Лента новостей

Кредит под залог недвижимости
Необходимость в займе финансовых средств может возникнуть как у частного лица, так и предприятия. Сегодня кредитование не является особенной проблемой и, например, получить кредит под залог недвижимости

Недвижимость
Наша великая Родина богата прекрасными населенными пунктами и городами с удивительной архитектурой и комфортными условиями жизни. Конечно, очень привлекательна в этом плане Новосибирск, который расположен

Недвижимость новая рига
Хотите почувствовать себя королями? Хотя нет, так наверное могут жить только боги недвижимость новая рига. Элитный поселок с замечательной архитектурой, открытым спа, бассейнами, фонтанами. Все находиться

Инвестиции в недвижимость Европы: тенденции 2017 года
Для инвесторов: обзор ключевых рынков европейской недвижимости в 2017 году. Недвижимость в Германии Доля недвижимости Германии в ВВП страны сегодня составляет 9,8%. Недвижимость в Германии отличалась

Дешевая Польская недвижимость
Если по какой-то причине мы решили продать квартиру, безусловно, мы хотим, чтобы это сделать как можно скорее и по лучшей цене. Тем не менее, для этого можно, мы должны быть готовы. Ничто не остановит

«Недвижимость» / Госкорпорации отказано в эффективности
По результатам проверки Счетной палатой деятельности Фонда содействия реформированию жилищно-коммунального хозяйства ( Фонд ЖКХ), площадь аварийного жилья в стране выросла на 1,6 млн. квадратных метров

Лизинг недвижимости
Обычно компании берут аванс - 10-20 % со ставкой удорожания 6-8 %, иногда 10-12% в год на срок от 2 до 10 лет, предлагая различные варианты графиков лизинговых платежей. занимаются примерно десяток компаний

Специалист по недвижимости
Наша компания стремиться дать широкие возможности, удобство в работе без лишних трат всем участникам рынка недвижимости Крыма. Аренда квартир, комнат, коттеджей, продажа в Санкт-Петербурге Гильдия риэлторов

Коммерческие помещения | Жилье, недвижимость > Коммерческие помещения | Киев | SLANET
class="top_line"> id="topnav"> class="subcolumns" id="logonav"> id="nav demo" class="hlist"> id="topnav"> id="header_tab"> id="content"> class="c75l"> class="c25r"> class="subcolumns"> class="c75l">

Юрист по недвижимости
При осуществлении такой юридически сложной и трудоемкой сделки, как покупка или продажа квартиры или участка земли, достаточно часто возникает необходимость обращения за специализированной юридической

Медична реклама в інтернеті: вимоги та обмеження для контекстної реклами - Netpeak Blog

 1. Вимоги Google Ads
 2. Які типи кампаній можна використовувати в Google Ads?
 3. Вимоги до сайту
 4. Загальні вимоги до оголошень
 5. Заборони та обмеження для реклами в Україні
 6. Що не можна рекламувати в Росії?
 7. Що можна рекламувати в Росії?
 8. Що потрібно враховувати при створенні оголошень для Росії?
 9. Які вимоги до реклами в Яндекс.Директ?
 10. Які типи кампаній можна використовувати в Яндекс.Директ?
 11. Які документи необхідні?
 12. Обмеження для оголошень
 13. Вимоги до реклами ВКонтакте
 14. орієнтування
 15. Вимоги до реклами в Facebook
 16. Орієнтування в Facebook
 17. Якими повинні бути оголошення?
 18. висновки

Деякі фахівці уникають роботи з медичною тематикою. Щоб реклама лікарських засобів пройшла модерацію, доводиться раз по раз редагувати оголошення, переробляти банера і випрошувати у клієнта підтверджуючі документи. Погодьтеся, якби ви спочатку знали і враховували вимоги рекламних систем, багатьох проблем вдалося б уникнути.

У цій статті я зібрала та систематизувала основні вимоги Google Ads, Яндекс.Директ, Facebook і ВКонтакте до реклами, пов'язаної з медициною.

Вимоги Google Ads

Правила Google Ads обгрунтовуються найчастіше законодавством країн, на які націлена реклама, тому обмеження для України і Росії значно відрізняються.

Втім, варто враховувати і загальні вимоги, засновані на стандартах Google. З них і почну.

Які типи кампаній можна використовувати в Google Ads?

Для реклами проекту в сфері медицини доступні:

 • пошукові кампанії;
 • реклама в Медійній мережі.

При цьому ви не можете використовувати персоналізовану рекламу, засновану на даних про поведінку і інтересах користувачів.

згідно довідці Google Ads, персоналізована реклама медичних послуг заборонена для таких тематик:

 • проблеми зі здоров'ям (лікування хвороб, хронічні захворювання, захворювання органів, інвалідність, пластична хірургія);
 • набір добровольців для участі в клінічних дослідженнях;
 • лікарські засоби, які відпускаються за рецептом;
 • делікатні теми, що нагадують користувачам про їх проблеми і життєві труднощі (наприклад, проблеми із зайвою вагою, зовнішністю).

Якщо проект підпадає під одну з вище зазначених тем, ви не зможете використовувати:

 • ремаркетинг;
 • рекламу в Gmail.

А також зорієнтувати рекламу за допомогою:

 • аудиторій за інтересами;
 • особливих аудиторій за інтересами, створених вами;
 • аудиторій зацікавлених покупців;
 • схожих аудиторій;
 • демографічних і географічних показників.

Вимоги до сайту

 1. Якщо ви обіцяєте певний результат, але не можете надати об'єктивні підтвердження, обов'язково додайте дисклеймер - письмову відмову від відповідальності за можливі наслідки.

Дисклеймер може бути доданий як на головній сторінці сайту:

Так і в окремому розділі:

 1. Без анатомічних подробиць. Якщо ви рекламуєте, наприклад, шугарінг, і на цільовій сторінці розміщуєте зображення оголеного тіла, Google може привласнити рекламі статус «Не для всіх аудиторій» або «Тільки для дорослих».

Якщо ви рекламуєте, наприклад, шугарінг, і на цільовій сторінці розміщуєте зображення оголеного тіла, Google може привласнити рекламі статус «Не для всіх аудиторій» або «Тільки для дорослих»

Реклама, яка підпадає під категорію «Тільки для дорослих», заборонена в Україні та Росії. Якщо ваші оголошення отримали статус «Схвалено (не для будь-якої аудиторії)», значить:

 • будуть допущені до показу тільки текстові оголошення;
 • реклама не буде показуватися користувачам, які включили безпечний пошук, а також на сайтах або в додатках партнерів, які відмовляються розміщувати подібні матеріали.

Щоб уникнути обмежень, краще замінити зображення на цільовій сторінці.

 1. Перевірте вміст сайту. список заборонених фармацевтичних препаратів і харчових добавок досить великий, і якщо ви сумніваєтеся, чи є на сайті заборонений контент, можете запросити перевірку за допомогою цієї форми .

Загальні вимоги до оголошень

 1. Уникайте гучних обіцянок. В оголошеннях заборонені словосполучення «найкращий» і «№1», також не рекомендую вживати фрази на кшталт «всі наші пацієнти вилікувалися від хвороб», «100% гарантія результату» і так далі. В такому випадку ваша реклама буде сприйматися як перекручування фактів і не пройде модерацію.
 2. Утримуйтеся від зображення оголеного тіла. Google не виділяє конкретних вимог для графічних оголошень, пов'язаних з медичними послугами, але частіше за все ви можете зіткнутися з проблемою, коли рекламуєте косметичні послуги і хочете показати на банерах певні частини тіла.

Заборони та обмеження для реклами в Україні

В Україні дозволена реклама медичних послуг, але варто враховувати загальні обмеження Google і не забувати, що персоналізованість реклама недоступна.

Розглянемо, які тематики заборонені, а які можна рекламувати з обмеженими можливостями:

Розглянемо, які тематики заборонені, а які можна рекламувати з обмеженими можливостями:

Зверніть увагу, що, згідно з українським законодавством, реклама контрацептивний коштів заборонена.

Що не можна рекламувати в Росії?

У Росії ще в 2014 році скасували закон про рекламу медичних послуг , Але юристи Google так і не переглянули законодавство і не змінили правила показу реклами. Так що в цілому реклама медичних послуг в Росії заборонена, але розглянемо докладніше, що все-таки можна рекламувати з обмеженнями:

Що можна рекламувати в Росії?

 1. Фармацевтичні компанії можуть рекламувати препарати, які відпускаються без рецепта, але для цього їм необхідно пройти сертифікацію Google .
 2. Клініки та медичні установи можуть розміщувати рекламу, наприклад, про наявність знижок або досвіді лікарів, але згадувати послуги в тексті оголошення не можна.

При цьому цільова сторінка може містити медичні терміни.

 1. Реклама косметологічних послуг і процедур по омолодженню дозволена, але в разі відхилення кампаній рекомендую з'ясовувати конкретні причини і, по можливості, надати документи, запитувані модераторами.

Кілька прикладів оголошень з рекламою косметичних послуг, які я відправляла на модерацію:

3.1. Послуга - біоармування, біоревіталізація, редермалізація, а також масажі, послуги дієтологів і правильне харчування. Оголошення схвалили відразу.

Оголошення схвалили відразу

3.2. Послуга - мезотерапія. Статус - схвалено (з обмеженнями). Це означає, що дані об'яви не відображатимуться в Росії.

Це означає, що дані об'яви не відображатимуться в Росії

3.3. Послуга - плазмоліфтінг. Статус - відхилено. Причина відхилення: плазмоліфтінг - це зареєстрований товарний знак. Використання товарних знаків заборонено правилами Google Ads.

Використання товарних знаків заборонено правилами Google Ads

Що потрібно враховувати при створенні оголошень для Росії?

1. Не використовуйте слова:

 • «Прийом»;
 • «Консультація»;
 • «Лікування»;
 • «Вилікувати»;
 • «Ін'єкції, вакцини»;
 • «Догляд»;
 • «Діагностика»;
 • «Реабілітація».

Ці слова сигналізують системі, що ви рекламує медичні послуги.

2. Не використовуйте медичні терміни. Всіх оголошеннях, які їх містять, присвоять статус «схвалено з обмеженнями» і вони не будуть показуватися на території Росії.

3. Для реклами ліків, що відпускається без рецепта, необхідно додати в текст попередження:

 • «Порадьтеся з лікарем»;
 • «Є протипоказання. Дізнайтеся у лікаря »;
 • «Є протипоказання»;
 • «Перед застосуванням необхідно ознайомитися з інструкцією»;
 • «Є протипоказання, необхідно проконсультуватися з фахівцем».

Які вимоги до реклами в Яндекс.Директ?

Яндекс.Директ висуває однакові вимоги для України і Росії.

Які типи кампаній можна використовувати в Яндекс.Директ?

Можна рекламувати медичні товари та послуги за допомогою:

 • пошукових кампаній;
 • кампаній в Рекламної мережі Яндекса.

Оскільки медицина відноситься до тем особистого характеру, ви не зможете націлювати рекламу на власні аудиторії (тобто запустити ретаргетінг), а для РСЯ буде використовуватися тільки націлювання на тематичні майданчики без урахування інтересів користувачів .

З 18 листопада 2016 року Яндекс зняв обмеження на показ реклами по поведінковому таргетингу і умов підбору аудиторії для декількох безрецептурних лікарських препаратів масового попиту:

Оголошення з цих категорій будуть поступово перемодеріровани і зможуть отримувати більше трафіку на партнерських майданчиках.

Які документи необхідні?

Щоб пройти модерацію, слід надати:

 • копію реєстраційного посвідчення медичного виробу;
 • копію сертифіката або декларації відповідності на рекламований медичний виріб;
 • копію ліцензії, включаючи зворотний бік і додатки з адресою та переліком дозволених видів медичної діяльності;
 • гарантійний лист, з правилами оформлення можна ознайомитися за посиланням .

Як надавати документи:

 • безпосередньо в акаунті перед відправкою кампанії на модерацію;
 • за допомогою цієї форми .

На рекламованому сайті необхідно вказати найменування організації відповідно до ліцензії.

Обмеження для оголошень

На вимоги до оголошень поширюються загальні правила Яндекс.Директ, але ми зупинимося докладніше на особливостях медичної тематики.

 1. Відповідно до закону «Про рекламу» ваше оголошення не повинно:
 • спонукати до відмови від здорового харчування;
 • містити посилання на конкретні випадки лікування людей і поліпшення їх стану.

Якщо ви рекламуєте біологічно активні добавки, враховуйте, що на вимогу закону про рекламу медичних послуг, реклама не повинна:

 • створювати враження, що БАД - це лікарські засоби і мають лікувальні властивості;
 • містити подяки від фізичних осіб в зв'язку з застосуванням БАД;
 • представляти результати проведених досліджень як доказ лікувального ефекту і переваг БАД, а також використовувати результати досліджень як пряму рекомендацію до застосування.
 1. У текстові оголошення автоматично додаються вікові обмеження і наступні попередження:
 • «Є протипоказання. Порадьтеся з лікарем »;

Порадьтеся з лікарем »;

 • «Проконсультуйтеся з фахівцем. Для харчування дітей з 11 місяців »;

Для харчування дітей з 11 місяців »;

 • «Не є ліками».
 1. Для графічних оголошень необхідно вручну додати:
 • попередження (має займати не менше 5-10% площі баннера, в залежності від того, що ви рекламуєте).
 • інформацію про вікові обмеження.

подробиці читайте в довідці.

Вимоги до реклами ВКонтакте

Вимоги до реклами ВКонтакте

орієнтування

 • Рекламу лікарських засобів, виробів медичного призначення та медичних послуг, в тому числі методів лікування, можна зорієнтувати тільки на аудиторію від 18 років.

Вимоги до оголошень

Тут Ви знайдете оголошення, які рекламують дозволені тематики, обов'язково додавати дисклеймер:

 • «Є протипоказання. Необхідна консультація спеціаліста »- для реклами лікарських засобів, медичної техніки, виробів, послуги і методів лікування;
 • «Необхідна консультація спеціаліста», якщо ви рекламуєте дитяче харчування;
 • «БАД. Чи не є лікарським препаратом »- для реклами біологічно активних добавок.

При збереженні оголошення медичної тематики без прив'язки дисклеймер система видасть попередження про помилку.

Щоб отримати можливість прив'язати дисклеймер, відправте документи і посилання на рекламований матеріал в підтримку соціальної мережі.

Основний список документів:

 • ліцензії, сертифікати відповідності та реєстраційні посвідчення;
 • документи, що підтверджують кваліфікацію фахівця.

Вимоги до реклами в Facebook

Facebook - найбільш лояльна система для реклами медичних послуг. важливо дотримуватися загальні вимоги до реклами і оголошенням .

Основні вимоги Facebook виставляє саме до змісту оголошень:

Основні вимоги Facebook виставляє саме до змісту оголошень:

 1. Рекламувати онлайн-аптеки можна, якщо вони отримали попереднє схвалення Facebook.
 2. Реклама в галузі планування сім'ї та контрацепції дозволена, якщо це допускається законодавством певної країни. В Україні подібна реклама не буде допущена до показу.

Підтримка не зможе вам допомогти до моменту створення оголошення. Кожен випадок розглядається окремо, але в разі відхилення оголошення ви можете оскаржити його, заповнивши форму .

Орієнтування в Facebook

Якщо ви рекламуєте продукцію для здоров'я та фітнесу або дозволені дієтичні і рослинні добавки, можете націлювати рекламу лише на людей старше 18 років.

Якими повинні бути оголошення?

1. Уникайте зображень, які можуть налякати, шокувати користувача, а також надмірно непристойних або сексуальних зображень.

2. Не використовуйте зображення в стилі «до і після», а також не обіцяйте неправдоподібні результати.

Не використовуйте зображення в стилі «до і після», а також не обіцяйте неправдоподібні результати

Також не можна представляти стан здоров'я або ваги як ідеальне або ж абсолютно небажане (наприклад, використовувати зображення, яке демонструє розмір талії).

3. Не загострюйте увагу на видимих недоліках ( «розтовстіла?»). Текст повинен давати реалістичну і чітку інформацію про стан здоров'я з використанням нейтральною або позитивної лексики (наприклад, «Втрачайте вага безпечно і ефективно»).

4. Не посилайтеся на фізичне або психічне здоров'я користувачів, оскільки це відноситься до особистих характеристик.

5. Не запитуйте інформацію про стан здоров'я в рекламі для збору лидов (за допомогою запитань або форм). Нагадаю, що за допомогою реклами для лидов ви можете не тільки збирати контактну інформацію про користувачів, а й ставити запитання.

Приклад оголошення:

Приклад оголошення:

висновки

Вимоги до реклами медичної тематики в Україні:

Вимоги до реклами медичної тематики в Росії:

Найбільше відмінностей в правилах Google Ads - в Росії повністю заборонена реклама медичних послуг, навіть не дивлячись на скасування відповідного закону. Вимоги інших систем до українських і російських рекламодавцям однакові.

Більше про маркетинг медичних послуг читайте в блозі GetResponse .

Що ще потрібно запам'ятати?

 1. Медичні послуги з переривання вагітності заборонені для всіх рекламних систем. Обмежена можливість рекламування онлайн-аптек і медичних препаратів особливого призначення (БАДи, стероїди, психотропні речовини).
 2. Враховуйте специфіку рекламованого об'єкта і пов'язані з цим ризики. Буває, клієнт хоче рекламувати послугу, заборонену правилами модерації. У такому випадку важливо грамотно пояснити причину відмови, щоб не витрачати даремно час на підготовку і настройку кампаній.
 3. Перед запуском рекламної кампанії перевіряйте і перечитуйте правила, навіть якщо ви фахівець з багаторічним досвідом - вимоги рекламних систем регулярно змінюються.
 4. Візьміть за правило завжди запитувати у клієнта підтверджуючі документи. Кожна платформа залишає за собою право вимагати їх в будь-який момент.

Як бачите, все досить легко, досить уважно вивчити вимоги рекламних систем.

Що можна рекламувати в Росії?
Що потрібно враховувати при створенні оголошень для Росії?
Директ?
Директ?
Які документи необхідні?
Які типи кампаній можна використовувати в Google Ads?
Що не можна рекламувати в Росії?
Що потрібно враховувати при створенні оголошень для Росії?
Директ?
Директ?