Оптимізація і прискорення комп'ютера. Огляд безкоштовних програм

  1. Оптимізація і прискорення комп'ютера. установка Windows
  2. Рис.1. Робоче вікно програми оптимізації комп'ютера AnVir Task Menager
  3. Рис.2. Управління автозавантаженням програм
  4. Рис.3. Детальна інформація про версії програми
  5. Рис.5. Інструменти програми AnVir Task Menager

Оптимізація і прискорення комп'ютера.
установка Windows

Програма оптимізації комп'ютера AnVir Task Menager

Тема оптимізації і прискорення роботи комп'ютера цікавить практично будь-якого його власника. Згодом швидкодію комп'ютера помітно знижується через засмічення непотрібними файлами, залишками не до кінця віддалених програм, помилковими і застарілими записами в реєстрі і іншими "відходами виробництва". У цьому випадку бажано виконати генеральне прибирання, тобто оптимізацію і чистку комп'ютера.

Деякі вирішують цю проблему радикально, купуючи нову більш досконалу модель ноутбука або виконуючи оновлення (апгрейд) системного блоку. Тим часом, можна поліпшити швидкісні показники комп'ютера і не настільки витратними методами, самостійно виконавши найпростіші операції за допомогою безкоштовних програм. При цьому ви не тільки отримуєте задоволення від результатів своєї праці, а й відчуваєте "впевненість у завтрашньому дні", так як завжди зможете знову скористатися цими корисними в усіх відношеннях програмами. А позитивні емоції, як відомо, приємні і корисні для здоров'я.

Для оптимізації і очищення комп'ютера бажано мати під рукою наступний набір утиліт:

  • програму збору відомостей про операційну систему і всіх її складових, наприклад, Free PC Audit ;
  • програму очищення реєстру Windows, наприклад, Wise Registry Cleaner ;
  • програму очищення жорстких дисків, наприклад, Wise Disk Cleaner ;
  • програму дефрагментації дисків, наприклад, Auslogics Disk Defrag ;
  • програму відновлення випадково видалених файлів, наприклад, Recuva ;
  • деинсталлятор, тобто програму видалення програм (вибачте за тавтологію), наприклад, Revo Uninstaller .

В ідеалі, для виконання цих операцій бажано використовувати кілька програм. Ви можете вибрати відповідні, завантажуючи їх з інтернету і встановлюючи, але швидше і зручніше ознайомитися з докладними описами (див. Перелік вгорі і внизу сторінки), а потім завантажити найбільш сподобалися. При цьому ви заощадите свій час і не будете засмічувати комп'ютер непотрібними програмами.

Звичайно, ніхто не забороняє використовувати універсальні рішення "все в одному", наприклад, програми Glary Utilities або CCleaner . В принципі, не має великого значення, чи користуєтеся ви універсальною програмою або окремими утилітами. Це справа смаку і зазвичай не сильно впливає на результати оптимізації.

Як відомо, багато параметрів, відповідальні за швидкодію роботи комп'ютера, можна налаштовувати і засобами самої операційної системи Windows, не вдаючись до спеціальних утилітам. Однак, знайти шлях до цих інструментів і отримати інформацію про їхнє призначення, є, часом, важким завданням. Допомогти в її вирішенні покликана корисна безкоштовна програма AnVir Task Menager компанії AnVir Software . Вона спрощує доступ користувача до інструментів операційної системи: управління автозавантаженням, запущеними процесами, сервісами, драйверами і ін., Надаючи необхідну інформацію для їх ефективного використання. Працювати з програмою значно простіше, ніж з Диспетчером завдань.

Викачуємо російськомовну версію програми AnVir Task Menager з відповідної сторінки сайту компанії-розробника . Розмір близько 20 Мбайт, працює з Windows XP, Vista і 7.

При установці програми, як зазвичай, спочатку вас попросять прийняти ліцензійну угоду, а також визначити, які "доважки", типу Яндекс.Бар і т.п. ви бажаєте отримати. Від них краще поки відмовитися, так як в подальшому ви завжди зможете повернутися до них через налаштування програми. Разом з AnVir Task Menager встановлюється і програма Reg Organizer для чищення реєстру і дисків, але вона вимагає реєстрації і оплати. Ви також можете сміливо відмовитися від її установки, скориставшись альтернативними безкоштовними варіантами "чистильників", про які докладно розповідалося раніше .

Отже, запускаємо програму оптимізації комп'ютера AnVir Task Menager - рис.1:


Рис.1. Робоче вікно програми оптимізації комп'ютера AnVir Task Menager

На сайті розробника ви можете знайти докладний опис всіх інструментів програми і методів роботи з ними, а також навчальні відеоролики. Однак, цікавіше самому вивчити можливості AnVir Task Menager, тим більше, що все тут досить зрозуміло.

Наприклад, розглянемо управління автозавантаженням комп'ютера. У лівому стовпчику (рис.1) вибираємо параметр, праворуч відразу з'являється список програм. Для управління і отримання відомостей про будь-який з них, клацаємо правою кнопкою миші по вибраній програмі і вибираємо потрібну дію - рис.2:


Рис.2. Управління автозавантаженням програм

Ви можете відключити (Відключити) або видалити програму з автозавантаження (Редагувати - Видалити), переглянути докладні відомості про неї (Детальна інформація) і т.д. При виборі Детальної інформації внизу з'являється окреме вікно для особливо цікавих з вичерпними даними, наприклад, про версії продукту (рис.3), драйвери, продуктивності (рис.4) і ін:


Рис.3. Детальна інформація про версії програми

Рис.4. Графічна інформація про продуктивність програми

Для доступу до всіх інструментів оптимізації системи тиснемо кнопку верхнього меню Інструменти. Отриманий список задовольнить найвимогливішого сисадміна, а недосвідченого користувача може навіть налякати - рис.5:


Рис.5. Інструменти програми AnVir Task Menager

Як бачимо, тут в одному місці згруповані практично всі налаштування комп'ютера, які можна зробити за допомогою OC Windows. Після клацання відкривається потрібне вікно. Такий підхід значно зручніше, ніж пошук необхідної настройки на панелі керування, Диспетчері завдань, Реєстрі або Управлінні комп'ютером.

17.02.2012 р