Податкова реформа і її вплив на бізнес

  1. ПДВ-рахунки та інші правила електронного адміністрування ПДВ Електронне адміністрування ПДВ. Правила...
  2. ПДФО

ПДВ-рахунки та інші правила електронного адміністрування ПДВ

Електронне адміністрування ПДВ. Правила "гри" січень 2015 року, лютий-червень 2015 (тестовий режим) і з 01.07.15 (все по повній програмі). Роз'яснення УКРІНФОРМ в листі "Про систему електронного адміністрування ПДВ".

Заповнення ПДВ-декларації за лютий: нюанси, практичні приклади

Сервіси для отримання інформації про своє ПДВ - рахунку, інформації про показники формули.

Зміни до Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість ", затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 №569.

Нові правила заповнення податкової накладної / коригування згідно з Наказом Міністерства фінансів України 22 вересня 2014 N 957 з урахуванням Наказу Міністерства фінансів України 23 січня 2015 N 13.

Новий реквізит код за класифікатором одиниці виміру - що писати в разі виконання робіт, надання послуг? Технічні питання реєстрації податкової накладної / коригування в реєстрі податкових накладних (експорт, неплатнику, послуги місце поставки не Україна і т.д.). Вимоги до податкової накладної в січні 2015 і з лютого 2015 року. Порядок складання та реєстрації коригувань до податкових накладних складеним до 01.01.2015 р, в січні 2015 року, з 01.02.2015 року. Як скористатися податковим кредитом за податковими накладними складеним до 01.01.15 року. Коригування до податкових накладних причина - "виправлення помилки", як буде працювати, що можна коригувати ?!

Право на податковий кредит з 01.01.15, податковий кредит за податковими накладними зареєстрованим із запізненням. Подача скарги - без права на податковий кредит з 01.01.15. Податковий кредит при імпорті послуг. Зміна способу коригування податкового кредиту через донарахування податкових зобов'язань у разі використання в негосподарської діяльності, при розподіленому ПДВ, з якої дати новий порядок !?

Реєстр податкових накладних з 01.01.2015 вже все по новому! Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних: постанова КМУ від 30.01.2015 р № 20.

Особливості визначення собівартості / бази оподаткування при коригуванні ціни в майбутньому (наприклад, у зв'язку з перерахунком за курсом, акції продажу). З 01.01.15 змінена база оподаткування ПДВ для операцій з постачання товарів / послуг не може бути нижчою за ціну придбання таких товарів / послуг, база оподаткування операцій з поставки самостійно виготовлених товарів / послуг не може бути нижче їх собівартості, а база оподаткування операцій з поставки необоротних активів не може бути нижчою від балансової (залишкової) вартості за даними бухгалтерського обліку.

Особливості заповнення декларації з ПДВ за січень 2015 і Нова форма декларації з ПДВ період 01.02.15 - 30.06.15 та порядок її заповнення, Наказ Міністерства фінансів України 23 січня 2015 N 13. Чи зміниться форма декларації з ПДВ з 01.07.15?

Зміна в адмініструванні ПДВ, нові вимоги для обов'язкової реєстрації ПДВ.

Штрафи за порушення термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям в періоди: январь 2015 року, лютий-червень 2015 року, з 01.07.2015 року. До кого НЕ будуть застосовуватися штрафи.

ПДВ-рахунок. Порядок обміну інформацією між УКРІНФОРМ і Казначейством в системі електронного адміністрування ПДВ. Терміни списання коштів з ПДВ рахунки. Можливість повернення грошей з ПДВ рахунки на розрахунковий рахунок платника. Платежі через ПДВ рахунок в період з 01.02.15-30.06.15 і з 01.07.15.

Облік негативних значень по ПДВ станом на 01.01.15 р Як зарахувати негативні значення в системі електронного адміністрування в період 01.02.2015 - 30.06.2015! Докладний аналіз, приклад заповнення декларації з ПДВ для обліку негативних значень в системі електронного адміністрування ПДВ.

Як працює формула для розрахунку суми на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та / або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Форми електронних запитів. Як "затягнути" негативні значення з 01.02.15 в систему. Як розрахувати залишок по формулі на 01.07.2015.

Порядок відшкодування ПДВ, нові критерії для автоматичного відшкодування ПДВ. Терміни відшкодування і перевірки при відшкодуванні.

Найсвіжіші роз'яснення і відповіді на технічні питання з ДФС.

Податок на прибуток - адаптація під бухгалтерський облік. Визначення витрат, собівартості, безнадійної заборгованості, постійного представництва, роялті, безповоротної фінансової допомоги, дивідендів.

- Нові правила сплати авансових внесків з податку на прибуток, в тому числі при виплаті дивідендів. Пільги при авансових платежах. Податок на дивіденди - зменшує сума податкових зобов'язань з податку на прибуток за періоди до 15 року. Чи оподатковується ЮРЕН податком на дивіденди

  • Нові терміни подання декларації з податку на прибуток, нові періоди для нарахування авансових внесків
  • Суб'єкти сплати податку на прибуток. Платники єдиного податку, КУА та ІСІ

Податкові різниці. Критерій 20 млн. Резерви, в тому числі відпусток, амортизація, уцінка і дооцінка, ліквідація основних фондів, невиробничі основні Форн. Резерв сумнівних боргів. Інвестиції за методом участі в капіталі. Звичайні (трансфертні) ціни. Тонка капіталізація відсотків, роялті нерезидентам і \ або пільговикам - нові обмеження. Отримані дивіденди - за яких умов не обкладаються податком на прибуток. Виплати нерезидентам в низькоподаткові юрисдикції та платникам єдиного податку. ТЦО як спосіб порятунку витрат. Операції з цінними паперами.

Визначення роялті - ліцензії кінцевого користувача і інші вже не-роялті: наслідки для ПДВ, податку на репатірацію тощо.

Основні фонди: індексація за станом на 31.12.14. Ремонти і модернізації. Перехідні положення для ремонтів. Податкові різниці щодо ОФ, які використовуються для створення інших ОФ. Заборона на виробничий метод амортизації

Реорганізація - перенесення податкових збитків?

Спільна діяльність - чи є податкові різниці, як обкладається в нових умовах

Продаж корпоративних прав - як оподатковується

Представницькі, соцкультпобут, наднормативні втрати, відрядження, професійна підготовка та ін. Використання в негосподарської діяльності. Благодійна допомога і бонуси - йдуть до витрат?

Операції, що не мають фактичного підтвердження (нереальні)

Позики отримані (ВД) і неповернені через 1 січня 2015 року - немає перехідних положень. Чи є витрати після 15 року?

Порядок Зменшення податку на прибуток на суму податку на майно, відмінне від земельної ділянки.

Перехідні положення з податку на прибуток. Перехідні збитки, сумнівна заборгованість, амортизація, виплата відсотків, відпускні. Скасування пільг і зниженої ставки з податку на прибуток. Ціннопаперові збитки 14 року - чи можна врахувати. Збитки по патентованої діяльності. Довгострокові контракти: перехід від старого до нового, якщо податковий облік раніше відрізнявся від бухгалтерського обліку.

ПДФО

ЄСВ: нова ставка податку, новий граничний рівень для обчислення ЄСВ. перехідні правила

Чи слід розраховувати базу нарахування ЄСВ із зарплати і ГПД сумарно (або ж такий розрахунок проводиться окремо по зарплаті і виплат за ЦПД); які виплати співробітникам не включаються в такий показник (наприклад, лікарняні);

Яким чином обчислювати і підтверджувати показник середньої зарплати по підприємству; чи слід проводити порівняння середньої зарплати з торішнім показником на щомісячній основі, або кумулятивно;

Який порядок розрахунку середнього платежу ЄСВ за одну застраховану особу - його потрібно визначати по кожній застрахованій особі окремо або ж по підприємству в цілому за звітний місяць;

Чи можна застосовувати понижуючий коефіцієнт тільки в окремих місцях 2015 роки (скажімо, в місяці, коли виплачується премія за результатами роботи за рік, півріччя, квартал або окремий місяць);

Як повинен застосовуватися понижувальний коефіцієнт при виплаті авансів;

Чи можна використовувати понижуючий коефіцієнт при розрахунку ЄСВ по доходу, нарахованого не за основним місцем роботи (згідно з ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ ** в таких випадках ЄСВ-ставки застосовуються незалежно від розміру застосування коефіцієнта бази нарахування), а також лікарняних ( в таких випадках ставка ЄСВ становить 33.2% відповідно до п. 6 ст. 8 Закону про ЄСВ).

Платить ЄСВ чи ні підприємець на загальній системі з нульовими оборотами?

Переспективи. Законопроект Журжія.

Компенсація мобілізованим - як обкладається ЄСВ, ПДФО, військовим збором?

Військовий збір: значне розширення бази оподаткування. Виплати підприємцям, орендна плата, дивіденди, продаж нерухомості та інші доходи. Пільги для ПДФО - чи застосовуються для військового збору. Порядок сплати. Проект Узагальнюючої податкової консультації.

Єдиний податок: нові ставки єдиного податку, групи, умови для користування спеціальним режимом. Введення РРО для «спрощенців». Чи платять ЮРЕНи податок з доходів нерезидентів - юридичних осіб.

Нові податки: акцизний податок на роздрібні продаж підакцизних товарів

Збільшення ставок пенсійного збору на придбання іноземної валюти до 2 відсотків

Нові правила оподаткування нерухомості. Промислові приміщення - класифікатор і застосування на практиці. Як обкладати, якщо в будівлі промислового призначення вбудовано адміністративне. Як оподатковується промислове приміщення, але передане в оренду. Малі архітектурні форми при використанні їх суб'єктами малого бізнесу

Поправки в адміністрування. Нові права органів податкової служби та підстави для перевірок. Джерела погашення податкового боргу та кошти на ПДВ-рахунках. Штрафи за нереєстрацію податкових накладних

Податковий компроміс: до податків і елементів податкових баз застосовується. Застосування як до самостійно донарахованих податків, так і за підсумками перевірок. Ставка 5%. Звільнення від відповідальності при сплаті. Чи можна компромісснуться кілька разів, наприклад один раз за рішенням податківців, другий - по власному уточнюючого розрахунку. Самоуточненія в рамках податкового компромісу: юридичні та репутаційні ризики. Закон і методичні рекомендації: відмінності в процедурі, наприклад, на стадії судового оскарження

Трансфертного ціноутворення е: нове все. Визначення пов'язаних осіб, коло контрольованих операцій, джерела, правила визначення трансфертної ціни, терміни перевірок, штрафи, перехідні положення. Чи застосовується до ПДВ, до операцій з резидентами. Ключові ризики для ТЦО в 2015 році. «Практичний контроль за бізнес-рішеннями» - приклади. Продаж через не пов'язану торгову компанію. Перелік біржових товарів. Перелік інформаційно-закритих юрисдикцій

Вплив податкової реформи на різні галузі економіки. Сільське господарство, індустрія програмної продукції, інвестиційна діяльність, фармацевтичні представництва і компанії.

Перспективи. Денонсація Конвенції з Кіпром. Пасивні методи оподаткування. Одноразове декларування доходів і майна, оподаткування в разі перевищення витрат і майна над доходами. Додатковий митний збір

Додатковий митний збір

Коригування до податкових накладних причина - "виправлення помилки", як буде працювати, що можна коригувати ?
Благодійна допомога і бонуси - йдуть до витрат?
Чи є витрати після 15 року?
Платить ЄСВ чи ні підприємець на загальній системі з нульовими оборотами?
Компенсація мобілізованим - як обкладається ЄСВ, ПДФО, військовим збором?