Повний аналіз конкурентів і методи конкурентного аналізу ринку - PowerBranding.ru
- Основні правила
- Коли аналіз конкурентів необхідний?
- Аналіз конкурентів по Портеру (1 раз в 3-5 років)
- Проста методика аналізу конкурентів (1 раз в рік)
- Шукайте тільки практичне застосування?
- Способи отримання інформації про конкурентів
Аналіз конкурентів ринку в маркетингу - це обов'язковий перший крок перед розробкою маркетингової стратегії товару. Він включає в себе докладне вивчення діяльності основних гравців галузі, починаючи з аналізу цін, реклами, асортименту та закінчуючи докладним SWOT аналізом конкурентів. Правильний аналіз і оцінка конкурентного середовища підприємства дозволяє створити стійку конкурентну перевагу продукту, вибрати правильні канали комунікації і знизити операційні ризики.
У даній статті ми докладно розберемо основні принципи, інструменти та етапи конкурентного аналізу ринку підприємства, розглянемо базові методи аналізу конкурентного оточення товару і дамо рекомендації, як провести маркетинговий аналіз конкурентів і конкурентного середовища підприємства найбільш ефективно, з найменшими тимчасовими витратами.
Основні правила
Рекомендуємо дотримуватися наступних правил конкурентного аналізу ринку: чітко розуміти цілі аналізу діяльності конкурентів (аналізувати і збирати інформацію можна нескінченно, головне збирати її цілеспрямовано), попередньо визначити межі конкуренції і позначити ключових конкурентів , Не відмовлятися від проведення маркетингових досліджень конкурентів.
Коли аналіз конкурентів необхідний?
Основна мета конкурентного аналізу будь-якої галузі або ринку- отримати достатню інформацію про сильні та слабкі сторони конкурента, про його стратегії, наміри й можливості для підвищення ефективності власних дій.
Порівняльний аналіз конкурентів в галузі може бути проведено дуже детально (аж до прогнозування поведінки конкурентів на кілька років вперед), а може бути проведений досить ємко для вирішення короткострокових завдань. Можливі ситуації, в яких потрібне проведення аналізу конкурентного оточення:
- розробка маркетингової стратегії, позиціонування товару
- прогнозування плану продажів
- розробка асортименту і товарної політики
- встановлення ціни на товар
- розробка товару: вибір властивостей і ключових характеристик продукту
- розробка стратегії просування продукту
Аналіз конкурентів по Портеру (1 раз в 3-5 років)
Конкурентний аналіз за Портером є дуже глобальну і грунтовну методику, яку рекомендується проводити нечасто - 1 раз в 3-5 років. Аналіз проводиться по кожному конкуренту. Основні етапи моделі конкурентного аналізу Майкла Портера:
Перший етап Оцінка потенційних можливостей: докладне вивчення переваг і слабких сторін конкурентів Другий етап Визначення майбутніх цілей: Що рухає конкурентом? Ключова мотивація? Третій етап Визначення поточної стратегії: Що робить конкурент на ринку в даний момент і що він здатний робити для збільшення прибутку? Четвертий етап Що думає конкурент: припущення конкурента про своє становище на ринку і про галузь в цілому П'ятий етап Прогноз дій конкурента
Майкл Портер вважається справжнім «гуру» в конкурентному і галузевому аналізі ринку. він розробив модель «п'яти конкурентних сил» , За допомогою якої кожна компанія може скласти вичерпну оцінку конкурентоспроможності свого товару на ринку.
Проста методика аналізу конкурентів (1 раз в рік)
На щорічній основі рекомендується проводити більш простий моніторинг основної діяльності конкурентів. Основні блоки такого аналізу:
- Характеристика внутрішньогалузевої конкуренції і її прогноз
- Складання конкурентної карти ринку
- Вибір ключових, непрямих і прямих конкурентів
- Порівняльний аналіз окремого продукту і повного асортименту компанії з прямими і непрямими конкурентами
- Порівняльний аналіз умов ціноутворення і цінових стратегій
- Порівняльний аналіз дистрибуції і розподілу продукту
- Порівняльний аналіз позиціонування і сформованого іміджу бренду
- Порівняльний аналіз методів і використовуваних каналів просування, в тому числі і бюджетів
- Порівняльний аналіз цільової аудиторії, обізнаності та прихильності до продукту
- Порівняльний аналіз використовуваних технологій, якості персоналу та інших ресурсів
- Складання укрупненого порівняльного SWOT аналізу конкурентів
- Аналіз конкурентних переваг підприємства
Шукайте тільки практичне застосування?
Переходьте відразу до нашого покрокового Наприклад аналізу конкурентів підприємства, який містить рекомендації щодо проведення кожного етапу конкурентного аналізу і готовий шаблон в Excel.
Способи отримання інформації про конкурентів
Для того, щоб провести конкурентний аналіз підприємства ефективно, необхідно зібрати докладну інформацію про ключові гравцях ринку. Необхідна інформація може бути отримана в результаті проведення маркетингових досліджень конкурентів.
Дослідження конкурентів в марктеінге нічим не відрізняється від дослідження споживачів. Нижче перераховані перевірені способи отримання найдетальнішої і достатньої інформації про конкурентів і товари конкурентів:
Джерело інформації Опис Опитування споживачів кількісний або якісний збір думок і уявлень про конкурентів серед різних цільових груп для виявлення слабких і сильних сторін компаній Моніторинг місць продажів скаже багато про якість та умови викладення товару, стратегії в області промо-акцій і асортименті Пошук в інтернет відгуки, сайти конкурентів, огляди і т.д. Опитування експертів ринку допоможуть в розумінні якості товару конкурентів, сформованого іміджу на ринку Опитування менеджерів з продажу нададуть безліч корисної інсайдерської інформації «з полів» (через торговий персонал можна дуже легко отримати презентації, спец програми Ваших конкурентів) Вивчення галузевих оглядів в них часто публікуються фінансові показники, відкриті рейтинги, а також ключові характеристики бізнесу Тематичні виставки, конференції і семінари з даного джерела можна отримати інформацію про учасників ринку, контактах і комунікаційної стратегії
Аналіз отриманої інформації ефективніше і наочніше проводити, використовуючи метод порівняльного аналізу конкурентів: зіставлення будь-яких параметрів компанії з аналогічними параметрами ключових гравців для визначення виграшних і слабких сторін.
comments powered by Коли аналіз конкурентів необхідний?Ключова мотивація?
Третій етап Визначення поточної стратегії: Що робить конкурент на ринку в даний момент і що він здатний робити для збільшення прибутку?