Пошук по картинках - фактори, що впливають на просування по картинках в Яндексі

В рубриках: СЕО | коментарів: 11

Приблизно на початку березня сео громадськістю в основний пошуковій видачі був помічений наступний цікавий факт:

Таким чином, за деякими запитам блок пошуку по картинках став відображатися не тільки в правій колонці після оголошень Директа, але і між блоком спецрозміщення контекстної реклами Директа і основний ведучий, що, безумовно, не могло не підвищити кликабельность картіночного блоку в основній видачі, а значить і викликати додатковий інтерес до просування по картинках. Звернемося до інформації розробників Яндекса про пошук за картинками. Три найбільш релевантні картинки видаються над результатами основної видачі за такими типами запитів:

  • Якщо в запиті вказані слова-маркери, такі як «фото», «картинки», «карта» і т.д., то з великою ймовірністю користувач шукає саме зображення (наприклад, [фото машин], [картинка слона]). За допомогою слів-маркерів виділяється лише невеликий клас картіночних запитів - менш 10% від їх загальної кількості.
  • Популярні запити, які відносно часто шукають в пошуку по картинках, а не в основному пошуку.
  • Запити, за якими користувачі часто переходять з веб-пошуку на пошук по картинкам.

За інформацією тих же розробників частка "картіночних" запитів становить 2% від загальної кількості запитів до Яндексу. Якщо перевести це в цифри (з розрахунку, що в день до Яндексу звертаються приблизно з 50 мільйонами запитів), то вийде, що по 1 мільйону запитів в день картинки показуються над результатами пошуку.

Не можу не сказати кілька слів про те, для чого взагалі може бути корисно просування по картинках?

Для комерційних сайтів компаній просування в пошуку по картинках стане в нагоді як іміджевої реклами: нанесли інформацію про свою компанію на тематичну (або не дуже) картинку і благополучно демонструючи користувачам у видачі. Нехай навіть вони і не клацають на картинку, зате побачать інформацію, зображену на ній і, можливо, на підсвідомому рівні запам'ятають інформацію про компанію. Яскравим прикладом такого просування є запит створення сайтів .

Для інтернет-магазинів просування картинок із зображеннями товарів може призвести до переходів на відповідні сторінки товарів і прямих продажів. А для розважальних ресурсів і зовсім частка "картіночного" трафіку може становити до 10-15% від загальної кількості переходів.

Тепер, що стосується чинників, що впливають на ранжування картинок в пошуку Яндекса. При підготовці матеріалу мені довелося перелопатити велика кількість картинок, що займають високі позиції в картіночном пошуку Яндекса, і поставити кілька невеликих експериментів з посиланнями. Ось які висновки про фактори, що впливають на просування картинок за ключовими фразами, я для себе зробив.


1) Фактори, які впливають на просування по ключовому слову (в порядку убування важливості на мою думку):

  • наявність ключового слова в тезі Alt зображення відіграє визначальну роль при просуванні по картинках;
  • розмір зображення відіграє визначальну роль при просуванні по картинках, чим більше за розміром зображення, тим вище воно ранжируватиметься при «інших рівних». Маленькі картинки по популярним «картіночним» запитам практично не трапляються на верхніх рядках картіночного пошуку, крім того, великий розмір зображення грає важливу роль при визначенні першоджерела: дуже часто з набору дублікатів однієї і тієї ж картинки Яндекс визнає першоджерелом найбільше зображення.
  • наявність ключового слова в атрибуті Title зображення грає істотну роль при просуванні по картинках;
  • наявність ключового слова в тексті, що оточує картинку в html-коді, грає важливу роль при просуванні по картинках, причому було помічено, що частіше враховується текст після картинки (ніж до) в межах не більше двох пропозицій, які не розділених параграфом <p>. Ось чому для розкрутки по картинках рекомендується робити підписи з ключовим словом під зображенням. Для частини картинок навколишній текст не враховується зовсім.
  • наявність ключового слова, його траслітераціі або перекладу на англійську мову в імені файлу або в урле зображення враховується при розкручуванні по картинках в Яндексі. Так для запиту "просування" у мене вийшов ось такий список транслітерації і перекладу на англійську мову, які дають внесок в розкрутку:

    prodvijenie
    prodvigenie
    prodvizhenie
    prodvizjenie
    prodvizheniye
    prodvizenie
    prodvizheniya
    prodvizheniyu
    prodvigenija
    advancement
  • крім того, також варто відзначити вплив помилкового написання ключового слова при розкручуванні зображень, так знаходження слова «просування» в тезі Alt, атрибуті Title, навколишньому тексті або урле картинки дає внесок в ранжування за запитом «просування».

2) Фактори, які НЕ впливають на просування по картинках в Яндексі, хоча виникає велике бажання зарахувати їх до впливає:

  • Яндекс не вміє розпізнавати написи на картинках, тому ключові слова, написані на зображенні великими буквами ніяк не впливають на просування.
  • Анкор посилань на веб сторінку з картинкою не впливають на просування зображення за ключовими словами, зазначеним в анкорах.
  • Анкор посилань на урл самої картинки також ніяк не впливають на розкрутку зображення за ключовими словами, вказаним у цих анкорах, хоча в хелпе Яндекса з пошуку картинок сказано інакше.

3) Неперевірені мною чинники, які можуть істотно впливати на розкрутку по картинках:

  • Статичні фактори сторінки і сайту, що містять картинку. Під статичними чинниками сторінки я розумію «чистий контрольний вагу» або ВИЦ, про який можна отримати уявлення з оглядової статті по ключових факторів, що впливає на ранжування в звичайній видачу . Під статичними чинниками сайту я маю на увазі рівень довіри до домену (авторитетність, трастранг) з того ж огляду.
  • Хоча анкор посилань на урл зображення не впливають на ранжування картинок в Яндексі, статичні фактори сторінок і сайтів, що посилаються на картинку, можуть цілком враховуватися в алгоритмі ранжирування. На цю думку також наводить прес-реліз 2002 року Олени Колмановського, де йдеться про вплив Вицаи сторінок, що посилаються на зображення, на ранжування.

Все вищесказане - це всього лише моя думка, підкріплене невеликими експериментами і матеріалами Яндекса на тему пошуку по картинках, пропоную конструктивно обговорити його в коментарях для досягнення абсолютної істини.

PS: До речі поміняв дизайн шапки, що скажете? По-моєму стало краще, ніж було?

PPS: Зачитався СЕО Прес? Підпишись на RSS .

Корисно вивчити:

Не можу не сказати кілька слів про те, для чого взагалі може бути корисно просування по картинках?
По-моєму стало краще, ніж було?