Налаштування відеокарти Nvidia для ігор
Привіт всім! Сьогодні дуже цікава стаття про тонкій настройці відеокарти для високої продуктивності в комп'ютерних іграх. Погодьтеся друзі, що після установки драйвера відеокарти ви один раз відкрили «Панель управління Nvidia» і побачивши там незнайомі слова: DSR, шейдери, CUDA, синхроимпульс, SSAA, FXAA і так далі, вирішили туди більше не лазити. Але тим не менш, розібратися в усьому цьому можна і навіть потрібно, адже від цих налаштувань безпосередньо залежить продуктивність вашої відеокарти . Існує помилкова думка, що все в цій мудровані панелі налаштоване правильно за замовчуванням, на жаль це далеко не так і досліди показують, правильна настройка винагороджується вагомим збільшенням кадрової частоти. Так що приготуйтеся, будемо розбиратися в потокової оптимізації, анізотропної фільтрації і потрійний буферизації. У підсумку ви не пошкодуєте і вас чекатиме нагорода у вигляді збільшення FPS в іграх. Темпи розвитку ігрового виробництва з кожним днем набирають все більше і більше обертів, втім, як і курс основної грошової одиниці в Росії, а тому актуальність оптимізації роботи заліза, софта і операційної системи різко підвищилася. Тримати свого залізного коня в тонусі за рахунок постійних фінансових вливань не завжди вдається, тому ми з вами сьогодні і поговоримо про підвищення швидкодії відеокарти за рахунок її детальної настройки. У своїх статтях я неодноразово писав про важливість установки відеодрайвера, тому крок зі скачуванням і його установкою , Думаю, можна пропустити. Я впевнений, всі ви прекрасно знаєте, як це робити, і у всіх вас він давно вже встановлено. Отже, для того, щоб потрапити в меню управління відеодрайвером, клікайте правою кнопкою миші по будь-якого місця на робочому столі і вибирайте в меню «Панель управління Nvidia».
Після чого, у вікні переходите у вкладку «Управління параметрами 3D».
Тут ми з вами і будемо налаштовувати різні параметри, що впливають на відображення 3D картинки в іграх. Не важко зрозуміти, що для отримання максимальної продуктивності відеокарти доведеться сильно порізати зображення в плані якості, так що будьте до цього готові.
Отже, перший пункт «CUDA - графічні процесори». Тут представлений список відеопроцесорів, один з яких ви можете вибрати, і він буде використовуватися додатками CUDA. CUDA (Compute Unified Device Architecture) - це архітектура паралельних обчислень використовується всіма сучасними графічними процесорами для збільшення обчислювальної продуктивності.
Наступний пункт «DSR - Плавність» ми пропускаємо, бо він є частиною налаштування пункту "DSR - Ступінь", а його в свою чергу потрібно відключати і зараз я поясню чому.
DSR (Dynamic Super Resolution) - технологія дозволяє розраховувати картинку в іграх в більш високому дозволі, а потім масштабирующая отриманий результат до дозволу вашого монітора. Для того щоб ви зрозуміли для чого ця технологія взагалі була придумана і чому вона не потрібна нам для отримання максимальної продуктивності, я спробую навести приклад. Напевно ви часто помічали в іграх, що дрібні деталі, такі як трава і листя дуже часто миготять або рябят при русі. Пов'язано це з тим, що, чим менше дозвіл, тим менше число точок вибірки для відображення дрібних деталей. Технологія DSR дозволяє це виправити за рахунок збільшення числа точок (чим більше дозвіл, тим більше число точок вибірки). Сподіваюся, так буде зрозуміло. В умовах максимальної продуктивності ця технологія нам не цікава так, як витрачає досить багато системних ресурсів. Ну а з відключеною технологією DSR, настройка плавності, про яку я писав трохи вище, стає неможлива. Загалом, відключаємо і йдемо далі.
Далі йде анізотропна фільтрація. Анізотропна фільтрація - алгоритм комп'ютерної графіки, створений для поліпшення якості текстур, що знаходяться під нахилом відносно камери. Тобто при використанні даної технології текстури в іграх стають чіткіші. Якщо порівнювати антізотропную фільтрацію зі своїми попередниками, а саме з билинейной і трилинейной фільтрації, то анізотропна є найбільш ненажерливої з точки зору споживання пам'яті відеокарти. Даний пункт є тільки одну настройку - вибір коефіцієнта фільтрації. Не важко здогадатися, що цю функцію необхідно відключати.
Наступний пункт - вертикальний синхроимпульс. Це синхронізація зображення з частотою розгортки монітора. Якщо включити цей параметр, то можна домогтися максимально плавного геймплея (прибираються розриви зображення при різких поворотах камери), проте часто виникають просадки кадрів нижче частоти розгортки монітора. Для отримання максимальної кількості кадрів в секунду даний параметр краще відключити.
Заздалегідь підготовлені кадри віртуальної реальності.Функція для окулярів віртуальної реальності нам не цікава, так як VR ще далека до повсякденного використання звичайних геймерів. Ми залишаємо за замовчуванням - використовувати налаштування 3D програми.
Затінення фонового освітлення.Робить сцени більш реалістичними за рахунок пом'якшення інтенсивності навколишнього освітлення поверхонь, які затінені знаходяться поруч об'єктами. Функція працює не у всіх іграх і дуже вимоглива до ресурсів. Тому зносимо її до цифрової матері.
Кешування шейдеров.При включенні цієї функції центральний процесор зберігає скомпільовані для графічного процесора шейдери на диск. Якщо цей шейдер знадобиться ще раз, то GPU візьме його прямо з диска, що не змушуючи CPU проводити повторну компіляцію даного шейдера. Не важко здогадатися, що якщо відключити цей параметр, то продуктивність впаде.
Максимальна кількість заздалегідь підготовлених кадрів.Кількість кадрів, яке може підготувати ЦП перед їх обробкою графічним процесором. Чим вище значення, тим краще.
Багатокадрового згладжування (MFAA).Одна з технологій згладжування використовувана для усунення "зубчастості" на краях зображень. Будь-яка технологія згладжування (SSAA, FXAA) дуже вимоглива до графічного процесора (питання лише в ступені ненажерливості). Вимикаємо.
Передача потокового оптимізація.Завдяки включенню цієї функції програма може задіяти одразу кілька ЦП. У разі, якщо старе додаток працює некоректно спробуй поставити режим "Авто" або ж зовсім відключити цю функцію.
Режим управління електроживленням.Можливо два варіанти - адаптивний режим і режим максимальної продуктивності. Під час адаптивного режиму енергоспоживання залежить безпосередньо від ступеня завантаження ДП. Цей режим в основному потрібен для зниження енергоспоживання. Під час режиму максимальної продуктивності, як не важко здогадатися, підтримується максимально можливий рівень продуктивності і енергоспоживання незалежно від ступеня завантаження ДП. Ставимо другий.
Згладжування - FXAA, згладжування - гамма-корекція, згладжування - параметри, згладжування - прозорість, згладжування - режим.Про згладжування я вже писав трохи вище. Вимикаємо все.
Потрійна буферизація.Різновид подвійний буферизації; метод виведення зображення, що дозволяє уникнути або зменшити кількість артефактів (спотворення зображення). Якщо говорити простими словами, то збільшує продуктивність. АЛЕ! Працює ця штука тільки в парі з вертикальною синхронізацією, яку, як ви пам'ятаєте, ми до цього відключили. Тому цей параметр теж відключаємо, він для нас даремний.
Прискорення декількох дисплеїв / змішаних ДП.Налагодження визначає додаткові параметри для OpenGL при використанні декількох дисплеїв і декількох відеокарт. Один дисплей - режим однодісплейной продуктивності відповідно. Два і більше - многодіспленая продуктивність (або ж режим сумісності в разі виникнення некоректної роботи додатків). Дві і більше відеокарти - режим сумісності.
Фільтрація текстур - анізотропна оптимізація фільтрації.Включення опції призведе до невеликого погіршення картинки і збільшення продуктивності, що нам якраз і потрібно.
Фільтрація текстур - якість.Дозволяє управляти технологією Intellisample. Це технологія призначена для поліпшення якості згладжування сцен з частково прозорими текстурами. Викручуємо на мінімум, тобто ставимо режим високої продуктивності.
Фільтрація текстур - негативне відхилення рівня деталізації. Технологія дозволяє зображати текстури в додатках більш контрастно.
Для підвищення продуктивності рекомендується включити.
Фільтрація текстур - трилинейная оптимізація.
Включення цієї опції дозволяє драйверу знижувати якість трилинейной фільтрації для підвищення продуктивності.
На цьому настройка відеодрайвера Nvidia на продуктивність підійшла до кінця. Після всіх виконаних операцій приріст кадрів в секунду вас сильно обрадує. Тести я спеціально не став прикріплювати, тому що ефективність настройки безпосередньо залежить від моделі відеокарти. Кому-то настройка принесе ті відсутні 10-15 FPS, а кому-то 30-40. На цьому я з вами прощаюся і бажаю підкорення всіх віртуальних вершин!
Статті по цій темі:
- Як збільшити кадрову частоту (FPS) в іграх
- Розгін відеокарти Nvidia
- Як включити NVIDIA Freestyle
- Як порівнювати відеокарти