Інструменти для веб-майстрів для SEO

 1. Інформаційна панель сайту
 2. Поточний статус
 3. Вигляд пошуку
 4. Виділення даних
 5. Покращення HTML
 6. Посилання на сайт
 7. Пошук трафіку
 8. Посилання на ваш сайт
 9. Внутрішні посилання
 10. Ручні дії
 11. Індекс Google
 12. Ключові слова вмісту
 13. Видалити URL-адреси
 14. Сканування
 15. Статистика сканування
 16. Отримати як Google
 17. Заблоковані URL-адреси
 18. Мапи сайтів
 19. Параметри URL
 20. Питання безпеки
 21. Інші ресурси
 22. Лабораторії
 23. Підсумовуючи

Отримайте руки з Інструментами для веб-майстрів на нашому абсолютно новому Розширений курс SEO стратегії - самий сучасний курс на ринку.

Інструменти Google для веб-майстрів - це неймовірний інструмент для перевірки стану здоров'я, моніторингу ходу вашого сайту або розкриття джерела проблеми. Це також важливий інструмент SEO.

Якщо ви не знайомі з Інструментами для веб-майстрів або не стежите за останніми змінами та доповненнями, ми допоможемо вам.

Дізнайтеся про кожну функцію Google WMT і дізнайтеся, як його можна використовувати для швидких і довгострокових перемог SEO.

Якщо ви хочете отримати руки з Інструментами для веб-майстрів, то приходьте до Брайтона для нашого 2-денний курс SEO який дасть вам досвід роботи з використанням WMT для SEO. Ми завжди оновлюємо наші SEO курси з останніми тенденціями та найкращими практиками. Якщо ви більше зацікавлені в аналітичній частині Інструментів для веб-майстрів, ми також рекомендуємо 1 день Google Analytics або Розширений курс Google Analytics .

Я підкинув багато порад на основі нашого досвіду на Silicon Beach, так що у вас будуть хороші ідеї для використання інструментів для веб-майстрів для поліпшення продуктивності вашого сайту.

Почнемо з вершини ...

Інформаційна панель сайту

Повідомлення

Перевірте свої повідомлення . Саме тут Google повідомить вам про наявність серйозних проблем із Вашим сайтом, включаючи технічні проблеми та штрафні санкції вручну.

Основні поради: увімкніть сповіщення електронною поштою, натиснувши Налаштування> Параметри веб-майстра. Поставте галочку "Увімкнути сповіщення електронною поштою", виберіть "Усі питання" та бажану адресу електронної пошти, що відстежується щодня. Таким чином, ви отримуєте повідомлення про будь-які проблеми, як тільки вони відбудуться, і можете діяти швидко.

Нещодавно у нас виникла проблема, коли група сайтів, якими ми керуємо, випала через проблему з сервером. Ми не керуємо сайтами на регулярній основі, тому, якщо б не було сповіщень електронною поштою, то це могло відбутися за декілька днів, перш ніж ми помітили цю проблему! У той час Google міг би вирішити знизити сайти, і ми б втратили будь-який трафік.

Поточний статус

Це знімок поточного статусу вашого сайту в очах Google. Ви можете швидко побачити помилки сайту, пошуковий трафік і кількість поданих URL-адрес - добре для швидкої перевірки стану здоров'я, але не таке інформативне, не виконуючи глибше.

Вигляд пошуку

Структуровані дані

Структуровані дані - це позначка розмітки, яка використовується для надання пошуковим системам більш чіткої картини різних елементів вашого сайту, таких як події, продукти, люди тощо.

Багато хто з цих елементів відображається в результатах пошуку з багатими фрагментами, подібними до цього:

Багато хто з цих елементів відображається в результатах пошуку з багатими фрагментами, подібними до цього:

Структуровані дані були однією з найважливіших речей, які необхідно враховувати для веб-майстрів у 2013 році, і в 2014 році це є важливим. Пошукові системи показують все більше і більше інформації в видачах і надають їм більше даних про ваш сайт може тільки допомогти вашій видимості.

Якщо ви додали структуровані дані на свій сайт, цей розділ покаже вам, які елементи Google розпізнали, і які проблеми з вашою націнкою.

Структуровані дані розбиваються на типи даних, які дозволять вам розпізнати всі елементи вашого сайту.

Якщо відсутні деякі елементи, можливо, у вас виникли проблеми з реалізацією.

Якщо у вас є елементи з помилками, ви можете натиснути кнопку, щоб знайти сторінки з проблемами.

Щоб розпочати роботу зі структурованими даними, рекомендуємо прочитати " Початок роботи з schema.org '. Ми також будемо більш детально висвітлювати його на майбутньому посту.

Виділення даних

Можливо, ви не маєте доступу до HTML-адреси свого сайту, або ви можете довго чекати розробки.

Якщо це так, то Data Highlighter - ваш найкращий друг для додавання структурованих даних до вашого сайту без коду.

Ми рекомендуємо завжди додавати структуровані дані безпосередньо на ваш сайт, щоб їх можна було сканувати всіма пошуковими системами, оскільки Google Highlighter визнається лише Google, але якщо ви хочете використовувати цей інструмент, дотримуйтесь нашого простого підручника, щоб розпочати роботу .

Data Highlighter дозволяє виділити інформацію на сторінці і надати елементам "тег".

Це хороший спосіб перевірити нові структуровані елементи даних без значних змін на сайті.

Не хвилюйтеся, що вам не потрібно позначати кожну сторінку, інструмент розпізнає елементи на подібних сторінках, тобто ціни, дати, місцеположення тощо.

Покращення HTML

Цей розділ дасть вам список будь-яких технічних удосконалень, які ви можете внести на свій сайт, які можуть вплинути на зовнішній вигляд у пошуку.

Мета описи не мають жодного алгоритмічного впливу, але можуть впливати на ваш рейтинг кліків, якщо вони не налаштовані належним чином, а якщо дублювати / відсутній / довгий / короткий, то Google може вирішити показати свій опис з вмісту на сторінці.

Теги заголовків можуть вплинути на ваш рейтинг, а також CTR. Знову ж таки, Google може вибрати відображення власних тегів назви на основі вмісту сторінки, якщо вони неправильно реалізовані, але теги заголовків також повинні відповідати вмісту сторінки. Якщо спам або не має значення, ви можете бути покарані або не видимі для відповідних пошуків.

Вміст , що не підлягає індексації, це сторінки, які Google не може індексувати через проблеми з HTML, і їх слід виправити якомога швидше.

Посилання на сайт

Посилання на сайти зазвичай відображаються для фірмових пошуків, а іноді для пошуків, де Google вирішує, що один з них є найважливішим. Вони автоматично створюються Google і посилаються на найбільш релевантні та / або популярні сторінки, пов'язані з пошуком.

Іноді ви можете не погодитися з вибором Google Sitelinks і ви можете скористатися цим розділом, щоб зняти URL-адресу, щоб припинити її показ як посилання на сайт. Просто введіть небажану URL-адресу та натисніть "знизити", це може зайняти деякий час, щоб зміни відображалися в видачах.

Пошук трафіку

Пошукові запити

Найпопулярніші запити не є настільки корисними (або точними), як Google Analytics, тому їх слід поводитися обережно, але вони дають знімок останніх результатів пошуку, а фільтри можна використовувати для отримання більш цікавих даних.

Оскільки компанія Google вилучила органічні дані з Google Analytics ( через пошук SSL ), цей розділ зараз є єдиним "офіційним" місцем, щоб дізнатися, які запити надсилають найбільший трафік на ваш сайт.

Оскільки цей розділ показує дані про покази, це хороший спосіб перевірити ефективність сторінок рейтингу.

Якщо ключове слово має багато показів і хорошу середню позицію, але низький рейтинг кліків, можливо, потрібно покращити мета-назву та мета-опис, щоб заохотити більше кліків.

Хоча Найпопулярніші запити тепер надають більш детальну інформацію (коли показники та кліки округлювалися), і тому виглядає точно, цифри дуже відрізняються від Analytics, тому ці дані не слід використовувати

Найпопулярніші сторінки дають вам знімок найпопулярніших сторінок у пошуку Google. Знову ж таки, цей розділ корисний для покращення CTR.

Ви можете знайти деякі приховані можливості в цьому розділі, фільтруючи результати 10+ показів / кліків, а потім сортуйте їх за низьким до високим.

Ці сторінки відображаються для ключових слів із високою вартістю, але не залучають кліків. Зазвичай це відбувається тому, що ви ранжуєтеся внизу на SERP або результат сам по собі не залучає кліків.

 • Якщо середня позиція погана, то ви можете виконати певну роботу на сторінці, знаючи, що винагорода буде великою.
 • Якщо ваша середня позиція хороша, то працюйте над поліпшенням вашого мета-назви та опису або набуваючи багатих фрагментів, щоб зробити ваш результат виразним і залучити кліки.

Посилання на ваш сайт

Цей розділ може ввести в оману; вона не містить переліку всіх посилань на ваш сайт, і велика кількість перерахованих посилань більше не існуватиме.

Також дуже малоймовірно, що саме так Google бачить ваш профіль зворотного зв'язку. У Інструментах для веб-майстрів вони описують розділ як "вибірковий" і говорять:

"Не всі посилання на ваш сайт можуть бути перелічені. Це нормально".

Інструменти подібні Величний SEO & Відкрийте провідник сайту надайте набагато більш точне представлення активних посилань на ваш сайт.

Google, безумовно, матиме більш точний індекс, але вони не хочуть ділитися нею з усіма веб-майстрами.

Однак, цей розділ корисний для очищення посилань і легкого пошуку будь-яких сайтів, які надсилають багато посилань - повідомлення вручну часто включають посилання на посилання прямо з розділу Посилання на ваш сайт.

Як правило, ми рекомендуємо використовувати інструменти третьої сторони, такі як Majestic або LinkRisk для кампаній з видалення посилань, оскільки це заощадить час на перевірку сторінок, які більше не посилаються на ваш сайт. Якщо ви використовуєте дані Google, то, принаймні, використовуйте інструмент для сканування посилань, щоб переконатися, що ви не витрачаєте час на перевірку 404 сторінок.

Розділ "Якірний текст" також дає уявлення про ключові слова, які Google асоціює з вашим сайтом.

Внутрішні посилання

Список внутрішніх посилань можна використовувати для пошуку будь-яких посилань на сторінки, які ви плануєте видалити, щоб уникнути непрацюючих посилань на вашому сайті.

Він також дає вам уявлення про те, як Google бачить ваш сайт. Простіше кажучи, найбільш пов’язані сторінки - це ті, які Google побачить як найважливіші:

Кількість внутрішніх посилань, що вказують на сторінку, є сигналом для пошукових систем про відносну важливість цієї сторінки. Якщо важлива сторінка не відображається в цьому списку, або якщо менш важлива сторінка має відносно велику кількість внутрішніх посилань, слід розглянути структуру внутрішніх посилань.

Ручні дії

Тут з'явиться сповіщення, якщо член команди "Спам для веб-майстрів Google" вирішив, що ви зробили щось проти Посібника з веб-майстрів. Існує два типи дій:

 • Відповідності для всього сайту - весь сайт було знижено
 • Часткові відповідності - сторінка або розділ на вашому сайті знижено

Ручні штрафні санкції можуть бути важко скасувати, але цей розділ є гарним місцем для початку, якщо трафік різко впав.

Сподіваюся, цей розділ буде порожнім! Якщо ні, то тут наведено вказівки до повідомлень і як розпочати процес перегляду:

Проблема з ручною діяльністю Необхідні дії Необхідні неприродні посилання на ваш сайт - вплив посилання Google виявив неприродні посилання на ваш сайт і вжив заходів щодо цих посилань, а не вашого сайту. Ваш сайт може втратити рейтинг завдяки втраченим посиланням, але немає жодних дій щодо скасування вашого сайту. Працюйте над створенням кращих зв'язків. Неприродні посилання на ваш сайт Неприродні посилання на ваш сайт Google виявив неприродні посилання на ваш сайт і застосував ручні дії зі спамом. Ваш сайт або розділи вашого сайту більше не будуть класифікуватися.

Запустіть кампанію з видалення посилань, щоб видалити якомога більше поганих посилань, скористайтеся інструментом відхилення, щоб відмовитися від будь-яких інших посилань, надішліть Google запит на повторний розгляд, включаючи документацію про кампанію з видалення посилання. Ранжування може не відновитися навіть після успішного перегляду, оскільки значення посилання було зменшено.

Неприродні посилання з вашого сайту Google виявив неприродні посилання на вашому сайті. Ваш сайт або розділи вашого сайту більше не будуть класифікуватися. Перегляньте свої вихідні посилання та видаліть або не виконайте жодного, що порушує Правила Google для веб-майстрів. Надішліть запит на повторний розгляд після завершення. Зламаний сайт Ваш сайт, здається, був зламаний третьою стороною. Google зменшить видимість вашого сайту та додасть до неї попереджувальний ярлик.

Оцініть збиток, очистіть сайт, попросіть огляд. Докладніше див Сторінка довідки "Зламана довідка Google"

Тонкий контент з незначною або без доданою вартістю Google виявив низьку якість сторінок на вашому сайті. Ці сторінки або весь ваш сайт перестануть бути ранг. Запуск аудиту вмісту для створення слабких сторінок. Знайдіть і видаліть повторюваний вміст. Удосконалюйте або видаляйте слабкі сторінки, гарантуючи, що ваш сайт надає унікальний інформаційний вміст Надішліть запит на повторний розгляд. Чистий спам Google виявив, що ваш сайт або сторінки на вашому сайті використовують методи, які порушують правила веб-майстрів, такі як маскування, вискоблювання, автоматичне генерування бруду. Ваш сайт або розділи вашого сайту більше не будуть класифікуватися. Запустіть аудит сайту, щоб визначити проблемні області та очистити сайт, щоб відповідати Правилам для веб-майстрів. Надішліть запит на повторний розгляд. Спам, який генерує користувач, на вашому сайті виявив спам, створений користувачем - зазвичай повідомлення на форумах, коментарі до блогу, записи в гостьовій книзі, профілі користувачів. Ваш сайт або розділи вашого сайту більше не будуть класифікуватися. Визначення та видалення спаму, створеного користувачем. Розглянемо заходи щодо запобігання спаму, створеному користувачами, наприклад, модерацію та фільтри спаму. Надішліть запит на повторний розгляд. Маскування та / або підмінні перенаправлення Google виявив, що ви показуєте інший вміст користувачам, ніж роботам, які використовують маскування чи перенаправлення. Ваш сайт або розділи вашого сайту більше не будуть класифікуватися. Використовуйте функцію Fetch as Google, щоб порівняти вміст, що бачить робот, із вмістом, який бачить людина. Очистіть будь-які сторінки, де відображається інший вміст або відбуваються різні перенаправлення. Після того, як сайт стане чистим, подайте запит на повторний розгляд. Приховані текстові та / або ключові слова Google виявив, що ви або намагаєтеся дуже застарілі методи SEO або забули очистити старі сторінки. Ваш сайт або розділи вашого сайту більше не будуть класифікуватися. Очистіть образи сторінок. Щоб знайти прихований вміст, скористайтеся функцією "Перегляд джерела сторінки", виберіть "Усі сторінки", щоб знайти текст, який має той же колір, що і фон, видаліть заливки ключових слів або зменшіть кількість ключових слів на сторінці. Надішліть запит на повторний розгляд. Spammy freehosts Тільки відповідні, якщо ви розміщуєте інші сайти або служби. Якщо значна кількість сайтів або служб на одному хості є спамом, Google вживатиме заходів проти служби в цілому. Видалити існуючі облікові записи зі спамом. Вживайте заходів для створення якісного бар'єру для Вашої служби. Надішліть запит на повторний розгляд. Невідповідність зображень Google виявив, що на вашому сайті відображаються різні зображення для результатів пошуку. Ці зображення більше не відображатимуться в результатах пошуку. Переконайтеся, що зображення відображаються однаково на вашому сайті та в результатах пошуку, будь-які проблеми можуть бути наслідком анти-гарячих зв'язків. Після того, як ви переконаєтеся, що такі ж результати відображаються, подайте запит на повторний розгляд.

Індекс Google

Статус індексу

Основний показує кількість URL-адрес, які Google має у своєму індексі за останні 12 місяців.

Додатково також показують URL-адреси, які коли-небудь скануються, URL-адреси, заблоковані роботами, і URL-адреси, видалені з індексу.

Цей розділ корисний для перевірки проблем індексування.

Якщо існує більше URL-адрес, ніж очікувалося, ви можете розглянути можливість внесення змін до категорій чи тегів і, можливо, дублювати вміст.

Якщо URL-адрес менше, ніж очікувалося, можливо, ви блокуєте розділи вашого сайту за допомогою тегів robots.txt або noindex / nofollow.

Ключові слова вмісту

Якщо ви хочете дізнатися, які слова та фрази Google асоціює з вашим сайтом, ключові слова Content дають вам гарну ідею.

Це список найпоширеніших слів і фраз (з варіантами) на всіх сторінках вашого сайту (мінус загальні слова).

Використовуйте цей розділ, щоб перевірити наявність аномалій - чи є тема нерелевантною? Чи бракує важливої ​​теми? Використовуйте стратегію вмісту, щоб вплинути на список.

Видалити URL-адреси

В ідеалі ви повинні використовувати теги robots.txt або nofollow, noindex, щоб зупинити Google індексацію певних URL-адрес на вашому сайті. Однак, якщо ви хочете, щоб сторінка була видалена швидше або очікували в черзі для команди розробників, ви можете використовувати цей інструмент для швидкого видалення URL-адрес.

Щоб скористатися інструментом, введіть URL-адресу, яку потрібно видалити, і виберіть "Видалити сторінку з результатів пошуку та кеш-пам’яті", "Видалити сторінку з кешу" або "Видалити каталог" залежно від бажаного результату.

Найбільш корисною є вилучення лише сторінки з кешу, яка є ідеальною, коли ви оновили сторінку на своєму сайті, але Google вимагає багато часу, щоб оновити кешовану версію в результатах.

Сканування

Помилки сканування

Помилки сайту можуть мати різкий вплив на вашу видимість у пошукових системах, тому ви хочете постійно мати три зелених кліща.

Якщо виникли проблеми з будь-яким з перерахованих вище проблем, можливо, у вас виникне серйозна проблема з вашим веб-сайтом, який потребує фіксації як для користувачів, так і для Google для ранжування вашого сайту.

Помилки URL-адрес дадуть вам список сторінок, на які Google раніше індексував (або знаходив посилання на), які повертають помилку. Вони поділяються на Помилка сервера та Не знайдено.

Помилки сервера повертаються, коли ваш сервер надто довго відповідає (часто викликаний перевантаженням сканера) або ваш сайт не працює.

Не знайдено результатів зазвичай 404с. Ви видалили сторінку й не перенаправили URL-адресу, або хтось неправильно пов’язав ваш сайт. Рекомендується регулярно відстежувати не знайдені результати, щоб переконатися, що будь-які важливі сторінки перенаправляються. Натискання URL-адреси призводить до створення списку сайтів, які посилаються, щоб переконатися, що ви не втрачаєте якість посилання на якість.

Помилки URL-адрес також розділяються трьома сканерами Google - веб-сайтом, смартфоном і функціональним телефоном. Корисно перевірити всі три, особливо якщо у вас є окремий мобільний сайт або динамічний вміст.

Статистика сканування

Дізнайтеся, як Google сканує ваш сайт за допомогою статистики сканування, включаючи сканування сторінок на день, кілобайтів, завантажених на день, та часу, витраченого на завантаження сторінки.

Кожен графік дає знімок того, як Google сканує ваш сайт і будь-які зміни частоти і швидкості. Корисно оцінювати середню швидкість сторінки (хочете, щоб вона була низькою) і як часто Google сканує ваш сайт. Якщо швидкість сканування виявляється зайво великою і перевантажує ваші сервери, можливо, ви захочете її зменшити.

Отримати як Google

Отримати як Google

"Вибірка як Google" дозволяє змусити Google сканувати URL-адресу і може бути дуже корисним для пошуку помилок і швидшого індексування.

Введіть URL у форму, виберіть сканер і натисніть fetch.

У разі успіху ви побачите галочку та "Успіх", якщо не вдалося попередження та "Не знайдено":

У разі успіху ви побачите галочку та Успіх, якщо не вдалося попередження та Не знайдено:

Це корисно спочатку як швидкий спосіб дізнатися, чи може Google отримати доступ до сторінки - і подивитися, який вміст повертається, натиснувши посилання "Успіх". Можна також перевірити веб-сканери та сканери для мобільних пристроїв, якщо у вас є інший вміст для мобільних пристроїв, щоб перевірити, чи правильно налаштовано ваш сайт.

Fetch as Google також дозволяє надавати скановані URL (та пов'язані сторінки) для індексування. Це ідеально, якщо ваш веб-сайт не налаштовано на пінг Google під час публікації нової сторінки або оновлення вмісту.

Заблоковані URL-адреси

Блокувати URL-адреси вказують, скільки сторінок Google спробував сканувати протягом останніх 90 днів, але заблоковано файлом robots.txt. Немає посилань на ці URL-адреси (цю інформацію можна отримати на вкладці Помилки сканування!), Тому ви можете подумати, що ця сторінка зайва, але насправді містить хороший інструмент для тестування файлу robots.txt!

У першому вікні ви можете побачити поточний файл robots.txt, у другому вікні ви можете ввести URL-адреси для тестування.

За допомогою цього інструменту можна перевірити, чи робить robots.txt те, що ви хочете (тестування на URL-адреси, які ви бажаєте сканувати, і які ви хочете заблокувати), а також для перевірки змін у файлі robots.txt, не впливаючи на ваш сайт.

Мапи сайтів

Використовуйте вкладку Sitemaps, щоб переконатися, що Google обробив ваші мапи сайту, перевірте наявність помилок і порівняйте кількість сторінок, надісланих до кількості індексованих сторінок.

Якщо є велика різниця, ви можете мати проблему. Можливо, ви блокуєте деякі сторінки у вашій карті сайту за допомогою robots.txt або деякі сторінки можуть порушувати Правила Google для веб-майстрів.

Це також місце для подання найновішої мапи сайту, а не чекати, поки Google сканує ваш сайт (подібно до інструменту Fetch як Google, але для файлів sitemaps!).

Параметри URL

Уникайте непотрібних сканувань і дублювання проблем із вмістом за допомогою параметрів URL. Використання цього інструменту може мати серйозні наслідки при неправильному використанні, тому слід ретельно додавати будь-які параметри.

Якщо у вас є кілька URL-адрес, що вказують на один вміст - через сортування, ідентифікатор сеансу, фільтри і т.д. - тоді може бути добре надати Google вказівку, яка URL-адреса є "найкращою".

Ми рекомендуємо використовувати цей інструмент, якщо у вас є проблеми із скануванням (ваш сайт знижується або недостатньо швидко сканується). Замість цього ви можете використовувати rel = canonical tags в

сторінки, щоб вказати правильний URL для Google; таким чином Google все ще сканує весь вміст, але знає, яку URL-адресу потрібно індексувати.

Питання безпеки

Якщо Google виявить, що ваш сайт був скомпрометований, то він детально роз'яснить проблему в цьому розділі.

Важливо якомога швидше усунути будь-які проблеми безпеки. Вони не тільки погані для ваших відвідувачів, але й можуть завдати шкоди рейтингу. Кращий сценарій, Google додає до результатів пошуку тег "Цей сайт може завдати шкоди вашому комп'ютеру". Найгірший сценарій - весь ваш сайт випаде з результатів.

Як згадувалося раніше в порадці для зламаних сайтів, радимо звернутися до своєї веб-команди або відвідати ресурс із зламаних сайтів Google, щоб отримати допомогу.

Інші ресурси

Просто перерахуйте посилання на інші продукти та інструменти Google (деякі з них вже містяться в Інструментах для веб-майстрів).

Найбільш важливим для аналізу вашого сайту є PageSpeed ​​Insights але ми будемо охоплювати це в майбутньому пості.

Лабораторії

Лабораторії включали авторизацію та попередній перегляд, але станом на липень 2014 р. Більше не існує.

Підсумовуючи

Якщо ви несете відповідальність за веб-сайт, важливо знати та лікувати інструменти для веб-майстрів, як ваш найкращий друг.

Це один з найкращих способів отримати легкі перемоги, пропущені можливості та критичні помилки.

Ми пропустили інші способи використання інструментів для веб-майстрів для покращення SEO? Повідомте нам, коментуючи нижче.

Використовуйте цей розділ, щоб перевірити наявність аномалій - чи є тема нерелевантною?
Чи бракує важливої ​​теми?
Ми пропустили інші способи використання інструментів для веб-майстрів для покращення SEO?