Локальне SEO: Google vs. Яндекс

  1. Google My Business і Яндекс.Каталог
  2. Семантична розмітка для Google і Яндекс

Можливо, ви одного разу вирішили, що оптимізація сайту під регіон - це справа зайве і можна обійтися без додаткових витрат

Можливо, ви одного разу вирішили, що оптимізація сайту під регіон - це справа зайве і можна обійтися без додаткових витрат. Але через якийсь період часу ви запримітили недобре: трафік не йде, продажів немає, про лідах можна взагалі мовчати. А все тому, що відсутність локальної прив'язки практично повністю виводить вас з гри як конкурентоспроможного гравця.

Локальне SEO просто необхідно для сучасного бізнесу і чим конкурентніші ніша, тим швидше треба відзначити себе на карті. Більшість бізнесів, для яких важливо територіальне позначення (медицина, юриспруденція, ресторанний і готельний бізнес) вже просувають сайти з прив'язкою до місця розташування, так клієнти знайдуть їх набагато швидше. І чим довше ви чекаєте, тим менше у вас шансів випередити своїх "колег" у видачі.

На сьогоднішній день локальне SEO особливо актуально, тому що існує реальна можливість отримати багато клієнтів за допомогою географічного положення. Отже, з чого почати? базові правила локальної оптимізації засвоїти легко, але важливо розуміти яка пошукова система більше підійде для просування: Google або Яндекс.

Цікаво б почати з того, що Google і Яндекс використовують локальну видачу для комерційних сайтів, тому в різних регіонах по одному і тому ж запиту будуть різні результати видачі.

Бізнес повинен бути націлений завжди на певний регіон, будь то країна або певне місто.

З огляду на, що ранжируванні title і Н1 грають найважливішу роль для видачі, то гео потрібно обов'язково вказувати. Як? Читайте в презентації . З огляду на, що ранжируванні title і Н1 грають найважливішу роль для видачі, то гео потрібно обов'язково вказувати

А ось як заголовок і опис виглядають у видачі Яндекса:

Що стосується розмірів текстів пошукових оголошень, у Google це 50-60 символів для title і 155-200 символів для description; Яндекс обмежив title до 80 символів, а description до 200-250 символів.

Якщо ж вам незвично або важко підібрати правильні слова і підрахувати кількість символів, рекомендуємо скористатися допоміжними плагінами, як наприклад Yoast SEO для WordPress (Google).

Якщо ж вам незвично або важко підібрати правильні слова і підрахувати кількість символів, рекомендуємо скористатися допоміжними плагінами, як наприклад Yoast SEO для WordPress (Google)

Поки ви не запитали, яке відношення це все має до локальної оптимізації сайту, поспішаємо вас запевнити, що таки суттєве. Якщо ви пріорітезіруете local SEO, додавайте назви областей / міст / населених пунктів / країн в title і description. Якщо ваш сайт з'явиться на першій сторінці видачі за запитом з прив'язкою до певного місця, вважайте, що ви отримали нових клієнтів, яким фізично зручно скористатися вашою послугою. Наприклад, за запитом "створення сайтів Одеса" в Google, ми отримуємо шикарний вибір веб-студій:

Наприклад, за запитом створення сайтів Одеса в Google, ми отримуємо шикарний вибір веб-студій:

Такий же вибір пропонує перша сторінка результатів Яндекса:

Такий же вибір пропонує перша сторінка результатів Яндекса:

Ми не рекомендуємо включати назву фірми в title і description, тільки якщо ви не Wikipedia. Але якщо комусь захочеться шукати вас за назвою, користувач повинен побачити вашу локацію і контактні дані - йдіть назустріч майбутнім клієнтам з самого початку вашого знайомства.

Приклад нашого сайту за запитом "Singree":

1. Google

Google

2. Яндекс

Яндекс

До речі, про ключевік. На сьогоднішній день навіть в тексті не обов'язково вживати ключі в прямій формі, так як Гугл і Яндекс вже почали використовувати асоціативний пошук, тобто вони розуміють про що статті без переспама в ній.

Google My Business і Яндекс.Каталог

Будь-який бізнес, який хоче бути виявленим, повинен починати просування з прив'язки до географічних координат. Найпопулярнішими ГЕОРЕСУРСИ можна назвати Яндекс.Каталог, Яндекс Довідник, Yell.ru, List.Mail.ru. (Для рунета) і Google My Business, DMOZ, Yelp, Factual (для західного і інших сегментів). Сьогодні ми проллємо світло на найбільш затребувані і ефективні з них - Google My Business і Яндекс.Каталог.

Обидва ресурсу є безкоштовними і абсолютно доступними для використання. Першо відміну і складність полягають в тому, що реєстрація в Яндексі складніше, ніж в Google. Якщо в Google My Business потрібно просто відправити заявку і отримати лист з кодом підтвердження на вказану адресу, то Яндекс.Каталог. Серйозно підходить до перевірки локації і вимагає реальний місцевий телефонний номер. Більш того, щоб отримати підтвердження безкоштовної (є і платні для комерційних підприємств) заявки, необхідно чекати результати ручної модерації від 3 до 6 місяців. І не факт що ви отримаєте повідомну лист при будь-якому результаті, швидше за все вам доведеться перевіряти вручну, чи з'явився ваш ресурс в Я. Каталозі.

А ось що слід дотримуватися, щоб точно отримати позитивний результат:

  • Унікальність контенту.
  • Зрозуміла тематика сайту, чіткі розділи, сторінки, логічний зв'язок між ними.
  • Відсутність спроб пошукового спамінг і переоптімізаціі .
  • Відповідність вимогам (відсутність дубльованого контенту і опису ресурсу які не дотягують до 50 знаків або перевищують 200 знаків).
  • Підтримка статусу user-friendly (сайт заповнюється не для пошукових роботів, а для користувачів).
  • Гарне юзабіліті, зручна навігація і адаптивний дизайн.
  • Присутність на сайті інформації про реєстрацію компанії.

Основною відмінністю Я. Каталогу від Google My Business є поділ по регіонах.

Вибравши одну з регіональних опцій, сторінка результатів пошуку покаже компанії в певному місті, які займаються послугою "створення сайтів".

Якщо ви твердо вирішили оптимізувати локальне просування в Яндексі, ми бажаємо вам удачі і терпіння, вони вам точно знадобляться. А ось що ви отримаєте, якщо пройдете крізь тернистий шлях і Яндекс.Каталог. Чи прийме вас за свого:

З Google My Business все набагато простіше, це абсолютно безкоштовний сервіс. Для того, щоб налаштувати кампанію, вам потрібно:

  1. Надати короткий опис продуктів і / або сервісів компанії.
  2. Вказати контактний номер, точний територіальний адреса, адреса сайту, годинник і графік роботи.
  3. Завантажте фотографії, зображення, логотип компанії.

Далі ви отримуєте безкоштовний аккаунт на сервісі і справа в капелюсі. Вам буде доступний великий спектр різних налаштувань, який призведе реальних клієнтів.

Якщо ваш ресурс просувається по ключових з локальної прив'язкою, контент сайту зрозумілий пошуковим роботам і Google My Business правильно налаштований, ваша компанія буде з'являтися на першій сторінці результатів пошуку в форматі прикладу зверху. Введений запит "сервісний центр Одеса" показав три найбільш затребуваних ресурсу з короткою інформацією про послуги та точної локацією на Google Maps, яких вистачає для первинного ознайомлення з сервісом. Як видно з скріншоту, сервісний центр SMART-Service відмінно попрацював над видимістю в Google My Business і надає наступну інформацію:

  • точне місце розташування
  • рейтинги
  • робочі години
  • адреса офіса
  • телефон
  • адреса сайту

Семантична розмітка для Google і Яндекс

Семантична розмітка необхідна кожному амбітному сайту, з її допомогою пошукові роботи безперешкодно отримують потрібну інформацію про вміст сайту, передають на індексацію і ви опиняєтеся в топі пошуку. Авторитетні пошукові системи, в тому числі Google і Яндекс , Взяли стандарт семантичної розмітки - словник schema.org , Який пропонує перелік релевантних форматів семантичної розмітки разом з мікродані.

Після додавання на свій сайт елементів, пропонованих schema.org, пошукові системи будуть відображати актуальну інформацію про ваш бізнес. Ця стратегія відмінно підходить для локального SEO, тому що дані про місцезнаходження також будуть доступні всім, хто цікавиться. Але перш ніж остаточно впровадити семантичну розмітку на ваш сайт, необхідно переконатися в її правильності і чи зможуть боти зібрати саме ті дані, які ви хочете надати. Для подібної перевірки існують такі валідатори:

Валідатор мікророзмітки Google.

Валідатор мікторазметкі Яндекс.

Про те, які саме дані можна розмістити в системах Google і Яндекс, читайте в нашій статті про основні схеми мікророзмітки , Ну а ми покажемо, як виглядають правильно структуровані дані для користувача.

Найчастіше результат роботи зі структурованими даними представляється нашому погляду в форматі розширених фрагментів. Сніппети деталізують дані про компанію, надаючи користувачу якомога більш розгорнуту інформацію за запитом ще до переходу на сам ресурс. Що стосується плюсів для локального просування, сніпети можуть відображати адреса, місцезнаходження на Яндекс. Карті або Google Maps і навіть маршрут проїзду з будь-якої точки міста або країни (все залежить від того, як і хто налаштує ці дані).

І ось який результат ви отримуєте при пошуку конкретного коворкінгу в конкретному місті

1. Google

Google

2. Яндекс

Яндекс

Як видно з прикладів вище, Термінал 42 і Impact Hub пропонують не тільки інформацію про послуги і події, а й дають посилання на адресу, карти і контакти. Подібний розширений сниппет позитивно впливає на оптимізацію локального SEO та залучення потенційних клієнтів.

Використання і вдосконалення локального SEO в пошукових системах Google і Яндекс істотно допоможуть і в індексуванні сайту і в пошуку аудиторії. З огляду на фактор зростаючої популярності мобільних пристроїв , Через які і відбувається велика частина пошуку по місцю розташування, ми рекомендуємо приділити належну увагу налаштуванню Google My Business, Яндекс. Каталог, заголовкам, описам, контенту ресурсу та семантичної розмітки.

Бажаємо успіху і сподіваємося, що саме ваш сайт запропонує кращі послуги!

Отже, з чого почати?
Як?