Оптимізація і просування сайту своїми руками
Що можна розмістити?
Контактна інформація
- різні форми (зворотний зв'язок, пошук, підписку)
- контактну інформацію (телефон, адреса, карту проїзду)
соціальні дані
- юридичну інформацію
- віджети соціальних мереж
- лічильники
- копірайт
Навігація
- карту сайту
- посилання «Вгору»
- важливі пункти основного меню
- посилання у вигляді банерів на супутні товари
- банери
- Хмара тегів
Як виділити інформацію?
Читати далі
18 листопада 2013, 18:36
Сьогодні ми познайомимося, як грамотно зробити внутрішню перелінковку сторінок сайту.
Внутрішня перелінковка- зв'язування сторінок сайту між собою.
Для чого?
Читати далі
25 вересня 2013, 10:04
Якщо у вас велика кількість тексту на сторінках сайту або ж ви хочете зробити зручніше і зрозуміліше перегляд категорій товарів і послуг, вам допоможуть іконки. У статті ми розглянемо, де використовувати іконки і як підібрати їх для свого сайту.
Навіщо потрібні іконки
Іконка - це маленьке зображення, яке використовується на сайтах, в додатках, програмах, а також у звичайному житті.
Іконки використовуються для:
- навігації
Іконки використовуються в меню, наприклад, для категорій товарів. - перерахування послуг
Використання іконок в поєднанні зі списком послуг робить такий список більш привабливим. - Захоплення відвідувача при читанні довгої сторінки
Іконки використовуються як графічні роздільники між шматками тексту (абзацами). Такий підхід підвищує зручність читання тексту. Також іконками вважаються картинки з маркованих списках (наприклад, плюси і мінуси продукту, наявність можливостей). - Кнопок цільових дій
Кнопки з іконками привертають увагу користувача (наприклад, Завантажити презентацію - використання іконки «дискета» (зберегти), Задати питання - використання іконки «питання»).
23 квітня 2013, 10:29
Тут з якого боку подивитися. Для власної сторінки або блогу в інтернеті - звичайно однозначно сенс є і саме ручний оптимізації, так як платна призведе до витрат не виправдує мета. Для великих сайтів компаній, торгових організацій - раціональніше найняти грамотних фахівців і заплатити їм гроші за просування товару або послуги.
Але знову ж таки, палиця з двома кінцями. Є деякі индивидуми, бажаючі заробити на своїх сторінках, а не просто ділитися інфою про себе і свої захоплення. Тут все залежить від спрямованості діяльності та інтересів.
Якщо ти музикант - складаєш собі пісеньки і радуешь оточуючих і співтоваришів-однодумців і твій сайт відвідують тільки вони, то сенсу витрачатися на "розкрутку" я не бачу. Але в той же час, при досягненні определнного кількості відвідувачів можна вмикати контекстну рекламу, Яндекс Директ, наприклад. Або писати реламной статейки і розхвалювати "фендер" з посиланням на продавців. Але і тут цілком достатньо ручної оптимізації.
В принципі, заплативши за просування, ви викидаєте гроші на вітер від своєї ліні, так як це все можна зробити самому, почитавши будь-який сайт по просуванню. Нічого нового кваліфіковані агентства вам не зроблять. Єдине - додавання в Каталог Яндекса коштує грошей, а безкоштовно туди достукатися шансів практично немає. Особисто я вже 3 роки луплю по їх броньованих дверей безрезультатно ...
Вибір за вами і бажаю вам ТОПу!
27 березня 2013, 10:49
В Інтернеті багато порад і порадників як просувати і оптимізувати сайт. Я теж перелопатив не один десяток сайтів і блогів і кожен пише на що здатний. Хтось відразу пропонує заплатити грошей і просування відбудеться (чи ??!) Без вашої участі.
Треба зауважити, що якщо ви робите комерційний проект, то без вкладення грошей не обійтися - однозначно. Безкоштовна розкрутка не припускав моментальний стрибок в показниках пошукача і реєстрацію в каталогах.
Що ж таке SEO-оптимізація? Не буду кривити мізками, вигадуючи нове визначення цьому поняттю. Ось що нам видала Вікіпедія:
Пошукова оптимізація ( англ. searchengineoptimization, SEO) - комплекс заходів для підняття позицій сайту в результатах видачі пошукових систем по певних запитах користувачів. Звичайно чим вище позиція сайту в результатах пошуку, тим більше зацікавлених відвідувачів переходить на нього з пошукових систем . При аналізі ефективності пошукової оптимізації оцінюється вартість цільового відвідувача з урахуванням часу виведення сайту на зазначені позиції і конверсії сайту .
Тепер я думаю зрозуміло для чого вона потрібна. В основному, звичайно, оптимізація необхідна інтернет-магазинах або іншим користувачам (назвемо їх так), чиї послуги (або товар) продаються або купуються.
З іншого боку, якщо ви, створюючи сайт (будь-який, хоч фан-групи улюбленого співака), плануєте використовувати його в подальшому в комерційних цілях - продавати на ньому контекстну або банерну рекламу, вам теж будуть необхідні відвідувачі (чим вище відвідуваність, тим більше вартість реклами на сайті).
Є ще один момент - продаж посилального ваги сайту. В даному випадку - відвідуваність покупця не цікавить - йому важливий тИЦ вашого сайту. І, відповідно, чим він вищий - тим більше грошей ви отримаєте за посилання на сайт покупця з вашого сайту.
Для чого потрібен тИЦ, що це і з чим його їдять я розповім в наступних статтях.
І знову замкнене коло - щоб набрати тИЦ - потрібні відвідувачі, хороший, якісний контент і т.д. Тобто SEO-оптимізації в будь-якому випадку не уникнути ...
14 ноября 2012, 11:23
При продуманому підході до оптимізації під соціальні мережі (SMO - Social Media Optimization) можна добитися непоганого збільшення трафіку на сайті. У статті ми розглянемо, які методи оптимізації існують і як їх використовувати.
Навіщо потрібна оптимізація
Оптимізація для соціальних медіа є частиною процесу по розробці сайту. Робота по оптимізації полягає не в проведенні рекламних кампаній, а в підготовці сайту до відвідувачів з різних соціальних мереж.
Чим SMO відрізняється від SMM
При оптимізації ви доповнюєте сайт кнопками і блоками соціальних мереж. У SMM (Social Media Marketing) ж основне завдання - просування через соціальні мережі та інші сайти, а саме: створення груп в соцмережах, створення опитувань, цікавих записів для коментування її користувачами. При створенні таких записів розміщуються посилання на ваш сайт.
Групи вашого сайту в соціальних мережах потрібні не для «галочки», а для просування сайту, товарів і послуг, а також отримання зворотного зв'язку від клієнтів. У даній статті ми розповімо, як потрібно оптимізувати свій сайт, а в наступній - як просувати сайт в соціальних мережах.
Методи оптимізації Кнопки «лайків»
- Розміщуються на будь-якій сторінці сайту
- Принцип дії: коли користувач натискає на кнопку, на його сторінці в соціальній мережі з'являється повідомлення з посиланням на зазначений контент. Друзі користувача бачать це повідомлення. Так ви можете залучити додатковий трафік на сайт.
- Бувають лайки загальні (сайту) і приватні (лайк конкретної статті)
- Де і які розміщувати лайки: лайк конкретної статті - в кінці статті; лайк сайту - в залежності від вашої цільової аудиторії (може бути постійним блоком справа або внизу сторінки).
Мал. Блок Мені подобається Facebook на Look At Me
Мал. Кнопки лайків на сторінці статті на Look At Me
Мал. Блок лайків на Setup.ru
кнопки Поділитися
- Розміщуються на будь-якій сторінці сайту, зазвичай розміщують на сторінці контенту
- Принцип дії: аналогічно кнопкам лайків.
- Приклад блоку при публікації
Як виглядає в результаті:
- Важливо не тільки розміщувати посилання на джерело, але і вставляти картинку (так як картинки привертають увагу користувача), а також розміщувати додаткову інформацію про сайт.
- Також надають можливість поділитися інформацією з одним через електронну пошту.
віджети коментарів
- Розміщуються в кінці контенту (статті, новини та ін.)
- Такі віджети привертають увагу до сайту за рахунок інформативності. Немає необхідності робити власний блок коментарів на сайті.
- За замовчуванням коментар публікується на стіні користувача в соціальній мережі.
- Використовується готовий блок коментарів з соціальної мережі (facebook, вконтакте)
- Як виглядає форма коментарів
- Відповідайте на коментарі користувачів, створюючи тим самим велику можливість для появи посилань на вашу статтю.
RSS-агрегатори
- Додавання свого сайту в rss-агрегатори потрібно для поширення вашого контенту.
- Сторінки вашого сайту швидше індексуються в пошукових системах.
- Де розміщують: зазвичай справа поруч з назвою блоку інформації (Новини), або ж роблять велику кнопку підписки по RSS (в шапці сайту або в правій області)
Підписатися
- Для розміщення таких кнопок у вас повинні бути створені фан-сторінки в соціальних мережах.
- Розміщуйте кнопки «Підписатися»: користувачі будуть отримувати повідомлення в соціальних мережах про нові постах.
- Кнопки «Підписатися» розміщують на початку матеріалу і в кінці, іноді в загальному блоці кнопок-посилань на сторінку компанії або проекту в соціальних мережах.
Корисні поради
- Занадто багато варіантів для «Поділитися» (велика кількість соціальних мереж) може прибрати акцент від важливих кнопок. Варіант рішення: розмістити тільки необхідні кнопки.
- Контент з нулями на кнопках «Поділитися» виглядає непопулярним.
- Використовуйте затребувані кнопки, нехай перші «лайки» з'являться від ваших друзів.
- Контент повинен бути різноманітним: не просто текст, але і відео, фото та аудіо-версія того ж тексту. Якщо контент буде різноманітним, то ймовірність перетворення відвідувачів у читачів буде набагато більше.
- Контент повинен стати приводом для обговорення.
висновки
Основна суть оптимізації під соціальні мережі - не реклама, а зручність і різні можливості для читачів ділитися цікавим і корисним контентом.
20 грудня 2012, 13:34
У попередніх статтях я писав по SEO оптимізацію. Тепер я спробую розтлумачити вам поняття «запит» і «ключове слово» або тег.
Як зробити так, щоб на ваш сайт заходили з пошукових систем?
Що для цього потрібно?
По-перше, щоб ваш сайт з'являвся в перших рядках пошукової видачі. На це впливають дуже багато факторів. Розберемо найбільш значущі.
Наприклад, у вас інтернет-магазин з продажу картоплі. Ви великий фермер і вирощуєте в рік по 30-40 тонн картоплі. Щоб швидше знайти клієнтів, ви відкрили в інтернеті сторінку, де розмістили матеріал про свій продукт - кількість, вартість, свої контакти і т.д.
Як ви думаєте, на наступний день скільки людей потраплять на ваш сайт? Один, п'ять, десять або сто? Швидше за все ні одного і на наступний день і через тиждень ...
Похмура картина ... картоплі згниє, так і залишившись незатребуваною, так як ваш сайт при запиті «картопля» якщо і проиндексируется, то сторінці так на 500-й в пошуковій видачі. А яка людина при здоровому глузді буде копати пошуковик до 500-ї сторінки?
Що потрібно для того, щоб ваш сайт з'явився хоча б на 2-й або 3-ї сторінці пошукової видачі? Чому не на першій? Тому що слово «картопля» є високочастотним ключовим запитом, тобто це слово досить часто вбивають в пошуковик, і з подібними ключовими словами в інтернеті безліч сайтів, і Яндекс, наприклад, видає в Топ ті сайті з однаковими «ключами» (так називають ключові запити) у яких тИЦ вище (про тИЦ я напишу трохи пізніше ). У вас тИЦ ще нульовий (якщо ви, звичайно, не проплатили Яндексу і вас не записали в Каталог, але і тоді не факт що вам тут же накинуть тИЦ).
Так ось, якщо ви живете в Беково, то вам в ключах сайту можна вказати ще й «картопля Беково» - це вже среднечастотний запит, а в даному випадку скоріше навіть низкочастотное.
За цим запитом ви запросто можете опинитися і в Топі пошукової видачі, але слово «низькочастотний» говорить сама за себе - таких запитів буде дуже мало.
Зайдіть в Вордстат Яндекса і перевірте. В даний момент ключ «картопля» має 942 402 показів, а ключ «картопля Беково» - жодного!?! Прикро ... не продати нам картоплю за запитом «картопля Беково», тому спробуємо хоча б область охопити. Заб'ємо ключ «картопля пенза» - вже 138 показу - тепло, але среднечастотний запит передбачає і більший працю в просуванні свого сайту, щоб пробитися в Топ і мати купу відвідувачів і відповідно прибуток.
Як бути і що робити?
Можна, наприклад (але це і передбачалося), додати до ключу «картопля» ключ «продам» або «продаю», а краще і те й інше. Можна додати якийсь певний сорт - люди, можливо, шукають і таке інше. А можна включити фантазію і ... Вордстат і поекспериментувати - «картопелька смачненька», «продам картофан» і т.д.
Вобщем, експериментуйте, але не захоплюйтеся - на старніцах рекомендують вживати не більше 10 ключових слів, розділяючи комою. З приводу коми були в рунеті суперечки - ставити чи ні, або розділяти пробілами. Скажу з особистого досвіду - я ставлю коми, і пошуковик відмінно індексує запити ...
Так, ще наведу приклад з сайту « Бековському вісник »Яким я займаюся. Мені з ключами пощастило в якомусь сенсі. Вбийте в своєму пошуковику «Бековському вісник». Що у вас в Топі? Звичайно ж сайт моєї газети! Пощастило мені, так? А тепер подумайте кому він потрібен крім бековчан ??? Правильно. Нікому; - (((Ну хіба що хто-небудь понастальгірует з Москви або Нової Зеландії (заходять і звідти) і все - це 3-4 відвідувача в день.
Робимо висновки: пошукові запити поділяються на високочастотні «москва», середньочастотні «москва кремль» і низькочастотні «москва кремль спасская вежа». Які найкраще вживати? Тут все залежить від тематики сайту і ситуації з оптимізацією. Якщо у вас тИЦ пристойний - можна ставити високочастотники, якщо низький - низкочастотники. Найкраще ставити всі три види запиту - ну так ... на авось ...
У наступній статті розповім про тег «опис сайту», що теж є важливому в пошуковій видачі.
14 ноября 2012, 11:26
Мета-тег «description», по-російськи - «Опис сайту» є обов'язковим для заповнення. Принаймні на головній сторінці вашого сайту. За описом пошуковик, в основному, і видає відповіді на запити.
Що повинно міститися в в мета тезі «Опис сайту?»
Після довгих і наполегливих експериментів з дескріпшеном на сайті «Бековському вісник», контент-менеджером якого я є (я писав про це в « передмові », Хто не читав - можете ознайомитися), я прийшов до єдино правильного рішення (не без допомоги колег, які також як і я поради давали в блогах в інтернеті).
Опис сайту має містити в собі назву сайту і кілька ключових слів, але в той же час бути зі змістом, а не простим набором ключів (так деякі роблять, щоб підвищити індексацію, але пошуковики давно розкусили цей фокус і банять подібні сайти).
Наведу власний приклад:
Ось назва мого сайту - "Бековському вісник" - газета Бековского району | Офіційний сайт.
А ось description - «Суспільно-політична газета Бековского району Пензенської області. Висвітлення новин селища Беково і Бековского району ».
Назвою і опис я завалив відразу кількох зайців:
1. І там і там назва району (запитів по ньому не так вже й мало).
2. Слово «Бековському» пробитий ще й в ключі, тому плюсик до індексу.
3. В описі присутня назва селища - «беків» - частка запитів по ньому теж непогана. (Нещодавно на цей запит я вибився на 1 сторінку в пошуку, був на 4-й)
4. Так як газета новинна і районна - відповідно - є і «район» і «новини», що продубльовано в ключах, природно.
Так що забиваючи в пошуковик «новини Беково», мій сайт виходить до вас в топ (на сьогодні 3-тя строчка).
15 ноября 2012, 9:23
Що можна розмістити?Для чого?
И ?
Що ж таке SEO-оптимізація?
Як зробити так, щоб на ваш сайт заходили з пошукових систем?
Що для цього потрібно?
Як ви думаєте, на наступний день скільки людей потраплять на ваш сайт?
Один, п'ять, десять або сто?
А яка людина при здоровому глузді буде копати пошуковик до 500-ї сторінки?
Що потрібно для того, щоб ваш сайт з'явився хоча б на 2-й або 3-ї сторінці пошукової видачі?