Основні Помилки в СЕО На Сайті - Секрети Правильною Оптимізації

Автор: Анатолій Улітовського

Автор: Анатолій Улітовського

SEO (Search Engine Optimization) - це оптимізація і просування у видачі пошукових систем. Прийнято розглядати зовнішні і внутрішні чинники оптимізації.

До зовнішніх факторів просування відносяться дії на сторонніх ресурсах. наприклад:

  • платне і безкоштовне нарощування маси;
  • реєстрація на трастових сайтах і каталогах;
  • гостьові і партнерські статті в блогах;
  • групи в соцмережах, покликані просувати сайт;
  • публікації на форумах і «партизанський маркетинг».

Детально про просування сайту і зміні алгоритмів пошукових систем можна прочитати в окремій статті .

Зовнішнє СЕО - це щоденна, копітка робота контент-менеджера, маркетолога і копірайтера, вона порівнянна з нарощуванням м'язової маси в спорті. Але перш ніж справа дійде до м'язів, необхідний міцний кістяк, на якому ці м'язи кріпляться. У цьому сенсі технічне SEO - скелет вашого сайту. Якість і кількість м'яса, яке росте на його кістках, буде залежати від того, наскільки правильно вони формуються.

Проблема в тому, що, коли справа доходить до технічної SEO-оптимізації, складно визначити з чого почати і на що потрібно звертати увагу в першу чергу.

Щоб розібратися в цьому, компанія SEMrush, що спеціалізується на просуванні, провела серію досліджень найбільш частих і значних помилок оптимізації. Сеошники виявили фактори, які негативно впливають на ранжування і продуктивність веб-ресурсу.

Щоб визначити найбільш поширені технічні помилки, фахівці фірми збирали дані на 100 000 веб-сайтів і 450 мільйонах сторінок. А потім структурували всі недоліки і проблеми за рівнем серйозності.

В першу чергу увага приділялася факторам, які пов'язані з зручністю (юзабіліті) сайту. А також показниками загальної продуктивності. Це ж ми рекомендуємо і вам. Переконайтеся, що виправлені критичні помилки на найважливіших сторінках сайту. Недоліки, які погіршують просування, повинні бути враховані і усунені.

Щоб розібратися, що і як впливає на здоров'я вашого ресурсу, уважно ознайомтеся з цією статтею. Важливо засвоїти принципи і ключові моменти. За підсумком ви зможете самостійно оцінити стан ресурсу, а також підготувати технічне завдання для фахівця, який буде займатися програмною частиною.

Найбільш поширені технічні проблеми SEO

Є три шари технічної SEO-оптимізації, які повинен враховувати кожен власник сайту або оптимізатор:

  • структура сайту;
  • SEO посадочних сторінок;
  • технічні аспекти роботи і просування.

Кожен з цих шарів подібний скриньки Пандори - коли ми його відкриваємо, звільняються сили зла, з якими потім доведеться мати справу. Але давайте розглянемо всі крок за кроком.

Область 1: Структура сайту і індексованих

Зусилля по оптимізації ефективні тільки коли пошукові системи мають вільний доступ до сторінок. Googlebot повинен просканувати і індексувати весь сайт, щоб він з'явиться в SERP (пошукової видачі). Помилка на цьому етапі зведе до нуля всі дії по оптимізації; сайт, який не видно відвідувачам, грошей не принесе.

Щоб ресурс успішно індексувався ботом пошукача, необхідно приділити цьому питанню деякий час.

Є три простих прийому щоб прискорити появу ресурсу у видачі:

  1. Зареєструвати сайт в Search Console Гугла.
  2. Додати головну посадочну сторінку в addurl Google.
  3. Отримати якісні посилання на прокатаних порталах.

Але що робити, якщо щось пішло не так? Найпростіший і найдієвіший варіант - подивитися, як бот Гугла сканує сайт, і на якому етапі виникає проблема. Це можна зробити через Search Console, у вкладці «Сканування».

Якщо Гугл «з'їсть» головну сторінку, то звідти, по посиланнях, зможе обійти весь сайт (природно, за умови, що посилання зроблено правильно). При наявності помилок, посилання може вести «на село до дідуся», відповідно, якась частина сайту залишиться прихованою для робота, а значить не буде брати участі в ранжируванні. Далі ми докладніше розглянемо проблеми з «битими» посиланнями.

Посилання та переадресації

Фахівці SEMrush виявили, що на кожному четвертому веб-сайті є проблеми з посиланнями. Вони зустрічаються набагато частіше, ніж неправильна конфігурація домену або помилки в ланцюжках перенаправлення.

Найчастіше, недоліки пов'язані з «кривими» внутрішніми посиланнями - вони зустрічаються у 30 відсотків сайтів. Якщо захочете самостійно почистити сайт від неякісних посилань можна скористатися безкоштовним чекер.

Якщо захочете самостійно почистити сайт від неякісних посилань можна скористатися безкоштовним чекер

Це зручний і корисний інструмент, вводите адресу свого сайту і отримуєте детальну інформацію по кожній.

А якщо захочете докладніше розібратися в цьому питанні, у нас є окрема стаття .

Також зверніть особливу увагу на помилки редиректу 4XX, вони присутні у 26,5 відсотків веб-сайтів.

Більш детальна інформація представлена ​​на ілюстрації нижче:

Посилання, перенаправлення і «хлібні крихти» ведуть користувача через весь ресурс, і це важливо. Детальніше про посилання можна подивитися в статті , Або в відео на нашому каналі.

А ще не можна забувати про правильно налаштованих sitemap і robots.txt, які також пов'язані зі структурою сайту і можливістю його індексування.

Карта сайта і Robots.txt

Хоча більшість веб-сайтів зовні виглядають досить привабливо, коли справа доходить до sitemaps і robots.txt, часто виникають проблеми. За статистикою у 13 відсотків сайтів є помилки у файлі sitemap.xml і robot.txt. Звичайно, це менше поширена проблема ніж «биті» посилання, але все ж дані говорять самі за себе. «Сайтмап» і «робот» рекомендуємо приводити в порядок в першу чергу.

«Сайтмап» і «робот» рекомендуємо приводити в порядок в першу чергу

Проаналізувати robots.txt можна через безкоштовні інструменти Google Webmaster Tools або Яндекс Вебмастер. Тут потрібно знати, що Гугл вимагає підтвердження прав на володіння сайтом, а Яндекс немає.

Тут потрібно знати, що Гугл вимагає підтвердження прав на володіння сайтом, а Яндекс немає

Для перевірки sitemap є схожі інструменти - аналізатор Яндекса

Для перевірки sitemap є схожі інструменти - аналізатор Яндекса

І вимагає авторизації Google Sitemaps Status Checker:

І вимагає авторизації Google Sitemaps Status Checker:

Помилки в SEO сторінок

Тепер прийшов час подивитися на окремі веб-сторінки. Посадочні сторінки - це те, куди потрапляє відвідувач сайту за конкретним запитом. Якщо замість товару або послуги людина бачить щось інше, він іде, не виконавши цільове дію. Тому ця область має першорядне значення.

Правильно оптимізовані сторінки набагато краще ранжуються і швидше ростуть в пошуковику. Їх рейтинг і видимість обумовлені якістю оптимізації. Подивимося, які помилки найчастіше тут зустрічаються.

Основні помилки SEO на посадкової сторінці

Контент - це капітал, і він приносить прибуток. Про те, як створювати орієнтований на клієнта контент є окрема стаття . Але зараз ми говоримо про те, що відноситься не до якості текстів і відео, а до технічних аспектів питання.

Але зараз ми говоримо про те, що відноситься не до якості текстів і відео, а до технічних аспектів питання

Насправді більшість технічних проблем SEO пов'язані з контентом:

  • У 65,88% сайтів є серйозні проблеми з дублюванням тексту. Звичайно, в деяких випадках неможливо уникнути повторень, але ви завжди можете додати тег rel = «canonical» на вторинні сторінки. Однак намагайтеся не зловживати повноваженнями по прихованню сторінки, оскільки унікальний текст завжди краще, ніж добре оптимізований дубльований контент.
  • Вражаючі 93,72 відсотка веб-сторінок мають низьке співвідношення тексту і HTML-коду. Хоча ця проблема дійсно широко поширена, її рівень серйозності досить низький, тому що деякі сторінки (наприклад, сторінка «Зв'язатися з нами»), природно, містять менше тексту, ніж коду. Однак, це все одно буде сприйматися пошукачем як помилка.
  • 73,47% сторінок мають малу кількість слів, що не завжди є помилкою з вашого боку, так як деякі веб-сторінки просто не вимагають великої кількості тексту. Можна звести цю проблему до нуля, якщо помістити не менше 250 слів на кожну сторінку, там, де це доречно і виглядає природно.

Проте, SEO не закінчується на оптимізації текстів. Ще потрібно прокачати сторінку, яка надає цей контент для веб-пошуку. І тут на сцену виходять метатеги, заголовки і зображення.

метатеги

Як показано в дослідженні, метаописания часто виключаються з процесу оптимізації. Приблизно 63% власників веб-сайтів повністю відмовляються від будь-яких спроб створити метатеги. При цьому майже 54% веб-сайтів мають дубльовані, що не унікальні тайтл і дескріпшн.

Повторювані метаописания - дуже серйозний недолік. Навіть недолік тегів не настільки шкідливий для просування, тому що пошукові системи будуть створювати свої варіанти, навіть якщо ви не потрудилися затратити час на це самостійно. Але пускати справу на самоплив - погана ідея.

Зрештою, мета-тег - вікно дисплея, який дивиться на ваш сайт. Це те, що змушує людей «клацати». Тому, якщо хочете отримати більш високий рейтинг кліків (CTR) для своїх веб-сторінок, зверніть увагу на теги.


Заголовки H1 і теги зображень

Інша область оптимізації контенту, яка впливає на SEO, пов'язана з заголовками і назвами картинок.

Понад 60 відсотків веб-сайтів пропускають теги alt для картинок і мають занадто довгі заголовки H1. Іноді вони взагалі відсутні.

Хоча ці проблеми не вважаються настільки ж серйозними, як наведені вище, але все одно негативно впливають на UX веб-сайту, що, в свою чергу, впливає на рейтинг.


Технічні аспекти SEO

Вам повинно бути цікаво, чому ми залишили «на потім» такі важливі моменти SEO, як швидкість завантаження сайту і оптимізація під мобільних користувачів. Це тому, що продуктивність відноситься до третього, технічного розділу SEO, а ми домовилися розглядати все по порядку.

Ціна помилки в будь-якому з технічних компонентів може бути неймовірно високою. Дослідження Amazon показало, що 100 мілісекунд додаткового часу витраченого на завантаження сторінки може призвести до 1-відсоткового зниження продажів. Багато це чи мало? Відповісти складно, але є сайти, які вантажаться по 4-5 секунд, і це вже критичні показники.

Трафік сайту в значній мірі залежить технічними аспектами СЕО, адже ніхто не буде чекати, 10 секунд щоб подивитися товар в інтернет-магазині, якщо є тисячі подібних ресурсів. Час - гроші, і часто дохід компанії визначається часом, який користувач витрачає на очікування.


швидкість сторінки

Швидкість сторінки є одним з найбільш значущих чинників рейтингу Google, що впливає на призначений для користувача інтерфейс і, отже, на число відмов.

Більше 20% веб-сайтів мають повільну швидкість завантаження сторінки, і це заслуговує найпильнішої уваги. На щастя, більшість проблем сучасних сайтів можна вирішити на рівні коду.

Сайти, створені за новими технологіями, поправити нескладно. Інша справа, якщо програмна частина безнадійно застаріла.


старі технології

Більшість з нас не вміє вираховувати математичні рівняння за допомогою римських цифр. Спробуйте на листі вирішити найпростіший приклад, і швидше за все, ви переконаєтеся в цьому самі.

Тому припускати, що пошукові системи хочуть читати старий код, і аналізувати такі речі, як iframes і Flash, помилково. Але ж ці програми і частини їх коду з'являються і на нових веб-сайтах. Інтернет ніколи не перестає розвиватися, при цьому багато технічні аспекти застарівають. Отже, завдання - не відставати від важливих змін.

Одна з поширених проблем, пов'язаних із застарілими технологіями - сайт, який не оптимізований під мобільних користувачів.


Мобільна чуйність

Хоча більшість веб-сайтів вже пристосувалися під Mobilegeddon, це викликало деяку плутанину в технічній сфері.

Найгірше, що ви можете зробити, це забути додати тег «canonical» в прискорені мобільні сторінки. Це проблема має високий пріоритет важливості і присутній у 0,08 відсотків користувачів, сайти яких працюють з AMP.

Детальніше про оптимізації сайту під мобільних користувачів можна дізнатися з цієї статті.

висновок

Неможливо переоцінити важливість технічного аспекту SEO-просування. Однак не потрібно вести війну по кожній незначною проблеми, яка виникає на сторінках. Усуньте критичні недоліки, перш ніж займатися дрібницями.

Усвідомлення найбільш поширених технічних помилок SEO допоможе вибрати правильну стратегію. Переконайтеся, що приділяєте достатньо уваги найважливішим сторінкам і розумієте рівень серйозності кожної помилки. Знання проблем - вже половина перемоги, а хто попереджений - той озброєний.

Поділіться з друзями

Але що робити, якщо щось пішло не так?
Багато це чи мало?