Переваги роботи фрілансером. Як стати фрілансером в SEO - Колесо Жизни

  1. З чого починався мій фріланс
  2. Як гартувалася сталь
  3. А тепер цікавеньке
  4. Як масштабувати свою діяльність
  5. Немає лиха без добра

Кому буде корисна ця стаття?

  • Фріласерам-новачкам;
  • Фрілансерам- експертам, які хочуть масштабироваться;
  • Офісним працівникам;
  • Консультантам і замовникам.

* «Pro bono» (від лат. Pro bono publico - заради суспільного блага) - це латинська фраза, що означає професійну роботу, надану на добровільних засадах і без оплати в якості громадської діяльності. На відміну від традиційного волонтерства, це сервіс, який використовує специфічні професійні навички для надання допомоги тим, хто не в змозі цю допомогу оплатіть.wikipedia.org

З чого починався мій фріланс

Успішно отримавши диплом юриста Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого і влаштувавшись молодим фахівцем в м.Київ - був сповнений щастя і захвату. Ще б! На 5 курсі навчання, а-ля спробувати, розмістив резюме на відомому сайті рекрутингу - і вже протягом тижня зі мною зв'язалися кілька столичних фірм. Отримавши свою першу позицію за фахом з другої спроби, буквально після 2 години співбесіди, я був в захваті! Забігаючи наперед скажу, що це був тільки старт, все ще краще у мене було попереду.

Як гартувалася сталь

Перший рік на роботу в офіс підстрибом, з роботи не хотілося йти. Все нове, все цікаве, ух! Хочеться змінити і поліпшити цей світ. Потім протягом року я ще відточував знання і майстерність в міжнародному податковому праві в шведському університеті г.Лунда. Скажу коротко, що це класний досвід і особистісний та професійний. Хто ще роздумує їхати чи не їхати отримувати диплом магістра - вирішуйте, навіть не вагаючись. Для тих, кому це дійсно цікаво - море інформації в гуглі, а також спілкуйтеся з тими, хто там був.

За поверненню в Україну, я влаштувався в юридичну фірму, яка позиціонує себе як міжнародна. Довго там не затримався, перейшовши в стабільну газовидобувну компанію з іноземними інвестиціями. Правда через 4 інтенсивних і цікавих року в Карпатигаз, в атмосферному колективі, все ж змінив її на ... фріланс! Ви запитаєте «Ти що дивний?». Змінити солідне підприємство на вільного художника?

А тепер цікавеньке

А тепер цікавеньке

Коли у нас народилася дитина, я став шукати варіанти додаткового заробітку, дистанційної роботи. Зарплати не вистачало, підвищень не передбачалося. Думаю, так трапляється у багатьох молодих сімей :) Відмовляти собі в комфорті ми не хотіли, а витрати при цьому росли. Почитавши і вивчивши в інтернеті які є варіанти, відразу відсіяв форекс, млм, і сумнівні підприємство по типу «збору ручок на дому».

Дійшов висновку, що варто почати з фріланс-бірж. Зареєструвався протягом двох тижнів на більш ніж 10 майданчиках. Після деяких проб і помилок зупинився на фрілансхант, freelancehunt.com (спеціалізації: копірайтинг, переклад, seo -оптимізація, seo-просування сайтів та інтернет-магазинів, юридична консультація).

Через деякий час завів собі ще профіль на freelawyer.ua, сайт безкоштовних юридичних консультацій для громадян України та малого / середнього бізнесу. Цей ресурс - аналог американського, який монетизуються шляхом продажу лидов. Але, при цьому фізособи або представники компаній, неурядових організацій можуть отримати юридичну консультацію або правову допомогу абсолютно безкоштовно. По суті це 2 ключових ресурсу, які «вистрілили». Онлайн сервіси мені також подобаються своїм інтуїтивним функціоналом, простотою використання.

Раджу не забувати про суспільну діяльність, probono *. Це може бути: безкоштовна допомога, безоплатні консультації учасникам АТО і членам їх сімей, виступи на радіо та надання думки експерта, так як в силу різних обставин особа / організація не може собі дозволити отримати їх на платній основі. Головне - це щире бажання бути корисним суспільству або допомогти окремо взятої людини.

Тривало «ходіння по колу» близько 6 міс. Тут було все: і спроби, і розчарування, і робота за копійки, і проекти на вихідні і нічні посиденьки. Загалом, про це вже багато написано. Також всі знають про те, що потрібні відгуки на початку діяльності. Я б тут хотів акцентувати увагу новачків, що не варто все-таки займатися демпінгом і роботою за «їжу». Ви спочатку заявляєте про себе, і робіть це правильно і красиво. Замовники на сьогодні стали не менше хитрі і виверткі, ніж фрілансери, щоб заощадити на реалізації своїх проектів і отримати відмінний результат.

Моя порада і починаючому фрілансеру і нефрілансеру: потрібно бути перш за все порядною і чесною по відношенню до самого себе, і тільки потім до людей. І так - любите людей і своїх замовників - вони вам відплатять сторицею, і я не про гроші зараз.

Як масштабувати свою діяльність

Як масштабувати свою діяльність

Чи не скупіться проектами, діліться з колегами, якщо самі не встигаєте, радьте замовників і виконавців, якщо вас просять про це. По суті, краще розподіляти проекти і замовлення, залучаючи нових креативних людей в команди. Повірте, ви не встигнете написати, перевести, зробити маркетингові дослідження або якісно вести судову справу клієнта, якщо будете братися за все і робити це все самостійно.

Ви знаєте, скільки по часу у мене зайняла опрацювання семантики, написання сео-текстів і описів, прописування тегів, тайтлів, діскріпшенов, сніпетів для одного з українського інтернет магазину посуду Villeroy & Bochі пріборовWMF з Німеччини? Тоді я думав так: хочу все, багато і відразу, зроблю все сам, і зароблю на цьому купу грошей. Не тут то було.

Висновок такий: якщо ви можете забезпечити замовленнями 4 виконавців - сміливо беріться за це. Вашими завданнями залишаться:

  • переговори з замовниками,
  • ведення обліку,
  • правильне планування і
  • оптимізація процесів.

Уявляєте, у вас ще з'явиться час в «робочий день» сходити в обід прогулятися на вулицю всією сім'єю? Забігаючи наперед, скажу, що за цим стоїть кропітка і важка праця. Часто це 8-12 годин в день, а іноді і пізно вночі, або рано вранці, коли в будинку сусіди ще не запалили вікна. Але плюс в цьому є: в 9 ранку ти вже «відпрацював» половину робочого дня.

Штатним співробітником зі стабільним окладом, гарантіями відповідно до чинного законодавства України, з 24-денним оплачуваною відпусткою, харчуванням і страховкою бути звичайно безпечніше. Але! Це виключно для тих, хто не любить або не хоче братися за щось нове і відкривати для себе нові горизонти (а раптом там Бабайка, у-у-у-у-х). Страшно!

Немає лиха без добра

Мені теж було страшно, попереживати небагато. І добре, що вже було зроблено заділ і плацдарм для нового старту. Зате сьогодні я входжу в

  • ТОП-1 в своїх спеціалізаціях (копірайтинг, переклад, написання статей), занімая1-е місце на freelancehunt серед більш ніж 5000 фрілансерів в кожному з напрямків. Природно, без команди у мене б не було шансів зробити це за 1 рік
  • ТОП-15 кращих фрілансерів всіх спеціалізацій (за станом на 1 квартал 2016 року загальна кількість зареєстрованих Виконавців на freelancehunt.comсоставляло 120 000 чоловік)
  • ТОП-25 юристів на ресурсі Фрілоер - юридична допомога і консультування ФОП, ТОВ та людей з питань оподаткування та податкового планування, суди, договору, нерухомість, стягнення боргів та корпоративне право
  • Склад міноритарних співвласників магазину VseZaStol.com - німецький посуд і столові прибори Виллерой і Бох | WMF в Україні для HoReCAі будинку (нехай і невелика, але все ж частка). Це виявився новий виток і трамплін, адже я погодився прийняти нове і незвідане, чого раніше не знав і не робив (SMM, ведення блогу, ютубканала, інстаграм, твіттер - але це вже інша історія)

Не вірите? Тоді дивіться мій профіль на фрілансхант https://freelancehunt.com/freelancer/Oleksandr_.html , Аналізуйте і приймайте вірні для вас рішення!

Стаття розміщена на правах реклами

Автор: Олександр Литвиненко, співвласник інтернет-магазину посуду з Німеччини Vsezastol.com, податковий консультант і юрист по супроводу малого і середнього бізнесу, копірайтер і перекладач.

Ви запитаєте «Ти що дивний?
Змінити солідне підприємство на вільного художника?
Уявляєте, у вас ще з'явиться час в «робочий день» сходити в обід прогулятися на вулицю всією сім'єю?