як це зробити? Наприклад, в сайтах на вордпресс це називається Тема 2, Заголовок 3 і т.д.
картинка клікабельні
Також не забуваємо, що найкраще, якщо підзаголовки також складаються з потрібних вам ключових запитів.
Використовуйте марковані й нумеровані списки
Так ви зробите свій текст більш легким для читання, що неодмінно оцінять не лише читачі, а й пошукові системи.
Не робіть невидимий текст
Ніколи, ніколи не приховуйте будь-якої текст на сторінці за допомогою дрібного шрифту або кольору, який зливається з фоном сторінки - за це 100% підуть санкції з боку пошукових систем.
Всім успіху і процвітання!
А може люди частіше шукають «прінтбар» в злитому написанні?Символів?
Але хто буде читати такий текст, враховуючи, що оптимальною сьогодні, в період перенасиченості інформацією і розсіяної уваги в Інтернеті, є довжина тексту в 3-4к символів ?
Як це зробити?