Приклад звіту по SEO просування сайту. Розбір деталей.

  1. приклад звіту Для тих, хто не любить багато читати і детально розбиратися, відразу дамо скачати приклад...
  2. З чого повинен складатися звіт
  3. Блок 1 - Статистика і висновки
  4. Блок 2 - Виконані технічні роботи
  5. Блок 3 - Плани на наступний період
  6. підводимо підсумки

приклад звіту

Для тих, хто не любить багато читати і детально розбиратися, відразу дамо скачати приклад звіту.

Завантажити Приклад звіту по просуванню сайту за місяць

А тепер докладно розберемо з чого повинен складатися звіт, на що потрібно звертати увагу і як оцінити підсумки роботи.

Вступ

У просуванні сайту звіт займає далеко не останнє місце. Якщо він убогий і малоінформативне, це може говорити про халатне ставлення SEO фахівців до своїх обов'язків.

Ми детально розберемо, що повинно міститися в звітності за підсумками місяця. І як оцінити виконану роботу, якщо Ви погано розбираєтеся в оптимізації.

З чого повинен складатися звіт

Будь-який звіт ділиться на 3 основні блоки - статистику , технічні роботи і плани на майбутнє . Після його прочитання повинна складатися чітка картина того, що відбувається на сайті, які роботи були виконані, що планується і до яких наслідків це призведе.

Багато приховують семантичну убогість звіту за красивим дизайном, безліччю цифр і прикладів. Чи не «ведіться» на це!

Варто, так само, розповісти про які розсилаються звітах. Такі документи прекрасно оформлені, мають безліч діаграм і графіків, але не відображають всієї виконаної роботи. По суті, це красиво оформлені дані Яндекс Метрики, які Ви і так можете подивитися в першоджерелі.

Ідеальний звіт повинен бути зроблений в ручному або напівручному режимі з докладним описом виконаної роботи, ситуації і планів.

Блок 1 - Статистика і висновки

Про статистику зазвичай не забувають. Найчастіше нею починається і нею ж закінчується звіт. Але далеко не завжди вона представлена ​​об'єктивно і повно. Давайте розберемо, які статистичні дані повинні міститися в звіті.

  1. Кількість відвідувачів з пошукових систем.

    Основним параметром, який повинен бути представлений в звіті, є кількість переходів з пошукових систем. Саме заради пошукового трафіку і просувається сайт.
    Основним параметром, який повинен бути представлений в звіті, є кількість переходів з пошукових систем
    Це досить простий параметр, однак він має кілька підводних каменів. Для того, що б Вас не обманули, необхідно переконатися, що:

    • До представленому Вам графіком не застосовано жодних фільтрів. Яндекс Метрика підтримує досить багато умов, на підставі яких може бути збудований графік відвідувань з пошукових систем. Наприклад, якщо виставити фільтр «користувачі, які провели більше 20 секунд»,

      то картина може істотно змінитися.

      Відсутність фільтрів виглядає таким чином:

      Відсутність фільтрів виглядає таким чином:

      Так само, не забувайте про параметр «Атрибуція».

    • Період, деталізація і точність вказані коректно. У періоді повинен бути місяць за який робиться звіт, точність дорівнювати 100%, а параметр «Деталізація» виставлено по днях (рідше тижнях).

    • На графіку представлені саме переходи з пошукових систем, а не загальний вхідний трафік.

    Звертайте увагу на сильні підйоми і падіння трафіку. Намагайтеся з'ясувати, що привело до подібних перепадів. Сильні, нічим не обґрунтовані зміни, можуть бути наслідком накрутки переходів.

  2. Ключові фрази

    В обов'язковому порядку в звіті повинні бути представлені ключові фрази, за якими переходили користувачі.
    Буває таке, що збільшення трафіку ніяк не пов'язане з діями seo-оптимізатора. Наприклад, збільшуватися можуть переходи по брендовим запитам, номером телефону і адресою сайту.
    Простежте, щоб люди приходили саме по запитах з семантичного ядра. У багатьох комерційних областях існують «нецікаві» запити, які не призводять клієнтів. За таким ключовими словами легше потрапити в ТОП. Недобросовісний seo-фахівець може «нагнати» трафіку через «нецікаві» запити.
    В обов'язковому порядку в звіті повинні бути представлені ключові фрази, за якими переходили користувачі

  3. Пошукові системи

    У звіті бажано мати розподіл трафіку по пошуковим системам. Якщо все переходи йдуть з одного пошукача, це може бути наслідком помилок або ж накрутки.
    У звіті бажано мати розподіл трафіку по пошуковим системам

  4. поведінковий фактор

    Звертайте увагу на такі параметри, як відсоток відмов , глибина перегляду і час на сайті . Вони говорять багато про що.
    Якщо пошуковий трафік має велику кількість відмов, це є наслідком недоробок SEO-фахівця.
    Звертайте увагу на такі параметри, як   відсоток відмов   ,   глибина перегляду   і   час на сайті

Крім вищезгаданого, існують і інші дані, які потрібно аналізувати. Буде плюсом, якщо Ви розберетеся в роботі Яндекс Метрики або Гугл Аналітікс і зможете самі їх оцінювати. Наприклад, важливим є регіон з якого приходять користувачі. Якщо компанія здійснює діяльність по Москві, а пошуковий трафік йде з усієї Росії, то кількість замовлень буде мінімально.

Блок 2 - Виконані технічні роботи

Роботи, які були проведені на сайті, в підсумковому звіті вказують далеко не всі. Хтось посилається на те, що все видно в статистиці, хтось каже, що роботи є комерційною таємницею ... Ніякої таємниці немає і бути не повинно. Все, що робиться, повинно бути відображено в звіті докладно.

Навіть якщо Ви нічого не розумієте в оптимізації, візьміть за правило вимагати список всіх змін. По-перше, він знадобитися при переході до іншого SEO-фахівця. По-друге, це дисциплінує виконавця і не дає про Вас забути. Так, саме так. Не рідкісні випадки, коли виконавець за місяць не робить на сайті НІЧОГО. Взагалі.

Якщо в процесі просування проставляються / закуповуються посилання, їх так само треба відбивати у звіті. На сьогоднішній день багато хто вже відійшли від проставляння посилальної маси , Проте є і ті, хто все ще продовжує нею користуватися.

Блок 3 - Плани на наступний період

Про плани на наступний місяць пишуть вкрай мало виконавців. Хоча постановка мети є основою будь-якого процесу. Вимагайте від фахівців докладного плану робіт, які будуть виконані до наступного звітного періоду.

Такі формулювання, як:

  1. Збільшення пошукового трафіку;
  2. Поліпшення поведінкових факторів;
  3. Зростання позицій;
  4. Збільшення кількість дзвінків;
  5. І інші подібні.

Планом не є. Потрібна конкретика.

підводимо підсумки

У підведенні підсумків хотілося б сказати, що перед вибором виконавця потрібно дивитися не тільки красиві кейси та відео відгуки, але і реальні звіти. Саме вони найчастіше можуть сказати про рівень спеціаліста.

Намагайтеся уникати розсилаються звітів і звітів по посиланнях в online-системах.

Занадто складні формулювання, величезна кількість графіків і багато непотрібних даних повинні Вас насторожити. Найчастіше за красивою обкладинкою ховається семантична убогість і абсолютна нісенітниця.

І не забувайте про найпростіший прийом, який визначає ефективність реклами. Відокремте пошукове просування від інших рекламних каналів і вважайте дзвінки / замовлення.