Оптимізація сторінок. Сайт в ТОП своїми руками.

  1. Оптимізація сайту своїми руками. Просуваємо сайт в ТОП Yandex і Google. Читайте також: «Збільшуємо...
  2. 1 Використання елементів розмітки HTML 5.
  3. 2 Використання заголовка H1 один раз на сторінці.
  4. 3 Якісне вміст H1 і title.
  5. 4 Чітка структура сторінки на основі заголовків.
  6. 5 Оптимізація посилань.
  7. 6 Додавання мікророзмітки.
  8. 7 ЧПУ сайту.
  9. 8 Дублювання сторінок.
  10. 9 Файли robots.txt і sitemap.xml
  11. 10 Адаптивність.
  12. 11 Унікальний контент.
  13. 12 Помилки коду html.
  14. 13 Швидкість завантаження сторінок.

Оптимізація сайту своїми руками. Просуваємо сайт в ТОП Yandex і Google.

Читайте також: «Збільшуємо швидкість завантаження сайту і не втрачаємо клієнтів»

Отже, сьогодні ми розберемося з оптимізацією сайтів. За довгий час розробки і просування різних проектів з повного нуля, а, саме, з покупки домену та створення по шматочках повноцінних якісних сайтів, вже накопичився великий обсяг інформації, якою хочу поділитися, грунтуючись на своєму досвіді.

Відразу скажу, що розробляти, оптимізувати і просувати сайти в даний час може кожен і за цим не потрібно звертатися в спеціалізовані компанії, яких достатньо на просторах інтернету. І при всьому при цьому далеко не всі надають якісні послуги.

Раніше просування сайтів полягало здебільшого в закупівлі посилань зі сторонніх сайтів на свій ресурс за допомогою спеціальних сервісів типу SAPE.RU , Виділення ключових фраз в текстах сайту жирним шрифтом і написанні текстів з купою ключових слів, які імітували запити користувачів.

Зараз на дворі вже 2018 рік і технології пішли далеко вперед. Такі гіганти як Yandex і Google не стоять на місці і розвивають свої алгоритми зі збору відомостей з сайтів і виставленні пріоритетів у видачі в пошукових системах. Причому точну кількість і логіку роботи критеріїв оцінки не знає ніхто. Але зараз в ТОП потрапляють дійсно якісні та релевантні сайти (здебільшого, завжди є винятки). А що це означає? Це означає, що якщо Ви робите якісний сайт, не використовуєте «темні схеми» для збільшення зростання позицій, наповнюєте його унікальним контентом, то Ваші труди не пройдуть даром, Ви, рано чи пізно, будете підбиратися до вершини ТОПу.

Перша і найважливіша щабель - це внутрішня оптимізація сайту.

Давайте розберемося, які основні чинники впливають на позиції в Яндексі і Гуглі.

1 Використання елементів розмітки HTML 5.

Будь-які пошукові системи люблять сучасні технології і, звичайно, використання нових елементів в коді додасть Вашому сайту додатковий плюс. Йдеться про елементи, які вибудовують логіку на Вашій сторінці і дають пошуковому роботу можливість зрозуміти, де і що у Вас розташовується на сторінці: header, main, section, footer, aside ітп. Використання застарілих тегів і атрибутів необхідно виключити. Застарілі атрибути Ви можете знайти тут www.w3.org

2 Використання заголовка H1 один раз на сторінці.

З цього питання в інтернеті дуже багато суперечок. Але я рекомендую використовувати його всього один раз на сторінці. Чому, запитаєте Ви?

Давайте розберемося, що таке Н1? Н1 - це заголовок першого рівня або, якщо говорити простими словами, - це назва поточної сторінки сайту, візуально відображається. Можна провести паралель з книгою. Н1 - назва книги. Назва у книги може бути тільки одне. І в форматі HTML бажано вказувати цей елемент тільки один раз.

3 Якісне вміст H1 і title.

Дуже сильно впливає на пошукову видачу якісне вміст елементів H і тега TITLE. По-перше, вміст елементів H1 і TITLE має коливатися в розмірі близько 200 символів. Це назви Вашої сторінки, H1 - візуальне, TITLE - технічне. І часто на основі них формується заголовок сниппета в пошуковій видачі. Вміст має чітко відображати тематику і зміст поточної сторінки.

Ні в якому разі не слід поміщати в ці елементи купу пошукових запитів. За це пошукової робот може просто проігнорувати дані елементи.

4 Чітка структура сторінки на основі заголовків.

Не нехтуйте заголовками різних рівнів на сторінці. Вони потрібні для того, щоб чітко дати зрозуміти пошуковому роботу про важливість наступного за ним контенту

5 Оптимізація посилань.

Найчастіше на своїй сторінці ми розміщуємо посилання на сторонні ресурси, сайти партнерів, анонси майбутніх заходів ітп. Коли ми розміщуємо подібну посилання, то, крім того, що вона переведе користувача на інший сайт, вона переведе цього сайту і частина ваги Вашого сайту. А від ваги сайту так само залежать позиції у видачі.

Для тих, хто не знайомий з тим, що таке вага сайту, коротко поясню.

Коли мій ресурс розвивається і стає популярним, розміщує у себе цікаві статті, теми тощо., На нього починають посилатися сторонні сайти (просто ставлять посилання на мій ресурс, на цікаву сторінку, зі свого сайту). І в залежності від рейтингу цього сайту і ваги цього сайту в інтернеті, до мене переходить за цим посиланням шматочок його ваги. Є навіть спеціальні формули для їх розрахунку. У підсумку, чим більше сайтів посилається на мій, тим більше вага мого сайту. І, відповідно, коли я ставлю посилання зі свого сайту на сторонній, я передаю йому вагу. Це погано (якщо тільки Ви не хочете просто допомогти цьому сайту). Саме тому ми повинні повідомити при переході по посиланню, що вага сайту ми забороняємо передавати. Це робиться за допомогою спеціального атрибута rel, наприклад:

<A href = "http: // inordic.ru /" rel = "nofollow"> Посилання </ a>

Ось така дрібниця Вам може сильно допомогти.

6 Додавання мікророзмітки.

Вже досить давно з'явилися так звані мікророзмітки для сайту. Що це таке. Це спеціальна розмітка для коректного відображення сайту в соціальних мережах і на тих ресурсах, які її розуміють.

А саме, якщо я, наприклад, ВКонтакте хочу зробити пост і вставляю в пост скопійоване посилання, то з'являється нижче зображення з сайту, якийсь заголовок і короткий опис. Звідки беруться ці дані? Відповідь проста - з мікророзмітки. За допомогою неї ми вказуємо, яке саме зображення взяти і який текст підставити в опис. Зараз соціальними мережами користуються все і нехтувати відображенням Вашого сайту там, де знаходиться багатомільйонна аудиторія не можна.

Так само мікророзмітки допомагає більш якісно формувати сніппети Вашого сайту і представляти його в пошуковій видачі. Тобто Ви безпосередньо можете вплинути на те, що буде написано під заголовком Вашого сайту, а від цього, самі розумієте, залежить рішення користувача, клікнути по посиланню чи ні, відповідно, конверсія від цього може явно зрости.

Найпопулярніші мікророзмітки - це Shema.org і OpenGraph . Як вони працюють, Ви можете подивитися на сайті розробників, зараз стаття трохи не про це. Покажу тільки один із прикладів використання:

<Meta property = "og: locale" content = "ru_RU"> <meta property = "og: url" content = "http://inordic.ru/blog/optimizaciya-saita"> <meta property = "og: image "content =" http://inordic.ru/images/blog/2018/optimizaciya-saita-big.jpg "> <meta property =" og: description "content =" Відразу скажу, що розробляти, оптимізувати і просувати сайти в нині може кожен і за цим не потрібно звертатися в спеціалізовані компанії, яких достатньо на просторах інтернету. " > <Meta property = "og: title" content = "Оптимізація сторінок. Сайт в ТОП своїми руками.">

7 ЧПУ сайту.

ЧПУ - человекопонятний Урл. Щоб зрозуміти наочно, то ось що таке ЧПУ:

Посилання без ЧПУ: http://inordic.ru/news.php?link=java-developer
Посилання з ЧПУ: http://inordic.ru/news/java-developer

І це ще дуже простий приклад). ЧПУ допомагає все посилання зробити такими, щоб вони були зрозумілі простим користувачам. Вони підвищують лояльність користувачів, адже бачити в пошуковій видачі посилання з GET-параметрами, відверто кажучи, не дуже приємно. Хоча є варіанти, коли без них не обійтися. Як я і говорив, у всьому є винятки.

Так само пошукові роботи, як і прості люди, набагато краще відноситься до сторінок з ЧПУ. Налаштувати ЧПУ посилання можна в файлі .htaccess

Приклад використання:

RewriteEngine On RewriteRule ^ program /(.*)$ /program.php?link=$1 [L]

8 Дублювання сторінок.

Дуже часто можна зіткнутися з проблемою дублювання сторінок. Це коли одна і та ж сторінка може бути доступна за різними url-адресами. Найчастіше такі проблеми виникають в популярних CMS- системах, таких як Joomla, WordPress та ін. Причин на це може бути дуже багато, наприклад, при додаванні відносних посилань може статися зациклення папок при індексації, наприклад в індекс може потрапити ряд сторінок:

ну і так далі ...

Це вкрай негативно позначиться в результаті на результатах видачі. Завжди стежте в Яндекс.Вебмастере за тим, які сторінки завантажуються пошуковим роботом.

Так само подивитися, які сторінки потрапляють в пошук можна при генерації sitemap. Припустимо Ви знаєте, що на Вашому сайті 30 сторінок, а згенерований sitemap включив в себе 520. Неувязочка. За такі помилки Яндекс може накласти на Ваш сайт певні фільтри.

9 Файли robots.txt і sitemap.xml

файл robots.txt повідомляє пошуковим роботам, які сторінки можна індексувати на сайті, які не можна. Файл досить важливий і дає чіткі інструкції, куди роботу заходити можна, а куди ні. Припустимо, у Вас є панель управління сайтом, доступна по посиланню http://inordic.ru/login.

Якщо Ви не вкажете роботу, що індексувати цей розділ не потрібно, то він проиндексирует цей розділ і додасть його в пошукову видачу. Явно це те, що не входило в Ваші плани)

файл sitemap.xml дозволяє повідомити робота про структуру сайту і сторінках, які необхідно проіндексувати і тим самим прискорить швидкість індексації Вашого сайту. Згенерувати sitemap Ви можете за допомогою спеціальних інструментів, наприклад xml-sitemaps.com

10 Адаптивність.

10 Адаптивність

Адаптивність сайту. Це його можливість коректно підлаштовуватися під різні пристрої: мобільні телефони, планшети тощо. Адаптивність сайту безпосередньо впливає на пошукову видачу. Зараз вже 2018 рік і користувачів, які заходять на сайт з мобільних пристроїв стає все більше. У процентному співвідношенні вони займають 30-50% всіх відвідувачів. Якщо Ви не хочете втратити свою аудиторію, то сайт повинен бути адаптивним. А так же Яндекс і Гугл прекрасно розбираються, адаптивен Ваш сайт чи ні і, безумовно, в топ виводитимуть ті сайти, які можуть бути корисні для більшої аудиторії.

11 Унікальний контент.

Унікальний контент - один з основоположників якісного просування сайтів. Одним з головних його складових є тексти. На підставі текстів, які додаються на сайт Ви будете підніматися по сходах в ТОП.

Є кілька правил написання текстів:

  • Тексти повинні бути унікальними. Інакше кажучи, вони не повинні копіюватися зі сторонніх сайтів. Просто скопійовані тексти зі сторонніх ресурсів будуть тягнути Ваш сайт вниз. Тому не лінуйтеся, пишіть тексти самі або передайте цю задачу фрілансерам. Унікальність тексту можна перевірити на спеціалізованих ресурсах, типу text.ru

  • У тексті повинні бути присутніми ключові фрази, за якими користувачі можуть шукати Вас в інтернеті.

    Важливо розуміти, що кількість пошукових фраз має бути осудним. Це називається «заспамленності» тексту. Вона повинна коливатися в межах від 30% до 60%. Якщо в тексті будуть просто перераховані ключові фрази через кому, то такі тексти роботами будуть проігноровані. Прийнято, що кількість ключових фраз по відношенню до всього тексту не повинно перевищувати 4-5%. Але, якщо Ви пишете текст самі, від душі і з метою розповісти щось цікаве людям, можете про цей фактор навіть не замислюватися.

  • Важлива інформація у верхній частині сторінки.

    Роботи, як і користувачі, які переглядають сторінку зверху вниз. Тому вони вважають інформацію, розміщену вище на сторінці більш релевантною, ніж ту, яка буде стояти в самому низу. Це абсолютно логічно, уявіть, Ви заходите на сторінку і при першому огляді і прочитанні текстів Ви повинні явно розуміти, про що сторінка або про що ця стаття. З самого початку вона повинна зачепити і зацікавити клієнта.

Повну інформацію про Ваших текстах Ви можете отримати на спеціальних ресурсах, які перевіряють якість статей, таких як advego.com

12 Помилки коду html.

При розробці сторінок html в коді з'являються, часто, помилки, які можуть негативно позначитися на індексування сайту. До них відносяться незакриті теги, застарілі елементи, некоректне використання тегів та інше. Робот, просто напросто, може некоректно зрозуміти структуру сторінки і, відповідно, некоректно відображати її в пошуку. Перевірити коректність (валідність) HTML коду можна тут: validator.w3.org

Звичайно, не варто переживати якщо у Вас 10 помилок, або навіть 30, але якщо їх 300 і більше, то варто задуматися.

13 Швидкість завантаження сторінок.

Про це читайте окремо в статті: «Збільшуємо швидкість завантаження сайту і не втрачаємо клієнтів»

Хочеш розробляти сучасні оптимізовані сайти?
Чекаємо тебе на курсах по web-розробці .

А що це означає?
Чому, запитаєте Ви?
Давайте розберемося, що таке Н1?
Звідки беруться ці дані?
Php?
Php?