Легкий браузер для слабкого комп'ютера
- Про браузерах
- швидкість запуску
- споживання пам'яті
- Завантаження процесора
- Перегляд відео
- висновок
- Чи допомогла вам ця стаття?
З розвитком веб-технологій контент, який демонструють за допомогою браузера, стає все більш «важким». Підвищується бітрейт відео, кешування і зберігання даних вимагає все більше місця, скрипти, що запускаються на призначених для користувача машинах, споживають багато процесорного часу. Розробники браузерів йдуть в ногу з тенденціями і намагаються вкласти в свої продукти підтримку всіх нових трендів. Це призводить до того, що свіжі версії популярних оглядачів висувають підвищені вимоги до системи, на якій вони запущені. У цій статті ми поговоримо про те, який браузер вибрати для комп'ютера, який не володіє достатньою потужністю, щоб використовувати браузери з «великої трійки» і їм подібні.
В рамках статті ми проведемо своєрідне тестування чотирьох браузерів - Maxthon Nitro, Pale Moon, Otter Browser, K-Meleon - і порівняємо їх поведінку з Google Chrome , Як найбільш ненажерливим на момент написання статті, оглядачем. В процесі ми будемо дивитися на швидкість запуску і роботи, завантаження ОЗУ і процесора, а також з'ясуємо, чи достатньо залишається ресурсів для виконання інших завдань. Так як в хром передбачені розширення, то тестувати будемо як з ними, так і без.
Варто зауважити, що деякі результати можуть відрізнятися від тих, які отримаєте ви, провівши подібне тестування. Це стосується тих параметрів, які залежать від швидкості інтернету, зокрема, завантаження сторінок.
Тестова конфігурація
Для проведення тесту ми взяли дійсно слабкий комп'ютер. Вихідні параметри такі:
- Процесор - Intel Xeon L5420 c двома відключеними ядрами, разом 2 ядра на сокеті 775 з частотою 2.5 ГГц.
- Оперативна пам'ять 1 ГБ.
- Відеокарта NVIDIA, що працює на стандартному VGA драйвер, тобто без всіх фірмових «фішок». Зроблено це для мінімізації впливу GPU на результати.
- Жорсткий диск Seagate Barracuda 1ТБ.
- Операційна система Windows 7 SP 1.
- В тлі запущений «скріншотер» Ashampoo Snap , додаток Яндекс.Діск , Секундомір, блокнот, калькулятор і відкритий документ MS Word .
Про браузерах
Коротко поговоримо про браузерах, які беруть участь в сьогоднішньому тестуванні - про двигунах, особливості та інше.
Maxthon Nitro
Даний браузер створений китайською компанією Maxthon International Limited на основі движка Blink - переробленого WebKit для Chromium . Підтримує всі операційні системи, в тому числі і мобільні.
Pale Moon
Цей учасник є братом Firefox з деякими модифікаціями, і однією з них є оптимізація під системи Віндовс і тільки під них. Це, за заявами розробників, дає можливість значно збільшити швидкість роботи.
Otter Browser
«Видра» створена з використанням движка Qt5, яким користуються розробники Opera . Дані на офіційному сайті дуже мізерні, тому більше сказати про браузері нічого.
K-Meleon
Це ще один браузер на базі Firefox, але з максимально урізаним функціоналом. Даний хід творців дозволив максимально зменшити споживання ресурсів і збільшити швидкість.
швидкість запуску
Почнемо з початку - виміряємо час, за яке браузер запускається повністю, тобто вже можна відкривати сторінки, виконувати настройки та інше. Мета - визначити, який з пацієнтів швидше приходить в стан бойової готовності. В якості стартової сторінки будемо використовувати google.com. Вимірювання будемо виробляти до можливості введення тексту в пошуковий рядок.
- Maxthon Nitro - від 10 до 6 секунд;
- Pale Moon - від 6 до 3 секунд;
- Otter Browser - від 9 до 6 секунд;
- K-Meleon - від 4 до 2 секунд;
- Google Chrome (розширення відключені) - від 5 до 3 секунд. З розширеннями ( AdGuard , FVD Speed Dial , Browsec, ePN CashBack) - 11 секунд.
Як ми можемо бачити, все браузери досить швидко відкривають своє вікно на робочому столі і показують готовність до роботи.
споживання пам'яті
Оскільки ми дуже сильно обмежені в обсязі ОЗУ, то цей показник є одним з найважливіших. Заглянемо в «Диспетчер завдань» і підрахуємо сумарне споживання кожного піддослідного, попередньо відкривши три однакові сторінки - Яндекс (головна сторінка), Ютуб і Lumpics.ru. Заміри будуть проведені після деякого очікування.
Запустимо відео на Ютубі з дозволом 480р і подивимося, як сильно зміниться ситуація.
- Maxthon Nitro - 350 МБ;
- Pale Moon - 300 МБ;
- Otter Browser - 355 МБ;
- K-Meleon - 235 МБ (спостерігалися скачки до 250);
- Google Chrome (розширення включені) - 390 МБ.
Тепер ускладнити завдання, симітіровав реальну робочу ситуацію. Для цього відкриємо 10 вкладок в кожному браузері і подивимося на загальну чуйність системи, тобто перевіримо, чи комфортно працювати з оглядачем та іншими програмами в такому режимі. Як вже було сказано вище, у нас запущений Ворд, Блокнот, калькулятор, а ще ми спробуємо відкрити Paint. Також виміряємо швидкість завантаження сторінок. Результати будуть записані на підставі суб'єктивних відчуттів.
- У Maxthon Nitro спостерігаються невеликі затримки в перемиканні між вкладками браузера і при відкритті вже запущених програм. Те ж саме відбувається і під час перегляду вмісту папок. В цілому цілком робоче поведінка ОС з невеликими лагами. Швидкість завантаження сторінок не викликає роздратування.
- Pale Moon виграє у Nitro по швидкості перемикання вкладок і завантаження сторінок, але інша система працює трохи повільніше, з великими затримками при запуску програм і відкриття папок.
- При використанні Otter Browser швидкість відтворення сторінок досить низька, особливо після відкриття декількох вкладок. Загальна чуйність браузера також залишає бажати кращого. Після запуску Paint Otter якийсь час перестав відповідати на наші дії, а запущені додатки відкривалися дуже «туго».
- Інша справа K-Meleon - завантаження сторінок і швидкість перемикання між вкладками дуже висока. «Рисовалка» запускається миттєво, інші програми також відгукуються досить швидко. Система в цілому реагує відмінно.
- Навіть незважаючи на те, що Google Chrome намагається вивантажити з пам'яті вміст невикористовуваних вкладок (при їх активації відбувається перезавантаження), активне використання файлу підкачки робить роботу зовсім некомфортною. Це виражається в постійній перезавантаження сторінок, а в деяких випадках і в демонстрації порожнього поля замість контенту. Іншим програмам також «не подобається» сусідство з Хромом, так як мають місце високі затримки і відмови відповідати на дії користувача.
Останні виміри показали реальний стан речей. Якщо в сприятливих умовах всі продукти видають схожі результати, то при підвищенні навантаження на систему деякі виявилися за бортом.
Завантаження процесора
Оскільки в різних ситуаціях завантаження процесора може відрізнятися, ми подивимося на поведінку браузерів в режимі простою. Будуть відкриті однакові вкладки, зазначені вище.
- Maxthon Nitro - від 1 до 5%;
- Pale Moon - рідкісні підйоми від 0 до 1-3%;
- Otter Browser - постійне завантаження від 2 до 8%;
- K-Meleon - нульова завантаження зі сплесками до 1 - 5%;
- Google Chrome з розширеннями також майже не завантажує процесор в просте - від 0 до 5%.
Всі пацієнти показують хороші результати, тобто не вантажать «камінь» під час відсутності дій всередині програми.
Перегляд відео
На цьому етапі ми включимо відеокарту, встановивши драйвер NVIDIA. Вимірювати будемо кількість кадрів в секунду за допомогою програми Fraps в полоноекранном режимі і роздільною здатністю 720p з 50 FPS. Ролик буде включений на YouTube.
- Maxthon Nitro показує відмінний результат - майже всі 50 кадрів отрісовани.
- З Pale Moon аналогічна ситуація - чесні 50 FPS.
- Otter Browser не зміг отрисовать і 30 кадрів в секунду.
- K-Meleon показав себе гірше всіх - менше 20 FPS з осіданням до 10.
- Google Chrome не відстав від конкурентів, показавши результат в 50 кадрів.
Як бачите, не всі браузери здатні повноцінно відтворювати відео в HD якості. При їх використанні доведеться знижувати дозвіл до 480р або навіть 360p.
висновок
В ході тестування ми визначили деякі важливі особливості наших сьогоднішніх піддослідних. Виходячи з отриманих результатів, можна зробити наступні висновки: найбільш швидким в роботі є K-Meleon. Він же зберігає максимум ресурсів для інших завдань, але не зовсім придатний для перегляду відео у високій якості. Nitro, Pale Moon і Otter по споживанню пам'яті приблизно рівні, але останній вельми сильно відстає за загальною чуйності при підвищеному навантаженні. Що стосується Google Chrome, то його використання на комп'ютерах, схожих по конфігурації на наш тестовий, абсолютно неприйнятно. Виражається це в гальмах і зависання внаслідок високого навантаження на файл підкачки, а значить, і на жорсткий диск.