LSI оптимізація текстів: поняття та способи пошуку LSI ключів

  1. Як розшифровується LSI?
  2. Що дає впровадження LSI на сайт?
  3. Ключові слова в LSI
  4. Види LSI ключових слів
  5. Де і як шукати LSI ключові слова?
  6. Навіщо потрібен LSI копірайтинг, якщо можна робити тексти просто природними?

Час «кривих» ключових слів, так само криво вписаних в нерелевантні тексти, пішло, на радість копирайтерам і живим людям. На зміну неадекватної SEO оптимізації приходить технологія LSI, що робить пошук більш розумним. Вона ж сприяє глобальному збільшення відвідуваності. За допомогою LSI копірайтингу можна створювати контент, максимально релевантний запитам в пошукових системах. Розповімо про все по порядку.

Як розшифровується LSI?

  1. Latent - латентний, або приховане;
  2. Semantic - семантичне (тобто відноситься до тематики, пов'язане з нею);
  3. Indexing - індексування.

Пошукові системи вчаться аналізувати приховану семантику тексту. На її основі і відбувається ранжування сторінок. Так, текст про автомобілі, в який вписаний ключевик «купити жіночі колготки в Москві» з потрібною щільністю і за всіма канонами SEO, навряд чи займе перші місця у видачі.

Пошуковики розвиваються інтелектуально: сьогодні вони враховують не тільки основні ключі, але і навколишній контекст. Чим більше слів, релевантних основному ключовим словом, тим краще сторінка ранжируется в пошуку. Щільність, кількість входжень і їх тип (морфологічний, розбавлене і ін.) - все це поступово відходить у минуле і втрачає значимість.

Що дає впровадження LSI на сайт?

  • Поліпшення ранжирування;
  • збільшення відвідуваності;
  • підвищення привабливості сниппета;
  • випередження конкурентів;
  • перспективи, тому що LSI - це тренд майбутнього.

Суть LSI не нова, проте сьогодні і в майбутньому ця технологія в тренді. Існує думка, що в найближчі кілька років вона замінить звичну SEO оптимізацію текстів.

Ключові слова в LSI

Запити користувачів бувають неоднозначними. Наприклад, фраза «гарячий шоколад» може ставитися як до музичної групи, так і до продукту. Тоді визначальними в першому випадку в тексті повинні бути слова «група», «трек», «скачати» і т.п. У другому випадку - це «рецепти», «як приготувати», «какао». Введемо запит в Яндекс і побачимо, що підсвічується не тільки ключ, але і відносяться до тематики слова:

Уточнимо його, додавши слово «напій», і прокрутимо сторінку видачі Яндекса вниз:

У нас з'являться ще слова. Вибираємо підходящі і задіємо їх в тексті крім основних ключів.

Ось ще більш яскравий приклад підсвічування релевантних слів, які користувач не вводив в пошуковику, але міг їх мати на увазі:

Ось ще більш яскравий приклад підсвічування релевантних слів, які користувач не вводив в пошуковику, але міг їх мати на увазі:

Пізніше розповімо і про інші способи пошуку таких додаткових ключів.

Види LSI ключових слів

  • Синонімічні (s LSI) - це слова-синоніми основного запиту, на які слід робити упор в оптимізації в першу чергу. Так, синонімічні для ключа «японські автомобілі» можуть бути: «авто з Японії», «японські машини» і т.п. Синоніми можуть підсвічуватися в сниппета видачі пошукових систем. Знайти їх буває складніше, ніж просто релевантні слова (особливо у вузькій тематиці або при використанні термінів у запитах), однак це того варте.
  • Релевантні (rLSI) - це слова, які стосуються освітлюваної в статті теми, що характеризують, що доповнюють головний ключевик. За ним пошуковий робот визначає, наскільки добре розкрита тема.

LSI як потужна зброя проти конкурентів

LSI доцільно використовувати в конкурентній боротьбі. Власне, на аналізі контенту сторінок з ТОПу і базується робота інструментів зі збору семантики. Ось загальний алгоритм їх роботи:

  1. береться головний запит для аналізу;
  2. відбувається парсинг текстів топові сторінок;
  3. з них видаляються загальні, незначущі, нерелевантні слова;
  4. складається список з найбільш вживані слова, які в подальшому використовуються при створенні контенту.

Де і як шукати LSI ключові слова?

Деякі способи ми вже торкалися в статті:

  • безпосередньо у видачі (підсвічені слова в сниппета);
  • в підказках Яндекса і Google внизу першої сторінки видачі (наприклад, "Разом з« японські автомобілі »шукають:").

Існують і інші методи.

  • З wordstat.yandex.ru. Вводимо основний запит і дивимося, з якими словами користувачі його вживають. Вибираємо ті з них, які будуть доречні в контенті просуває сторінки.
  • З Google Adwords. Розділ Інструменти - Планувальник ключових слів - Додати нове ключове слово. Задаємо головний ключевик і на сторінці зліва вбиваємо його в список мінус-слів.

Задаємо головний ключевик і на сторінці зліва вбиваємо його в список мінус-слів

Далі, переходимо на вкладку «варіанти ключових слів» і бачимо там список. За замовчуванням він відсортований за релевантністю, але ви можете задати сортування по числу запитів, наприклад (потрібно просто клікнути по назві стовпця).

За замовчуванням він відсортований за релевантністю, але ви можете задати сортування по числу запитів, наприклад (потрібно просто клікнути по назві стовпця)

  • Ще один спосіб для Гугл планувальника - по цільовій сторінці. Для початку знаходимо сторінки-конкуренти з ТОПу по потрібному запиту. Копіюємо адресу однієї з них, йдемо в планувальник і задаємо цей URL за розкладом:

Копіюємо адресу однієї з них, йдемо в планувальник і задаємо цей URL за розкладом:

Вибираємо вкладку «варіанти ключових слів» і знаходимо потрібний список rLSI і sLSI кейвордов. Можна задати основний запит як мінус-слова для зручності.

Можна задати основний запит як мінус-слова для зручності

Через планувальника аналізуємо цими двома способами мінімум ТОП 10 конкурентів, відбираємо найбільш часто зустрічаються слова і використовуємо їх для написання текстів.

  • Сервіс SEO shield, який здійснює збір по позиціях, також вміє знаходити LSI кейворди. Плюс в тому, що він робить це автоматично. Більш того, він здатний аналізувати, наскільки добре текст оптимізований з точки зору LSI, і давати поради по включенню додаткових слів в вміст сторінки для підвищення релевантності. Сервіс видає результати окремо для Гугла і для Яндекса. Єдиний його мінус - це платність.

Навіщо потрібен LSI копірайтинг, якщо можна робити тексти просто природними?

Таке питання задається на форумах. І дійсно: чи потрібна оптимізація під LSI, якщо в вичерпної статті для людей тож є всі необхідні слова?

Це те ж саме, що запитати: чи потрібно для складання семантичного ядра сайту використовувати Вордстат і інші сервіси, якщо є власна голова - генератор ідей?

Однозначно потрібно, тому що:

  • кожна людина мислить суб'єктивно і не бачить повної картини. Ми не можемо знати весь список ключів, тому що їх тисячі по будь-якій тематиці, і задають їх різні люди.
  • придумуючи текст, не спираючись на ключі, ми не бачимо статистики. Для СЯ статистичні дані - це частотність ключів, для LSI - це ступінь релевантності слів контенту. Статистика показує повну картину і забезпечує об'єктивність.

Подобаються статті? Підписуйтесь на розсилку!

Як розшифровується LSI?
Що дає впровадження LSI на сайт?
Навіщо потрібен LSI копірайтинг, якщо можна робити тексти просто природними?
Як розшифровується LSI?
Що дає впровадження LSI на сайт?
Де і як шукати LSI ключові слова?
Навіщо потрібен LSI копірайтинг, якщо можна робити тексти просто природними?
І дійсно: чи потрібна оптимізація під LSI, якщо в вичерпної статті для людей тож є всі необхідні слова?
Це те ж саме, що запитати: чи потрібно для складання семантичного ядра сайту використовувати Вордстат і інші сервіси, якщо є власна голова - генератор ідей?
Подобаються статті?