Односторінкові сайти і SEO

Один з найцікавіших трендів 2012-го року - динамічні односторінкові сайти. Віяння вже давно затопило західний інтернет, і тільки тепер добирається до вітчизняного. І хоча ця тенденція, яка не пропонує, по суті, нічого нового, безсумнівно носить тимчасовий характер, вона ще не досягла піку популярності, і в наближається 2013-му році варто очікувати ще більшого її зростання. Стає актуальним питання: яким має бути SEO-просування односторінкового сайту?

Многоекранний лише однієї сторінки сайт - це сайт, що складається з єдиної сторінки, що займає п'ять-десять екранів, переміщення між якими здійснюється як за допомогою спеціальних кнопок зі слайдером, так і стандартними засобами навігації по сторінці.

Односторінкового структура не дозволяє аудиторії «розбрідатися» по сайту, направляє користувача, концентрує його увагу на необхідному власнику сайту дії: покупці, дзвінку, передплатою. Тому відвідувач повинен миттєво зорієнтуватися в змісті і структурі сайту. Різниця між структурою односторінкового і багатосторінкового сайту знаходиться в прямому зв'язку з різницею між певними техніками продажів. Характерно, що в рунеті на даний момент такі сайти найчастіше представляють собою промо-сторінки окремих продуктів або акцій відомих компаній або портфоліо дизайнерів і веб-студій. Очевидно, що утворять єдиний сайт може бути використаний для рекламного просування тільки якогось вузького спектра або зовсім одиничних товарів і послуг. Сайт, який містить велику кількість інформації, чи виграє в разі відмови від традиційної многостраничной структури.

Важливий фактор, який володіє до переваги односторінковий структури, - зв'язаність інформації на сайті, можливість об'єднати її на одній сторінці органічно і по її внутрішній логіці.

Важливий фактор, який володіє до переваги односторінковий структури, - зв'язаність інформації на сайті, можливість об'єднати її на одній сторінці органічно і по її внутрішній логіці

Для оформлення більшості односторінкових сайтів характерні деякі спільні риси - це великий і ефектний фон (зображення-текстура або масштабована фотографія), велика кількість «повітря», увагу до типографике. Іноді фон стилістично розділений на області, відповідні навігаційним екранів. Існують варіанти сайту з вертикальною, горизонтальною і змішаної прокруткою.

В середньому, на якісних односторінкових сайтах частіше бувають задіяні динамічні елементи, виконані за допомогою JavaScript, jQuery, PHP, Ajax, ніж на багатосторінкових сайтах. Їх застосування дозволяє реалізувати многоекранность, яскраву і динамічну навігацію по сторінці, часто - наповнити сторінку великою кількістю інформації (використання слайдів, спливаючих вікон, керованих текстових блоків). У разі багатоекранного виконання і великої кількості інформації, важливо не забувати про продуктивність сайту: перевантаженість, надмірно великий обсяг єдиної сторінки може спричинити за собою помітні затримки завантаження і збої навігації.

На даний момент лише однієї сторінки сайт виглядає більш оригінально і ефектно, ніж звичні многостранічнікі. Але закінчивши розробку сайту, власник стикається з певними проблемами в плані його пошукового просування: сайт виявляється вкрай негнучким щодо внутрішньої оптимізації.

В першу чергу, це проблема розташування ключових слів: наявність тільки однієї сторінки і тільки одного заголовка документа не дозволяє продумано розподілити вміст сайту за певним набором потрібних високо-, середньо- і низькочастотних запитів, як це робиться при оптимізації багатосторінкових сайтів. Для сайту, позбавленого ієрархії, втрачає значення поняття внутрішньої посилальної структури, оптимизирования якої виступає важливим фактором ранжирування в пошукових системах.

Інші проблеми просування односторінкового сайту обумовлені конфліктом між його структурою і все більшою роллю поведінкових факторів в ранжируванні пошукових систем.

Поведінкові чинники - це сукупність і послідовність дій користувачів на сайті: вхід на сайт, переходи по посиланнях, переглянуті сторінки, проведене на сайті час, вихід з сайту.

Таким чином, глибина перегляду односторінкового сайту завжди становить одну сторінку, а час, проведений на сайті, майже завжди одно невеликий умовної величиною, прийнятої для обліку часу, проведеного на останній відвідується сторінці (оскільки тільки завантаження сторінки може бути безпосередньо зафіксована сервером).

З урахуванням цих особливостей, просування односторінкового сайту має включати в себе, головним чином, ретельний підбір невеликої кількості ключових слів, якісну оптимізацію заголовка і контенту, нарощування входить посилальної маси. Багато ефективні методи SEO-просування незастосовні до подібних сайтів, і, в цілому, просування одностранічнік часто вимагає великих вкладень, ніж просування звичайного сайту тієї ж тематики.

Таким чином, якісні односторінкові сайти, здатні справити враження на користувача і дійсно підвищити конверсії, у багатьох випадках є чудовим дизайнерським і маркетинговим рішенням, але при цьому, не будучи підкріпленими іншими факторами (інші способи просування, репутація, бренд) рідко здатні дістатися до верхніх рядків видачі пошукових систем.