Кейс: 1,5 млн ₽ за півтора місяці з допомогою Telegram-бота

  1. Спочатку ми побачили потребу
  2. Ідея та розробка
  3. Рада для тих, хто не ніколи не займався розробкою
  4. Упаковка і промо
  5. Telegram і контекст
  6. Instagram
  7. Помилки і висновки
  8. Звідси цікаве спостереження
  9. Чому відмовилися від Telegram-бота

Отже, як же ми отримали ці реєстрації і гроші і чому все ж вирішили відмовитися від Telegram-бота як від способу взаємодії системи з користувачами.

Спочатку ми побачили потребу

Так як ми давно займаємося просуванням в Instagram і вчимо цієї професії інших людей, ми розглянули найбільшу біль власників акаунтів.

А потреба ця є не тільки у SMM-фахівців, що займаються просуванням профілів в Instagram, а й у арбітражніков, а вже про початківців блогерів і власників бізнесів і говорити не варто. Так як створити в молодому порожньому акаунті справжню движуху можна тільки за допомогою коментарів.

Раніше у нас був чат в Telegram, де люди відправляли посилання на свої пости, і інші учасники чату зі своїх профілів їх коментували. За умовами треба було створити окремий профіль для цього чату, максимально схожого на живого користувача з Instagram. У чаті було більше 1000 чоловік, і все стабільно працювало.


Потім на хвилі популярності Telegram-ботів ми подумали: а чому б з чату не зробити бота і не заробити на ньому собі на вертоліт?

Ідея та розробка

Перше, що ми зробили: придумали технологію роботи системи.

Найголовніше, що ми реалізували і чим пишаємося: відсутність найменшої зв'язку з API Instagram. Для роботи в системі не потрібно авторізовиваться в соцмережі.

Чому ми так зробили?

Тому що Instagram постійно змінює правила авторизації, роботу алгоритмів і так далі, вставляючи палки в колеса неофіційними додатків. А це, власне, все, крім нього самого. В результаті репостери, сервіси для підписок і лайків і всі інші постійно від цього страждають.

Тому ми і зробили роботу системи саме такий, для якої не треба авторізовиваться в соцмережі.

Копітка, велика і важка робота над проектом тривала 4 місяці.

Для проекту було обрано популярний і актуальний мову php. Весь backend писався вручну, на основі фреймворку. Робота з ботом також була реалізована на цій мові з використанням відкритого API Telegram. Бот писався з нуля, а необхідні готові бібліотеки були ретельно змінені під наші потреби або розширені за функціоналом.

Чимало клопоту було при створення зв'язку з Instagram. Всі їх обмеження і ліміти часом ставили в тупик.

В результаті було знайдено просте, але ефективне рішення, завдяки якому при роботі з сервісом ми не запитуємо логін / пароль від профілю Instagram (цю логіку, як і інші технічні подробиці, ми з міркувань безпеки не розголошуємо).

Код проекту має дуже багато всіляких дій і залежностей. Кожен день виконуються тисячі завдань і залишаються десятки тисяч коментарів. Кожну секунду обробляється в середньому 100 запитів, а по кожному запиту ще по кілька дій в різні боки, включаючи звернення до Telegram і Instagram. Ніяких протизаконних дій або будь-яких вразливостей для отримання інформації ми не використовуємо.

Після першого запуску системи були довгі тести. Ми запросили людей, які до цього були в нашому активному чаті. За підсумком зрозуміли, що систему треба переробляти практично повністю, і потім ще місяць все допрацьовували.

Рада для тих, хто не ніколи не займався розробкою

Правило, яке завжди потрібно пам'ятати. В першу чергу важливо випустити хоча б якийсь, нехай сирої, продукт і влаштувати масштабний тест з користувачами.

Так у нас і вийшло. В результаті виявилося, що користувачам потрібен трохи інший алгоритм, а той, що ми викотили, треба переробляти - люди його не розуміють.

До речі, ми його досі допрацьовуємо день у день.

Упаковка і промо

Після всіх тестів і переробки взялися за упаковку, замовили головний Лендінгем і сайт адмінки. В результаті зіткнулися з іншою проблемою - ніхто не хотів розміщувати нашу рекламу: ні видання, ні великі паблік, ні блогери, ні лідери думок.

Всі думали, що ми зробили сервіс для якоїсь чорнухи.

Telegram і контекст

На старті нам допомогли люди, які з нами вже працювали, а також сильно витягла реклама в Telegram-каналах. Ось неповний список каналів з тодішніми цінами за розміщення, з яких ми отримали максимальну віддачу:

@business_ru - 16 000 рублів
@funscience - 12 000 рублів
@prbezposhady - 30 000 рублів
@mustreads - 17 000 рублів
@rationalnumbers - 12 500 рублів
@economika - 6000 рублів
@themarfa - 6000 рублів

Але найкраще спрацював канал Діми Портнягина - «Трансформатор» (@transformatortv). Перший закуп коштував нам 100 000 рублів, зараз ми закуповується у них вже зі знижками не тільки для «Комментера». Так ось, перше розміщення принесло сервісу найбільша кількість реєстрацій - трохи більше 5000 нових користувачів.

Хоч він і був за вартістю дорожче всіх, але по віддачі виявилося вигідніше два рази взяти рекламу там, ніж набирати в різних місцях.

Також ми налаштовували контекстну рекламу в Яндекс.Директ і Google AdWords. Але тут результативність була і залишається не дуже високою, хоча ми і взяли від контексту все, що змогли вичавити.

Instagram

Окрему увагу варто приділити офіційної реклами в Instagram.

У просуванні сервісу проблем майже не виникало, адже цільова аудиторія досить зрозуміла: SMM-спеціалісти, блогери, підприємці.

І відповідно до цих портретами були обрані аудиторії.

1. SMM-спеціалісти:

SMM-спеціалісти:

2. Підприємці:

Підприємці:

3. Блогери:

Блогери:

4. Четвертою групою була аудиторія look-alike, обрана на основі нашої бази даних. У нас було більше 80 000 контактів, дуже точно потрапляють в ЦА.

У текстах упор робили на основні «болю», які є у ЦА:

  • падіння охватов;
  • зниження активності;
  • падіння або відсутність продажів.

Наприклад, кращий текст на даний момент виглядає так:

Активність в Instagram падає?
Менше лайків, менше коментарів, а за ними зникають і охоплення з покупками. Адже якщо пост бачить менше людей, то і покупок буде менше. Спеціально для бізнес-профілів і блогерів ми розробили Сommenter 2000 - сервіс для створення живої активності в Instagram за допомогою справжніх коментарів в постах.
Так Так! Реальних коментарів, а не тусовки блогерів з лайк-чатів або, о жах, спамерських пошукових роботів. Коментарі та лайки від реальної аудиторії допоможуть підняти пост, виявляючи неактивну аудиторію і згодом підняти продажі!
Досить вже читати, сервіс повністю безкоштовний для одного аккаунта! Тисни на кнопку «Реєстрація» під фото і приєднуйся.

Так як я досить відомий в Instagram, були використані банери з моїми фотографіями і з різними інтерпретаціями текстів про спамерських пошукових роботів.

Нижче представлений один з найбільш успішних.

Нижче представлений один з найбільш успішних

Загальні результати рекламної кампанії за місяць і результати кожної групи оголошень зі своєю ЦА також представлені нижче. Все дуже навіть непогано.

Все дуже навіть непогано

Як і передбачалося, найкраща ЦА виявилася на основі look-alike аудиторії, яка за своїм портрету була найближче до SMM-фахівців і підприємцям.

Плюс у мене є свій великий профіль в Instagram, в якому ми регулярно розповідали про «Комментере» і партнерській програмі.

Помилки і висновки

Більшу частину реєстрацій ми планували отримувати по партнерській програмі і думали, що сервіс буде розвиватися дуже швидко.

Спочатку у нас було кілька платних тарифів, а при реєстрації користувача ми надавали безкоштовний період користування на сім днів.

Як виявилося, користувачам це було не дуже зручно. Тріал розміром всього в сім днів для незрозумілого сервісу - поки людина розбирався в усіх тонкощах і складнощах, його безкоштовний період вже добігав кінця.

В результаті навіть при працюючій партнерке сервіс вірусно не зростав. І вкладені в залучення одного клієнта кошти часом не окупалися, ми насилу виходили в нуль.

Проаналізувавши ситуацію, напередодні нового року ми провели великий розпродаж з хорошими знижками. Продавали пакет, в якому можна не роздавати коментарі. Суть в тому, що одне з правил сервісу - перш ніж отримати коментарі, треба їх роздати. Але тут ми зробили упор на тариф, в якому можна не роздавати. Плюс до нього зробили знижки і на інші пакети.

Всі виручені на розпродажі гроші вклали в просування в січні: в Instagram, в Facebook, в каналах Telegram, плюс контекст. У Instagram, природно, реклама працює набагато краще.

Однак в кінці січня ми зрозуміли, що далі можемо зайти в глухий кут, потрібно щось нове, свіже, кардинальне інше, що приверне до сервісу цілу купу людей. Тому що коли ми його створювали, ми керувалися позицією - сервіс повинен вистрілити в перші місяці роботи, а якщо такого не станеться, буде біда-печаль. Все це буде дуже довго і болісно.

Ще одним приводом для пошуку нового рішення було пекуче бажання обігнати всіх потенційно можливих конкурентів. Тих, які зрозуміють, що в нашому сервісі є толк, на продукт є покупці і, скориставшись нашою ідеєю, створять щось схоже.

Що ми зробили?

Ми зробили сервіс повністю безкоштовним. Точніше, випустили безкоштовний тариф, який не обмежений часом використання, але жорстко урізали його в можливостях.

І це спрацювало - ми отримали 6000 реєстрацій за кілька днів!

Просто оголосивши на наших ресурсах і зробивши розсилку по всій базі про те, що з цих пір «Комментер» довічно безкоштовний.

Звідси цікаве спостереження

Нехитрий тест показав, що довічний безкоштовний, хоч і обмежений, тариф, крутіше тижневого, хоч і без обмежень, безкоштовного періоду.

Причому крутіше не в пару раз, конверсія на всіх етапах виросла рази в чотири рази.

Чому відмовилися від Telegram-бота

Отже, використовуючи Telegram-бота, ми отримали 47 000 реєстрацій, 7000 активних користувачів, і їх число щодня збільшувалася на 500-1000 чоловік. Але в підсумку ми вирішили відмовитися від цього механізму.

Тому що Telegram виявився не таким стабільним, як хотілося б. У нього бувають глюки, поновлення, які, природно, призводять до збоїв в роботі сервісу. Що разом з оновленням і палицями Instagram призводить в повне зневіру.

Але все ж основна причина в іншому. Коли ми гнали холодний трафік з пошукових систем, з таргетированной реклами, з банерної реклами в соціальних мережах, у нас була одна велика біда. Люди кликали по реєстрації і, через те що треба було завантажувати / встановлювати ще й Telegram, не проходили за посиланням. А без скачування месенджер, вони в результаті не користувалися нашим сервісом. Показник відмов виходив величезним.

Тому ми вирішили зробити веб-версію, полность піти від Telegram, підключити до сервісу автоплатёж (а як показує практика на інших наших продуктах, він сильно підвищує конверсію продовження платної послуги) і продовжувати захоплювати світ, працюючи тими ж методами.

Тим більше, незабаром з'являться нові можливості, так як проект розвивається і з кожним днем ​​стає тільки краще і ефективніше. Ще чимало роботи має бути по оптимізації, захисту і поліпшення юзабіліті системи для ідеальної роботи.

Ми постійно поліпшуємо умови партнерської програми, які з кожним разом стають все цікавіше і привабливіше. На програмі, до речі, може заробити абсолютно будь-який, починаючи від простого адміністратора Instagram з декількома знайомими, закінчуючи схожими сервісами з великою цільової базою. І причина проста - ми платимо не тільки за оплати рефералів, а навіть за реєстрацію.

Партнерська публікація

Думка редакції може не збігатися з думкою автора. Ваші статті надсилайте нам на [email protected] . А наші вимоги до них - ось тут .

Потім на хвилі популярності Telegram-ботів ми подумали: а чому б з чату не зробити бота і не заробити на ньому собі на вертоліт?
Чому ми так зробили?
Що ми зробили?