Маркетинг в соціальних мережах ⋆ Дамір Халілов ⋆ Книга
- Відгуки перших читачів «Маркетинг в соціальних мережах»
- «Маркетинг в соціальних мережах» Введення
- «Маркетинг в соціальних мережах» Глава 1. Основи Social Media Marketing
- Поширені міфи про SMM
Про що читають в книзі Даміра Халілова «Маркетинг в соціальних мережах»:
Це перше керівництво по маркетингу в соціальних мережах від російського практика. Книга написана на прикладах з досвіду просування в рунеті понад 700 компаній і брендів.
Тут ви знайдете мінімум теорії і максимум практичної інформації - кейси, приклади, покрокові алгоритми роботи, чіткі рекомендації про те, як просувати ваш бізнес в соціальних мережах: готувати і проводити ефективні SMM-кампанії, оцінювати їх результати, збільшувати продажі за допомогою SMM-стратегій .
Велику практичну цінність представляє розповідь автора про особливості просування у вітчизняному інтернет-просторі, де провідною соціальною мережею є «ВКонтакте», а поведінку користувачів Twitter і Facebook відрізняються рядом характерних рис.
Для керівників і менеджерів компаній, маркетологів і рекламістів.
Купити книгу «Маркетинг в соціальних мережах» можна тут .
Відгуки перших читачів «Маркетинг в соціальних мережах»
Я чекав на цю книгу дуже давно, просив Даміра її написати і розповісти про наш особливий, російський шлях просування в соціальних мережах. Раніше цю інформацію можна було отримати тільки на особистих тренінгах Даміра і під час роботи над його блискучими проектами. До цього ми змушені були збирати по крупицях інформацію з книг англійською мовою. Книга вийшла краще, ніж я очікував:
• вона просто наповнена зрозумілими і чіткими алгоритмами, як крок за кроком просувати свій продукт в соцмережах і збільшити продажі за допомогою SMM-стратегії;
• автор абсолютно щиро, не "скупившись», розповідає про всі нюанси просування в SMM;
• в кожному потрібному випадку ви можете прочитати практичний кейс, конкретний приклад того, як треба робити, і як не треба робити - теж;
• всюди описана наша, російська специфіка: як нейтралізувати негативні дії конкурентів, як реагувати на «тролів», як просувати свій бренд в вітчизняних соцмережах;
• мені дуже подобається етична сторона цієї книги: тільки за чесну гру, за правилами, без чорного піару;
• а ще ця книга читається легко і цікаво.
Сергій Бехтерєв, керуючий партнер консалтингової компанії «Правила Ігри»
Дамір Халілов - один з провідних фахівців-практиків Рунета по роботі з соціальними мережами. Його книга - актуальне, позбавлене води і порожній романтики керівництво до дії.
Максим Спиридонов, генеральний директор центру онлайн-освіти «Нетологія»
Відмінна книга! Читаємо - робимо!
Ігор Манн, видавець
Просування в інтернеті може бути вкрай цікавим і ефективним маркетинговим інструментом для багатьох бізнесів. Особливо - для організацій і підприємств, які прагнуть до експансії по регіонах Росії, країнам СНД і до виходу на світовий ринок. На жаль, до останнього часу просуванню в інтернеті, в тому числі в соцмережах, вчитися можна було тільки на власних помилках. Оскільки більшість книг з даної тематики були або деклараціями із закликом в світле майбутнє, що не містять практичних рекомендацій, або книгами-банальностями, пережовувати очевидні істини.
Саме тому таку корисну і цінною є книга Даміра Халілова «Маркетинг в соціальних мережах», повністю складається з кейсів реальних компаній, технологій просування і величезної кількості практичних рекомендацій. Секрет простий: Дамір - провідний експерт Росії і СНД з даних питань, і при написанні книги він використовував свій багаторічний досвід роботи з численними проектами та брендами як російських, так і зарубіжних організацій і підприємств.
Костянтин Бакшт, власник холдингу «Капітал-Консалтинг», бізнес-експерт, автор ділових бестселерів «Побудова відділу продажів», «Як занапастити власний бізнес», «Великі контракти» і ін.
Тільки ледачий не говорить про просування в Facebook і Twitter. І тільки дурний не використовує їх для свого бізнесу. Книга «Маркетинг в соціальних мережах» докладно розбирає, що і як робити для набору тисяч лайків, фоловерів і ретвітів.
Масолова Олена, Eduson.tv
З Даміром я познайомився після одного з його численних виступів. Він завжди розповідає докладно, неквапливо, якісно. Так і написана його книга - детально, з прикладами, конкретикою. Такі книги потрібні всім, прочитаєте - обов'язково дайте почитати колегам і друзям. Хороші книги не повинні стояти на полицях. А це дуже хороша книга.
Андрій Албітов, автор книги «Facebook: як знайти 100 000 друзів для вашого бізнесу безкоштовно», віце-президент з міжнародних проектів Leta Group
Даміру Халілову вдалося написати довгоочікуваний SMM-хіт. У книзі є багато практичних рекомендацій, в зручному форматі: «15 перших кроків для запуску кампанії в ...» Книга містить вкрай важливий матеріал досліджень, проведених компанією Даміра. Особливо порадували реальні кейси, описані у вигляді алгоритму до дії, наприклад по створенню спільнот «ВКонтакте» і Facebook. В описі кожної соціальної мережі вказані сфери бізнесу, для яких підходить подібний вид маркетингу. Витративши три години читання книги, я записав 97 ідей, які збираюся впровадити.
Леонід Гроховский, керівник навчального центру «ТопЕксперт»
Дамір Халілов - людина, яка довела, що соціальні мережі - це найкращий інструмент для розвитку бренду. Багато в чому завдяки його рекомендаціям сторінка моєї компанії Isaac Pintosevich Systems набрала за рік більше 25 000 послідовників. Пост «Посмішка Осені» отримав 20 500 Труднощі лайків, і більше 4000 чоловік їм поділилися. Цей пост став найкращим в Україні в 2012 році. Поради Даміра працюють!
Іцхак Пінтосевич, автор бестселера «Дій! 10 Заповідей Успіху »
Сьогодні SMM стає окремою наукою - наукою по грамотному і ефективному просуванню бізнесу в соціальних мережах. Для мене як власника онлайн-бізнесу саме книга Даміра Халілова стала справжнім покроковим керівництвом по цій темі. Прочитавши її, я, наприклад, переконалася в ефективності використання для просування бренду графічних соціальних мереж, таких як Pinterest і Instagram. Їх застосування дало несподівано масштабний ефект. Відтепер ця книга стане настільною для відділу продажів в нашій компанії.
Римма Аллямова, серійний підприємець, власник Fashion-бренду Rimma Allyamova
Для мене найцінніше в книзі - багаторічний практичний досвід автора, який випирає буквально з кожної сторінки. Це відрізняє її від численних російських «SMM-підручників», адже теорія і кейси без «инсайтов» марні. На сьогодні це найкраща книга по темі.
Костянтин Максимюк, керуючий партнер агентства «Новий інтернет» (частина ГК КРОС), автор книги «Новий інтернет для бізнесу»
Книга Даміра - це саме те, чого не було на книжковому ринку до цього - зрозумілий і сучасний мануал для тих, хто починає свою подорож в маркетинг з професії, якої не існувало ще кілька років тому.
Ренат Гарипов, Greeenfield Project
Не вистачало такої грунтовної книжки про російський SMM ...
От не було її, тепер є. Дамір - один з людей, які стояли біля витоків російського SMM, зумів поєднати слабосоедінімое: розповісти і про «техніку» на радість фанатам покрокових інструкцій і конкретних кейсів, і про ідеологію просування в соціальних мережах. Тобто про те, чому люди в соціальних мережах живуть, і що їм насправді потрібно, і чому просто розмістити інформацію про ваші товари або бренд в магазині недостатньо для того, щоб отримати лояльність або тим більше продажу. Книга не тільки дає інструменти, але і штовхає до правильної думки - про цілі їх використання. В результаті вийшла дуже приземлена книжка, що змушує задуматися про важливе, про те, що більшості просто не приходить в голову.
Петро Пономарьов, Eshopsales
Дуже радує, що з'явилася перша книга по SMM, написана експертом з СНД.
Я довго її чекав. Саме завдяки тренінгам Даміра я взагалі переглянув своє ставлення до просування в соціальних мережах, почав більше уваги приділяти взаємодії з аудиторією і розвитку спільнот.
Книга вийшла фундаментальної і докладної, покрокові і рекомендаціями до дії. Упевнений, що вона дасть потужний імпульс до розвитку SMM в країнах СНД. Люди почнуть розуміти, що це за інструментарій, і ефективно з ним працювати.
Андрій Поліщук, керівник тренінг-центру Powerschool
Досить добре структурована і, мабуть, одна з нечисленних книг по роботі в соціальних мережах, яка має прикладний характер. Вона хороша як для загального ознайомлення зі специфікою цієї галузі, так і для оптимізації вже наявних досвіду і знань. У ній я зустрів кілька цікавих ідей, які зможу використовувати на своїх особистих сторінках.
Андрій Романенко, голова Ради директорів Групи QIWI
Мені сподобалася книга, я буду радити її друзям. Здається, що з неї можна написати ще кілька, настільки щільно упакована інформація на сотні сторінок тексту. Цікавий особистий підхід автора і оцінка поточної ситуації на ринку SMM.
Ілля Рабченок, генеральний директор агентства SMOPro
Ця книга - майже готова стратегія просування продукту в соціальних мережах. Вона стане практичним посібником як для SMM-агентств, так і для менеджерів, що відповідають в своїх компаніях за офіційні блоги і представництва брендів в інтернеті. Причому виявиться корисною не тільки початківцям, але й досвідченим діячам - в книзі перераховані найсвіжіші інструменти основних соціальних мереж, наведені актуальні приклади; кого-то вона, можливо, підштовхне до перегляду звичних методів роботи і розвіє деякі до цих існуючі міфи про просування через соціальні медіа.
Отже, соціальні мережі для бренду - все ж для іміджу або для продажу? Автор відповість на ваше запитання, причому дасть точні цифри по співвідношенню продають і розважальних постів в контент-плані, розкриє секрети правильного оформлення спільноти і способи підвищення конверсії.
Цінність книги в тому, що вона компактна, чітко структурована, конкретна і про самому потрібному. Просто зробіть так, як тут написано.
Олександра Павлинова, блог-секретар компанії «Мегафон»
Цю книгу від десятків інших відрізняє чесність і відкритість автора, інтелігентність і смак як результат багаторічної ефективної практики. Це керівництво формує у читача з будь-яким рівнем компетенції стратегічно правильний підхід до SMM для раціонального досягнення довгострокових результатів.
Аскар Туганбаев, медіаексперт, творець Rutube.ru, VideoMore.ru
Якби мені попалася ця книга хоча б півроку назад, то ми б заощадили понад 10 000 доларів на рекламі ... Відразу ж після прочитання дав її нашим фахівцям з реклами, щоб впровадили в життя. Радує, що нарешті-то на книжковому ринку з'явилася та інформація, по просуванню якої так давно не вистачало.
Олексій Толкачов, бізнесмен, засновник компанії «Школа Переможців»
Якщо раніше ви не займалися просуванням своєї компанії в соціальних мережах, книга Даміра Халілова допоможе вам зрозуміти, які можливості надають Facebook, «ВКонтакте», Twitter та інші мережі - і зробити перші кроки.
Олександр Левітас, експерт № 1 по партизанського маркетингу в Росії, автор бестселера «Більше грошей від Вашого бізнесу», www.levitas.ru
Книга занурює в вируючий світ соціальних мереж і докладно розповідає, де і якими інструментами варто користуватися, а чого варто уникати.
Все розказано чітко, з прикладами, як дорожня карта - можна постійно звірятися, чи робиш правильно. Рекомендую.
Олександр Шумович, Партнер Eventum Premo
Дамір Халілов - це людина, яка щиро ненавидить будь-безглузде теоретизування. На своїх тренінгах, в своїх статтях і виступах він говорить тільки про те, що робив сам, і ніколи не залишає жодну думку без доказів і докладних прикладів. Ця книга - результат багаторічної полірування, відточування та категоризації складних і різнопланових практичних знань. Прочитайте її - і ви будете знати все про маркетинг в соціальних мережах.
Микита Кабардино, технічний директор Groupon Russia
Нарешті: книга від експерта-практика по соціальним мережам. П'ять зірок.
Леонід Бугаєв, автор бестселера «Мобільний маркетинг: як зарядити ваш бізнес в мобільному світі»
У фільмі «Пригоди Буратіно» на пропозицію Карабаса Барабаса продати йому ляльок, Папа Карло відповідає: «Я друзів не продаю!». Коли я взяв у руки книгу Даміра Халілова, я боявся, що автор запропонує мені продавати друзів. Точніше, продавати друзям. Я дуже радий, що мої побоювання виявилися марними. Зважена, вивірена, продумана політика присутності в соціальних мережах - ось що є предметом цієї корисної будь-якому діловій людині книги.
Радислав Гандапас, бізнес-тренер
«Маркетинг в соціальних мережах» Введення
Інтернет стрімко соціалізується, і саме це є головним трендом сучасної онлайн-середовища. Сьогодні існують десятки тисяч найрізноманітніших соціальних мереж і сервісів: комунікаційних, новинних, професійних, графічних, блогових, відео- і багатьох інших. І тим не менше щодня в цій ніші з'являються нові проекти. Сумарна аудиторія соціальних майданчиків перевищує мільярд користувачів і за деякими оцінками найближчим часом обжене аудиторію пошукових систем.
Активність, яку демонструють люди в соціальних мережах, вражає: в найбільш популярних проектах середній користувач переглядає до ста сторінок в день. Це те, до чого багато років прагнули всі інтернет-проекти, однак реалізувати подібне вдалося саме соціальним мережам. Психологи вже всерйоз говорять про так званий синдром Facebook addicted (є і російськомовний термін: «вконтактозавісімость») - тобто про болючою прихильності людини до того, що він робить і що з ним відбувається в Facebook, у «ВКонтакте» і т. П.
Існує безліч людей, які виходять в інтернет виключно для того, щоб спілкуватися в соціальних мережах. І це унікальна аудиторія, яку більше ніде не можна знайти - ні на тематичних порталах, ні в пошукових системах. Для таких користувачів їх улюблена соціальна мережа стала абсолютним синонімом інтернету: тут вони спілкуються, знайомляться, дивляться відео, слухають музику, шукають інформацію, роблять покупки, читають новини і статті.
Немережеві засоби масової інформації, усвідомивши обсяг цієї аудиторії, спішно відкривають свої представництва в соціальних мережах, здійснюють інтеграцію своїх сайтів з Facebook, «ВКонтакте», Twitter і іншими популярними майданчиками подібного роду. Однак незважаючи на це, існує маса прикладів блогів і спільнот, чисельність користувачів яких на порядок перевищує розмір аудиторії звичайних ЗМІ.
Завдання маркетингу - бути там, де є аудиторія. І, звичайно ж, така велика і активна середовище не могла не привернути уваги маркетологів. Тому незабаром після появи перших соціальних мереж і сервісів (MySpace, Del.icio.us, Digg) на них стали проводитися рекламні кампанії.
Спочатку ці дії носили класичний медійний характер, обмежуючись розміщенням банерів і текстових оголошень. Однак поступово стало очевидно, що маркетинговий потенціал соціальних мереж на порядок ширше. Виявилося, що, перебуваючи там, користувачі не тільки споживали інформацію, але і щось робили самі, спілкувалися, об'єднувалися в спільноти з однодумцями. Крім цього, особливістю поведінки людей в соціальних мережах стало те, що вони набагато легше, ніж на інших майданчиках, ділилися інформацією про себе, про свої особисті і професійні інтереси.
Для маркетологів це відкривало додаткові можливості сегментувати і індивідуалізувати своє рекламне послання.
Тоді вони стали розробляти спеціальний інструментарій, для того щоб максимально ефективно вибудовувати взаємодію з користувачами. Так з'явився Social Media Marketing (SMM) - комплекс заходів по просуванню в соціальних мережах.
Незважаючи на те що SMM існує вже більше восьми років, інформації по цій темі до сих пір дуже не вистачає. Навчальних курсів, тренінгів і книг досить мало. До того ж більшість з них відповідають на питання «Навіщо?», А не на питання «Як?». Ця ситуація типова не тільки для Росії, але і для Заходу.
Б про більша частина книг про просування в соціальних мережах ділиться на кілька категорій.
• Розбір західних кейсів великих брендів. Безумовно, ці кейси цікаві, проте їх вкрай складно змоделювати для середнього російського бізнесу. Так що читання подібних книг носить скоріше розважальний і загальнорозвиваючого характеру, але ніяк не прикладної.
• Книги-декларації. Основний їх лейтмотив - опис нових неймовірних можливостей, які відкривають для бізнесу соціальні мережі. Такі книги теж важливі, проте після їх прочитання з'являється резонне питання: «А що конкретно робити тепер?» І ось на це питання відповісти набагато складніше.
• Книги-банальності. На жаль, Видається Досить много літератури, де авторизованого опісують маркетингові інструменти Загальне словами, не даючі конкретних Шляхів їх! Застосування. Наприклад, «спілкуйтеся зі своєю аудиторією», «регулярно додавайте новий контент» і т. Д., Чого, звичайно ж, недостатньо для того, щоб провести або проконтролювати SMM-кампанію.
Саме цей інформаційний голод, який я спостерігаю багато років, а також бажання розвивати ринок (в тому числі ринок праці) і підштовхнули мене написати цю книгу.
У 2006 році, незабаром після запуску перших вітчизняних соціальних мереж «Одноклассники» і «ВКонтакте», я зайнявся SMM в Росії і відкрив своє агентство. З тих пір ми провели понад 700 успішних кампаній, і у нас накопичився значний досвід роботи з організаціями самого різного рівня і належать до різних галузей. Свого часу я систематизував цей досвід, а також результати наших досліджень і загальний аналіз SMM-ринку, і на його основі з'явився тренінг «Маркетинг в соціальних мережах», в якому на сьогодні взяли участь понад 2000 осіб. І ось зараз я хочу поділитися частиною мого досвіду з читачами.
Так само як і тренінг, книга побудована на наступних принципах.
• Практичність. Я постарався зробити книгу настільки практичною, наскільки це можливо. Кількість теорії тут мінімально - тільки необхідна база. Основу складають чіткі покрокові алгоритми вирішення конкретних завдань і застосування конкретних інструментів. Головне завдання книги - дати читачеві той обсяг знань, який дозволить йому почати кампанію в соціальних мережах самостійно або компетентно контролювати роботу підрядника.
• Адаптація під російські реалії. На Заході існують свої підходи до SMM, пов'язані зі специфікою тамтешніх соціальних мереж, менталітетом, розміром аудиторії і рядом інших особливостей. Вони не завжди добре працюють в реаліях Росії і країн СНД. Тому в моїй книзі акцент робиться на ті методи, які зарекомендували себе у вітчизняній середовищі.
Однією з проблем просування в соціальних мережах є те, що до сих пір практично відсутні чіткі правила для вирішення цього завдання, опис «підводних каменів» і способів їх подолання. Одне із завдань книги - показати оптимальний, безпечний шлях роботи в соціальних мережах, який дасть саме той ефект, що потрібен вашому бізнесу.
Ось основні теми, про які далі піде мова:
• загальне розуміння SMM як маркетингового інструменту;
• принципи розробки стратегії для просування в соціальних мережах;
• інструменти роботи в соціальних мережах - їх специфіка та оптимальний алгоритм використання;
• можливі складнощі і методи їх подолання;
• моніторинг соціальних мереж і блогів;
• оцінка ефективності SMM-просування.
У книзі не будуть розглядатися «сірі» та «чорні» методи просування, такі як спам, постинг на стіни, накрутка показників і використання ботів. Все це не тільки неефективно, але й загрожує великими репутаційні ризики - спам викликає у людей різке відторгнення і формує негативне ставлення до самої компанії. Взагалі основний тренд сучасного SMM - його повне «обілення» і відмова від будь-яких сумнівних інструментів.
Ця книга розрахована на кілька категорій читачів:
• на тих, хто планує самостійно реалізовувати SMM-кампанію для просування проектів, бізнесів, послуг, персон;
• на власників і співробітників компаній, які віддають (або планують віддавати) роботи по маркетингу в соціальних мережах на аутсорс і для яких важливо правильно ставити завдання, контролювати роботу підрядника і оцінювати результати;
• на фахівців з маркетингу в соціальних мережах, які хочуть поглибити і систематизувати свої знання і навички;
• на представників компаній, які поки придивляються до SMM і хочуть розібратися, які завдання і яким чином вони можуть вирішувати в соціальних мережах.
«Маркетинг в соціальних мережах» Глава 1. Основи Social Media Marketing
Переваги соціальних мереж
У соціальних мереж є цілий ряд переваг як перед іншими інструментами онлайн-маркетингу (пошуковою оптимізацією, контекстною і банерної рекламою), так і перед традиційними рекламними інструментами (телевізійної і зовнішньої рекламою, BTL, product placement). Давайте розглянемо ці переваги докладніше.
"Сарафанне радіо"
Користувачі схильні ділитися цікавою їм інформацією зі своїм оточенням. І в соціальних мережах цей фактор виражений як ні в якій іншій середовищі. При правильному підході дана особливість може бути використана для максимально широкого поширення інформації.
Саме на цьому механізмі побудований так званий вірусний маркетинг - створення прив'язаних до бренду інфоприводів, контенту, інтерактивних додатків, які користувачі самі поширюють в своєму оточенні. Серед найбільш часто використовуваних вірусних форматів можна назвати відеоролики, інфографіку, вірусні сайти і т. Д.
Існує два основні підходи до принципу сарафанного радіо в соціальних мережах.
Перший підхід - межпрофільное поширення: користувач адресно відправляє інформацію про продукт або посилання на пов'язаний з ним контент (що трапляється частіше) одному або декільком людям зі свого оточення.
Другий підхід - соціальне поширення: користувач за допомогою вбудованих механізмів соціальних мереж ( «Поділитися» в Facebook і «ВКонтакте», Retweet в Twitter) расшарівать сподобався йому контент для всієї своєї аудиторії. Другий підхід з маркетингової точки зору ефективніше, оскільки дозволяє охопити набагато ширшу аудиторію.
У випадку з вірусним маркетингом користувачі взагалі самостійно поширюють інформацію. Завдання маркетолога в даному випадку полягає в тому, щоб виявити інтереси аудиторії, зрозуміти поведінкові мотиви для поширення інформації та сформувати на основі цього вірусний контент.
Взагалі, не дивлячись на те що ідея вірусного маркетингу хвилювала уми багато років, тільки з активним розвитком інтернету і особливо соціальних мереж цей інструмент отримав визнання і став популярним. Пов'язано це насамперед з тим, що саме онлайн-середовище створює настільки важливі для вірусного маркетингу умови: моментальне поширення новин, тісні і швидкі зв'язку між людьми, можливість швидкого отримання і сприйняття медійної інформації.
орієнтування
Мабуть, ключовою перевагою соціальних мереж є максимальні можливості для орієнтування аудиторії (тобто фокусування рекламної кампанії на конкретний сегмент ЦА). Фактично ви можете фокусувати кампанію настільки глибоко, наскільки вважаєте за потрібне.
Користувачі вже самі зареєструвалися в соціальних мережах і повідомили про себе максимум відомостей: вік, місце проживання, сімейний стан, освіту, професію, захоплення і багато інших фактів. В результаті ви маєте значно більше інформації, ніж у випадку з іншими маркетинговими інструментами, і це дає можливість працювати тільки з тими користувачами, які максимально відповідають вашому уявленню про цільову аудиторію.
нерекламному формат
Сучасна людина перевантажений рекламою. Вона валиться на нього з усіх боків: з телевізора, зі сторінок друкованих ЗМІ, з білбордів та постерів в транспорті. Інтернет - одна з найбільш агресивних середовищ з точки зору реклами. В результаті поступово мозок людини виробляє спеціальні антирекламні фільтри. У медійної інтернет-реклами є навіть термін «банерна сліпота»: це коли людина заходить на сайт, і його мозок блокує сприйняття деяких ділянок сторінки, тому що там зазвичай розміщуються банери. В результаті все це позначається на ефективності реклами.
У випадку з соціальними мережами антирекламні фільтри не включаються. Справа в тому, що в SMM не використовується рекламний формат. Основний механізм взаємодії - це спілкування на актуальні для користувача теми і поширення цікавого для нього контенту. Природно, і спілкування, і контент містять обов'язкову промопрівязку, але при цьому на відміну від реклами становлять цінність для користувача.
Інтерактивна взаємодія
У випадку з більшістю інших маркетингових інструментів робота з аудиторією вибудовується в односторонньому форматі: рекламодавець доносить інформацію про свій продукт і не має можливості отримати зворотний зв'язок. У соціальних мережах цей процес носить двосторонній характер: користувачі можуть висловлювати свою думку, питати, брати участь в опитуваннях. В результаті відбувається більш глибока взаємодія з цільовою аудиторією, ніж у випадку з традиційною рекламою.
Поширені міфи про SMM
Як і будь-який відносно молоде явище, SMM оточений міфами. Давайте розглянемо декілька найбільш поширених.
• У соціальних мережах люди нічого не купують. Зрозуміло, люди приходять туди не для шопінгу. Однак користувачі сприйнятливі до цікавої для них інформації. Вступаючи до спільноти, вони фактично залишаються з компанією на постійному зв'язку. Якщо взаємодія вірно спланувати і реалізувати, то учасники спільноти поступово ставатимуть ближче до прийняття рішення про покупку.
• В соціальних мережах сидять тільки діти. Ні, там представлена дуже різна аудиторія - з точки зору віку, рівня доходу, професії і освіти, місця проживання. Соціальні мережі являють собою якийсь зріз населення, і в тій чи іншій мірі там представлені всі основні демографічні кластери.
• SMM - це дуже дорого. SMM може бути і взагалі безбюджетне - все залежить від масштабу і необхідного охоплення. Поширена модель, при якій кампанія стартує з використанням малобюджетних або зовсім безкоштовних інструментів (наприклад, інтеграції сайту з соціальними мережами, поширення брендованого контенту), а після того як вони починають давати ефект, підключаються вже дорожчі інструменти (наприклад, таргетована реклама у «ВКонтакте »або Facebook).
• Ефективність SMM-кампанії не можна порахувати. Насправді існують чіткі метрики і способи оцінки результату кампанії. Детально я буду говорити про них в розділі 8.
Якщо Вам сподобалася книга «Маркетинг в соціальних мережах», її можна купити тут і продовжити читання.
бізнес книги
Блог про Розкоші
Отже, соціальні мережі для бренду - все ж для іміджу або для продажу?До того ж більшість з них відповідають на питання «Навіщо?
», А не на питання «Як?
Такі книги теж важливі, проте після їх прочитання з'являється резонне питання: «А що конкретно робити тепер?