Кращі програми для прискорення роботи комп'ютера на windows 7,8, XP

  1. Підведемо підсумки

Всім привіт! Дуже багато власників персональних комп'ютерів, ноутбуків і аналогічних пристроїв стикаються з проблемою низької продуктивності. Гальма, зависання - справа може доходити до того, що навіть вікна в провіднику будуть завантажуватися секунд по п'ятнадцять. У підсумку, доводиться сидіти і копатися в настройках, вручну видаляти сміття, вносити зміни до реєстру і робити інші складні маніпуляції.

Але є набагато більш логічне рішення - використання спеціального софту, який автоматизує весь процес і заощадить багато часу. Про нього ми сьогодні і поговоримо. А про всі способи прискорення роботи комп'ютера я писав в цій статті .

TuneUp Utilities. Це навіть не програма, а цілий комплекс різних засобів, які допоможуть вивести продуктивність вашого комп'ютера на новий рівень. Серед можливостей TuneUp є очищення системи від різного сміття, виправлення значень в реєстрі, оптимізація оперативної пам'яті і багато іншого. Окремо варто відзначити функцію "TuneUp Shredder", щоб користувач міг видаляти файли без можливості відновлення.

Додаток вигідно виділяється серед аналогів легкістю і простотою використання. Навіть новачкові не складно розібратися в його графічному інтерфейсі. Тим більше що в числі підтримуваних мов є і російська.

Auslogics Boostspeed. Одна з найбільш популярних програм для прискорення роботи пристроїв під управлінням ОС Windows. Оптимізує як саму операційну систему, так і окремі додатки - Microsoft Office, Skype, The Bat та ще з десяток інших. Також є ряд функцій, що відповідають за очищення ПК від сміття і захист його від впровадження шкідливого коду. Наведу більш докладний список:

  • Скасування дублювання один одного файлів
  • Дефрагментація системного реєстру і жорстких дисків
  • Чистка історії браузера
  • Налаштування прихованих системних служб
  • Збір інформації про систему (сканування)
  • Оптимізація мережевого підключення

Advanced SystemCare Pro. Цей додаток сканує систему, після чого, якщо потрібно, оптимізує її конфігурацію і прискорює процеси. А саме: перемикає установки безпеки на оптимальні, видаляє шпигунів і рекламні віруси, очищає реєстр і папки, де зберігаються тимчасові файли, від нагромадилося сміття. Чесно кажучи, далеко не найкращий варіант в плані увелічения швидкодії комп'ютера, але для захисту ПК саме те.

У списку підтримуваних Advenced SystemCare систем заявлені Windows 2000, Windows XP, Vista і 7. Щодо "Вісімки" ніде нічого не написано, але так як майже весь софт з "Сімки" відмінно працює і на ній, проблем виникнути не повинно.

Відео з описом програми:

TweakNow PowerPack. Призначення цієї програми - правити заховані настройки операційної системи (включаючи параметри "заліза" - ОЗУ, процесор і відеокарта). Також можна конфігурувати популярний софт, наприклад, Windows Media Player, Messenger і поширені інтернет-браузери.

Є й додаткові функції у цієї програми, безпосередньо не пов'язані з прискоренням роботи ПК, але досить корисні: створення віртуального робочого столу, безпечне видалення файлів без можливості відновлення та інші. Навіть можна запрограмувати комп'ютер на відключення в певний час.

З іншого боку, є і деякі недоліки. Одні користувачі скаржаться на занадто складний, перевантажений різними кнопками інтерфейс, а інші - що оптимізація іноді закінчується неполадками з системою. Можливість бекапу (відновлення вихідної конфігурації), як і у більшості інших додатків такого типу, не передбачена.

CCleaner. Оглядаючи програми для прискорення Windows 7, 8, XP, не можна не сказати про програму, яким користуюся сам. Регулярно, раз в 2-3 тижні, я видаляю тимчасові файли браузера і системи, усуваються помилки реєстру і переглядаю автозагрузку на предмет наявності в ній "сторонніх" процесів. Необхідність в перевстановлення операційної системи відпала. Ця утиліта одна з кращих.

У процесі використання CCleaner можна не турбуватися, що ви випадково видаліть важливу інформацію або файли, необхідні для успішного функціонування Windows. Розробниками передбачено кілька рівнів безпеки і повідомлення, які будуть показуватися користувачеві в спірних випадках.

Відео по роботі з Сcleaner:

Razer Game Booster. Незамінний інструмент для любителів віртуальних розваг. Дозволяє домогтися приросту продуктивності в іграх за допомогою виключення непотрібних служб і процесів, що займають оперативну пам'ять і задіюють ресурси центрального процесора. Можна як використовувати стандартні параметри, оптимізувавши систему одним натисканням кнопки, так і використовувати власну конфігурацію, поставивши або прибравши галочки навпроти потрібних опцій.

Найголовніша перевага в тому, що завершивши ігровий сеанс, ви можете повернути первісний стан системи, просто перейшовши в звичайний режим. Всі процеси і служби знову будуть запущені, причому, перезавантажуватися для цього не буде потрібно.

Додатково варто згадати про такі особливості:

  • Можливість автоматичного оновлення драйверів
  • Діагностика системи і визначення її слабких місць
  • механізм дефрагментації
  • Можливість зняття внутрішньоігрових скріншотів, записи відео і аудіо
  • Автоматичний перерозподіл ресурсів ПК на користь активного застосування

AVG PC Tuneup. Це програма мало чим відрізняється від уже запропонованих раніше - ті ж самі функції (очищення реєстру, дефрагментація, звільнення дискового простору від мотлоху і тд), той же самий принцип роботи. Але, тим не менше, воно завоювало популярність завдяки своєму зручному інтерфейсу. Можна виконати потрібні операції по оптимізації роботи ОС окремо, зайшовши у відповідний розділ, або просто вибрати одну з попередньо встановлених конфігурацій - Економія, Стандарт або Turbo.

Якщо сюди ще додати русифікований інтерфейс, можливість отримати технічну підтримку російською мовою і безпроблемний запуск на будь-якій системі Windows, починаючи з XP (як 32 так і 64 бітної), виходить досить непогано.

Підведемо підсумки

Вам може бути це цікаво:

Кожна із запропонованих програм дійсно допомагає прискорити роботу комп'ютера, усунути неполадки, викликані засмічені системи і виконати оптимізують дії, до яких самі розробники чомусь не додумалися. Але майте на увазі - дива не станеться і максимум, якого ви можете досягти, це прискорення роботи на 15-20% (в кращому випадку, відсотків 25).

Тому, якщо у вас слабкий комп'ютер, саме час буде задуматися про його модернізації - покупці додаткової планки оперативної пам'яті, заміні процесора, жорсткого диска або повний перехід на іншу конфігурацію. Адже зараз, коли комп'ютерне "залізо" істотно впало в ціні, витрачати час на реанімування трупів пусте заняття.