Класична і академічна нудота тексту

Привіт, друзі! Сьогодні я вирішив поділитися думками щодо оптимізації текстів. Думаю, це буде корисно не тільки мають свій блог - для просування. але і початківцям копірайтерам, тому що зараз все частіше замовники вимагають не тільки високу унікальність, але і певну нудоту тексту. Особливо це стосується замовників - оптимізаторів, яких на біржах фріланса більшість. Так що, залишаючи заявку на замовлення, Ви маєте великий шанс потрапити на такі вимоги.

Для початку розберемося, що це за показник взагалі. Коли Ви починаєте писати статтю для блогу чи на замовлення, то напевно використовуєте якісь ключові слова - щоб по ним сторінка потрапила в ТОП видачі пошукових систем. І Ви напевно намагаєтеся вставляти ці ключі частіше, щоб пошуковики точно визначили, на чому загострити увагу і про що стаття.

Так ось, коли в статті занадто багато одних і тих же слів, то вона виходить не дуже хорошою для читання, від неї може буквально "нудити". І цей параметр можна виміряти.

Розрізняють два види нудоти тексту - класичну та академічну:

  1. Класична - чим більше в статті повторів одного і того ж слова, тим більше класична нудота. Вважаються і приводи - "і", "а" та інші.
  2. Академічна - враховуються повтори найуживаніших слів і словосполучень.

Загалом, щоб було зрозуміліше - якщо Ви будете "довбати" читача маленьким словниковим запасом, вживати багато хто нічого не значить прийменників, то отримаєте високу класичну нудоту. А якщо будете занадто часто вживати одні й ті ж слова або словосполучення, то підвищиться академічна нудота. При цьому вважається процентне відношення до всього тексту.

Ще недавно вважалося, що для оптимізації статті корисно якомога більше вставляти в нього ключових слів. Так, це було добре, але ті часи пройшли. Тепер такі сторінки пошуковики вважають штучно переоптімізірованние. Вставляйте навмисне кількість ключів в свої статті, і дуже скоро Ваш блог потрапить в бан, або він не наблизиться до жаданого топу, а навпаки - віддалиться. І саме показник нудоти покаже, чи дотримуєтеся Ви пристойності при написанні статті, не зловживаєте чи якимись словами. Ось чому цей показник так важливий.

Думаю, поки ці поняття не дуже зрозумілі. Тому покажу на прикладі.

Перевіряти тексти найзручніше в сервісі Advego - він показує окремо обидва види тошнотно. Отже, переходимо туди, копіюємо потрібний текст, вставляємо його в віконце і натискаємо кнопку "Перевірити". Для прикладу я взяв свіжонаписані статтю на медичну тему, яку якраз треба підігнати під такі вимоги: академічна нудота не більше 8, частота окремого слова не більше 2.5%. Поради і Вам дотримуватися цих значень - замовник у мене відомий оптимізатор, поганого не порадить, але імені його я не скажу. Класична тошнотно особливо не потрібно, але я намагаюся дотримуватися рамок 3-5, бажано ближче до 3.

Отже, вставляю вихідний текст, написаний просто з урахуванням ключів (а їх тут 11). Буду його підганяти під вимоги. Ось результат перевірки:

Як бачите, тут академічна тошнотно більше, ніж необхідні 8%. Сервіс визначив в тексті найуживаніші слова і вивів їх список нижче. Тому, щоб отримати потрібний результат, мені достатньо зменшити частоту цих слів. Це слова "ліки", "лікування" і "розчин". Крім того, є поєднання "мазь розчин", але якщо я зменшу кількість слова "розчин", то і це поєднання теж стане рідше.

До речі, тут ще показані граматичні помилки. Не звертайте уваги - медичні терміни завжди вважаються за помилки. А ось дивитися, що там виділилося - корисно. Іноді й справді буває непомічена помилка.

Отже, мені треба або замінити ці слова на інші - синоніми, або зовсім їх прибрати зі статті. Зрозуміло, що тоді їх процентний вміст стане менше, і нудота повинна знизитися. Виправляю і знову перевіряю.

Все зайняло пару хвилин, і ось новий результат. Я всього лише пару раз замінив найчастіші слова, в одному місці зовсім видалив ... У підсумку я отримав академічну тошнотно 7.9%, що цілком укладається в вимоги. Можна ще її знизити, якщо пару раз прибрати або замінити слово "лікування". Крім того, можна, маніпулюючи тут, вивести вгору списку саме потрібні ключові слова, зберігаючи хороші показники.

Крім академічної нудоти, тут у мене вийшла і відмінна класична - була 3.32, а стала 3. Природно, коли Ви зменшуєте частоту слів, то класична нудота теж знижується. Але її можна знизити ще й за рахунок зменшення частоти так званих стоп-слів. Це не несуть смислового навантаження приводи і інші короткі слова. Їх список Ви знайдете нижче результатів перевірки:

Їх список Ви знайдете нижче результатів перевірки:

Ви можете зменшувати кількість стоп-слів і зменшувати класичну нудоту статті, не впливаючи на академічну. Як Ви це будете робити - особиста справа кожного. Можна заміняти їх на коми, де можна, або перебудовувати пропозиції ...

Загалом, я намагаюся дотримуватися таких рамок:

  • академічна тошнотно - максимум 8%
  • класична - 3-5, але до 5 намагаюся не доводити.

Що це дає в підсумку? Зізнаюся, до недавнього часу я не займався такою оптимізацією для себе особисто, тільки для замовників. Але ось вирішили спробувати - дружина на своєму блозі виправила одну зі статей, поправила її, як описано вище, плюс підвищила релевантність. В результаті сторінка, яка понад рік була в Яндексі на позиції більше 100, за тиждень перейшла спочатку на 35, потім на 25, потім на 19-ту позицію, і зараз стоїть на 17-й позиції в пошуку. Після чергового апдейта, швидше за все, вона потрапить в ТОП.

Так що тепер і я зрозумів важливість такого способу оптимізації і користуюся ним. І Вам раджу.

До речі, крім Advego , Є й інші сервіси, які можуть проаналізувати Ваш текст. наприклад, Istio.com . Але, коли Ви перевірите там, то отримаєте інші результати - там немає поділу на класичну і академічну нудоту, є тільки загальна цифра. Порівнюючи один і той же текст на цих двох сервісах, я прийшов до висновку, що Istio просто складає обидва параметри і ділить навпіл, а показує середнє значення. Тому я вважаю за краще перевіряти на Advego, щоб бачити обидва показники.

Що це дає в підсумку?