Міжнародне просування сайту

  1. Що таке міжнародне SEO?
  2. Коли це важливо?
  3. Перший крок
  4. Технічні ради з міжнародної SEO
  5. Кукі і скрипти
  6. Переадресація IP-адрес і браузерів
  7. Структура URL: домен, субдомени, підкатегорії, параметри
  8. Національний домен
  9. Загальний домен з Субдоменів
  10. Загальний домен з вкладеними підкатегоріями
  11. Загальний домен з параметрами
  12. комбінації
  13. підсумок
  14. геотаргетинг
  15. Хостинг
  16. регіональний таргетинг
  17. Як реалізувати геотаргетинг
  18. націлювання на мову
  19. Hreflang від Google
  20. На закінчення

1 рік тому

Для деяких оптимізаторів спроба оптимізувати веб-сайт для користувачів, які розмовляють різними мовами або розташованих в різних країнах, може бути непереборної завданням. Це керівництво з міжнародного SEO було створено, щоб підтримати їх в цьому процесі.

Спочатку ми розповімо, що таке міжнародний SEO і коли це необхідно. Потім надамо кілька технічних рад про те, як оптимізувати сайти, в тому числі, яку структуру URL вибрати, як налаштувати геотаргетинг в Google Search Console і Bing Webmaster Tools, а також як правильно впроваджувати мовні теги.

1 рік тому   Для деяких оптимізаторів спроба оптимізувати веб-сайт для користувачів, які розмовляють різними мовами або розташованих в різних країнах, може бути непереборної завданням

Що таке міжнародне SEO?

Простіше кажучи, інтернаціональне SEO допомагає вам оптимізувати свій сайт для пошукових систем, щоб вони могли краще зрозуміти, для яких країн і мов ви створили різний контент на своєму сайті. Ця інформація потім використовується для поліпшення якості результатів пошуку шляхом надання найбільш релевантного контенту для кожної окремої аудиторії.

Коли це важливо?

Міжнародне SEO стає важливим, коли у вас є веб-сайт, який є або багатомовним, що означає, що він пропонує один і той же контент, по крайней мере, на двох різних мовах або регіональних акцентах, або Мультирегіональні сайт, це якщо ви надаєте різний контент користувачам, що знаходяться в різних країнах.

Прикладом багатомовного сайту буде веб-присутність компанії з прокату автомобілів в Канаді, яка надає дві ідентичні версії сайту - одна написана англійською та одна на французькій мові.

Прикладом мультирегіональних веб-сайту може бути, якщо канадська компанія з прокату автомобілів також буде займатися бізнесом в Мексиці. І, допустимо, в якості прикладу, мексиканці вважають за краще орендувати менші автомобілі з меншою потужністю і при менших витратах. Версія веб-сайту для Мексики - це не просто переклад оригінального англійського контенту на іспанську мову, сам контент змінився. Так що у нас трохи різний брендинг, різні автомобілі для прокату з різними зображеннями і описами продуктів, різні ціни і, звичайно, інша валюта.

Перший крок

Пошук найкращого рішення для Вашого бізнесу щодо міжнародного SEO залежить насамперед від ваших бізнес-цілей. Тому спершу визначити, на яких користувачів Ви хочете орієнтуватися. Ви можете зробити це, поставивши собі такі три питання:

  1. Чи хочу я орієнтуватися на користувачів, які розмовляють відповідною мовою? Тоді вам необхідно застосувати мовної таргетинг.
  2. Хочу я орієнтуватися на користувачів в конкретній країні і, отже, я збираюся створювати контент, налаштований для них? Тоді ви повинні зосередитися на геотаргетинг.
  3. Мені потрібні обидва варіанти? Схоже, вам потрібно зробити як мовної таргетинг, так і геотаргетинг.

Технічні ради з міжнародної SEO

Тепер ви знаєте, чи потрібно застосовувати геотаргетинг, мовної таргетинг або їх комбінацію. Давайте почнемо дивитися на технічну сторону речей. Є дві основні проблеми з точки зору міжнародного SEO:

  1. Як структурувати різні версії контенту на вашому сайті або сайтах.
  2. Як сказати пошуковим системам, яка версія контенту найкраще підходить для якої аудиторії.

Кукі і скрипти

Перш за все, ви напевне не хочете використовувати файли cookie або JavaScript, щоб показувати різні версії вашого веб-сайту на одному і тому ж URL. Це буде заважати всіма версіями сайту, окрім однієї, яку буде обходити робот і індексувати пошукова система, тому тримайся від цього способу подалі.

Переадресація IP-адрес і браузерів

Деякі веб-майстри не хочуть турбувати своїх користувачів. Тому вони автоматично перенаправляють їх на те, що, на їхню думку, є найбільш релевантною версією контенту на основі мови та місцезнаходження на основі виявленого IP-адреси або налаштувань браузера.

Однак цей підхід створює ряд проблем:

  • Неточність - IP-адреси можуть бути дуже неточними. Може трапитися так, що ви переплутаєте користувача і перенаправити його на нерелевантні частина вашого сайту.
  • Неповна індексація - Googlebot сканує з IP-адреси в Каліфорнії, тому він побачить тільки версію, присвячену США.
  • Кілька країн - на одній мові можуть говорити в кількох країнах. Яку країну ви вибираєте?
  • Кілька мов - країна може мати кілька офіційних мов. Яку мову ви вибираєте?
  • Повільно - Додаткові редіректи додадуть час завантаження сайту і змусять користувача чекати більше, перш ніж він отримає результат.

Саме тому ми рекомендуємо вам при першому відвідуванні вашого веб-сайту попросити ваших користувачів вибрати країну проживання і / або свій улюблений мова, а потім встановити файли cookie.

Структура URL: домен, субдомени, підкатегорії, параметри

Важливо встановити структуру URL, яка не тільки має сенс з людської точки зору, але також логічна і тому легко зрозуміла для пошукових роботів. Тут у вас кілька варіантів, у яких є переваги і недоліки.

Наприклад, з одного боку, є пошукові системи, які віддають перевагу доменів конкретної країни. З іншого боку, ваша команда розробників, яка, ймовірно, шукає найбільш зручний спосіб вирішити задачу, тому вони вважають за краще використовувати підкатегорії.

Тут дійсно немає універсального рішення. Найбільш важливим фактором є те, що яку б структуру URL ви не вибрали, ви повинні дотримуватися її протягом усього вашого інтернаціоналізації.

Крім того, зміна структури URL-адрес пізніше - це не тільки складний процес, але і, ймовірно, вплине на ваші позиції в пошукових системах і викличе падіння трафіку протягом певного періоду часу, тому переконайтеся, що зробили все необхідне планування заздалегідь.

Національний домен

Якщо ви хочете зосередитися на орієнтації на певну країну, подумайте про використання домену верхнього рівня в зоні даної країни. Національні домени, які стосуються конкретної країні, автоматично отримують прив'язку до країни інструментами Google Search Console і Bing webmaster.

Наприклад, domain.ru - автоматично показується для всіх користувачів, що знаходяться в Росії.

Недолік полягає в тому, що, оскільки ваш сайт орієнтований в першу чергу на користувачів, розташованих в певній країні, можливості для розширення географії обмежені. Дозвольте навести приклад:

Ви почали з домену .ru (автоматично націленого на Росію) з російським контентом на ньому. Нещодавно ви створили англійську версію свого сайту на піддомені для цільових користувачів з Великобританії, і хочете зайняти місце в Google.co.uk.

uk.domain.ru

Ймовірно, вам буде важко це зробити, тому що для Google національний домен є сильним індикатором того, що ваш сайт явно призначений для певної країни, і те ж саме стосується Bing.

Неможливо зайняти місце в Google.co.uk? Ні, ви все одно можете це зробити, якщо ваш контент дуже важливий для користувачів у Великобританії і більш релевантним, ніж місцевий контент, але це буде нелегко.

До речі, виключенням є випадок, коли у вас є національний домен, і в цій конкретній країні говорять на декількох мовах - наприклад, в Канаді чи Індії. В цьому випадку у нас є поєднання мови та геотаргетинга.

Загальний домен з Субдоменів

Загальні домени верхнього рівня - це домени, що не залежать від конкретної країни. Тому, якщо ви хочете прив'язати такий домен до однієї країни, ви повинні зробити це вручну в Google Search Console і Bing Webmaster Tools.

Наприклад, domain.com.

Піддомен визначає більшу частину кореневого домена і може бути використано для налаштування блогу, електронної комерції, магазин, і т.д., а також для мовного і геотаргетинга.

Наприклад, ru.domain.com - для всіх користувачів, що знаходяться в Росії.

Загальний домен з вкладеними підкатегоріями

Будь визначає підрозділ домену або піддомену.

Наприклад, domain.com/ru/ - для всіх користувачів, що знаходяться в Росії.

Загальний домен з параметрами

Додаючи параметр language, можна також націлити вмісту на користувачів, які розмовляють певною мовою.

Наприклад, domain.com?lang=ru-ru - для всіх користувачів, що знаходяться в Росії.

Для повноти згадаємо в цьому керівництві параметри розташування, хоча вони насправді не є опцією і не рекомендуються Google з двох причин:

  1. Сегментація на основі URL-адрес складна і може викликати проблеми з індексацією.
  2. У Google Search Console геотаргетинг з параметрами неможливий.

Наприклад, domain.com?loc=ca - для всіх користувачів, що знаходяться в Канаді.

комбінації

Якщо ви хочете одночасно застосовувати мовної таргетинг і геотаргетинг, вам доведеться використовувати комбінації перерахованих вище структур. Наприклад, ви можете об'єднати субдомен з підкатегорією або підкатегорією з параметром.

Ви також можете використовувати дві підкатегорії в рядку. В цьому випадку ви завжди повинні використовувати першу вкладену категорію для націлювання на країну, а другу - для мовного таргетингу.

підсумок

Підсумовуючи, наведу рекомендації для різних структур URL:

  • Національний домен вимагає найбільших ресурсів для створення та обслуговування, особливо щодо контенту, і тому найкраще підходить для вже добре відомих брендів з великою аудиторією у їх цільових країнах.
  • Підкатегорії найкраще підходять для компаній з меншою кількістю ресурсів, які хочуть зберегти свої витрати на обслуговування на мінімальному рівні. Крім того, якщо у вас є добре зарекомендував себе веб-сайт, ви можете скористатися наявними посилальним профіль.
  • Піддомени дозволяють налаштовувати локальні сервери в різних країнах. Однак, вони мають недоліки, і ми зазвичай вважаємо за краще використовувати національні домени або підкатегорії.
  • Параметри мови - це масштабується, та легко маркується. Але це не дуже добре для сприйняття пошуковими системами.

геотаргетинг

Якщо ви хочете розширити свій бізнес в іншій країні, і ви збираєтеся створювати абсолютно новий контент для своїх нових користувачів, геотаргетинг - це ваш шлях. Ви можете використовувати геотаргетинг, щоб вказати пошуковим системам, які з ваших доменів, піддоменів або підкатегорій найбільш важливі для жителів конкретної країни.

Але дуже важливо, щоб ваш новий контент відрізнявся від старого в тому сенсі, що ви не просто переводите слова на іншу мову, бо тоді вам доведеться застосовувати мовної таргетинг.

Якою мірою ви повинні змінити свій контент, щоб він не вважався дублюючим? На це питання не так просто відповісти, так як немає чітко визначеного порога. Загальне правило: чим більше змін ви вносите, тим менше ймовірність того, що у вас виникнуть будь-які проблеми.

Хостинг

Чи дає хостинг вашого сайта на локальному IP-адресу вам якусь користь з точки зору ранжирування та індексації в пошукових системах?

  • За даними Google, використання національного домену робить розміщення сайту на локальному сервері абсолютно недоречним.
  • Для сайтів в загальній доменній зоні розташування сервера може бути сигналом для цільової аудиторії вашого сайту, що дуже зручно, коли ви використовуєте субдомени для геотаргетинга.
  • Зауважте, що чим далі сервер від вашої цільової аудиторії, тим довше ваш сайт буде завантажуватися, що негативно позначається на поведінкових факторах.

регіональний таргетинг

І останнє, але не менш важливе. Існує поширена омана: деякі оптимізатори вважають, що ви можете використовувати перехресний геотаргетинг для націй в цілому регіоні, таких як Європа. На жаль, це не так. На даний момент ви можете використовувати тільки геотаргетинг по конкретним країнам, а регіональні домени, такі як .eu, розглядаються як загальні домени.

Як реалізувати геотаргетинг

У Google Search Console ви повинні додати кожен домен, субдомен або підкатегорію по одному і вказати, в яку країну ви хочете націлити.

На щастя, за допомогою Bing Webmaster Tools весь процес набагато зручніше, так як немає необхідності перевіряти кожен розділ, який ви хочете редагувати окремо, що економить нам досить багато роботи. До речі, за допомогою Bing Webmaster Tools ви можете навіть прив'язати окремі сторінки вашого національного домену до певної країни. Це зручно, наприклад, якщо ви створили посадкові сторінки для користувачів з різних країн.

націлювання на мову

Націлювання на мову дозволяє вам повідомляти пошуковим системам, які з ваших доменів, піддоменів, підкатегорій або параметрів сайту найбільш актуальні для користувачів, які розмовляють певною мовою. З точки зору міжнародного SEO, мовної таргетинг - краще рішення, якщо місце розташування користувача не впливає на вміст вашого сайту.

На перший погляд, мовної таргетинг, як видається, вимагає набагато менше зусиль, ніж геотаргетинг, так як вам не потрібно придумувати новий контент. Все, що вам потрібно зробити - перевести вже існуючу сторінку на будь-яку мову, який потрібно, і встановити мовні теги для Google і Bing відповідно.

Велика проблема, однак, з мовними тегами полягає в тому, що, коли це зроблено неправильно, ймовірно, це буде перешкоджати пошуковим системам правильно індексувати більшу частину вашого контенту. Це може мати великий вплив на ваш трафік.

Тільки уявіть собі, що станеться з вашим доходом в інтернет-магазині, якщо раптом Google направить всіх російськомовних користувачів на іспанську версію вашого сайту. Це було б катастрофою!

Hreflang від Google

Введений в 2010 році, атрибут Google hreflang можна використовувати, щоб вказати, що існує альтернативна версія конкретної сторінки на вашому сайті, яка була переведена на іншу мову або регіональний діалект.

Google використовує цю інформацію для показу вашого контенту на найбільш відповідним вмістом мові в залежності від місця розташування користувача і мовних уподобань в результатах пошуку. Це збільшить ваш трафік? Ні, не обов'язково. Але це, ймовірно, допоможе поліпшити поведінкові чинники і знизити показники відмов.

Зверніть увагу: атрибут hreflang є сигналом, але директивою. Це означає, що як і раніше можливо, щоб інша копія вашої сторінки займала більш високе місце в результатах пошуку, хоча її мову менш актуальне.

На закінчення

Оптимізація веб-сайту на міжнародному рівні може спочатку здатися занадто складним завданням, але як і багато в SEO, це стає легше з плином часу і з невеликою кількістю практики.

Пам'ятайте, що найважливіший крок полягає у тому, щоб розрізняти мовної таргетинг і геотаргетинг, і знати, який з них вам потрібен. Потім, виберіть структуру URL, яка найкраще відповідає вашим потребам. Не забувайте стежити за своїми позиціями весь цей час!

Якщо ви хочете вийти на міжнародний ринок з своїм бізнесом, то команда «АлКосто» допоможе вам. Телефонуйте або залишайте онлайн-заявку, і ми займемося просуванням вашого сайту .

Що таке міжнародне SEO?
Коли це важливо?
Що таке міжнародне SEO?
Коли це важливо?
Хочу я орієнтуватися на користувачів в конкретній країні і, отже, я збираюся створювати контент, налаштований для них?
Мені потрібні обидва варіанти?
Яку країну ви вибираєте?
Яку мову ви вибираєте?
Uk?
Com?