Найповніший список методів чорного SEO

  1. Що таке чорна SEO-оптимізація?
  2. Які бувають методи чорного СЕО?
  3. Клоакинг
  4. Прихований текст
  5. крадіжка контенту
  6. Автоматична генерація текстів
  7. свопінг
  8. аффіліатов
  9. приховування посилань
  10. Лінкопомийки і лінкатори
  11. (Автоматичне) комп'ютерні сателітів
  12. Лінкбомбінг, Google bombing
  13. Накрутка поведінкових факторів
  • 1 shares
  • 1
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • Що таке чорна SEO-оптимізація?

    Чорне SEO - категорія методів пошукового просування , Які порушують правила пошукових систем. Чорне СЕО направлено на маніпуляцію пошуковими алгоритмами і протиставляється білим методам оптимізації, які мають на увазі розвиток сайту для користувачів. Воно характеризується швидким досягненням результатів, високим рівнем автоматизації, масовістю і короткочасним ефектом, який нівелюється санкціями пошукових систем.

    Які бувають методи чорного СЕО?

    дорвеи

    Дорвеи (від англ. Doorway - дверний проріз) - перенасичені ключовими словами сторінки, сайти і навіть цілі мережі сайтів, призначені для отримання значних обсягів трафіку і подальшого його перенаправлення на «білі» сайти або партнерські програми. Згодом дор отримує бан в пошукових системах.

    Клоакинг

    Клоакинг (від англ. Cloacking - маскування) - демонстрація користувачам і пошуковим роботам розрізняється вмісту. Звичайним відвідувачам сайту показується «біла і пухнаста» версія сайту з вмістом «для людей», а пошуковим роботам для впливу на ранжування демонструється переоптімізірованние контент. Даний метод порушує правила пошукових систем і призводить до бану, тому використовувати його на білих сайтах не має сенсу.

    Прихований текст

    Списки ключових слів або довгі «онучі» оптимізованого тексту ховаються за допомогою властивостей CSS «display: none» або «visibility: hidden», або використовуються білим шрифтом на білому фоні, або ховаються за допомогою інших методів. Це можна віднести до клоакинга, оскільки текст захований від звичайного користувача, але видно індексується роботам.

    крадіжка контенту

    Унікальність - найважливіший фактор ранжування в пошукових системах. Якщо вміст сайту скопійовано з інших ресурсів, то воно не несе самостійної цінності для користувача і призводить до дублювання вмісту в пошуковій видачі. Такі сторінки виключаються з участі в ранжируванні. В особливо важких випадках, коли один сайт повністю клонує інший - він може бути повністю забанили.

    Автоматична генерація текстів

    Автоматична генерація нескладного вмісту, напханого ключовими словами. Сайти з автоматичними текстами потрапляють під фільтри пошукових систем, оскільки створені виключно для пошукових роботів, а не для людей.

    свопінг

    Суть свопинга (від англ. Swapping - заміна) полягає в тому, що вміст сторінки, яка досягла топ-10 і отримує трафік, різко змінюється на інше. Наприклад, ставляться рекламні посилання. Таким чином, за рахунок інертності пошукової видачі вдається в короткостроковій перспективі отримати потрібні результати, а після цього - санкції.

    аффіліатов

    Аффіліатов - це кілька сайтів однієї компанії, які просуваються по одним і тим же пошуковим запитам і заповнюють пошукові топи. Здавалося б, логічно: якщо один сайт приносить заявки - то чому б не зробити ще 2 таких же, щоб заявок стало в 3 рази більше? Але, на жаль, пошукові системи відстежують подібні маніпуляції по ряду параметрів (контактні дані, ip-адреса або підмережа, схожа структура і асортимент, взаємні посилання та ін.), Після чого залишають у видачі тільки один з афілійованих сайтів, і витрати по створенню інших зводяться нанівець.

    приховування посилань

    Посилання робляться непомітними або малопомітними - на заслання обертається однопіксельні картинка, розділовий знак або пошуковий запит, написаний дрібним шрифтом. Аналогічно приховану тексту, тільки завданням є вплив на посилальні чинники ранжирування. Іноді подібні посилання розміщуються на чужому сайті без відома його власника. Перевірте своїх підрядників!

    Лінкопомийки і лінкатори

    Лінкопомийки або посилальні ферми (від англ. Link farm) - сміттєві сторінки, сайти і мережі сайтів, створені спеціально для «вирощування» посилань з метою впливу на ранжирування посилань. Сторінки лінкоферми, як правило, не містять корисної контенту. Сучасні алгоритми пошукових систем успішно відстежують ферми посилань і виключають їх з індексації.

    Лінкатори - скрипти автоматичного обміну сссилкамі, які набули широкого поширення в добіржевую епоху пошукового розкручування. В даний час шкідливо брати участь в автоматичних схемах перелинковки.

    (Автоматичне) комп'ютерні сателітів

    Сателіти (від англ. Satellite - супутник) - псевдосайт, які призначені для просування «білих» ресурсів за допомогою посилань. Сателіти є більш просунутою альтернативою посилальних ферм. Відмінність від останніх в тому, що сателіти робляться схожими на «сайти для людей», для чого наповнюються осмисленим контентом. Створюються цілі мережі сателітів, в тому числі автоматично. Афільованість сателітів в мережі маскується за рахунок продуманих схем перелинковки, унікалізації дизайну, розміщення на різних ip-адреси і т.д. Методи створення мереж сателітів постійно удосконалюються. Хоча багато оптимізаторів відносять сателлітостроеніе до «сірим» методів оптимізації, не можна заперечувати його очевидної шкоди для галузі, який полягає в засміченні пошукової видачі неякісними ресурсами.

    Лінкбомбінг, Google bombing

    Лінкбомбінг (від англ. Link bombing - бомбардування посиланнями) - вплив за допомогою посилань на ранжування сайту, в результаті якого він показується по нерелевантних запитам. Першим відомим прикладом є Гугл бомбінгом 1999 року, коли за запитом «більше зло, ніж сам сатана» ( «more evil than Satan himself») на першому місці в пошуковій системі Google показувався сайт Microsoft. У 2003 році за запитом «жалюгідний невдаха» на першій позиції в Google можна було знайти посилання на біографію Джорджа Буша на офіційному сайті Білого дому. В Яндексі 2006 року по запросу «геморой за гроші» також відображався сайт Microsoft.

    Накрутка поведінкових факторів

    Накрутка поведінкових факторів - штучна емуляція дій відвідувачів сайту, яка здійснюється як вручну, так і автоматично. C 2009 року призначені для користувача фактори враховуються Яндексом і грають важливу роль в просуванні сайтів, тому накрутку взяли на озброєння багато SEO-компанії в Рунеті. На самому початку накрутка поведінкових факторів ефективно працювала - завдяки їй позиції навіть високочастотних запитів величезними стрибками з нізвідки потрапляли в топ-10 в стислі терміни. Однак уже в липні 2011 року Яндекс ввів перші санкції за накрутку, в результаті яких багато сайтів були відфільтровані у видачі. В даний час ефект від накрутки вже не є таким «чарівним», зате наслідки досить серйозні - значно знизився рівень сайту у видачі по всім запитам, крім вітальних, на термін від 6 місяців і більше. Крім того, емуляція поведінки користувачів завдає шкоди і розвитку самого ресурсу, оскільки спотворює статистику і ускладнює аналіз поведінки реальних відвідувачів.

    Якісь методи чорної оптимізації не вказані в статті? Напишіть в коментарі!

    • 1 shares
    • 1
    • 0
    • 0
    • 0
    • 0
    • 0
    • 0
    • 0
    • 0
    • 0
    • 0
Що таке чорна SEO-оптимізація?
Які бувають методи чорного СЕО?
Які бувають методи чорного СЕО?
Здавалося б, логічно: якщо один сайт приносить заявки - то чому б не зробити ще 2 таких же, щоб заявок стало в 3 рази більше?
Якісь методи чорної оптимізації не вказані в статті?