Професія: SEO-оптимізатор, або Спеціаліст по SEO
Слово "погуглити" ( 'google it' в англійському варіанті) увійшло в повсякденне життя, як і самі пошукові системи. Яндекс, Google, Yahoo, Baidu (китайська пошукова система) і сотні інших пошукових систем щодня допомагають користувачам мережі інтернет знаходити потрібні товари, послуги та інформацію. Пройшли ті часи, коли господині записували рецепти страв в зошит (не дай бог забути), а магічні секрети садівництва передавалися від сусіда до сусіда. Зараз основним засобом отримання нової інформації став пошуковик.
Щоб купити новий чайник, користувач пише в пошуковому рядку "купити чайник" і перевіряє кілька сайтів, які покаже йому пошукова система. Зазвичай користувач не дивиться сайти далі першої сторінки пошукової видачі. Малоймовірно, що він загляне на 21-й і 38-й за рахунком сайт. Тому компанії, чиї сайти розташовані в першій десятці пошукової видачі, мають більший потік клієнтів і більший прибуток, ніж ті, чиї сайти розташовані далі.
Щоб ваш сайт піднявся в пошуковій видачі, він повинен бути цікавий користувачам і викликати "довіру" у пошукової системи - відповідати її алгоритмам відбору найнадійніших і якісніших сайтів. Налаштуванням взаємодії сайту і пошукових систем займається фахівець з SEO , Тобто, з пошукової оптимізації (англ. Search engine optimization).
Чим займається фахівець з SEO
SEO-оптимізація за характером завдань відноситься до сфері IT і маркетингу . Хоча самі сеошникі жартома кажуть, що їхня робота схожа на "шаманство". Алгоритми ранжирування інформації всередині пошукових систем можуть змінюватися кілька разів на день, тому фахівці з SEO змушені, спираючись на свій досвід і знання, передбачати "настрою" кожної пошукової системи в даний момент.
Для просування сайту в пошуку вони:
✔ Аналізують компанії-конкуренти і їх присутність в мережі інтернет.
✔ Формують семантичне ядро - ключові слова та пошукові запити, за якими користувачі будуть знаходити сайт.
✔ Виявляють і виправляють всі технічні помилки сайту, допущені при його запуску: неправильний html-код, неправильні настройки відображення сторінок, відсутність / дублювання meta-тегів, відсутність заголовків H1 або цілих сторінок, швидкість завантаження сторінок сайту і ін.
✔ Створюють новий контент для розміщення на сайті (або на інших ресурсах з посиланням на сайт). Кожна стаття повинна бути не тільки цікава і зручна для читання користувача, але і "прозора" за структурою для пошукача.
✔ Вдосконалюють навігацію по сайту.
✔ Збільшують швидкість відкриття сторінок на сайті.
✔ Реєструють сайт на зовнішніх ресурсах для підвищення "довіри" пошукових систем.
✔ Готують звіти про результати просування.
✔ Здійснюють моніторинг роботи сайту.
✔ Стежать за актуальною інформацією в області SEO.
Середня заробітна плата
✔ 60 000 - 200 000 рублів на місяць
Де вчитися майбутньому SEO-фахівця
Як і для деяких новітніх професій , Які знаходяться на кордоні IT та інших напрямків ( SMM-менеджер , дизайнер віртуальної реальності , геймдизайнер ), Для фахівця з SEO в Росії немає готових освітніх програм ні в вузах, ні в коледжах. Роботодавці цінують досвід роботи і портфоліо успішних проектів, а не диплом. Щоб освоїти ази SEO, можна пройти короткі освітні курси або вивчати самостійно за допомогою книг і навчальних відео. Найвідоміші курси по SEO сьогодні пропонують Нетологія, Mail.ru, SeoPult, CyberMarketing, Яндекс, Ашманов і партнери, GeekBrains. Однак, якщо ви хочете побудувати кар'єру або власний бізнес в сфері SEO, бажано отримати освіту інформаційно-технологічного або математичного профілю в вузі або коледжі .
Які універсальні компетенції потрібні Сеошніку в роботі
SEO-оптимізатори працюють в IT-відділах компаній, в компаніях по інтернет-маркетингу, а частіше фрілансерами. Тому, крім необхідних технічних навичок, для них важливі соціальні компетенції, грамотна мова і вміння знаходити спільну мову з замовниками. До найважливішим компетенціями "сеошника" відносяться:
- ✎ Учитися
✎ Постійне саморозвиток
✎ Системне мислення
✎ Комунікабельність
✎ Грамотний російська та англійська мови
✎ Увага до деталей
✎ Аналітичний склад розуму
✎ Уміння бачити і вирішувати проблему
✎ Терпеливость
✎ Методичність
✎ Допитливість
Як розвиватися в SEO вже зараз
Якщо у вас є бажання спробувати себе в SEO, почніть зі створення та розкрутки власного сайту. На ньому ви зможете вивчити цільову аудиторію, технічні особливості SEO, відточити якість HTML-коду і майстерність копірайтингу, а також ставити "безболісні" експерименти з перевірки пошукових алгоритмів. І коли ваш сайт займе високе місце в пошукових системах, то стане першим пунктом вашого майбутнього портфоліо.
Що ще ви можете зробити для освоєння навичок SEO:
- ✔Смотреть в інтернеті безкоштовні відеокурси з пошукової оптимізації російською та англійською мовами.
✔Чітать літературу про SEO, інтернет-маркетингу та бізнесі в інтернеті.
✔Посещать безкоштовні оффлайн- і онлайн-конференції з SEO та інтернет-маркетингу.
✔Попробовать свої сили в IT, зокрема, в інтернет-маркетингу і SEO, допоможе iСмена табору "Професіонали майбутнього". У таборі ви зможете поспілкуватися з профі і задати найнагальніші питання про професії.
✔Устройтесь на літнє стажування в компанію по інтернет-маркетингу: фахівцям з SEO часто потрібен помічник для рутинної роботи - збору семантичного ядра, моніторингу нової інформації, пошуку конкурентів. На стажуванні ви зможете в стислі терміни дізнатися всі інструменти і "фішки" справжніх сеошників.
Найближчим часом професія SEO-фахівця буде актуальна і затребувана, тому що пошукові системи залишаються нашим головним навігатором в інтернеті, а комерційні компанії гостро потребують підвищення потоку клієнтів. Єдина небезпека для спеціальності сеошника полягає в популяризації навичок пошукової оптимізації. В інтернеті є пропозиції стати фахівцем по SEO за 4-6 днів, а значить, майбутні покоління підлітків так само легко освоять основи SEO, як створення сторінки в соціальних мережах або сайту на Wordpress.
Автор: Ольга Біккулова, ЦТР "Гуманітарні технології"
пройдіть тест на професію , Щоб дізнатися, до якої сфери діяльності ви найбільш схильні.
Якщо ви хочете отримувати свіжі статті про професії, підпишіться на нашу розсилку.