Оптимізація розміщення системних папок на SSD і настройка Windows 7

 1. Оптимізація розміщення системних папок Windows 7 на SSD
 2. Перенесення каталогу Installer
 3. Перенесення каталогу MSOCache
 4. Стиснення папки WinSxS
 5. Налаштування Windows 7 для роботи з SSD
 6. Відключення дефрагментації SSD накопичувача
 7. Функція переходу в режим AHCI контролера жорстких дисків
 8. Вирівнювання розділів на SSD диску
 9. Відключення Prefetch і Superfetch
 10. Використання програмного забезпечення виробників дисків
 11. Підсумки оптимізації системних папок
 12. Швидкість роботи системи Windows 7 на твердотільному накопичувачі

Привіт шановні читачі блогу www.ithabits.ru. В Минулого разу ми завершили опис перенесення операційної системи Windows 7 з збереженням всіх встановлених програм, даних і налаштувань на два жорсткі диски. Один з дисків - твердотільний накопичувач SSD об'ємом 60 ГБ, другий - звичайний механічний.

Все вийшло, і дводискова конфігурація себе повністю виправдала. Вдалося, по-перше, повноцінно задіяти SSD-диск, по-друге, без шкоди для швидкості роботи системи зберегти оперативний простір в сенсі місця для призначених для користувача даних. Як я вже говорив, побоювання з приводу того, чи не позначиться негативно перенесення профілів користувачів Windows 7 з твердотільного накопичувача на звичайний механічний диск, не підтвердилися.

Тепер зробимо додатково оптимізацію розміщення системних папок Windows 7 і приберемо кілька рідко використовуваних гігабайт даних з SSD-диска.

Оптимізація розміщення системних папок Windows 7 на SSD

Переміщаємо індексну базу пошуку на другий диск

Для прискорення пошуку файлів і даних, наприклад, в Outlook, Windows будує індекс. Ви часто щось шукаєте на комп'ютері? Я зрідка. Та й пошук по індексних файлів бази даних зазвичай здійснюється дуже швидко. Сміливо можна переносити індексну базу на другий диск. За замовчуванням індекс розташований в C: \ ProgramData \ Microsoft \ Search

Попередньо зробимо на диску X: (X: - буква механічного диска) папку з довільним назвою, але так, щоб згодом було зрозуміло її призначення. Наприклад, X: \ SystemFoldersC. У неї ми все і перенесемо.

Запускаємо «Панель управління»> «Параметри індексування»> «Додатково»>

Натискаємо «Вибрати нове» і знаходимо у вікні пошуку щойно зроблену папку X: \ SystemFoldersC.

Перенесення каталогу Installer

Якщо програм у вас встановлено багато, то прихована системна папка C: \ Windows \ Installer, швидше за все, має вельми солідний розмір. У мене вона займає близько 8 ГБ. Судячи з назви, файли з цієї папки використовуються нечасто, а деякі, можливо, не будуть затребувані вже ніколи. Переносимо сміливо.

Використовуємо для цієї мети той же інструментарій, що і для копіювання каталогів користувачів: xcopy, robocopy або FAR. наприклад,
robocopy C: \ Windows \ Installer \ X: \ SystemFoldersC \ Installer \ / E / COPYALL / XJ
Після завершення копіювання видаляємо папку Installer з SSD-диска C: і створюємо на її місці символьне посилання. наприклад,
mklink / DC: \ Windows \ Installer \ X: \ SystemFoldersC \ Installer \

Перенесення каталогу MSOCache

Цей пункт актуальний для тих, у кого встановлений Microsoft Office. Папка ця на диску C: нам точно не потрібна. Переносимо аналогічно попередньому пункту:
robocopy C: \ MSOCache \ X: \ SystemFoldersC \ MSOCache \ / E / COPYALL / XJ
Видаляємо C: \ MSOCache і створюємо відповідну символьне посилання на C:
mklink / DC: \ MSOCache \ X: \ SystemFoldersC \ MSOCache \
Думаю, що на цьому треба зупинитися. В принципі, процес переміщення папок на другий (механічний) диск при необхідності можна продовжити. Перемістити можна все, що завгодно, але тут, головне, не забути, навіщо взагалі в систему встановлювався твердотільний накопичувач Цей пункт актуальний для тих, у кого встановлений Microsoft Office .

Стиснення папки WinSxS

Як я і обіцяв в самому початку , Ми, нарешті, дісталися до сумнозвісної системної папки C: \ Windows \ winsxs. Традиційно ця папка доставляє багато прикростей користувачам Windows через свого сильно збільшується в процесі експлуатації комп'ютера розміру. З огляду на ту обставину, що опис способу безпечного зменшення обсягу папки WinSxS може бути цікавим не лише тим, хто зібрався переносити систему на твердотільний диск, я виніс його в окремий пост .

Налаштування Windows 7 для роботи з SSD

На закінчення перерахую основні настройки Windows 7 для правильної роботи SSD накопичувача.

Відключення дефрагментації SSD накопичувача

На відміну від Windows XP, Windows 7 добре вміє працювати з SSD накопичувачами. Вона розуміє, що накопичувач твердотільний і сама відключає ряд непотрібних, або навіть шкідливих, функції. До таких належить, наприклад, дефрагментація SSD диска, яка, в силу особливостей накопичувача, швидкості дисковим операціям не додає, а ось термін його служби знижує.

Переконатися в тому, що SSD НЕ дефрагментує за розкладом можна запустивши dfrgui. У вікні «Дефрагментація диска» натискаємо «Налаштувати розклад»> «Вибрати диски».

У вікні «Дефрагментація диска» натискаємо «Налаштувати розклад»> «Вибрати диски»

Переконуємося, що SSD накопичувач в списку не фігурує.

Як виявилося, в Windows 8 спостерігається баг, завдяки якому система все ж виконує дефрагментацію SSD накопичувача. Це не правильно і будемо сподіватися, що найближчим часом Microsoft виправить помилку.

Функція переходу в режим AHCI контролера жорстких дисків

Цій темі була присвячена окрема стаття . У ній розглядалися питання, чому режим роботи контролерів жорстких дисків Advanced Host Controller Interface (AHCI) так важливий для правильної роботи SSD накопичувачів і як його включити в Windows 7.

Вирівнювання розділів на SSD диску

По-хорошому, про це треба було б говорити коли ми займалися перенесенням системи з механічного жорсткого диска на SSD. Я якось упустив цей момент.

У двох словах про проблему. Сенс полягає в тому, щоб не допустити зміщення сторінок логічної розмітки диска, яку робить файлову систему, щодо сторінок і блоків фізичної структури SSD накопичувача.

Традиційно на механічних дисках перші 63 сектора першого треку використовуються для розміщення службової і системної інформації, такої як параметри диска, MBR і ін. Розділ починається з 64-го сектора. Якщо використовувати таку розмітку, то розділ почнеться з середини 4-кілобайтні сторінки SSD. У цьому випадку на кожному кордоні сторінок SSD буде додаватися зайва операція введення / виводу. Це не може не позначитися негативно на швидкості дискових операцій і на довговічності SSD накопичувача.

Windows 7 відмінно розбирається в цій темі і за замовчуванням створює розділ на SSD зі зміщенням щодо початку диска дорівнює 1024 KB (1 048 576 Байт). Таке значення є оптимальним і вирішує всі проблеми.

Таким чином, якщо створювати розділи на SSD диску в Windows 7, то вони виявляться вирівняними автоматично. Acronis також, починаючи з версії 2011, створює розділи з правильним початковим зміщенням. На користь цього говорить та обставина, що Intel дає цю програму разом зі своїми SSD.

Перевірити вірність розмітки розділів можна запустивши MSInfo32 ( «Відомості про систему»). Відкриваємо «Сховище» -> «Диски». Далі в параметрах SSD диска знаходимо «Початкове зміщення розділу». Якщо воно дорівнює 1 048 576 Байт, то все в порядку.

Можна запропонувати ще скористатися для цієї мети безкоштовної тестової утилітою As SSD Benchmark>

Крім того в Інтернет є онлайн калькулятор вирівнювання SSD .

Відключення Prefetch і Superfetch

Завданням Prefetch Service є зменшення часу запуску додатків і часу завантаження системи. Windows відстежує порядок завантаження і запуску додатків і записує відомості у вигляді файлів невеликого розміру в папці% systemroot% \ prefetch. Ця інформація використовується сервісом для прискорення запуску додатків.

Якщо система розташована на SSD, то використання Prefetch Service ніяких переваг не дає і навіть заважає.

Управління сервісом здійснюється за допомогою наступного ключа реєстру>
HKLM \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control \ Session Manager \ Memory Management \ PrefetchParameters
Параметр EnablePrefetcher може набувати таких значень:

0 - відключити сервіс;

1 - упереджувальний вибірка додатків;

2 - упереджувальний вибірка додатків, що запускаються під час завантаження системи;

3 - включені обидві попереджувальні вибірки (пп. 1 і 2).

Відповідно, потрібно запустити редактор реєстру regedit і привласнити «EnablePrefetcher» значення «0»>

Відповідно, потрібно запустити редактор реєстру regedit і привласнити «EnablePrefetcher» значення «0»>

Superfetch так само призначений для прискорення завантаження програм. На основі аналізу того, які програми найбільш часто використовуються на комп'ютері, Superfetch здійснює їх попередню фонову завантаження в вільну оперативну пам'ять.

Для завантаження програм з SSD - Superfetch не потрібна. Не виходячи з редактора реєстру присвоюємо параметру «EnableSuperfetch» значення «0«.

Після виключення служб файли з папки C: \ Windows \ prefetch автоматично будуть збережені. Для економії кількох десятків мегабайт їх можна видалити вручну.

Використання програмного забезпечення виробників дисків

Не знаю, як йдуть справи з SSD дисками інших виробників, але Intel для настройки своїх дисків пропонує утиліту Intel SSD Toolbox. З її допомогою можна не тільки зробити більшість необхідних параметрів, але і виконати негайно, або запрограмувати на регулярний запуск команду Trim. Навіщо потрібна команда Trim, ми розбиралися в статті, присвяченій AHCI.

Додатково Intel SSD Toolbox показує інформацію про диск, інформацію SMART з розрахунком залишкового ресурсу, дозволяє виконати діагностику SSD накопичувача і стирання з нього всієї інформації.

Підсумки оптимізації системних папок

Розмір, яку він обіймав Windows 7 на SSD-диску

Подивимося на остаточне розміщення системних каталогів на двох жорстких дисках>

Завдяки перенесенню частини «другорядних» папок на механічний диск, вдалося додатково зменшити приблизно на 30% займається системою обсяг на SSD-диску. Файл підкачки (Pagefile.sys), природно, другорядним можна назвати з дуже великою натяжкою, але, як я вже говорив, якщо на його рахунок є сумніви, то тепер для нього вистачить місця і на твердотільному накопичувачі.

Швидкість роботи системи Windows 7 на твердотільному накопичувачі

Якщо порівняти швидкість роботи комп'ютера з Windows 7 на твердотільному накопичувачі з тієї, яку він мав з системою, встановленою на звичайний механічний диск, то коротко описати результати такого порівняння можна так - це два різних комп'ютера. Час завантаження системи скоротилося з, приблизно, півтори хвилини до 18 секунд.

Найбільше вражає те, що після входу в користувальницький сеанс більше не треба нічого чекати, і можна відразу починати працювати. Раніше це був довгий і, можна навіть сказати, болісний процес поступового появи значків запускаються при старті програм в треї, гаджетів на робочому столі і так далі, який супроводжувався безперервним і тривалим зверненням до жорсткого диска. Тепер нічого схожого немає.

Найбільше я боявся, що щось подібне станеться через перенесення профілів користувачів на звичайний механічний диск. Але, як я вже говорив раніше, загальною радісною картини таке вимушене рішення не зіпсувало. Навіть навпаки.

Що стосується запуску програм користувача, то я охарактеризував би його одним словом - миттєвий. Перебільшую, звичайно. Зрозуміло, яке той час реально він займає, але по відчуттях саме так.

Бажаю всім якнайшвидшого придбання і установки в комп'ютер твердотільного SSD накопичувача. І нічого страшного, якщо він буде маленьким.

Опубліковано - 5 квітня, 2013 рубриці - Microsoft Windows Теги: Acronis , AHCI , Microsoft , Mklink , Regedit , Robocopy , SSD , Windows 7 , Windows 8 , Місце на диску , перенесення системи , Системні папки , Системні файли , твердотільний накопичувач

Ви часто щось шукаєте на комп'ютері?