Контекстна реклама Google AdWords | Налаштування рекламної кампанії

  1. Підбір ключових слів для контекстної реклами
  2. текстові оголошення
  3. графічні оголошення
  4. торгові оголошення
  5. розширення оголошень
  6. Налаштування контекстної реклами в Google AdWords

Google AdWords - система розміщення контекстної реклами в результатах пошуку Google і на сайтах партнерської мережі. За кількістю користувачів цей пошуковик займає друге місце після Яндекса. Сьогодні партнерська мережа Google є найбільшою, в якій є можливість трансляції банерів і відеороликів.

Контекстна реклама в Гуглі має низку переваг:

  • вартість кліка в Google AdWords нижче, ніж в сервісі Яндекс.Директ. Це пов'язано з тим, що конкуренція в Яндексі вища;
  • можливість замовлення контекстної реклами на ту суму, яку Ви готові витратити;
  • більш точні налаштування геотаргетинга контекстної реклами (аж до будинку);
  • можливість платити за виконання мети (наприклад, якщо користувач зайшов в віртуальну корзину);
  • більш точні налаштування часового таргетингу (до 15 хвилин);
  • можливість вибору майданчиків, типів ресурсів і сфери інтересів користувачів.

В Google AdWords контекстна реклама показується над і під пошуковою видачею, за деякими запитам реклама може показуватися в правому верхньому куті. Позиція оголошень в першу чергу залежить від того, наскільки вони доречні запитом, а також від Вашої ставки і ряду інших чинників.

В Google контекстна реклама оплачується за клік, за покази, за конверсії. При використанні ціни за клік рекламодавець платить тільки тоді, коли користувач натискає на оголошення і переходить на сайт. Рекламодавець сам вибирає денний бюджет. В ті дні, коли Ваше оголошення популярно, Google AdWords може перевищувати денний бюджет на 20%, так що Ви не пропустите цінні кліки. Щоб запобігти перевитрата, максимальний бюджет в інші дні знижується. Загальні витрати протягом місяця не перевищать встановленого обмеження.

Пропонуємо розібратися в усіх тонкощах настройки цього сервісу для створення ефективної реклами в Google AdWords!

Підбір ключових слів для контекстної реклами

Щоб реклама Google AdWords була ефективною, важливо правильно підібрати ключові слова. Для цього краще скористатися планувальником ключових слів . Там є можливість автоматичного підбору ключових слів по URL сайту або певні ключам, а також по товарів або послуг. Планувальник показує кількість пошукових запитів в місяць і рекомендовану ставку.

Для того щоб трафік був цільової, потрібно використовувати оператори ключових слів. В Google AdWords використовуються наступні типи відповідності:

  1. Точна відповідність - пошуковий запит точно повторює задану ключову фразу. Враховується словоформа і порядок слів.
  2. Фразова відповідність - ключова фраза повинна бути введена в правильному порядку, навіть якщо в пошуковому запиті є додаткові слова до або після ключової фрази.
  3. Широка відповідність - ключова фраза може бути введена в будь-якому порядку, а рекламне оголошення може бути показано по близьким за змістом пошуковим запитам.
  4. Модифікатор широкої відповідності - ключова фраза в пошуковому запиті може бути введена в будь-якому порядку, але пошуковий запит обов'язково повинен містити слова з ключової фрази, позначені символом «+».

Нижче представлена ​​таблиця типів відповідності реклами в Google AdWords, ключових слів і приклади пошукових запитів.

Тип відповідності Ключове слово Приклад Точне [купити квартиру] купити квартиру Фразова "купити квартиру" купити квартиру в Москві Широке купити квартиру купити кімнату в комуналці Модифікатор широкої відповідності купити + квартиру куплю квартиру недорого

Разом з ключовими словами можна додати мінус-слова, щоб відсікти нецільової трафік.

текстові оголошення

Текстові оголошення - це найпростіший вид реклами в Гуглі, що складається з заголовка, відображуваного URL і опису. Раніше в заголовку можна було використовувати 30 символів, і були два рядки опису по 38 символів (для Росії).

Зовсім недавно в Google з'явилися розгорнуті текстові оголошення. Тепер в оголошенні 2 заголовка по 30 символів і опис, яке може складатися максимум з 80 символів. Тепер у рекламодавців з'явилася можливість більш детально розповісти в рекламному оголошенні про свій товар або послугу. Поки працюють обидва формати, але скоро при створенні нових оголошень буде доступний тільки формат розгорнутих текстових оголошень.

Щоб підвищити ефективність контекстної реклами, в заголовку оголошення потрібно використовувати ключову фразу - це підвищить кликабельность. В текст оголошення на Google рекомендується включати заклик до дії та інформацію про конкурентні переваги, умови доставки, знижки, акції.

У рекламному оголошенні не допускається надмірне використання слів, написаних великими літерами, використання в тексті оголошення більше одного знаку оклику. Також не допускаються помилки, розрядка і слова з помилками. Після кліка по контекстній рекламі користувач повинен потрапляти на сторінку, яка містить рекламоване в оголошенні пропозицію.

Після кліка по контекстній рекламі користувач повинен потрапляти на сторінку, яка містить рекламоване в оголошенні пропозицію

В Google AdWords є можливість написати спеціальні оголошення для мобільних пристроїв. Мобільні оголошення створюються для користувачів, які здійснюють пошук зі смартфонів. При написанні текстів мобільних оголошень необхідно врахувати спосіб взаємодії користувача з таким оголошенням. Так як мобільні версії сайтів є більш короткими і стислими версіями звичайних сайтів, тексти мобільних оголошень необхідно формулювати коротко і чітко.

графічні оголошення

Для показу реклами в Медійній мережі Google можна створити графічні оголошення. Ці оголошення показуються в контенті сторінок на тисячах сайтів КМС Гугла. Такі оголошення легко і швидко створюються в конструкторі в інтерфейсі Google AdWords відразу в 7 основних форматах.

торгові оголошення

Торгові оголошення надають собою квадратні блоки, які використовуються для товарної контекстної реклами (eCommerce PPC). У них відображаються заголовок, картинка і ціна товару. Такий вид контекстної реклами підходить для інтернет-магазинів. Інформація в такі оголошення підтягується автоматично з картки товару сайту рекламодавця.

розширення оголошень

Головна перевага розширень оголошень на Google полягає в тому, що вони дозволяють збільшити кликабельность (CTR). Розширення візуально збільшують оголошення і роблять його більш помітним для користувачів.

В Google AdWords доступні наступні розширення:

  • додаткові посилання - використовуються для переходу відразу в певний розділ на сайті. За навігаційним запитам додаткові посилання можуть включати в себе опис;
  • адреса компанії. Здається в сервісі Google Мій бізнес ;
  • номери телефонів. На комп'ютерах номер телефону додається в оголошення. На мобільних пристроях до рекламних оголошень додається кнопка «Виклик». Це дає можливість користувачеві мобільного пошуку відразу зателефонувати за номером телефону рекламодавця;
  • посилання на додатки. Використовуються в тому випадку, якщо рекламодавець просуває самостійне мобільний додаток;
  • відгуки - розширення, яке додається в контекстну рекламу автоматично. Це рейтинг, який компанія отримала від клієнтів;
  • уточнення - схожі на додаткові посилання в AdWords, але посилання з уточнення веде на ту ж саму сторінку, що і основна посилання рекламного оголошення;
  • ціни. Це розширення дає можливість додавати в оголошення інформацію про ціни на кілька товарів.

Це розширення дає можливість додавати в оголошення інформацію про ціни на кілька товарів

Налаштування контекстної реклами в Google AdWords

У контекстній рекламі в Гуглі застосовуються кілька видів таргетингу.

Орієнтування на Google Пошук і сайти пошукових партнерів:

  • таргетинг на ключові слова;
  • мовної та геотаргетинг. Можна вибрати відразу 2 мови (наприклад, російська та англійська). Геотаргетинг в AdWords дозволяє показувати контекстну рекламу в певній країні, області або групі місць розташування, а також в деякій радіусі навколо точки на карті;
  • таргетинг на пристрої дозволяє налаштувати показ оголошень з урахуванням місця розташування користувача, часу доби і типу пристрою (комп'ютери, планшети, мобільні пристрої).

Крім того, для реклами на КМС (сайтах-партнерах Google) існують і інші види таргетингу:

  • таргетинг на теми. Можна націлити одночасно на кілька сторінок обраної тематики. Ця функція дозволяє значно розширити охоплення сторінок в Медійній мережі;
  • таргетинг по місцях розміщення дозволяє вибрати веб-сайти в КМС, на яких Ви хочете показувати рекламу. У цьому випадку оголошення відображаються тільки на зазначених Вами сайтах (тобто в місцях розміщення, вибрані вручну );
  • таргетинг цільової аудиторії дозволяє показувати оголошення на веб-сайтах Медійній мережі або в програмах, доки не визначені номери. Так можна охопити тих, хто вже відвідував Ваш сайт, створивши кампанію ремаркетингу або налаштувавши таргетинг на такі сегменти, як «Аудиторії за інтересами», «Аудиторії зацікавлених покупців», «Схожі аудиторії» або «Інші аудиторії».

Інструмент Google AdWords володіє не тільки великим набором детальних налаштувань, але і допомагає ефективно налаштувати рекламу. Для цього в AdWords можна скористатися підказками щодо оптимізації рекламної кампанії, а докладні звіти, які можна сформувати в системі, дозволять отримати докладні дані для аналізу.

Фахівці з контекстної реклами компанії Demis Group сертифіковані за всіма видами реклами в AdWords і успішно застосовують свої знання на практиці!