Історія домену: як перевірити історію доменного імені перед покупкою

  1. Чим небезпечне минуле довжиною в інтернет?
  2. Чим загрожує погана історія домену:
  3. Web.archive.org - машина часу для кожного сайту
  4. Як дізнатися тематику сайту?
  5. Whois-історія домену розповість про дату його створення
  6. Визначаємо видимість в пошукових системах
  7. Наступний крок: вивчаємо контрольний профіль
  8. Обережно або симптоми санкцій
  9. Підведемо підсумки

Важкий шлях від початку створення сайту до його успішності починається з правильного вибору доменного імені. Мова йде не тільки про запам'ятовується адресу в пріоритетною зоні, а й про його можливе темне минуле. Тому досвідчені вебмастера радять перед оформленням прав обов'язково подивитися історію домену.

Чи готові до отримання широкого пласта нової, корисної інформації по цій темі? У даній статті вас чекають покрокові інструкції з перевірки історії домену.

Чим небезпечне минуле довжиною в інтернет?

Уявіть ситуацію: ви купили вподобаний домен, стали наповнювати сторінки контентом, займатися просуванням сайту. А результату нуль або він мінімальний.

У підсумку ви дізнаєтеся: обране ім'я вже впало в немилість у Яндекса і Google. Пошукові системи повністю або частково не індексують ресурс.

Не варто сподіватися на удачу, вважаючи, що ви не потрапите в подібну пастку - SEO-форуми рясніють обуреними постами вебмайстрів, які поспішно зареєстрували доменне ім'я без вивчення його історії. На жаль, продаж «неблагополучних» доменів - поширене явище.

Врахуйте! Вільне назва сайту не гарантує того, що раніше їм ніхто не користувався. Одні власники просто забувають продовжити в термін, інші - навмисно відмовляються від своїх web-проектів, які потрапили під бан або санкції.

Чим загрожує погана історія домену:

  • проблемами з індексацією сторінок в результаті розміщення неунікального контенту або торгівлі спам-посиланнями в минулому;
  • фільтрами від пошукачів, що погіршують ранжування;
  • негативною репутацією серед інтернет-користувачів;
  • штучно накрученим ТИЦ і PR.

Нове Vs старе доменне ім'я: що вибрати?

Фахівці з просування вважають, що найкраще купувати «стерильні» назви без будь-якої історії - так ви дійсно почнете свою справу з нуля, не боячись неприємних сюрпризів в майбутньому. Це просте і зручне рішення, особливо для новачків.

Однак є й інша сторона медалі: б / у домен зі значним посилальним профілем і віком, до того ж з хорошою історією (так, вона не завжди негативна) дозволить вам легко зайняти топові позиції у видачі.

Всі доменні імена потрапляють під таку класифікацію:

  • Без історії - значить, назва сайту нікому ніколи не належало. Це чистий аркуш, на який ви додасте все, що хочете. До того ж така покупка обійдеться дешевше всього.
  • З хорошою історією - домен має відмінний траст (рівень довіри пошукових систем), на сайт посилаються якісні ресурси.
  • З поганою історією - ім'я знаходиться в «чорному списку» у Гугла або Яндекса, що заважає ефективному просуванню.

Web.archive.org - машина часу для кожного сайту

Хочете перевірити минуле вміст сайту який ви збираєтеся купити і подивитися графічні знімки в різні часові відрізки? Для цього варто скористатися згаданим вище сервісом, на якому зберігаються зліпки практично будь-якого ресурсу (на момент написання цього матеріалу в базі знаходиться 310 мільярдів сторінок).

Принцип роботи аналізатора полягає в збереженні копії сайту при індексації. При цьому історія включає картинки, текст, стилі, сторінки - це повноцінний архів текстової та html інформації.

Алгоритм дій гранично простий:

  1. Заходьте на сервіс .
  2. Вводите урл доменного імені.
  3. Чи вивчаєте минуле сайту.

Чи вивчаєте минуле сайту

Давайте заради цікавості оцінимо попереднє утримання української версії Яндекса. Як бачите, її історія враховується з 2007 року.

Завдяки спеціальним засічкам на тимчасовій смужці можна подивитися, який саме контент розміщувався під доменом в певний період. Наприклад, ось так виглядав yandex.ua 31 грудня 2010 року.

Web-архів дозволяє перевірити вік доменного імені, а також оцінити, наскільки його тематика близька з вашої. На основі отриманих даних легко зрозуміти: чи потрібна вам така покупка чи ні.

Як перевірити що доменне ім'я раніше не було зареєстровано?

Якщо введений вами адресу ще ніким не зайнятий (і раніше не мав господаря), то ви побачите наступну картинку:

Подібний варіант ідеальний для тих, хто хоче стати власником свіжого, 100% чистого домену.

Увага! Web-архів робить зліпки всіх більш-менш популярних сайтів з кінця XX століття. Однак маловідвідувані ресурси з новим доменним ім'ям можуть не враховуватися.

Як дізнатися тематику сайту?

При аналізі домену за допомогою веб-архіву або інших сервісів, зверніть увагу на тематику контента. Важливо, щоб вона збігалася з обраним вами напрямком діяльності - в такому випадку буде легше досягти топа видачі. Якщо ж ви різко зміните вміст, пошуковики обнулять показники і довіру до ресурсу.
Отже, що таке тематика сайту і як її визначити?

Тематика Яндекс - це рубрика Яндекс. Каталогу, в якій зареєстрований той чи інший сайт. Крім того, цей параметр часто встановлюється модераторами і при додаванні інтернет-ресурсу в Яндекс. Директ.

Щоб дізнатися тематику домена, присвоєну цією пошуковою системою, необхідно встановити плагін для браузера (Наприклад, RDS bar для Google Chrome). З його допомогою вам не важко буде дізнатися кількість посилань, вік, кількість проіндексованих сторінок, авторитетність і т. П.

Для визначення тематики сайту треба зайти в «Параметри» розширення і поставити галочку навпроти відповідного пункту. Потім відкрити в новій вкладці сайт, який хочете вивчити, після чого активуйте плагін. Все просто і зручно!

Існує ще один спосіб перевірити історію домену і дізнатися його тематику.

Введіть в адресний рядок https://bar-navig.yandex.ru/u?show=31&url=https://livepage.pro/ , замінивши https://livepage.pro/ на домен потрібного сайту.

На запит вам прийде наступний xml-відповідь:

Тут параметр title тега topic і являє собою назву тематики. Коли тег не визначений, у домену немає присвоєної Яндексом тематики. Якщо ж topic вказано кілька разів - значить, у сайту більше однієї тематики.

Whois-історія домену розповість про дату його створення

Ви, напевно, хочете отримати відомості про реєстрацію назви: точки відліку його віку, датою закінчення, власника, провайдера і реєстраторі?

Немає нічого простіше: перейдіть за посиланням http://whoishistory.ru/ і введіть в зелене поле доменне ім'я. Натисніть «Знайти» - і вам відкриються всі дані за конкретні часові інтервали.

Дата створення сайту вказана в рядку «created».

Важливо! Сервіс надає інформацію тільки по. РФ, .SU і. RU. Для аудиту інших зон (.COM, NET, .ORG, .BIZ, .INFO, .US, і т. Д.) Можна скористатися платним сайтом . Вартість запиту історії Whois на ньому становить 177 рублів з урахуванням ПДВ.

Визначаємо видимість в пошукових системах

Ваша мета - вивчити видимість домену в пошукових системах.

Краще перевірити історію домену в два етапи:

  • Аудит за назвою

Спробуйте ввести в пошуковий рядок ім'я ресурсу без доменної зони і з нею. Ідеальний варіант, якщо в результаті ви отримали велику кількість результатів, а сам домен за назвою буде перебувати на першому місці.

Важливо! Однак врахуйте, що ніякої інформації навіть по url доменного імені може і не бути. Таке трапляється, коли проект на ньому був давно або він взагалі ніколи не існував.

  • через сервіси

Вкрай важливо вивчити позиції домену. Високі показники збільшують вірогідність успішної розкрутки ресурсу в майбутньому. Зверніть увагу на весь пошуковий трафік, топові запити і їх падіння.

Відмінним інструментом для цього стане багатофункціональна SEO-платформа Serpstat .

Відмінним інструментом для цього стане багатофункціональна SEO-платформа   Serpstat

Додавши в поле, яке вас цікавить доменне ім'я, за пару секунд ви отримаєте дані по Яндекс і Гугл з урахуванням демографії. Тут можна дізнатися історію веб-проекту, промоніторити позиції, проаналізувати посилання і ключові слова.

Тут можна дізнатися історію веб-проекту, промоніторити позиції, проаналізувати посилання і ключові слова

У безкоштовної версії є ліміт - щодня доступна обробка 30 запитів.

Не менш популярним аналогом (особливо в англомовному сегменті) є сервіс Semrush з аналогічним принципом роботи. Для роботи з ним не потрібні спеціальні знання - почерпнути тут важливі відомості про домен зможе навіть новачок в оптимізації.

Наступний крок: вивчаємо контрольний профіль

Сайт з спамние або сумнівними лінками - не найкращий придбання для тих, хто жадає швидкого розвитку і зростання відвідуваності. Вам пощастило, якщо вихідні і вхідні посилання відсутні. Але що робити, коли вони «прикрашають» проект?

Неодмінно проаналізуйте лінки за допомогою сервісів Ahrefs.com, Majesticseo.com і Solomono.ru. Також можна взяти на озброєння безкоштовні інструменти Яндекс. Веб-майстер і Google Webmaster Tools.

Що потрібно врахувати:

  • число посилаються на сайт сторінок;
  • спам в анкор-листі (без прямого входження інформаційних і комерційних запитів);
  • відсутність сумнівних ресурсів;
  • якість донорів (висока відвідуваність і індексація, мінімум реклами).

Обережно або симптоми санкцій

Причиною того, що домен виявився під фільтром може бути погано зарекомендував себе провайдер або реєстратор, проект під дор, реєстрація без продовження в кінці року.

Пошукові системи карають ресурси санкціями за неунікальний або переоптімізірованние контент, накрутки, неякісні посилання, велика кількість реклами і ін. Історія домену здатна показати симптоми санкцій у вигляді різкого зниження трафіку.

Щоб перевірити наявність фільтра від Google і дізнатися причини проблеми, скористайтеся сервісом Fruition . Його мінусом є обов'язкова реєстрація і серйозні обмеження безкоштовного режиму. Ще одна SEO-фішка - інструмент «Діагностика санкцій» в аналізаторі SeoLib . Вона дає інформацію про просідання сторінок, діагностує блоги на санкції в Гуглі і Яндексі.

Підведемо підсумки

Не варто робити покупку, до повної перевірки та аналізу історії домену. Адже сумнівне придбання загрожує до значних фінансових і тимчасовими витратами, і навіть наполеглива робота над проектом з поганою історією не дасть гарантії гарного результату.

Багато веб-майстри втомлюються боротися з примарними драконами у вигляді санкцій і нелюбові пошукових систем. Вони просто закидають проект, не продовжуючи домен, який, до речі, переходить в наступні руки.

Звичайно, з баном і фільтром можна боротися. Але навіщо свідомо прирікати себе на це, якщо є шанс відразу купити «благополучне» доменне ім'я ?!

Чим небезпечне минуле довжиною в інтернет?
Чи готові до отримання широкого пласта нової, корисної інформації по цій темі?
Чим небезпечне минуле довжиною в інтернет?
Нове Vs старе доменне ім'я: що вибрати?
Як перевірити що доменне ім'я раніше не було зареєстровано?
Як дізнатися тематику сайту?
Отже, що таке тематика сайту і як її визначити?
Ru/u?
Але що робити, коли вони «прикрашають» проект?
Але навіщо свідомо прирікати себе на це, якщо є шанс відразу купити «благополучне» доменне ім'я ?