Прискорення і Оптимізація WordPress

  1. Чому важлива швидкість завантаження сайту З 2000 по 2016 рік компанія Loadstorm проводила різні дослідження,...
  2. I. Чому сайт завантажується повільно
  3. 1. Технологія, на якій працює сайт
  4. 2. CMS. Система управління контентом
  5. 3. Теми і плагіни
  6. 4. Сервер і хостинг
  7. Який хостинг вибрати?
  8. параметри сервера
  9. комп'ютер відвідувача
  10. II. Як збільшити швидкість сайту
  11. 2. Обновляйте WordPress
  12. 3. Зменшіть кількість запитів до бази даних
  13. 4. Видаліть непотрібні або гальмують плагіни
  14. 5. Видаліть всі непотрібні блискітки
  15. 6. Використовуйте CDN
  16. 7. Увімкніть кешування
  17. 8. Оптимізуйте базу даних
  18. 9. Оптимізувати картинки
  19. 10. Увімкніть GZIP компресію
  20. 11. Вимкніть hotlink посилання з вашого сайту
  21. 12. Мініфіціруйте файли
  22. 13. Перенесіть скрипти в футер
  23. 14. Обмежте кількість ревізій постів
  24. 15. Оптимізація технічного SEO
  25. 16. Стежте за сайтом
  26. Висновок: Швидкість сайту - це не найголовніше.

Чому важлива швидкість завантаження сайту

З 2000 по 2016 рік компанія Loadstorm проводила різні дослідження, результати яких були зведені в цей Інфографіка. Кожна додаткова секунда, яка витрачається на завантаження сторінки, призводить до 7% втрати в конверсії, на сайті буде переглянуто на 11% сторінок менше, в кінцевому рахунку відвідувач сайту буде задоволений на 16% менше.

25% відвідувачів покинуть сайт, якщо він буде завантажуватися більше 4 секунд. 74% мобільних відвідувачів сайту закриють сторінку, якщо вона буде завантажуватися більше 5 секунд. 46% відвідувачів не повернуться на повільний сайт.

Швидкість інтернету в різних місцях різна, вона залежить від фізичного відстані між відвідувачем і сервером і швидкістю з'єднання. Навіть якщо ви використовуєте CDN і оптимізували все, що можливо, в деяких місцях ваш сайт може відкриватися довго. Наприклад, якщо сайт знаходиться на сервері в Москві або Санкт-Петербурзі, сторінка для відвідувача з Москви завантажиться за 2 секунди, в Європі за 2,5 секунди, в Азії сторінка може завантажитися за 4 секунди.

Пройдіть за цим гайду, можливо, це прискорить ваш сайт на 0,2 секунди в Росії і на 1 секунду з більш повільних районів, де може перебувати ваша аудиторія. Це призведе до збільшення ефективності сайту.

Прискорення роботи сайту також веде до підвищення в пошуковій видачі, тобто вище швидкість - вище позиція в пошуковій видачі.

Швидкі веб-сайти зазвичай витрачають менше процесорного часу, менше звертаються до бази даних, мають менший розмір медіафайлів.

У першій частині ви дізнаєтеся, що таке оптимізація та з яких елементів вона складається. У другій частині - де і які зміни можна зробити, щоб прискорити сайт.

зміст:

  1. Технологія, на якій працює сайт
  2. CMS. Система управління контентом
  3. Теми і плагіни
  4. Сервер і хостинг
  1. оновлюйте PHP
  2. оновлюйте WordPress
  3. Зменшіть кількість запитів до бази даних
  4. Видаліть непотрібні або гальмують плагіни
  5. Видаліть всі непотрібні блискітки
  6. використовуйте CDN
  7. Увімкніть кешування
  8. Оптимізуйте базу даних
  9. Оптимізуйте картинки
  10. Увімкніть GZIP компресію
  11. Вимкніть hotlink посилання з вашого сайту
  12. Мініфіціруйте файли
  13. Перенесіть скрипти в футер
  14. Обмежте кількість ревізій постів
  15. Оптимізація технічного SEO
  16. Слідкуйте за сайтом

I. Чому сайт завантажується повільно

3 причини, за якими сайт працює повільно:

  1. Сайт знаходиться на дешевому (повільному) хостингу,
  2. Cайт працює повільно через поганий коду,
  3. Великі картинки на сайті.

1. Технологія, на якій працює сайт

Залежно від технологія і мови, на якому написаний сайт, код на сервері буде оброблятися швидше або повільніше. Статичні сайти, написаний на HTML, працюють дуже швидко, але зараз більшість сайтів є динамічними, тобто використовують код для автоматичного написання іншого коду на стороні сервера. Динамічні сайти працюють повільніше, тому що їм потрібен час для генерації коду.

Зараз найбільш поширена технологія PHP.

2. CMS. Система управління контентом

Будь-яка CMS в принципі працює повільніше, ніж правильно написаний статичний html-сайт. існують кешируєтся плагіни , Які майже повністю зменшують цю різницю, але вони періодично скидають або оновлюють кеш, авторизовані користувачі зазвичай отримують некешірованную версію сайту, і управління кеш контентом займає більше ресурсів сервера.

В результаті різниця виходить невелика, але добре написана CMS дає велику перевагу перед html-сайтом в зручності управління контентом сайту. Вордпресс написаний дуже добре.

Причина, по якій CMS працюють повільніше html-сайтів, полягає в технології створення кінцевої html-сторінки: користувач запитує якусь сторінку, CMS звертається до сервера, сервер обробляє запит, генерує html-код і посилає його користувачеві. CMS робить до декількох десятків запитів до сервера, і це збільшує час генерації кінцевої html-сторінки.

Більшість CMS мають механізми для оптимізації цих запитів, тому CMS успішно конкурують зі статичними html-сайтами.

3. Теми і плагіни

Теми і плагіни пишуть не ті ж самі розробники, які пишуть Вордпресс. Це означає, що якщо розробники тим і плагінів не йдуть за оновленнями, які впроваджують розробники Вордпресс, в цих темах і плагінах можуть виникати помилки, які будуть сповільнювати сайт.

Наприклад, після поновлення для виконання якоїсь операції став використовуватися не один запит, а кілька. У цьому випадку такий підхід прискорює виконання всієї операції.

У вордпресс є велика кількість різних плагінів для додавання нових функцій. Використовуйте ті, які регулярно оновлюються, мають позитивні відгуки і встановлені 1.000 або краще 10.000 раз. В ідеалі, плагінів на сайті має бути якомога менше. Наприклад, у пошукових систем один з факторів ранжирування сайтів - відношення кількості коду до контенту. Гарне співвідношення щось близько 30/70.

4. Сервер і хостинг

Сервер вносить великий внесок у прискорення або уповільнення сайту, особливо на піках навантаження.

Сервер - це фізичний комп'ютер, у нього є процесор, оперативна пам'ять, жорсткий диск і інші компоненти, які визначають його продуктивність.

Хостинг - це набір налаштувань цього сервера. Процесорний час, автоматичний бекап, і так далі.

Для простоти - найбільш значимий параметр хостингу - тип хостингу: віртуальний хостинг, VPS хостинг або виділений сервер.

  • На віртуальному хостингу може бути від декількох до кількох десятків сайтів, це означає, що всі вони використовують той же диск, що і ваш сайт, ту ж оперативну пам'ять, той же процесор, той же канал інтернету. При цьому ресурси розподілені нерівномірно, тобто, якщо якийсь сайт почав гальмувати і став використовувати 80% ресурсів сервера, то всім іншим сайтам залишиться тільки 20% ресурсів сервера.
  • VPS (Virtual Private Server), Віртуальний приватний сервер теж є віртуальним хостингом, але в ньому ресурси сервера розподілені рівномірно серед сайтів на цьому сервері. Якщо на такому хостингу знаходяться 5 сайтів, кожен з них отримає по 20% ресурсів сервера. Якщо один з цих сайтів почав глючити, і йому потрібно більше 20% ресурсів, то він їх не отримає, тому що ресурси жорстко розподілені між сайтами.
  • На виділеному сервері один сайт (або один обліковий запис) є єдиним споживачем всіх ресурсів сервера.

Який хостинг вибрати?

Не використовуйте віртуальний хостинг, або використовуйте для чогось не дуже важливого для вас, наприклад, особистий блог або технічний сайт, тому що сайти на цьому хостингу можуть вас підводити.

Не беріть виділений сервер. Якщо ви не знаєте, чи потрібен вам виділений сервер, то він вам не потрібен. Це хостинг для тих, хто добре розбирається в серверних технологіях або для сайтів з високою відвідуваністю.

Залишилося 2 варіанти:

VPS хостинг - хороший вибір між цими двома. Вони бувають дорожчі і менш дорогі. Якщо у вас низька відвідуваність, виберіть дешевший VPS хостинг, якщо у вас висока відвідуваність - вибирайте дорожчий. Різниця в ціні залежить від ресурсів сервера, - більш висока частота процесора, кількість ядер, і так далі.

На деяких хостингах можна доплатити за ресурси, тобто, якщо вам знадобиться більше ресурсів через зрослу відвідуваності, ви можете докупити ресурси сервера без зміни тарифу. наприклад, Бегета .

Ще одна опція - хостинг WordPress. Це спільнота любителів Вордпресс зі своєю атмосферою. Є безкоштовний тариф, на якому ви можете отримати субдомен типу my-domain.wordpress.com, на ньому ви можете встановити тільки безкоштовні теми із запропонованих і інші обмеження. Наступні тарифи стоять 4 $ в місяць, потім 8 $ на місяць і так далі, плюшки постійно збільшуються. На цьому хостингу сервера налаштовані під Вордпресс, не можна встановити нічого іншого, крім Вордпресс, і сам по собі Вордпресс трохи своєрідний.

параметри сервера

У серверів може бути різна кількість ресурсів: можуть бути більш швидкі процесори, швидша оперативна пам'ять, і так далі. Чим більше ресурсів, тим швидше ваш сайт.

Якщо у вас невеликий сайт з відвідуваністю до декількох тисяч в місяць, ви не помітите різниці між 1Gb і 8 Gb оперативної пам'яті.

Інший важливий параметр сервера - віддаленість від відвідувача, - чим далі від сервера (або від швидкого інтернету), тим повільніше сайт. У розвинених місцях дані переміщаються зі швидкістю світла по опто-волоконних каналів, але при підході до кінцевого користувача інтернет сповільнюється до швидкості місцевого провайдера. Також на швидкість впливають роутери, файрволи, і інше обладнання, яке проходить сторінка на шляху до відвідувача.

Коли сторінка завантажується, вона створює безліч запитів, - таблиці стилів, картинки, javascript і інші. Чим менше запитів, тим швидше сайт.

комп'ютер відвідувача

Від комп'ютера користувача теж залежить, наскільки швидко на ньому завантажується сайт. Більш старі комп'ютери - повільніші, хоча зараз це не має великого значення, тому що в основному обчислення проводяться на стороні сервера, але з розвитком нових технологій вебсайти починають більше використовувати обчислення на стороні клієнта.

Наприклад, більш швидка і гладка анімація, але також це означає, що сайти на більш повільних комп'ютерах будуть працювати повільніше.

Швидкість сайту залежить від використаної технології, на якій написаний сайт, від CMS, від сервера і хостингу, і від пристрою користувача.

II. Як збільшити швидкість сайту

1. Обновляйте PHP

Оновлюйте версію php час від часу. Дорожчі хостинги стежать за оновленням ПЗ, але деякі дешеві хостинги можуть довго не оновлювати софт, або оновлювати тоді, коли ви їх про це попросите.

Версії PHP сильно відрізняються за часом обробки коду, особливо PHP 7.

Джерело: http://lornajane.net/posts/2015/php-7-benchmarks

Як оновити версію PHP - залежить від вашого хостингу. Зайдіть на хостинг, спробуйте знайти що-небудь схоже на Конфігурація PHP, або це може перебувати в розділі Сайти. Зазвичай це список, що випадає або чекбокс навпроти потрібної версії.

Перевірте, що ваша версія PHP не нижче 5.6, Вордпресс рекомендує використовувати версію 7.2.

Перед тим, як ви вирішите оновити версію PHP, поговоріть з техподдержкой, можливо, вам доведеться повернутися назад до попередньої версії, переконайтеся, що ви зможете це зробити.

2. Обновляйте WordPress

Перша вимога безпеки сайту - регулярне оновлення Вордпресс, тим і плагінів. Хоча оновлення Вордпресс не прискорює сайт якимось помітним чином, але в оновленнях
розробники часто оптимізують код, сайт стає ефективніше, запити обробляються швидше, в результаті ми отримуємо деяку надбавку в швидкості.

Крім цього, розробники випускають в оновленнях усунення вразливостей, які збільшують безпеку сайту .

Оновлюйте Вордпресс, теми і плагіни.

3. Зменшіть кількість запитів до бази даних

Ви можете дізнатися, скільки запитів робить сторінка до сервера в вашому браузері в інструментах розробника, або на таких сервісах, як Pingdom .

Коли ви додаєте картинку на сторінку, додається новий запит до базі даних . Один запит на одну картинку.

Якщо у вас кілька картинок на сторінці, і деякі з них використовуються на архівних сторінках, ця сторінка може створювати 60-70 запитів.

Спробуйте зменшити кількість постів на сторінці в Настройках - Читання, або спробуйте публікувати менше картинок.

Зменшіть кількість плагінів на сайті, це збільшить швидкість сайту для відвідувачів. Багато плагіни додають свої стилі, скрипти ітд. Вимкніть один плагін, це зменшить кількість запитів до бази даних на 1-2. Або на 3-4, якщо плагін написаний не дуже добре.

Зміна теми може зменшити кількість запитів, але в багатьох випадках різниця буде не дуже помітна. Великі Преміум-теми, які містять багато функцій, часто завантажують велику кількість невикористовуваних скриптів і стилів.

Можливо, більш проста тема додасть вам швидкості.

Lazy loading - потужний інструмент, який може прискорити ваш сайт. Lazy loading не зменшує кількості запитів, але відкладає завантаження зображень до тих пір, поки вони не з'являться у вікні браузера, за цей час основна частина сторінки встигає завантажитися.

Після того, як ви позбулися всього непотрібного і зменшили кількість запитів, запити можна об'єднати. Тобто, замість завантаження 10 файлів по 20 кб, можна завантажити один файл 200 кб, який скочується набагато швидше.

Я користуюся комбайном W3TC , Але є спеціальні плагіни тільки для об'єднання файлів: MinQueue , Merge + Minify + Refresh і Dependency + Minification . Вони добре об'єднують файли, але вони сильно залежать від налаштувань сервера і сайту. В одних випадках один плагін працює краще, в іншому - інший. Спробуйте по одному, подивіться, де результат виявиться краще в вашому випадку.

4. Видаліть непотрібні або гальмують плагіни

Велика кількість плагінів збільшує кількість запитів, але деякі плагіни можуть викликати і інші проблеми, наприклад, проблеми безпеки або надмірне споживання пам'яті. Є хороший плагін P3 (Plugin Performance Profiler) , Який допоможе знайти проблемні плагіни.

Також ви можете відключити ті плагіни, якими рідко користуєтеся, наприклад, Thumbnail Regenerator , Duplicate Post або P3. Це дуже корисні плагіни, але якщо ви користуєтеся ними нечасто, то можна їх відключити, щоб вони не створювали непотрібних запитів.

Регулярно оновлюйте плагіни.

5. Видаліть всі непотрібні блискітки

Різні прикрашення, елементи дизайну, в основному написані на js, можуть мати гарний вигляд, але не несуть особливої ​​користі, наприклад:

Набридають елементи. Припустимо, у вас є якесь розкладається меню з гарною анімацією, коли ви рухаєте по ньому мишкою. Коли відвідувач вперше бачить це меню, воно йому подобається, але в третій раз воно буде набридати, він не захоче чекати секунду, поки меню відкриється.

Видаліть ці непотрібні прикраси, це додасть сайту швидкості. Буде менше анімованих елементів, менше Яви, менше стилів, це прискорить сайт.

Другий приклад відноситься до конверсії прикрас в продажу. Хороший приклад - слайдер. Майже кожне дослідження на тему слайдеров приходить до одного і того ж висновку: в 4 з 5 випадків слайдер краще не використовувати. Він займає багато місця, він знижує SEO, він гальмує сайт.

Сенс сайту не в тому, щоб виглядати привабливо. Виглядати привабливо - це інструмент, який використовується для того, щоб досягти головної мети - заробляти. Можливо, ви приберете слайдер і отримаєте більше продажів.

Замість слайдера можна написати якийсь текст з посиланням або з картинкою.

6. Використовуйте CDN

CDN - це магія сайту, яка робить сайт набагато простіше і швидше. CDN робить дві круті речі: він дозволяє зберігати картинки не на своєму сервері, і він зменшує час завантаження картинок на сторінці.

Коли картинки знаходяться на CDN, це звільняє контент від медіафайлів. Ви можете змінити домен або переїхати на інший хостинг, але ваші мультимедійні дані завжди зберігаються в одному місці. База даних і тема сайту займає в середньому 40-50 MB, але картинки можуть займати до декількох Гігабайт на великому сайті. Якщо вони знаходяться на CDN, то перенести 40-50 MB - невелика проблема.

Суть CDN (Content Delivery Network - Мережа Доставки Контенту) в тому, щоб обслуговувати користувача контентом з географічно більш близької сервера. Наприклад, цей сайт знаходиться в Санкт-Петербурзі, але якщо відвідувач знаходиться в Празі, то він отримає контент з найближчого сервера CDN, який знаходиться в Празі. Інший відвідувач може перебувати, наприклад, в Москві, він отримає той же контент з сервера в Москві.

Це зменшить час доставки картинок, зменшує кількість вузлів, через які проходить контент, і в кінцевому підсумку прискорює завантаження сторінки.

7. Увімкніть кешування

Кешування - найефективніший спосіб прискорення сайту. Приклад кешування: ви знаєте, скільки буде 5х5. Один раз ви склали 5 разів по 5, переконалися в тому, що відповідь 25, з тих пір ви просто знаєте, що відповідь 25 і не перевіряєте це кожен раз. Кешування сайту працює за тим же принципом:

Перший відвідувач звертається до сайту із запитом отримати якусь сторінку, CMS пересилає цей запит серверу, який запитує базу даних і php-файли видати потрібну інформацію, генерує html-сторінку і відправляє її відвідувачеві.

Наступний відвідувач цієї сторінки отримає вже готову кеш html-сторінку, яка була збережена плагіном кеша після першого запиту або за розкладом плагіна.

Прості, але потужні плагіни кешування: WP Super Cache і Hummingbird .

Цей сайт працює на W3 Total Cache , Це великий комбайн, в якому є всі інструменти для кешування, мініфікаціі і оптимізації.

8. Оптимізуйте базу даних

З часом база даних сайту стане великою, це неминуче. Розмір бази даних складається з двох складових: невикористовувані дані і службові дані бази даних.

Невикористані дані з'являються з різних місць, наприклад, віддалені плагіни і теми можуть залишати свої настройки, віддалені пости можуть залишати свої метадані, віддалені коментарі, зв'язку між віддаленими сторінками, і так далі.

Згодом в базі даних накопичуються сотні, якщо не тисячі записів, які не прив'язані ні до чого. Це особливо помітно на великих сайтах або сайтах з великою відвідуваністю.

Для службових даних можна користуватися вбудованим в MySQL інструментом, який може аналізувати, оптимізувати і відновлювати базу даних.

Для очищення і оптимізації бази даних є плагіни. WP Sweep (Безкоштовний) очищає базу даних від невикористовуваних і службових даних та оптимізує базу даних. Плюс цього плагіна в тому, що для оптимізації він використовує стандартні функції Вордпресс. Мінус в тому, що в ньому немає розкладу для автоматичного сервісу.

WP Optimize (Безкоштовний) - робить все те ж саме, але в ньому є автоматичне розклад. Для оптимізації бази даних він використовує прямі запити до бази даних, що може залишити після себе деякий сміття. Налаштувань мінімум, підходить для новачків.

Advanced Database Cleaner (безкоштовний) аналогічний попередньому, але є крутий інструмент редагування бази даних вручну, редагування cron-розкладу та редагування таблиці options бази даних. Плюс в тому, що є все, що потрібно, деякий мінус в тому, що для оптимізації використовуються прямі запити до бази даних. Підходить для просунутих користувачів.

Ці плагіни, так само як і інші подібні все одно залишають після себе деякий сміття, який можна очистити тільки вручну. Для того, щоб очистити вручну, потрібно знати, чому відповідає кожен запис в базі даних.

Advanced Database Cleaner Pro (Платний) показує, чому відповідає кожен запис в базі даних.

9. Оптимізувати картинки

Дослідження показують, що сторінки, на яких присутні картинки, подобаються користувачам на 80% більше, ніж сторінки без картинок. Але картинки потрібно оптимізувати, тобто зменшувати їх розмір в пікселях і кілобайтах. Неоптимізовані картинки - одна з головних причин повільній швидкості сайту.

Наприклад, якщо ви хочете вставити картинку, яка займе 1/3 екрану, зробіть її відповідного розміру, наприклад, 400х250 пікс. Сучасні вимоги Гугл та інших сервісів на такий розмір щось близько 20-30 Кб.

В Фотошопі або Ілюстраторі ви можете зберегти картинку функцією «Save for Web» в jpeg або png файл. Це два найбільш поширених формату картинок.

JPEG - формат, який використовує стиснення з втратами і не підтримує прозорість. Картинки цього формату добре стискаються без істотної втрати якості зображення.

PNG - стиснення без втрат і підтримує прозорість.

  • Якщо вам потрібна хороша кольорова картинка (фотографія), використовуйте jpeg.

    Ви можете зменшити якість картинки до 20-50, більш низька якість для фонових або затінених картинок, більш високу якість для картинок на увазі.

  • Якщо вам потрібна проста картинка, іконка, графік, прозорість, використовуйте png.

    Для оптимізації ви можете змінити кількість квітів картинки. Для більш складних з безліччю квітів використовуйте 128-256 квітів, для більш простих картинок з декількома квітами можна знизити до 32-64 квітів.

Ви можете повністю оптимізувати картинки в Фотошопі або Ілюстраторі, або можете дооптімізіровать їх на сайті різними плагінами.

например, WP Smush (Безкоштовний), Tiny PNG (Безкоштовний), EWWW Image Optimizer (Безкоштовний). WP Smush оптимізує зображення прямо на сайті, але оптимізує наполовину, друга половина платна, треба купувати Pro плагін. Tiny PNG оптимізує зображення на своєму сервері, в безкоштовної версії до 500 зображень на місяць.

Добрі відгуки у плагіна Imsanity и Imagify . Також можете спробувати онлайн-сервіси Optimizilla и Bulkresizephotos .

10. Увімкніть GZIP компресію

GZIP - ефективний спосіб прискорення сайту, який зменшує розмір сторінки до 70%. Включити цю функцію можна на сервері записом в .htaccess, але багато плагіни кеша мають цю функцію. Перевірити, чи включений у вас GZIP, можна на сайті checkgzipcompression.com.

Принцип роботи GZIP полягає в тому, що HTML і CSS використовують багато повторюваних фрагментів. Чим більше повторюваних фрагментів, тим сильніше сторінка може бути стиснута. Наприклад, якщо на сторінці 20 раз написано «Оптимізація Вордпресс», то цей запис можна замінити на «20ОВ», або щось подібне. Чим більше і чим довше повторювані патерни, тим більше місця можна звільнити.

11. Вимкніть hotlink посилання з вашого сайту

Це не прискорює ваш сайт безпосередньо, але це знижує навантаження з вашого сервера. Це звільнить більше ресурсів сервера на обслуговування сайту.

Коли на вашому сервері зберігаються картинки з іншого сайту, на якому вони опубліковані, це називається hotlink. Тобто інший сайт використовує ресурси вашого сервера, а не свого.

Відключити це можна в файлі .htaccess :

RewriteEngine on
RewriteCond% {HTTP_REFERER}! ^ $
RewriteCond% {HTTP_REFERER}! ^ Http: // (www \.)? My-site.ru /.*$ [NC]
RewriteRule \. (Gif | jpg | js | css) $ - [F]

Змініть my-site.ru на Вашу електронну адресу.

Якщо ви хочете перенаправити ці лінки на іншу картинку, ви можете використовувати цей код:

RewriteEngine on
RewriteCond% {HTTP_REFERER}! ^ $
RewriteCond% {HTTP_REFERER}! ^ Http: // (www \.)? My-site.ru /.*$ [NC]
RewriteRule \. (Gif | jpg) $ http://www.my-site.ru/AngryMan.gif [R, L]

Змініть my-site.ru і AngryMan на Вашу електронну адресу.

12. Мініфіціруйте файли

Після того, як ви внесли всі необхідні зміни, код можна мініфіціровать, щоб зменшити обсяг файлів. Браузеру не потрібні коментарі в коді, прогалини, розриви рядків, і інші речі, які потрібні розробникові сайту, браузер може обійтися кодом, написаним в один рядок без пробілів.

Це роблять багато кешируєтся плагіни, наприклад, W3TC.

13. Перенесіть скрипти в футер

Якщо ви можете перенести якийсь скрипт в футер, то обережно переносите. Виклик бібліотеки jQuery відбувається в секції <head>. Якщо перенести підключення jQuery в підвал, то скрипти, які жорстко закріплені в хедері, і не можуть бути перенесені в футер, випадуть з помилкою, так як jQuery завантажиться тільки в футере.

Це збільшить уявну швидкість сайту. Це не зменшить кількість запитів, або розмір файлів, але суть цієї дії в тому, що основний текст сайту завантажується перед другорядним контентом, який ці скрипти представляють. Якщо якийсь скрипт заглючить, основна частина сайту все одно завантажиться.

Це можна робити за допомогою плагінів W3TC , Hummingbird , Clearfy та других.

14. Обмежте кількість ревізій постів

Ревізії постів займають місце в базі даних. Деякі фахівці вважають, що кількість ревізій може впливати на деякі запити до бази даних, які створюють деякі плагіни.

Обмежити кількість ревізій постів можна вставивши цей код в файл wp-config.php:

/ * Limit Post Revisions * /
define ( 'WP_POST_REVISIONS', 4);

Замініть 4 на потрібну кількість. Або на false, щоб вимкнути.

Також це можна зробити за допомогою плагіна з наступного розділу.

15. Оптимізація технічного SEO

Коли ви публікуєте статтю на сайті, вона має якусь адресу. Але ця ж стаття буде мати свій дубль у датах, в авторів, в тегах і так далі. В результаті всі вони потраплять в пошук, і будуть індексуватися як різні сторінки, тобто вага однієї сторінки розподілиться по декільком однаковим сторінок-дублям, і вони будуть конкурувати між собою за більш високу позицію у видачі пошукових систем.

Я користуюся плагіном Clearfy , Він видаляє п'ять типів дублів сторінок, видаляє технічні сторінки, видаляє Emoji, видаляє версію WP, скриптів і стилів і іншу інформацію. Прибирає можливість дізнатися логін адміністратора, обмежує кількість ревізій постів, удалется зовнішні посилання в коментарях, створює файл robots.txt, робить транслітерацію заголовків, редирект на https і так далі, всього на даний момент більше 40 функцій.

16. Стежте за сайтом

Перевіряйте ваш сайт на швидкість час від часу.

Я користуюся цими сервісами:

Google PageSpeed ​​Insights - https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/
Pingdom Website Speed ​​Test - https://tools.pingdom.com/
GTmetrix - https://gtmetrix.com/

Висновок: Швидкість сайту - це не найголовніше.

Хоча швидкість сайту дуже важлива, але це не найголовніше. Ви могли б відключити всі картинки і майже не використовувати стилі або js, і добитися швидкості завантаження 350мс. Але чи допоможе вам це домогтися тієї мети, яку ви перед собою ставите, або ви просто переможете в безглуздою гонці за швидкість?

Якщо ваша мета - комерційно успішний сайт, вам потрібно докласти всіх зусиль на досягнення цієї мети, а швидкість сайту є одним з інструментів для досягнення цієї мети.

Зробіть сайт досить привабливим, зі зрозумілим інтерфейсом і хорошим контентом, цього буде цілком достатньо.
Візьміть Google PageSpeed ​​і перевірте сайти типу Amazon або eBay. Ви побачите, що їх показники далекі від ідеалу, але вони роблять хорошу роботу для своїх власників, чи не так?
Я працював в одній компанії, їх сайт ледь набирав 50 балів по тесту Гугл, але завжди знаходився на першій сторінці пошукової видачі Яндекса за рахунок реклами і контенту.

Якщо ви витратите 2 дня на перенесення якогось скрипта з шапки сайту в футер, і виграєте на цьому 2 бали від Гугл, чи варте воно цього?

***

Я сподіваюся, це гайд був вам корисний, і ви щось впровадили на своєму сайті.

Якщо у вас є питання або ідеї - пишіть в коментарях.

Який хостинг вибрати?
Http: // (www \.)?
Http: // (www \.)?
Але чи допоможе вам це домогтися тієї мети, яку ви перед собою ставите, або ви просто переможете в безглуздою гонці за швидкість?
Ви побачите, що їх показники далекі від ідеалу, але вони роблять хорошу роботу для своїх власників, чи не так?
Якщо ви витратите 2 дня на перенесення якогось скрипта з шапки сайту в футер, і виграєте на цьому 2 бали від Гугл, чи варте воно цього?