Оптимізація ПДВ - схеми і законні способи

 1. Що потрібно знати про оптимізацію ПДВ?
 2. Переклад частини вартості в% по комерційних кредитах
 3. Чи можна використовувати посередницький договір комісії?
 4. Як скористатися відстрочкою сплати за допомогою неплатників податків?
 5. висновок

Якщо компанія здійснює продаж товарів або надає послуги, то одержувана їх вигода обкладається податком. І хоча звільнити продукцію від ПДВ повністю не можна, можна постаратися знизити розмір податку. Для цього використовується оптимізація ПДВ. Правда, перш ніж використовувати один з наведених нами варіантів, варто зважити всі його недоставки, ризики.

Що потрібно знати про оптимізацію ПДВ?

Кожен бізнесмен повинен платити масу різноманітних податків, а за допомогою оптимізації можна значно заощадити цю суму.

Згідно зі статтею 174 НК РФ, платники податків зобов'язані сплачувати відрахування не пізніше 25-го числа. У разі використання звільнення від сплати податків, бізнесмени можуть скористатися відстрочкою. Також існує необхідність подання декларації в електронному варіанті. У разі якщо фахівець податкової служби отримає паперовий документ, він буде вважатися не наданим.

Щоб оптимізація ПДВ не порушувала закону, підприємцям потрібно знати:

 • Організація повинна застосовувати лише один з видів оподаткування.
 • Підприємець може сам вибирати найбільш зручну систему сплати податків і тип господарських операцій.

А щоб оптимізація була суттєвою, вона повинна бути комплексною, в зворотному випадку ефект буде зовсім мінімальний. Головне - працювати з досвідченим фахівцем, який зможе зробити все максимально якісно, ​​надійно і при цьому згідно Букві закону.

Якщо ви хочете створити компанію-посередника для проведення оптимізації, потрібно обов'язково:

 1. Створити окреме приміщення.
 2. Мати кошти на банківському рахунку.
 3. У компанії повинен бути необхідний персонал.
 4. Всі документи повинні бути «чистими».

Важливо пам'ятати, що існує кілька способів легально і законно мінімізувати податок, а от у випадку використання незаконних методів це може загрожувати штрафами згідно із Кримінальним кодексом РФ.

Оптимізація може бути:

 • Стратегічною, яка спрямована на довгостроковий період.
 • Одноразової, що застосовується для окремих видів податків.

Давайте розглянемо, які способи оптимізації ПДВ бувають.

Переклад частини вартості в% по комерційних кредитах

У статті 823 ГК РФ більш детально розказано про можливості передачі договорів, які пов'язані з фінансами або товарами в чужу власність у вигляді авансів або кредитів із застосуванням оплати, розстрочки одержуваних товарів або послуг, що надаються. Виходить, що за даним договором продавець може зменшити вартість і при цьому надати відстрочку з виплати. При цьому продавець бере певну відсоткову суму, яка дорівнюватиме наданої знижки.

У такому випадку від сплати податку вдасться «вберегти» частина виручки від продажу продукції. Правда, важливо відзначити, що на подібні заходи податкова дивиться не найкращим чином, і зазвичай вимагає сплатити ПДВ все відсотки, отримані за кредитами. При доведенні своєї правоти податкові інспектори посилаються на ту ж стати 823 ГК РФ, в якій зазначено, що відсотки, які компанія отримує за комерційними кредитами, пов'язані з оплатою товарів.

У нашому матеріалі ми розберемо, що є  об'єктом оподаткування з ПДВ У нашому матеріалі ми розберемо, що є об'єктом оподаткування з ПДВ .

тут ми розглянемо терміни позовної давності по податках для фізосіб.

Що таке податок на депозит і хто його оплачує? Про це ви дізнаєтесь тут .

У доповненні також радять познайомитися з главою 21 НК РФ, де точно вказано, що звільнити від податків можуть тільки ті відсотки, які нараховуються за товарними кредитами і при цьому їх розмір не може перевищувати ставку рефінансування ЦБ РФ. Незважаючи на подібні аргументи, в судово-арбітражній практиці часто використовується інша точка зору - в пункті 14 говориться на які нараховуються% за використання чужих фінансових коштів.

У пункті 14 є інформація про те, що нараховуються відсотки за кредитами, які виплачуються до моменту проведення платежу товару, розглядають як оплата за представлений займ. Таким чином, відсотки не призводять до підвищення вартості купленої продукції, а лише відносяться до плати за тимчасове використання чужих грошових коштів. Тому такі відсотки не будуть обкладатися податками.

Чи можна використовувати посередницький договір комісії?

Сьогодні часто відбувається так, що торгові організації працюють з постачальниками товарів, які використовують ССО або будь-який інший спеціальний режим.

В такому випадку товар не підлягатиме оподаткуванню. Щоб провести оптимізацію, можна використовувати договору комісії з афілійованими організаціями, які виплачують ПДВ - за рахунок наявності договору компанія буде сплачувати податок тільки з суми-винагороди за свою роботу.

Отримати вигоду в цьому випадку дуже просто. Сума податку для оплати буде точно такий же, як і сума різниці, отримана між податком, нарахованих при відвантаженні продукції покупцеві і вираховуванням ПДВ, який буде відрахований після проведення оплати товарів постачальникам.

Сума податку для оплати буде точно такий же, як і сума різниці, отримана між податком, нарахованих при відвантаженні продукції покупцеві і вираховуванням ПДВ, який буде відрахований після проведення оплати товарів постачальникам

Одна зі схем оптимізації ПДВ

В результаті роботи за договором комісії з контрагентами, які працюють за ССО і ЕНВД, можуть значно заощадити на сплаті податку.

Як скористатися відстрочкою сплати за допомогою неплатників податків?

Є ще один спосіб оптимізувати ПДВ. Наприклад, є продавець, який працює за ССО, який пропонує своєму потенційному покупцеві рахунок-фактуру, в який вже включений податок (закон цього не забороняє).

Податок може виставити як продавець, який працює за ССО, так і інший неплатник податку. За виставленому документу суму податку можна виплатити в бюджет після закінчення відстрочки. Контрагент-покупець теж не залишиться осторонь, оскільки зможе отримати ПДВ назад в цьому ж розмірі.

В результаті вигода настає для декількох організацій - одна отримає належну суму податку з бюджету, друга буде користуватися відстрочкою. Правда, податкова дивиться на дану ситуацію не найкращим чином, оскільки перевіряючі органи вважають, що якщо постачальників товарів не користується сплатою ПДВ, то не може виставляти рахунки-фактури.

Щоб отримати відстрочку, потрібно обов'язково прописати перехід права власності на продукцію в договорі.

висновок

Давайте коротко розглянемо методи оптимізації ПДВ

Метод Опис Опціони Контракти, при яких людина, яка придбала опціон, може відмовитися від прав, при цьому реалізація опціонів не обкладається ПДВ. Продаж майна Деякі компанії здійснюють продаж майна, щоб повернути борги кредиторам, однак при укладенні договору купівлі-продажу потрібно сплачувати ПДВ. Тому угоду потрібно змінити. Для цього створюється друга фірма, вкладені в неї кошти будуть входити в Статутний капітал, отже, податок з них не сплачується. Завдаток Для оформлення авансу в якості завдатку складається спеціальний договір - з такої угоди податки не сплачуються. Позики Покупець оплачує товар, оформляючи позику, який отримує від продавця, оформляється договір взаєморозрахунку. Транспортні витрати За допомогою даного способу можна знизити розмір податку на 10%. Для цього придбаний товар повинен бути доставлений транспортом продавця.

Щоб знизити суму податку, можна скористатися різноманітними методами. Однак важливо пам'ятати - щоб не було проблем з податковою, документи повинні бути оформлені максимально правильно.

Що потрібно знати про оптимізацію ПДВ?
Як скористатися відстрочкою сплати за допомогою неплатників податків?
Що потрібно знати про оптимізацію ПДВ?
Що таке податок на депозит і хто його оплачує?
Чи можна використовувати посередницький договір комісії?
Як скористатися відстрочкою сплати за допомогою неплатників податків?