Просування англомовного каналу і відео на YouTube

  1. почнемо 🙂
  2. Тепер поговоримо про гроші 🙂
  3. Давайте порахуємо
  4. Тепер про софт
  5. Ще трохи спостережень

Пару місяців назад я впритул зайнявся просуванням відео на англомовний ринок. Мене вже кілька разів просили написати про це, тому в найближчі місяці буде цикл статей з даної тематики. Сьогодні перший матеріал, дещо загальний, але сподіваюся він виявиться корисним.

почнемо 🙂

Багатьох з часом починає спокушати зарубіжний YouTube (США, Канада, Австралія, Великобританія та інші англомовні країни). Заробіток там значно вище, переглядів набагато більше, в деяких вузьких нішах є рекламодавці, яких в рунеті просто немає. У чому ж основні відмінності цього ринку? Наскільки важче там працювати? На скільки вище бюджет потрібен? На всі ці питання я спробую відповісти. Процес виробництва розглядати не будемо, поговоримо відразу про просування.

Якщо говорити про фактори ранжирування, то тут відмінностей немає. Алгоритми, що у нас, що там однакові. Ну тільки контент і метадані англійською.

Але є дрібні нюанси, про які й поговоримо.

За 3 місяці, що я працюю з англомовними відео, я виділив наступні відмінності від рунета:

  • Просувати набагато дорожче
  • просувати складніше
  • Просувати набагато цікавіше
  • Є рекламодавці в дуже вузьких нішах
  • Відео здатне набрати в десятки (або навіть сотні?) Раз більше переглядів, ніж в рунеті
  • Заробіток від 1000 переглядів набагато вище
  • Глядачі більш добрішими і лояльніше
  • Потрібні трохи краще показники в метриках (наприклад, утримання). Але через лояльність глядачів ці показники самі собою досягаються.
  • Є дуже багато місць, де можна отримати безкоштовні перегляди. Правда треба працювати.
  • Різний софт більше допомагає, ніж в рунеті (все ж основні Софтинка, які використовують ютубери, зроблені під буржунете)
  • Дуже багато різних сервісів і стартапів, пов'язаних з ютуба, а також послуг у цій сфері. Але це тільки починаю пробувати, тому в статті про це не буде інформації.
  • Є ніші, які не мають у нас. Деякі ніші набагато менше / більше розвинені

Перше, що я виявив - у англомовних глядачів інший менталітет. Саме яскраво це проявляється в тому, що вони майже не ставлять дізлайкі. Давайте розглянемо відео, які присутні на обох мовах. Наприклад, канал World of Tanks:

Одне і те ж відео має істотно відрізняються показники по лайкам / дізлайкам:

Співвідношення: 67: 1 (європейський канал)

Співвідношення: 17: 1 (російськомовний канал)

Або інший приклад:

Або інший приклад:

Співвідношення: 48: 1

Співвідношення: 48: 1

Співвідношення: 11: 1

Співвідношення лайків до переглядів теж завжди вище. Якщо порівнювати параметр активності аудиторії: (лайки + дізлайкі) / перегляди, то він буде приблизно однаковий як у нас, так і у них. Але самих лайків буде більше, а дізлайков значно менше.

На заході прийнято, якщо їм сподобався контент, то якось віддячити автора. Нехай це буде лайк, расшаріваніє або хоча б відсутність дізлайка. У зв'язку з цим, аудиторія більш лояльна, ніж у нас. Все це треба враховувати.

PS я читав інформацію, що зарубіжні глядачі, якщо їм подобається матеріал (будь то сайт, відео або ще щось), іноді в знак подяки спеціально клацають по рекламі. Це теж особливість менталітету.

Тепер поговоримо про гроші 🙂

Зазвичай я використовую наступну схему в просуванні: купую / наганяю / отримую певну кількість переглядів з хорошим утриманням в короткий час (для виведення в топ ключів і виведення в рекомендації), а потім намагаюся закріпитися в топі по якомога більшій кількості ключових слів (+ підвищити трафік з рекомендацій)

Для кожної ніші сума переглядів індивідуальна (як і утримання). Також треба враховувати, що іноді немає сенсу виводити в рекомендації. Але якщо взяти нішу з низькою конкуренцією, де є рекомендований і пошукової трафік, то для рунета у мене в голові приблизно 10 000 переглядів за 3 дні з 45% утриманням для 10-ти хвилинного ролика в нізкоконкурентним ніші. Це якщо зачепити рекомендовані і ключі. Якщо потрібен тільки пошукової траф, то переглядів треба менше + за більший проміжок часу (рекомендовані теж підуть, але не в такій кількості). У конкурентних нішах цифри набагато більше.

У зарубіжному YouTube мені знадобилося в 3 рази більше трафіку для виведення ключів в топ, ніж на такому ж відео в рунеті. Націлювання дуже схожі (і там і там закуповував перегляди в adwords) + метрики на англомовному відео вище (утримання і ER). У моїй вибірці поки тільки 5 відео, які ідентично просувалися в рунеті і буржунеті, але цифри в буржунете поки набагато вище.

Ну і не можна забувати, що англомовний трафік значно дорожче.

У той же час в англомовному сегменті інтернету набагато більше варіантів безкоштовно отримувати перегляди. У нас в рунеті просто немає таких сайтів, як Reddit , Де в разі хорошого контенту можна назбирати десятки тисяч переглядів.

Я бачив у нас дуже хороші канали, де відсів набирали пару десятків переглядів і автори просто не знали як виправити ситуацію. Там же хороший контент просунути набагато легше. Я напишу окрему статтю про безкоштовні й дешеві методи просування найближчим часом. Але це не кнопка "бабло", треба працювати. На тому ж Reddit треба прокачувати аккаунт, а це стало набагато складніше, ніж навіть пару років назад.

Також в англомовному сегменті є сервіси питань і відповідей, де можна залишати посилання на свій how to відео (наприклад, quora.com). На форумах модератори набагато лояльніше до зовнішнього контенту, якщо він релевантний обговоренню. Є тематичні ресурси, є fiverr , Де можна знайти і замовити все що завгодно. Через велику кількість різних ресурсів - просувати одночасно як цікавіше, так і набагато складніше.

Давайте порахуємо

Уявімо, що у нас є відео, і ми вирішуємо його просувати як в англомовному ютубі, так і в російськомовному. На новому каналі. питання оптимізації роликів не розглядаємо, тут має все бути ідеально. Також для простоти не будемо дивитися частоту ключів. Давайте для прикладу візьмемо запит на двох мовах:

  • Як зробити маску Дедпула
  • How to make deadpool mask

Тут є багато як рекомендованого трафіку, так і пошукового.

Якщо говорити про цифри, то дуже-дуже приблизно я б припускав так:

Відео / ПереглядиВисновок за запитамиВисновок в рекомендаціїРусское відео

3000-4000 8000-10000 Англомовне відео 10000-12000 25000-30000


Тут ми говоримо про кількість переглядів, які я б набирав в перші 3 дні після випуску відео. Припустимо, що відео гарне і має тривалість близько 10 хвилин. Щоб здійснити задумане треба отримати задані перегляди з утриманням 45% +.

Я б купував перегляди через Adwords. Швидше за все найдешевших переглядів для англомовного ролика (щоб отримати 25к + за 3 дні) в adwords не буде і треба трохи збільшити ставку. Дуже-дуже приблизно вийде так:

Відео / ВитратиВисновок за запитамиВисновок в рекомендаціїРусское відео

30 $ 80 $ Англомовне відео 150 $ 380 $


У міру просування треба обов'язково моніторити як що йде (я іноді відмовляюся від виведення в рекомендації, тому що "туговато" туди лізе і боюся даремно витратити бюджет), але в нашому прикладі нехай все йде добре 🙂

Разом ми витратимо максимально для російського відео 80 $ і близько 380 $ на англомовне.

Але принадність зарубіжного ринку в тому, що можна отримати безкоштовні перегляди і мінімізувати витрати (але тільки в тому випадку, якщо контент хороший)

Для мінімізації витрат треба знайти джерела, які б дали нам безкоштовні перегляди в дуже короткий час. В рунеті я б зробив пост на Пікабіа (але з 99% його б замінусовалі), написав би всім власникам тематичних груп з проханням розміститися (але шанс публікації безкоштовно невеликий), спробував би яплакал, нішеві ресурси і т.д. Але шанс, що щось вийде, дуже низький + куди вигідніше купити перегляди, ніж пробувати дістати їх безкоштовно.

В буржунете ж є Reddit! Я про нього багато читав раніше, але не пробував до цього. Різних мінлива по ньому багато навіть в рунеті, але, на жаль, більшість виявилися неактуальниі довелося розбиратися самому. Я обов'язково напишу окрему статтю по своїй роботі з ним і про своїх Лайфхак, поки ж поверхнево.

Я обов'язково напишу окрему статтю по своїй роботі з ним і про своїх Лайфхак, поки ж поверхнево

Reddit - платформа, де будь-хто може залишити свій пост (в тому числі і відео) і, якщо люди почнуть голосувати за нього, то воно буде рухатися вгору в сабреддіте (категорії), яку ви виберете. Чим вище воно буде, тим більше переглядів ви наберете. Щоб люди лояльніше голосували (НЕ мінусувати), і пост відразу був максимально вище - потрібен добре прокачаний аккаунт (а краще акаунти). Також в нормальні сабреддіти не можна викладати пости без певного рейтингу (+ ще безліч інших критеріїв).

Основне завдання в роботі з реддітом - прокачувати карму аккаунта / акаунти, щоб набирати якомога більше переглядів на відсів. Раніше були тематичні хаби для для підйому карми (наприклад: https://www.reddit.com/r/FreeKarma ), Зараз це вже так не працює. Але все одно зробити трастовий аккаунт неважко. Я, наприклад, люблю фотографувати і викладав свої фотографії в різні тематичні вузьконішевому групи (гриби, риболовля, полювання, urban style, графіті і т.д.), аккаунт прокачувався на ура.

Якщо вам буде везти, то ви істотно мінімізуєте витрати на просування. Головне - хороший контент + правильно вибрані сабреддіти + прокачаний аккаунт. Ну і інших джерел для отримання безкоштовних переглядів вистачає.

Ну і не забувайте, що дохід від 1000 переглядів набагато вище.

Тепер про софт

Багато у нас використовують Vidiq. Софт хороший, але якщо ви будете орієнтуватися на основні метрики (наприклад, Vidiq Score), то це нічого не дасть, тому що метрики будуються на основі показників, які в рунеті майже не враховуються (Reddit, Stumbleupon, Linkedin). В англомовному сегменті для первинного аналізу на ці показники можна орієнтуватися. Ну і в цілому для розуміння топа релевантних даних набагато більше.

Ще трохи спостережень

Я помітив багато дрібних моментів, коли проводив аналіз у своїй вибірці, все їх будемо розглядати в майбутньому. Але з цікавого:

  • Кількість переглядів від людей 45+ років на англомовних каналах вище.
  • В цілому% більше вікової аудиторії вище. Це можна враховувати, коли будуєте бізнес-план каналу.
  • Ролики треба релізі не вранці, а ввечері (поки ідеальний час - 19.00 за київським часом)
  • Робота з аналітикою дає набагато більше даних, ніж в рунеті.

Як я сказав, це поки загальний пост і найближчим часом будуть більш цілеспрямовані на різні теми :)

У чому ж основні відмінності цього ринку?
Наскільки важче там працювати?
На скільки вище бюджет потрібен?
Або навіть сотні?